Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Memorije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.12.2013., 18:57   #301
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
mislim da je pred kojih pola godine u pitanju bila neka poplava koja je srezala proizvodne kapacitete
domis je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2013., 19:03   #302
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Nema to veze s poplavom, nego s dolaskom DDR4.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2013., 20:37   #303
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
poskupilo je zbog požara...najviše jer je izgorila hynix tvornica u 9mj i tada je bilo cc 25% poskupljenje...

ddr4 nece tak brzo dolaziti i nema nikakve veze sa poskupljenjem
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2013., 20:47   #304
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Požar nema veze s poskupljenjem. Nakon nesreće se službeno oglasio i sam Hynix koji je nastavio s radom tjedan dana kasnije. Vidim neki žešće puše glasine i ostale dezinformacije koje se kao i obično šire nakon ovakvih stvari. Poskupljenje koje se dogodilo, bilo je prije požara.

A btw, DDR4 dolazi već iduće godine, ili bolje rečeno u narednim mjesecima (Crucial je testne primjerke pripremio već ovaj mjesec), a njegova masovna proizvodnja je već započela. Haswell-E je već davno najavljen s podrškom za DDR4 memoriju. Tako da, smanjuju se proizvodni kapaciteti DDR3 memorije, unatoč visokoj potražnji, što na kraju rezultira visokom cijenom.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2013., 21:40   #305
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ne kuzim? Pa 2 GB DDR3 Kingmax kosta 116 kn u chipoteci . Koliko je onda bila prije drasticnog poskupljenja, 40 kuna ?!
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2013., 21:43   #306
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
pazi božić 2012, it futura
CORSAIR DDR3 (8GB,1600MHz,Unbuffered) CL11
HRK 256.99

a danas 1x8gb skoro do 600kn pa ti vidi
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2013., 21:47   #307
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
stavka na računu koji je izrađen 19.9.2011. je i ram.
Memorija PC-10600, 4GB, G.SKILL, F3-10600CL9S-4GBNT, DDR3 1333
cijena koja je kraj nje iznosi 165,00kn
Kupljeno u Linksu

Pogledaj sad kolko koštaju 4GB moduli pa mi reci dal se vidi poskupljenje
domis je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2013., 22:37   #308
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Požar nema veze s poskupljenjem. Nakon nesreće se službeno oglasio i sam Hynix koji je nastavio s radom tjedan dana kasnije. Vidim neki žešće puše glasine i ostale dezinformacije koje se kao i obično šire nakon ovakvih stvari. Poskupljenje koje se dogodilo, bilo je prije požara.

A btw, DDR4 dolazi već iduće godine, ili bolje rečeno u narednim mjesecima (Crucial je testne primjerke pripremio već ovaj mjesec), a njegova masovna proizvodnja je već započela. Haswell-E je već davno najavljen s podrškom za DDR4 memoriju. Tako da, smanjuju se proizvodni kapaciteti DDR3 memorije, unatoč visokoj potražnji, što na kraju rezultira visokom cijenom.
istina,ali eto tako izgleda da je poskupilo zbog požara

inače, ddr4 dolazi početkom godine, su isto glasine...

ja se kladim da ne bu brije 9/2014 došao ;=)
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2013., 23:19   #309
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
ja se kladim da ne bu brije 9/2014 došao ;=)
Negdje u to vrijeme bi se trebao pojaviti Haswell-E.

Kaj nije priča išla još do prije par mjeseci da će DDR4 u 2014 prvo na servere, onda krajem godine na Haswell-E, a tamo negdje 2015 s dolaskom Skylake-a i među obične smrtnike?
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 00:47   #310
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
stavka na računu koji je izrađen 19.9.2011. je i ram.
Memorija PC-10600, 4GB, G.SKILL, F3-10600CL9S-4GBNT, DDR3 1333
cijena koja je kraj nje iznosi 165,00kn
Kupljeno u Linksu

Pogledaj sad kolko koštaju 4GB moduli pa mi reci dal se vidi poskupljenje
Na 4gb modulima se najvise vidi poskupljnje. Negdje sam cital da se bas oni najvise otisli gore pa 8 i 2gb najmanje.

Cijena je sad kriminal i nebi volio bit u kozi nekoga tko sad treba kupovat memoriju. Jos imam i feeling da ce nam 16gb dosta brzo bit korisno za igre i gluposti. Vec sad uz malo nepaznje i uz optimizacije OSa za SSD vidam preko 8gb u igrama.

MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 03:37   #311
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jel onda mislite da će cijena ddr3 još rasti? Tj. da neće padat cijena
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 11:06   #312
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Svake godine ista priča , cijene memorije lete u nebo !
Stabilizirati će se za nekih 2-3 mjeseca , a onda će poslije ljeta početi padati .......

