Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2023., 10:57   #2491
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Da, inace im je zastita prilicno dobra, meni je 3a pao u kadu prije godinu dana i dalje sretno radi kod stare a on sluzbeno nema nikakav IP rating.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2023., 17:37   #2492
problem_child
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: st
Postovi: 133
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Zadnje lece su znale pucati same od sebe (valjda temperaturne promjene i male tolerancije).

Pitaj i iservice.hr, oni servisiraju pixele ali na sajtu navode samo pixele 4 i 5. Mozda ce znati nesto vise... Ovlastenog nema.

Na ifixit nema kita za staklo kamere, ali evo jos jednom link ako nekome zatreba nesto drugo:
https://www.ifixit.com/Parts/Google_Pixel_7
Mozes i na njemački Google službenim putem, trosak cirka 150 eura 😂....

Zez je sto: label za slanje u Poljsku ne radi iz RH a oni ne šalju u RH nego samo u podržane zemlje (čitaj: mailboxde)...
problem_child je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2023., 19:34   #2493
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 708
Citiraj:
Autor Zero Cool ZG Pregled postova
Kako ti je puklo staklo od leće? Samo od sebe ili pad?
Nisam odmah primijetio, sad kad je xlr spomenuo moguće da je i samo od sebe a bilo je to na plaži, u suncu taj dan...

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Zadnje lece su znale pucati same od sebe (valjda temperaturne promjene i male tolerancije).

Pitaj i iservice.hr, oni servisiraju pixele ali na sajtu navode samo pixele 4 i 5. Mozda ce znati nesto vise... Ovlastenog nema.

Na ifixit nema kita za staklo kamere, ali evo jos jednom link ako nekome zatreba nesto drugo:
https://www.ifixit.com/Parts/Google_Pixel_7
Dobio sam odgovor od iservice.hr, nemaju dijelove za P7.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 05:30   #2494
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Horor u 3 ujutro. Moj P7 se krešao, vjerojatno se storage sjebao i izgubio enkripciju ili tako nešto...

Tl;dr: preskočite update na A14 ako koristite multiple user opciju (odvojene profile na mobu). Ja sam, a i mnogi drugi koji su ovo doživjeli, imao privatni i poslovni profil.
https://www.reddit.com/r/GooglePixel...e_is_starting/
i
https://www.theverge.com/2023/10/16/...-user-profiles

Upalim mob da pogledam koliko je sati i usput pogledam notifikacije, pojavila se poruka da se mob reboota i factory resetira - bez ikakvog pitanja, iz čista mira. Nakon toga me dočekao recovery i "cannot load android system... your data may be corrupt" poruka i opcije da pokušam reboot ili da ga factory resetiram.

Kada pokušam reboot onda zaglavim na "phone is starting" poruci.
ADB tada radi, pozivi i poruke prema mobu ne, bootloader radi, probat ću nekako dumpati podatke ako skužim kako. Vjerojatno nikako ako je storage krešan ili su encryption ključevi u banani. Safe mode ne radi.

Ovaj telefon mi dođe ko maćeha. Pun mi ga je k i njega i silnih kompromisa koje radim samo da bi imao dobre fotke djeteta. Znao sam da ću požaliti s updejtovima, tako mi i treba! Što je najgore, sinoć sam napokon i ženu prebacio na A14 (P6a) i sada imam gorak okus u ustima i blago rečeno mi se sere. Kakva depra od iskustva, a vidim to se proteže još od staaarih pixela.

EDIT:
Sideload OTA fajla - nula bodova.
Iako je ADB živ, ne možeš ništa izvući dok ne otključaš mob.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 20.10.2023. u 06:07.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 07:14   #2495
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 226
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Horor u 3 ujutro. Moj P7 se krešao, vjerojatno se storage sjebao i izgubio enkripciju ili tako nešto...

Tl;dr: preskočite update na A14 ako koristite multiple user opciju (odvojene profile na mobu). Ja sam, a i mnogi drugi koji su ovo doživjeli, imao privatni i poslovni profil.
https://www.reddit.com/r/GooglePixel...e_is_starting/
i
https://www.theverge.com/2023/10/16/...-user-profiles

Upalim mob da pogledam koliko je sati i usput pogledam notifikacije, pojavila se poruka da se mob reboota i factory resetira - bez ikakvog pitanja, iz čista mira. Nakon toga me dočekao recovery i "cannot load android system... your data may be corrupt" poruka i opcije da pokušam reboot ili da ga factory resetiram.

Kada pokušam reboot onda zaglavim na "phone is starting" poruci.
ADB tada radi, pozivi i poruke prema mobu ne, bootloader radi, probat ću nekako dumpati podatke ako skužim kako. Vjerojatno nikako ako je storage krešan ili su encryption ključevi u banani. Safe mode ne radi.

Ovaj telefon mi dođe ko maćeha. Pun mi ga je k i njega i silnih kompromisa koje radim samo da bi imao dobre fotke djeteta. Znao sam da ću požaliti s updejtovima, tako mi i treba! Što je najgore, sinoć sam napokon i ženu prebacio na A14 (P6a) i sada imam gorak okus u ustima i blago rečeno mi se sere. Kakva depra od iskustva, a vidim to se proteže još od staaarih pixela.

