Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2017., 20:23   #1141
Touni
Premium
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 69
Citiraj:
Autor Touni Pregled postova
Meni je zasad dobra. Malo je glasnija, a to sam i ocekivao od blue switcheva. Po meni vrijedi i vise od 200kn. E sada, ja sam svoju dobio i 5 ledica ne radi od pocetka. Svaka tipka ima svoju ledicu, znaci 5 tipaka ne svijetli. Dobit cu drugu, samo nisu imali na stanju, a dotle su mi u meduvremenu ostavili ovu da je koristim i nazvat ce kad dodje druga. Braticeva radi super, sve uredu.

A sada malo o tipkovnici:
Meni se kvaliteta izrade cini ok. Na donjoj strani je klasicna plastika s 2 gumene podloge kako se nebi klizala. Takodjer se uz nju dobije i onaj produzetak za ruke sto mozes dolje nakaciti, kako bi ruke bile u boljem polozaju, a to mi se svidja. Gornja strana tipkovnice je od neke sjajne plastike, rekao bi kao piano lak kod novijih auta sto dolazi. Izgleda dobro i sjaji se, ali otisci vole ostajati na tome. Dobro pa je vecina tipkovnice samo tipke, i nemaju gdje ostajati otisci. Takodjer tipkovnica je jako cvrsta. Kad ju uhvatis u ruke i probas uvijati, ne mice se. Pretpostavljam da ima neki metalni okvir iznutra i da nije samo plasticna, posto bi se plastika uvijala i pucketala. Takodjer ima pleteni buzir koji izgleda jako dobro. Losija stvar su malo klimavije tipke, naravno u usporedbi sa skupljim tipkovnicama, ali od konkurencije po toj cijeni mozete ocekivati isto. Meni ne smeta, jer je tipkanje na ovoj tipkovnici stvarno ugodno, a to mi je najbitnije. Takodjer, ima dosta shema za mijenjati pozadinsko osvjetljenje, sa 3 jacine svjetline. Ne svidja mi se sto ne mogu namjestiti jednu boju, tipa da pozadinsko osvjetljenje bude crveno. Uvijek je sareno, svaki red drugcije boje. Mislim da su to mogli bez problema napraviti.
Koga zanimaju switchevi, u tipkovnici su outemu blue switches, pa si moze malo googlati i pronaci misljenja o njima.
Sve u svemu, ja sam zasad zadovoljan, a nadam se da cu i ostati sto duze vremena
Čisto mali update. I dalje tipka kao prvog dana, sve super. Sve u svemu i više nego solidna tipkovnica. Dobio sam novu kojoj sve ledice šljakaju i zasad da kucnem u drvo, nema problema
Touni je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 22:12   #1142
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Cherry Stream XT, 226kn, nije baš teška i nešto posebno kvalitetna, ali je slim chiclet...
Ma da, ima tih slim tastatura kolko hoćeš..fora je kaj više nema te kvalitete i mase koju je imala ultrax...bar ne za te pare....zvao sam lika na njušci koji ima jednu očuvanu ali valdja fejk oglas jel kao da mu je mob isključen cijeli dan.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2017., 12:33   #1143
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 13:57   #1144
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Dajte prestanite s tipkovnicama koje nisu mehaničke, postoji odgovarajuća tema - koji je smisao razdvajanja, ako će se sve trpati ovdje?
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 14:30   #1145
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Nazalost ne postoji odgovarajuca tema. Ja sam za upit o non-mechanical tipkovnici mora reply na topic star 4 godine.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 14:47   #1146
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Nazalost ne postoji odgovarajuca tema. Ja sam za upit o non-mechanical tipkovnici mora reply na topic star 4 godine.
Onda otvoriš novi thread. Nadam se da to nije preteško. I tko onda zna da vi drobite o membranskim tipkovnicama u threadu o mehaničkim tipkovnicama? Samo oni koji gledaju nešto vezano za mehaničke tipkovnice jer nikom drugom možda ni ne padne na pamet pogledati u taj thread. Zato se ovdje i rade i grupe i podjele threadova da se korisnici lakše snađu. Uostalom, starost threada nema veze s aktualnošću, imaš neke threadove koji su i stariji pa s postanjem u taj thread on iskoči na vrh pojedine podgrupe pa onda ostali korisnici znaju da se tamo nešto svježe objavilo.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 15:42   #1147
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Upravo to - nađeš odgovarajuću temu, postaš, i ona ode na vrh, nema veze koliko je stara.
A to što nema aktivnosti je više znak lijenosti korisnika nego nedostatka interesa, jer je najlakše bubnuti pitanje u prvo na što naletiš.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 17:49   #1148
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Đizz mama, ja od svoje dobim čarape
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2017., 02:24   #1149
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,201
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 19:05   #1150
newyxX
Mlatimudan
Moj komp
 