Uglavnom kada vam se učini za memoriju i diskove da su prejeftini , nakupujte ih i kasnije slobodno prodajte po višoj cijeni .
IMHO trgovanje sa ova dva artikla je vrlo isplativo ako se kupe u pravo vrijeme .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 11:23   #313
PURSUIT
Premium
Moj komp
 
PURSUIT's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: POŽEGA
Postovi: 261
Memorija

Memorija u zadnje vrijeme je poskupila-to je činjenica.
Još se sjećam kada sam kupio 2Gb ddr3 1333 MHz za skoro 500 KN.
Tako kada sada gledam da se za te novce dobije 8Gb ne mogu se požaliti
E.D
PURSUIT je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 11:39   #314
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
2 x 4Gb Mushkin enhanced Blackline 1600Mhz platio sam 350 kn , sada je gotovo duplo skuplja .
Isplativije je trgovati memorijom nego sa zlatom .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 11:41   #315
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Svake godine ista priča , cijene memorije lete u nebo !
Stabilizirati će se za nekih 2-3 mjeseca , a onda će poslije ljeta početi padati .......

Uglavnom kada vam se učini za memoriju i diskove da su prejeftini , nakupujte ih i kasnije slobodno prodajte po višoj cijeni .
IMHO trgovanje sa ova dva artikla je vrlo isplativo ako se kupe u pravo vrijeme .
Prosle godine u ovo doba je memorija bila turbo jeftina. 2400 8gb kitovi ispod 500kn cak i ispod 450. Nikad nije bilo kao sad, kolko se ja sjecam i ugl. je cijena bila u laganom padu od pocetka ddr3 kad je bila skupa ko kuga pa na dalje. Tak da to bas nije istina..

Nije ovo poskupljenje od jucer ili od nedavno, nego ima vec preko pol godine i sumnjam da ce se cijena ikad vratit na onu proslogodisnju, ni blizu. Prije ce doc ddr 4.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 22:37   #316
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 879
Lobi je odredio da poskupi i poskupilo je, nema tu drugog razloga...
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 22:42   #317
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
je da, teorija zavjere, bas je nekom palo na pamet ajmo malo poskupit rame, cisto rekreativno, sumnjam.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 22:50   #318
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Nevidim neki drugi razlog osim čistog profita .
Nisu menađeri bezveze grijali stolicu , znaju kako firmi donijeti maksimalnu zaradu .

Smanjiti ponudu i samim tim povečati cijenu proizvoda .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 22:53   #319
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 879
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
je da, teorija zavjere, bas je nekom palo na pamet ajmo malo poskupit rame, cisto rekreativno, sumnjam.
nije ti to teorija zavrere, već profita kako je Kiki napisao

Ali pazi kakti jedan od argumenata - jedna od Hynix tvornica se zapali - SVI RAM proizvođači moraju povećati cijene

Nemojte biti naivni...
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 23:29   #320
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Aha, i bas sad su odlucili si povecati zaradu ? prosle godine im novci nisu trebali? Kako su onda donosili firmi max zaradu kad je ram bio najjeftiniji ikada? to sto je bio pozar je ono, nonsense, nakon tjedan dana tvornica je bila u punom pogonu sto i razer kaze. Ddr4 kuca na vrata i to je to, ddr3 je koliko vec dugo na trzistu , 6 godina ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 02:23   #321
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Kako bilo DDR3 memorija je sada neopravdano skupa .
Da je mogu proizvoditi i plasirati na tržište za upola manju cijenu to smo svi vidjeli , ali tada je i profit puno manji .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 02:41   #322
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Najnormalnija oscilacija kod industrije i nije prvi put da se dogodila. Oni stariji će se sjetiti. Naravno da je bitch kad "baš sad moraš kupiti", ali tak je kak je.
  Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 06:35   #323
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Prosle godine u ovo doba je memorija bila turbo jeftina. 2400 8gb kitovi ispod 500kn cak i ispod 450. Nikad nije bilo kao sad, kolko se ja sjecam i ugl. je cijena bila u laganom padu od pocetka ddr3 kad je bila skupa ko kuga pa na dalje. Tak da to bas nije istina..