EDIT:
Sideload OTA fajla - nula bodova.
Iako je ADB živ, ne možeš ništa izvući dok ne otključaš mob.
Kako to da si na privatnom mobu imao privatni i poslovni profil? Ne vidim neki benefit toga.

Ako se to već prije događalo možda nije do A14?

Poslano sa mog Pixel 7 koristeći Tapatalk
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 08:00   #2496
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Bolje u odvojenim profilima nego miksati privatno i poslovno na istom mobu/profilu
Ma feature kao takav je genijalan. Poslovni profil mi je pod "kontrolom" korporacije (Intune) i ponaša se kao odvojen user space i to mi je super. I to je uredno radilo zadnjih 8mj na A13.

Ono što je sada zajedničko ovom problemu je update na A14 i korisnici koji igrom slučaja koriste multi user feature. I ja sam primjetio ono što svi pišu - drugi profil je osjetno sporiji, trza i trokira, zna se nekada i freezati na 5 sekundi. Ali je radio kao i do sada.

U neki starim slučajevima bi se storage krešao iz glupih razloga, npr gotovo pun prostor na mobu, neki random update play servicesa i sl (to sam sada sve proguglao i vidio dok sam tražio rješenje).

Ukratko, nema lijeka osim factory reseta. Ujedno sam iskoristio priliku i napravio roll back na A13 iz veljače.

PS: nabijem na klip kukuruza i taj google backup. Svi se kunu u njega ovo ono i naravno da opet iznova kao i sve ove godine samo polovično restora postavke. Serem se na takav backup. Npr restora wifi mreže, ali ne restora da mi je high refresh rate kvačica bila ugašena. Nije mi vratio popis blokiranih brojeva telefona. Nijedan login ne pamti, a neki su govorili i kleli se da pamti. Ukratko, ne oslanjajte se na njega ako ne morate. Odličan je samo da vam vrati listu instaliranih appova i to je to.

Pixel i ja smo raskrstili za sva vremena bojim se. Nekad imam filing da se javljam u ovu temu samo sa problemima. U samsung temi gdje sam proveo 6-7 godina nisam toliko pisao o svojim lošim iskustvima

Da bar nema tako zadovoljavajuću kameru...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 08:34   #2497
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 226
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Bolje u odvojenim profilima nego miksati privatno i poslovno na istom mobu/profilu
Ma feature kao takav je genijalan. Poslovni profil mi je pod "kontrolom" korporacije (Intune) i ponaša se kao odvojen user space i to mi je super. I to je uredno radilo zadnjih 8mj na A13.

Ono što je sada zajedničko ovom problemu je update na A14 i korisnici koji igrom slučaja koriste multi user feature. I ja sam primjetio ono što svi pišu - drugi profil je osjetno sporiji, trza i trokira, zna se nekada i freezati na 5 sekundi. Ali je radio kao i do sada.

U neki starim slučajevima bi se storage krešao iz glupih razloga, npr gotovo pun prostor na mobu, neki random update play servicesa i sl (to sam sada sve proguglao i vidio dok sam tražio rješenje).

Ukratko, nema lijeka osim factory reseta. Ujedno sam iskoristio priliku i napravio roll back na A13 iz veljače.

PS: nabijem na klip kukuruza i taj google backup. Svi se kunu u njega ovo ono i naravno da opet iznova kao i sve ove godine samo polovično restora postavke. Serem se na takav backup. Npr restora wifi mreže, ali ne restora da mi je high refresh rate kvačica bila ugašena. Nije mi vratio popis blokiranih brojeva telefona. Nijedan login ne pamti, a neki su govorili i kleli se da pamti. Ukratko, ne oslanjajte se na njega ako ne morate. Odličan je samo da vam vrati listu instaliranih appova i to je to.

Pixel i ja smo raskrstili za sva vremena bojim se. Nekad imam filing da se javljam u ovu temu samo sa problemima. U samsung temi gdje sam proveo 6-7 godina nisam toliko pisao o svojim lošim iskustvima

Da bar nema tako zadovoljavajuću kameru...
Istina, odvojeni profili imaju smisla ako je jedan pod kontrolom firme.

Ja sam raskrstio sa samsungom, a pixel za sada trpim. Čini mi se da sam sa iphoneom imao najmanje problema. Tamo me najviše živcirao file management into samo zato jer nemam mac.

Poslano sa mog Pixel 7 koristeći Tapatalk
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 08:57   #2498
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Cekaj sta i samsung ima problema sa tim?

xlr al zato ja ne updateam, ni zenin nisam updateao, šta će joj realno taj A14. Jedino ako popravi kvalitetu signala - disconnecting sa LTE, ali realno, kad je ikoji update popravio išta, to cu nakon misec dva provjerit na redditu. OP5T sam updateao nakon godinu dana svakodnevnih notiikacija, i požalio ofc.