newyxX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zadar(ST)
Postovi: 417
Molio bih preporuku tipkovnice sa MX Brown switchevima ali da ima HR layout, ako zna itko kakvu da se moze uzeti. Pitao u linksa, kazu da nemaju i da je nemoguce naruciti. Ima li itko iskustva sa ovom situacijom?
newyxX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2017., 19:27   #1151
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor newyxX Pregled postova
Molio bih preporuku tipkovnice sa MX Brown switchevima ali da ima HR layout, ako zna itko kakvu da se moze uzeti. Pitao u linksa, kazu da nemaju i da je nemoguce naruciti. Ima li itko iskustva sa ovom situacijom?
mozda ovako nesto

https://www.adm.hr/product.asp?produ...&code=12371ADM
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 07:27   #1152
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 452
Citiraj:
Autor newyxX Pregled postova
Molio bih preporuku tipkovnice sa MX Brown switchevima ali da ima HR layout, ako zna itko kakvu da se moze uzeti. Pitao u linksa, kazu da nemaju i da je nemoguce naruciti. Ima li itko iskustva sa ovom situacijom?
Imaš Roccat Suora, samo ona nije MX Brown nego Kalih. Ona ima isto HR ali ugravirano preko Uk mislim.

Ako ti ne treba baš Brown imaš i Romer-G switch logitecha koji kažu da je sličan MX Brown. Isto ima hr layout ugravirano.

Ali nazovi prije trgovine pa pitaj da li je ugravirano ili ne.

Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 11:08   #1153
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Silthrax Pregled postova
Ako ti ne treba baš Brown imaš i Romer-G switch logitecha koji kažu da je sličan MX Brown. Isto ima hr layout ugravirano.
Imao Romer-G i vratio u trgovinu uz nadoplatu za MX Brown. Romer-G ima nešto pliću aktivaciju od 1.5mm naspram 2mm kod MX Browna, da ne velim kako nema uopće "grbu" kod koje se osjeti aktivacija. Po meni puno sličniji MX Red i nisam se nikako mogao naviknuti na njih - preosjetljivi su mi bili.

MX Brown je idealan izbor za prvu mehaničku tipkovnicu, ne bez razloga.


Ali da, Romer-G tipkovnica koju sam ja isprobao (G413) je imala uredno laserski ugravirane HR tipke što joj je veliki plus ako je nekome to bitno.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 20:24   #1154
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Zz. Nemrem nac nigdje nazad u ovoj trmi. Netko je spomenuo neku firmu sta napravi iz eng tip hrv ako sam dobro skuzio. E sad imam e blue mehanicku s pozadisnkim osvjetljenjem. Jel se ona da prebaciti u hrv? Ako da tko to radi, i kolko para? Moze na pm ako nesmije ovsje
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 20:42   #1155
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Da ponovim:

Ako nekome treba lasersko graviranje osvjetljenih tipkovnica, može to riješiti s ovim poduzećem:

www.zonatampona.hr

Evo da nadopunim:

Standardne tipkovnice koje se nalaze u prodaji kod nas - cijena graviranja je oko 100 kn (samo za HR znakove, ne graviranje cijele tipkovnice na blank keycapse), ovisno koliko ima posla, naravno da je više posla ukoliko su na tipkama dotisnuti HR znakovi pa se trebaju brisati. Ovo što spominjem tipkovnice koje se nalaze u prodaji kod nas, za svaku vrstu tipki treba se napraviti određena kalibracija lasera da se vidi koliko uopće treba laser dugo gravirati pokrivni sloj tipke a da se vidi rasvjeta i opet da se ne ošteti tipka.
Najbolje je dogovoriti sve s vlasnikom na navedeni broj mobitela, mogu napraviti graviranje cijele tipkovnice ali se to morate dogovoriti i čuti kolika je uopće cijena.

NAPOMENA: ovo nisam stavio ovdje kao reklamu već čisto da olakšam i ubrzam rješavanje HR znakova na tipkovnicama.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 22:21   #1156
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Hvala kolega
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 12:38   #1157
staramama
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 17
staramama je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 12:41   #1158
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor staramama Pregled postova
Corsair, bolji switcevi i kvalitetnija je
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 12:57   #1159
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor staramama Pregled postova
Za prvu ne postoje customizirane tipke. Postoje zamjenske ali računaj da opet moraš rješavati HR znakove i interpunkcije. Osvjetljenje je fenomenalno, ne probija ispod dna tipki, ujednačeno, softver je odličan.
Za drugu postoje customizirane tipke jer je klasičan Cherry MX switch u pitanju, osvjetljenje probija ispod dna tipki, meni se čini mrvicu glasnija od prve.

