Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2014., 22:30   #1
msi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: split
Postovi: 43
HDD - Jel mu ima spasa?

Laptop mi je pao sa 1m visine i jedino sto vise ne radi kako treba je disk (Hitachi 500gb 2.5'). Nakon pada sam ga odmah ugasio (drzeci tipku za paljenje 5 sec). Kada sam ga upalio uspio je dignuti windows ali je sve bilo usporeno a dizanje windowsa je trajalo dosta dugo, nakon toga sam ga opet ugasio jer nisam nista maogao raditi. Nakon ponovnog pokusaja paljenja disk je poceo proizvoditi zvukove klikanja i to mu je bio kraj.

Svaki put kad ga pokusam upaliti pocme klikati (nekin 5-6 klikova) i zatim stane neko vrjeme pa opet i tako u nedogled.

Pokusao sam ga staviti u eksterno kucise i spojiti na drugi comp, i situacija je sljedeca, opet se ponavlja klikanje ali u My Computeru se prikazu dvije particije koje su na disku ali im se nemoze pristupiti jer comp zablokira i bude zablokiran dok se ne iskljuci ovaj neispravni disk.

Moje pitanje je dali disku ima spasa, ako ima sta trebam napraviti? I dali bi ovakav disk prosao na servisu posto garancija jos uvjek vrijedi?
msi je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 19:50   #2
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Slicnu situaciju imao prije negdje godinu dana.
Disku definitivno nema spasa. Na tvome mjestu bih ga odma nosio na servis i rekao da ne znas sto se dogodilo. Pa ako prode, prode...
dinos3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2014., 20:49   #3
msi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: split
Postovi: 43
hvala na odgovoru, a probati biti glup da bi ispa pametan
msi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na