Tuzno ali Pixeli nisu niti blizu iPhoneovima po ničemu osim po cijeni i mooožda slikama iako nisu zapravo.

Ja sam veliki mrzitelj iPhonea, idoslovno nisam dao ženi da uzme iPhone, ali iduci mobitel ce joj bit iPhone 100%
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 10:21   #2499
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Vratio se na A14 (i u 19. stoljeće) - furati ću drugi mobitel za posao i sherati hotspot kad mi treba. Usput sam opet testirao restoranje google backupa i kada to radiš na istu verziju androida onda ipak restora više nego inače. Znači stvar je beskorisna za restoranje na drugi mob ili isti mob sa starijim os-om. Drugi razlog zašto ostajem na A14 je što mi se pokazao dobrim za bateriju pa se nadam da tako i ostane. I dalje ne planiram updejtati. Sljedeći put kad me zajebe zafitiljit ću ga u zid. Ovo je prvi mob koji bi mogao doživjeti tu sudbinu

@Outta
Nisam skužio kome ide tvoje pitanje za samsung, ako je išlo meni.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 10:25   #2500
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Tolko su opcenito usrali s androidima na sve strane da covjek vise ne zna sta bi kupio.

Ni ja nisam fan iphonea radi te ogranicenosti, ali s druge strane bar im osnovne stvari rade kako treba.

Meni je problem sto mi je mob u 70%+ slucajeva postao zamjena za pc i sad se ic prebacit na ios bi mi bilo veliki sok.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 10:37   #2501
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Vratio se na A14 (i u 19. stoljeće) - furati ću drugi mobitel za posao i sherati hotspot kad mi treba. Usput sam opet testirao restoranje google backupa i kada to radiš na istu verziju androida onda ipak restora više nego inače. Znači stvar je beskorisna za restoranje na drugi mob ili isti mob sa starijim os-om. Drugi razlog zašto ostajem na A14 je što mi se pokazao dobrim za bateriju pa se nadam da tako i ostane. I dalje ne planiram updejtati. Sljedeći put kad me zajebe zafitiljit ću ga u zid. Ovo je prvi mob koji bi mogao doživjeti tu sudbinu

@Outta
Nisam skužio kome ide tvoje pitanje za samsung, ako je išlo meni.
Zero Cool kaze da je raskrstio sa samsungom zato pitam za njega

Ma ja ženi necu updateat nek se kiseli na 13. Iako kaže da stvarno nije nešto zadovoljna sa mobom, bolji joj je bio Xiaomi Note 10 Pro Plus na kojeg je prišla sa Xiaomi A1 u to doba. Fičuri koji kao "odvajaju" Pixel od drugih mobitela uglanvom nisu dostupni u nas, a banalne stvari koje bi očekivao da rade (npr signal) ne rade...

Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Tolko su opcenito usrali s androidima na sve strane da covjek vise ne zna sta bi kupio.

Ni ja nisam fan iphonea radi te ogranicenosti, ali s druge strane bar im osnovne stvari rade kako treba.

Meni je problem sto mi je mob u 70%+ slucajeva postao zamjena za pc i sad se ic prebacit na ios bi mi bilo veliki sok.
Androidi su se stvarno unazadili, kako iOS dopušta sve više slobode tako android oduzima tu slobodu.

Isto tako koristim ga kao zamjenu za PC, iako sve što sam pitao priku, naša je aplikaciju i na iOSu za to... Meni je najveca mana što nemogu vratiti aplikaciju na staru verziju.

U androidu 1000 puta update pokvari aplikaciju, odem na apk mirror, skinem staru verziju i koda se ništa nije desilo, na iOSu ako je loš update sidi i plači iako sad i google gura ove app bundleove da nemos side loadat...
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 13:09   #2502
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 226
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Zero Cool kaze da je raskrstio sa samsungom zato pitam za njega
Imao sam S21 koji je imao krivo polariziran ekran, pa sa polariziranim naočalama nisam ništa vidio (u to vrijeme i danas niti na jednom mobu nisam imao takvih problema), loša baterija, hrpa slušalica nije radila na S21, još je nešto bilo, ali ne mogu se sada sjetiti. Nedavno sam probao i S23 koji je strašno gubio signal (u kući, na bilo kakvim događanjima gdje je puno ljudi, hotelu..., za to vrijeme A32 i Huawei uredno imali signal na istoj mreži), obiteljske slike katastrofalne, toliko da sam se vratio na stari P20.

Između S21 i S23 sam koristio iPhone 13 i u biti sam bio zadovoljan, ali što mi se nije sviđalo da te nekako tjeraju da kupuješ sve njihove produkte jer oni jedini rade sa iphoneom kako treba. Kap koja je prelila čašu je bilo prebacivanje slika na komp, em je trajalo godinama, em nije doživljavao foldere kreirane na mobu, a nazivi slika bili neki kod umjesto timestampa.
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 18:33   #2503
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 708
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sljedeći put kad me zajebe zafitiljit ću ga u zid.
Gledaj mi nekako da staklo zadnje kamere ostane čitavo.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 18:54   #2504
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
<