Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2008., 11:00   #1
shmufla
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Dva optička uređaja - prednost?

Imam stariji dvd čitač i nešto noviju (sad već relativno star) dvd pržu (LG lightscribe).

Odavno držim po 2 optička uređaja u kompu (u pravilu je 1 od njih pržilica, a drugi samo čitač) zbog sljedećeg:

1. Kad ne snimam, nego samo vrtim cd-e, dvd-e uvijek koristim stariji uređaj jer tako, mislim si, štedim i čuvam pržilicu (koju tako dosta rijetko koristim).

2. Zbog bržeg on-the-fly snimanja (kolko se sjećam to je direktno presnimavanje s medija na medij, bez stvaranja image-a) koji mi već duže vrijeme ne funkcionira (ne znam jel zbog kakve nekompatibilnosti ili postavki koje možda nisam uspio riješiti na odgovarajući način).

Dal' su moji razlozi držanja 2 optička uređaja opravdani (i ima li možda još koji kojeg ne znam?) ili su besmisleni i bilo bi mi pametnije izvadit stariji čitač iz kučišta i dobiti malo na njegovoj urednosti te rasteretiti napajanje.

Trenutno mi je kučište rastavljeno i dobra je prilika dovesti ga u red, zato pitam..
shmufla je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2008., 11:25   #2
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa, ako ti ne steti, dva optikanera su uvijek bolja!

Ja sam dugo drzao Hitachi 4x DVD reader jer je jednostavno mogao procitati zgrebani DVD bolje od bilo ceg novog.

A sto se tice cuvanja przilice, tu ti ne mogu pomoci, pogotovo jer cijene nisu velike, pa "koga briga", ali sto se tice on-the-fly snimanja. Da, zasto ne. Pogotovo za brzo snimanje svoje legalne kopije software kojeg si kupio
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2008., 10:51   #3
alien_2
Premium
Moj komp
 
alien_2's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Ogulin
Postovi: 158
Evo da ne otvaram novu temu.
Trebaju mi 2 prže, poželjno (gotovo obavezno) S-ATA.
Ne treba mi nešto ultra fast, ali, pošto su dvije, da jedna kvalitetno prži DVD a druga CD medij i naravno čita (jer kolko sam vidil teško do gotovo nemoguće je naći pržu koja može oboje kvalitetno, ili se varam). I naravno da barem jedna od njih ima u ve-mulju, drugu lako kupim u nekom drugom dućanu ak nema ve-mulj.
alien_2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2008., 14:34   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Jesi razmislio da za tu potrebu copis hybrid DVD citac i CD writer (za citanje i przenje CD-a, te citanje DVDa za on-the-fly snimanje), a drugi da bude cistokrvni DVD snimac?
  Reply With Quote
Staro 02.11.2008., 22:26   #5
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Teško će naći neki combo drive za kupiti, a i ne vidim svrhu - razlika u cijeni je malena, DVD snimači su u pravilu bolji čitači, a bolje je imati 2 DVD snimača u slučaju da jedan "ne voli" neke medije, postoji mogućnost da se drugi bolje nosi s tim medijima.
U Vemilu je trenutno u cjeniku suša. Najbolja kombinacija je inače neki LG s Renesas čipsetom (npr. H62/H66/GH10xSxx) za čitanje i snimanje DVD-a, te Pioneer 215/216 za snimanje CD-ova i snimanje na one medije koje LG baš ne preferira (uglavnom Ritek). Tu u kombinaciju ulazi i Samsung SH-S203B/N koji je onako all-round čitač/snimač. Trenutno u Vemilu raspoloživ samo Pioneer od navedenih.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na