Nije ovo poskupljenje od jucer ili od nedavno, nego ima vec preko pol godine i sumnjam da ce se cijena ikad vratit na onu proslogodisnju, ni blizu. Prije ce doc ddr 4.
kupio ram Kingston 2400 mhz prosle zime za 387 kn...tada su ram memorije bile turbo jeftine i mogao si ih kupovati na kile...
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 08:10   #324
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Stvar dogovora....isto kao se kodmene u ulici dogovaraju bircevi da ce kava z mlijekom bit 9,piva 14 dok ne dojde svjetsko pa ce kava kod jednog bit 7 a kod drugog piva 10 i nakraju svi vrate na staro
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 15:13   #325
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 879
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Aha, i bas sad su odlucili si povecati zaradu ? prosle godine im novci nisu trebali? Kako su onda donosili firmi max zaradu kad je ram bio najjeftiniji ikada? to sto je bio pozar je ono, nonsense, nakon tjedan dana tvornica je bila u punom pogonu sto i razer kaze. Ddr4 kuca na vrata i to je to, ddr3 je koliko vec dugo na trzistu , 6 godina ?
Znaci po tebi je 100%+ povecanje cijene jednog artikla opravdano najavom novog modela proizvoda?
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 17:08   #326
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Pa tko je rekao da je opravdano ? Nije opravdano ali je tako, ja kazem da povecanje cijene nije uzrokovano pozarom nego s tim da su se smanjile zalihe cipova i sad krkaju cijenu da zarade sto vise mogu.

"
*The floodings in Thailand in 2011 resulted in shortages for several PC components (most notably HDDs), therefore the number of PCs sold dropped.

*Since nobody was really prepared for this, including DRAM manufacturers, prices for pretty much everything that was not affected by those floods dropped significantly since there was suddenly a massive oversupply.

*One of the DRAM manufacturers, Elpida, filed for bankruptcy in 2012. It was later bought by Micron. How exactly this affected DRAM prices is difficult to tell (at least for me), but manufacturer consolidation usually means less drastic price falls (since less competition), or even price increases (eventually, stabilization). For a good example on this, see the HDD market. There is a long list of defunct HDD manufacturers which have fallen victim to market consolidation over the decades. Once the market is consolidated as much as authorities will tolerate (usually they will not allow a complete monopoly), prices tend to stabilize. If they fell drastically before this, they might increase first until a plateau has been reached. HDD prices were low before the floods, but they were comparably stable from what I recall, and since recovering (more or less) from the price spikes caused by the floods, they have been very stable (at least where I live).

*According to some articles I've read over the months, the DRAM market is extremely volatile. Meaning: Very slight oversupply will result in drastic price falls, very slight overdemand will result in very drastic price increases.
DRAM manufacturers have started to reduce the numbers of shipped units. Since they were barely (if at all) making profits on those low prices, they simply seem to have decided to throttle supply, thus increasing prices. I think this might be the most important factor for the price increases we're seeing right now.

*DRAM makers have been switching off DDR3 production for while now, this is the effect of that.

Expect prices to get even higher for DDR3, when they start switching over production to DDR4 chips too.


Ali i : http://www.eteknix.com/dram-producti...o-2014-micron/
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 27.12.2013. u 17:14.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 17:35   #327
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Baš si mislim da ove fore sa požarima mogu biti dobar biznis. Kao slučajno ti izgori tvornica, dobiješ lovu od osiguranja i usput podigneš cijenu proizvoda.
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2013., 18:32   #328
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Najnormalnija oscilacija kod industrije i nije prvi put da se dogodila. Oni stariji će se sjetiti. Naravno da je bitch kad "baš sad moraš kupiti", ali tak je kak je.
Ja sam slaga rođaku konfiguraciju u 8./2009. i uzeli smo nekog nelošeg Corsaira za 450 kuna (2x2GB), a ja sam za 2x2GB najobičnijeg Cruciala u 11./2009. mora ispalit skoro 700 kuna. Kad te neće, neće te.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 09:39   #329
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Yep. To je još rano. Ja se sjećam još oscilacija sa "SD-RAMom". Zbog brutalnih cijena u jednom trenutku nikad nisam kak spada mogao clocknut svog pentiumčeka (točnije ne i memoriju)
  Reply With Quote
Staro 05.01.2014., 00:46   #330
BuBizgb
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Požar nema veze s poskupljenjem. Nakon nesreće se službeno oglasio i sam Hynix koji je nastavio s radom tjedan dana kasnije. Vidim neki žešće puše glasine i ostale dezinformacije koje se kao i obično šire nakon ovakvih stvari. Poskupljenje koje se dogodilo, bilo je prije požara.

A btw, DDR4 dolazi već iduće godine, ili bolje rečeno u narednim mjesecima (Crucial je testne primjerke pripremio već ovaj mjesec), a njegova masovna proizvodnja je već započela. Haswell-E je već davno najavljen s podrškom za DDR4 memoriju. Tako da, smanjuju se proizvodni kapaciteti DDR3 memorije, unatoč visokoj potražnji, što na kraju rezultira visokom cijenom.
Pozdrav!
Razmisljam o kupovini novog kompa kroz 2-3 mjeseca, ovaj u potpisu je vec za penziju. Ne bih zelio kupit DD3 pa da mi za mjesec dva se pojavi DDR4!
Ima netko informaciju ili gdje saznati kada ce se pojavit DDR4 u prodaji?!
BuBizgb je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na