Po kvaliteti su obje odlične, ne bih mogao ustvrditi da je jedna kvalitetnija od druge. Prva je po osjećaju tipkanja dosta slična drugoj.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 13:12   #1160
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Znači upitanju je ova tipkovnica E-BLUE EKM729 Mazer OPS XL

Treba ici u hr layout, zvao zonatampona, ali problem je utome šta ima dosta gusto layout eng i neke stvari bi bile pregusto... E sad ima li itko iskustva da se za nju da naruciti tipke, bez da su gravirane, pa da se narucne i posalju na graviranje
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 13:18   #1161
staramama
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Za prvu ne postoje customizirane tipke. Postoje zamjenske ali računaj da opet moraš rješavati HR znakove i interpunkcije. Osvjetljenje je fenomenalno, ne probija ispod dna tipki, ujednačeno, softver je odličan.
Za drugu postoje customizirane tipke jer je klasičan Cherry MX switch u pitanju, osvjetljenje probija ispod dna tipki, meni se čini mrvicu glasnija od prve.

Po kvaliteti su obje odlične, ne bih mogao ustvrditi da je jedna kvalitetnija od druge. Prva je po osjećaju tipkanja dosta slična drugoj.

Sory na glupom pitanju a što znači customizirane tipke
staramama je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 13:20   #1162
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor staramama Pregled postova
Sory na glupom pitanju a što znači customizirane tipke
Pa jesi li kliknula na link? Boldan je i kad dođeš mišem do njega klikneš i eto čuda...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 13:41   #1163
staramama
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Pa jesi li kliknula na link? Boldan je i kad dođeš mišem do njega klikneš i eto čuda...
molim razumijevanje nisam bez veze staramama jel se može pisat igrat i programirat na toj tipkovnici
staramama je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 13:42   #1164
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Joza_Seraf Pregled postova
Znači upitanju je ova tipkovnica E-BLUE EKM729 Mazer OPS XL

Treba ici u hr layout, zvao zonatampona, ali problem je utome šta ima dosta gusto layout eng i neke stvari bi bile pregusto... E sad ima li itko iskustva da se za nju da naruciti tipke, bez da su gravirane, pa da se narucne i posalju na graviranje
Koliko vidim ima Kailh switcheve koji su Cherry MX kompatibilni pa potraži što ti odgovara, imaš velik izbor na ebayu ako želiš proći jeftinije, imaš nekoliko skupljih varijanti tipa WASD keyboards ili Max Keyboards.
Jedna od solucija je da nađeš neku rabljenu CoolerMaster Devastator 2 tipkovnicu koja ima isti layout kao i tvoja i zamjeniš tipke.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 13:43   #1165
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor staramama Pregled postova
molim razumijevanje nisam bez veze staramama jel se može pisat igrat i programirat na toj tipkovnici
Nisam shvatio pitanje. Na bilo kojoj tipkovnici može se igrat i programirat.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 13:44   #1166
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Ok. Znači na ebayu ako trazim Kailh switcheve? Mozda uspim i uzeti rabljenu kakvu. Vidit cemo
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 13:45   #1167
staramama
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Nisam shvatio pitanje. Na bilo kojoj tipkovnici može se igrat i programirat.

ok imam 50 god i ne kužim se u to a na linku mi niš nije jasno molim jednostavan odgovor što znači customer tipke konkretno što se s njima može radit
staramama je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 14:01   #1168
staramama
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 17
još jedno pitanje ide li logitecova na windovs 10
sory znam da su čudna pitanja ali teško mi je skužit a prodavači niš ne znaju što ih pitaš
staramama je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 14:16   #1169
oxer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 156
Citiraj:
Autor staramama Pregled postova
još jedno pitanje ide li logitecova na windovs 10
sory znam da su čudna pitanja ali teško mi je skužit a prodavači niš ne znaju što ih pitaš
Custom tipke = posebne tipke (keycaps). Za mehaničke tipkovnice moguće je naručiti po želji keycapove i zamjeniti ih. Primjer:


Obje tipkovnice idu na windows 10.
oxer je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 14:19   #1170
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor staramama Pregled postova
ok imam 50 god i ne kužim se u to a na linku mi niš nije jasno molim jednostavan odgovor što znači customer tipke konkretno što se s njima može radit


To su tipke posebno izrađene prema nečijoj želji, postoje različite tipke po obliku, boji, ugraviranim znakovima. Znači na tipkovnici ne moraš imati funkcijske tipke F1-F12 nego ih možeš zamijeniti nekim drugim tipkama na kojima su ikonice neke radnje, lika itd. Tako možeš zamijeniti svaku tipku na tipkovnici.

Citiraj:
Autor staramama Pregled postova
još jedno pitanje ide li logitecova na windovs 10
sory znam da su čudna pitanja ali teško mi je skužit a prodavači niš ne znaju što ih pitaš
Svaka tipkovnica ide na Windows 10 i svaki softver koji dođe danas s bilo kojom tipkovnicom radi na Windows 10.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 20.12.2017. u 14:40.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na