Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2011., 21:21   #1
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
(riješeno) Asus P4B ne boota, system intruded, chassis opened or tempered before

pozz, trebala bi mi vasa pomoc, slozio sam komp za bratica, asus p4b mbo, p4 1.6 proc, ram je 512 i 128 sdr, hdd maxtor 40gb, dvd rom, napajanje neko od 350wati, grafa pci atijeva neka, problem je sto kad upalim komp, normalno bipa, ocita hard i dvd i ulazi u bios sam, a na ekranu se pojavljuje poruka "the system intruded, chassis opened or tempered before. check the system", i sta god da napravim, svaki put mi se pojavljuje ta poruka, pokusao clear cmos, izvadio bateriju, promijenio bateriju, load default setings, nista ne pomaze, bios nisam flashirao jer ne znam pa da ne zafrknem nesto. ima li itko ikakvu ideju sta bi moglo zafrkavati i kako da se to rijesi? zahvaljujem na pomoci i savjetima
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 21:32   #2
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
SDRAM?
Daj ti to malo bolje pročitaj koje su komponente. Dobro provjeri sve jumpere na ploči.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2011., 21:42   #3
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
da, sdram... trazio sam po netu manual za jumpere ali ne mogu naci bas za ovu plocu, postoji za p4b-m i jos neke, ali bas za ovu ne mogu naci, ako netko uspije naci, neka posta link, bio bih zahvalan
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 21:45   #4
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 21:51   #5
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
znam, probao sam i na njihovoj stranici, ali ne mogu naci ovaj model... sck 478b pise na utoru za proc, rev 1.05 ispod imena maticne. google ne izbacuje nista, cak ni pod slike mi ne izbacuje taj model.

EDIT: nasao sam samo ovo: http://www.asus.com/999/html/events/...b/overview.htm , ali kad probam otvoriti link za jumpere, pise da ne moze otvoriti stranicu.
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 21:58   #6
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Bemu miša...pak sam stavio link na manual(use guide) u 4. postu.
Slike koje izbaci google
http://www.google.hr/search?hl=hr&q=...og&sa=N&tab=wi

EDIT:
Download
CPU Support

Sve te "chasis open" i druge bedastoće staviti na disable u bios-u (ako ima). Staviti zadnji bios.

Citiraj:
Autor bamuja Pregled postova
problem rijesen, jedan jumper je ispao pa je zato zafrkavalo. ShanTech, zahvaljujem na pomoci i strpljenju. moze lokot

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 17.10.2011. u 18:08.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2011., 18:06   #7
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
nasao u manualu postavke za jumper, budem se malo poigrao sutra s njima. zahvaljujem na pomoci

problem rijesen, jedan jumper je ispao pa je zato zafrkavalo. ShanTech, zahvaljujem na pomoci i strpljenju. moze lokot
bamuja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na