Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2014., 14:54   #1
izi
Premium
Moj komp
 
izi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci - Slavonski Brod
Postovi: 139
(riješeno) Mogući problem s napajanjem

Poz decki, odnedavno sam poceo imati problema sa napajanjem iz "Moja Konfiguracija" izgleda da daje zadnje trzaje, prilikom pokretanja igara il se komp reseta ili crni ekran pa se vrati na dektop i izbaci display drivers stoped blabla, stavio sam jedno 5-6 razlicitih drivera, rusio windowse, ali i dalje jedno te isto, pa sam na kraju poceo iskljucivati redom par ventilatora na kucistu, 1 disk itd, i sad evo radi sve normalno, pa po tome pretpostavljam da ne isporucuje dovoljnu kolicinu energije. Sad ne znam jel ima mozda kakvih drugih prijedloga, graficka pretpostavljam da je ok, jer evo kazem nakon sto sam neke sa strane potrosace iskljucio ona radi u igrama. Jel moze mozda preporuka napajanja ukoliko je u njemu problem, razmisljao sam o XFX TS Series 550W, pa me zanima bi li bilo dovoljno za moju konfiguraciju tj da ne radi na samom limitu. Hvala unaprijed.
izi je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 15:24   #2
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Za grafičku ti piše : Recommended PSU Wattage 600-Watt ...a vidim i da ima 2 konektora za struju....probaj full stress programe prvo za grafiku kao npr. occt gpu.
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2014., 15:30   #3
izi
Premium
Moj komp
 
izi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci - Slavonski Brod
Postovi: 139
Nisam naveo da je napajanje u kompu vec 3 godine, radilo je sve u najboljem redu. Takodjer imao sam problema i uci u same windowse, nakon logo-a zacrni se ekran kao da ce izbaciti mouse pointer, ali ostane crn ekran sve dok ga ili ne resetiram ili ne ugasim. Tako sve dok nisam poiskljucivao ono gore navedeno. Probat cu sa tim occt jos pa javiti.
izi je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 15:33   #4
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Ajd sad ponovno uključi što si isključio i vidi jesu isti simptomi?
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 16:01   #5
izi
Premium
Moj komp
 
izi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci - Slavonski Brod
Postovi: 139
Vrtio sam test za CPU, mislio sam da je za GPU, nista se nije dogodilo, pa sam ugasio, pa sam vidio da ima power supply odjeljak, njega sam pokrenuo i nakon 5 sec, crni ekran, display drivers stoped, i onda je bacio crni ekran i ostao tako dok ga nisam ugasio. Probavam sad uci natrag u windowse da odvrtim gpu test, ali ne mogu, javlja se opet ono da nakon windows logo-a samo crni ekran bude. Pisem sa laptopa inace.
izi je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 16:08   #6
izi
Premium
Moj komp
 
izi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci - Slavonski Brod
Postovi: 139
Evo sad stvarno vise ne znam sto je, usao sam napokon u windowse, nakon jedno 4-5 restartiranja, upalim gpu test vrti sve ok, jedno 20 sec, upalim power supply test, opet sve u redu. Probat cu poukljucivat natrag ove ventilatore pa ga opet pod stress stavit.

Da ne pisem ponovno, evo poukljucivano sve, i disk i ventovi, vrtio cpu, gpu test sve u redu, evo vrtim PSU test sve u redu, nekih 3 min. Pokrenuo igru (inace WoW, ali i BF3 je izbacivao isti problem, tako da mislim da je svejedno) isto sve u redu.

Jel ima mozda prijedloga? Ne znam u cemu je problem, a javlja se proteklih tjedan dana, sada je nekim razlogom prestalo, ali isto je bilo i prekjucer, kad sam poiskljucivao navedene potrosace, pa se opet pocelo javljati. Jednostavno sam iscrpio moguce uzrocnike.

Zadnje izmijenjeno od: izi. 24.06.2014. u 16:33.
izi je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2014., 16:49   #7
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Čisto sumnjam da su par ventilatora i disk toliko opteretili napajanje da bi ga iskoristili do iznemoglosti, to su jako mali potrošači. Radije traži problem u grafičkoj - isprobaj je u drugom kompu
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 20:39   #8
izi
Premium
Moj komp
 
izi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci - Slavonski Brod
Postovi: 139
Evo nisam se javljao jucer, ali nekim razlogom problem je nestao nakon sto su dijelovi bili pod heavy opterecenjem u OCCT, ne znam u cemu je bio problem, ali evo sad sve radi normalno. Ruseni Windowsi, stavljano nekolicina razlicitih drivera, resetanje BIOS postavki, iskljucivanje HDD, i nekoliko ventova, sve ponovno poukljucivano i radi, a problem se javljao i na starim i novim Windowsima...tako da sad ne znam sto je bilo.
izi je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 21:23   #9
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Možda ti neki konektor nije dobro sjeo, pa da je gubilo kontakt.
Prki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na