Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2009., 22:43   #1
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
z 5500 optical problem?

evo ovako imam gore navedene zvucnike i prije par dana sam napokon nabavija opticki kabel, konkretno ovaj, sad moja maticna, ova sta je pod moj komp, ima opticki izlaz i kad spojim tim kabelom zvucnike s maticnom uvik mi stoji na zvucnicima za optical no digital data, ne kuzim u cemu bi triba bit problem, pokusava sam sa svim mogucim opcijama u windowsima, nista se ne dogada, probava reinstalirat drajvere i opet nista, ne znam u cemu bi moga bit problem?
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 23:39   #2
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Ako imaš Realtek zvučnu na matičnoj probaj staviti digitalne izlaze kao default, meni se nije niš čulo dok to nisam stavio iako analogni rade i ako nisu default.

I probaj malo mjenjati ove postavke default format sa slike. Tebi možda nije baš tako ako imaš XP jer ja imam Vistu, a driveri se razlikuju po izgledu od onih za XP.



Probaj staviti 16bit 44100Hz, to je meni najmanje moguće, to bi ti trebalo raditi.
Ja spajam preko S/PDIF činča, ne preko optike pa moža i to utječe na neki način.
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2009., 20:07   #3
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
ja to ne mogu ni minjat, imam jedino ponudeno i oznaceno 48kHz, nisam nigdi ni nasa da stavim za default device, probava sam sve moguce opcije ukljucivat, al nista nije pomoglo

sve mi se cini da cu odustat i spremit kabel na policu, pa neka stoji za neka sritnija vrimena
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2009., 20:21   #4
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
pokusao i ja spojiti preko optike, radila su samo prednja dva satelita
ploca mi je slala samo stereo signal, nemoze 5.1
tako da stoji za ukras, a vjerojatno ce i kod tebe, neces nista dobiti ako i pokrenes
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2009., 22:32   #5
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
pokusao i ja spojiti preko optike, radila su samo prednja dva satelita
ploca mi je slala samo stereo signal, nemoze 5.1
tako da stoji za ukras, a vjerojatno ce i kod tebe, neces nista dobiti ako i pokrenes
Ne bih rekao da je bas za ukras, preko optike ide bez problema bilo koji signal: stereo, DTS, Dolby Digital itd...
Ukratko, instaliraj AC3 Filter.
Iznimka je 5.1 u igrama, al to je vec prica za sebe...

Inace, ploca je p35-ds4, realtek cip.
__________________
Windows: AMD FX8320 @ 4.2 / GA-990XA-UD3 /16 GB DDR3 / R9 285 / Vertex 4 128 / SS-600HM / 3D Aurora
Android: Galaxy Tab S, Galaxy S3, ATV400 x 2
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2009., 16:27   #6
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
ajde moze malo upustva kako si ti to rjesija? kod mene je isto realtek, ploca je ep45-ds5, al nikako da uspijem natirat da funkcionira, pa ako moze mali walkthrough
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 20:34   #7
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
ja isto na Z-5500 imam problema sa optikom i na Realteku i na X-Fi Fatal1ty Champion zvučnoj
sve opcije ne polučuju nikakve rezultate, meni čak ni stereo zvuk ne prolazi. line-in radi savršeno
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 19:20   #8
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
S obzirom da nema ni sterea, ja bih problem trazio u samom spoju ili zvucnicima...
Softverski kod Realteka nema nikakvog podesavanja, ukljuci se SPDIF u postavkama zvucne i stereo PCM mora krenuti. Za 6-kanalni ovisi o cipu, kod npr ALC889A cipa najjednostavnije je s DTS interactive opcijom u postavkama, a u slucaju starijih cipova preko AC3 filtera.
__________________
Windows: AMD FX8320 @ 4.2 / GA-990XA-UD3 /16 GB DDR3 / R9 285 / Vertex 4 128 / SS-600HM / 3D Aurora
Android: Galaxy Tab S, Galaxy S3, ATV400 x 2
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 20:04   #9
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ako se ja dobro sjecam iz mog vremena Z5500, meni su optika i coax radili najnormalnije. I P35 DS3 i P35 T2RS. Spojio i radilo.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 20:52   #10
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
evo danas opet isprobava i meni to nikako ne radi, nema druge nego pokusat skuzit u cemu je problem ili je kabel ili zvucnici ili izlaz na maticnoj, nadam se da je kabel
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2009., 08:16   #11
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 937
Nije ti ni opticki kabal ni zvucna, ja sam isto imao taj problem kad sam spojio opticki kabal na matičnu plocu, imao sam samo stereo zvuk, dok sa svojom creative extigy mi radi sve normalna, nisam bio uspio rijesiti taj problem, probaj malo proguglat po netu, mozda neces, meni se nije dalo zezat sa tim jel sam koristio extigy kao glavnu karticu na kojoj mi je sve normalno radilo
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2009., 09:10   #12
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
Citiraj:
Autor nexus-6 Pregled postova
S obzirom da nema ni sterea, ja bih problem trazio u samom spoju ili zvucnicima...
Softverski kod Realteka nema nikakvog podesavanja, ukljuci se SPDIF u postavkama zvucne i stereo PCM mora krenuti. Za 6-kanalni ovisi o cipu, kod npr ALC889A cipa najjednostavnije je s DTS interactive opcijom u postavkama, a u slucaju starijih cipova preko AC3 filtera.

kabel je od Bandridgea, kupljen u Linksu. nisu imali kraći pa sam uzeo od 5 metara dužine, ali za toslink to ne bi trebalo predstavljati problem, barem koliko sam ja upućen.

zvučnici isto novi, kupljeni u HGSpotu. jednostavno mi javlja "no digital input" error na centralnoj konzoli zvučnika i moš ga 'ebat
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2009., 10:36   #13
Micko
Peachwize=mudra breskva
Moj komp
 
Micko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 210
Meni najnormalnije radi na integruši ,rade i oni efecti tipa..movie,music,stereo,stereox2.

Također piše no digital data..dok nema zvuka,čim upalim,muziku,igricu bilo šta..prebacuje mi automatski u stereo,music,movie zavisi šta odabereš.
Micko je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2009., 12:41   #14
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor Micko Pregled postova
Meni najnormalnije radi na integruši ,rade i oni efecti tipa..movie,music,stereo,stereox2.

Također piše no digital data..dok nema zvuka,čim upalim,muziku,igricu bilo šta..prebacuje mi automatski u stereo,music,movie zavisi šta odabereš.

meni ne trza sta god se vrtilo uvik pise no digital data, odnosno totalno isti problem ko skorn gore...
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2009., 14:00   #15
Micko
Peachwize=mudra breskva
Moj komp
 
Micko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 210
Citiraj:
Autor w0lfram_ Pregled postova
meni ne trza sta god se vrtilo uvik pise no digital data, odnosno totalno isti problem ko skorn gore...
Stvarno više neznam kako sam ja to podesio..pogledat cu večeras kad dođem s posla pa ti javim.Je da nije ista zvučna ali možda pomogne..

Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
pokusao i ja spojiti preko optike, radila su samo prednja dva satelita
ploca mi je slala samo stereo signal, nemoze 5.1
tako da stoji za ukras, a vjerojatno će i kod tebe, neces nista dobiti ako i pokrenes
Kako misliš neće niš dobit..čak i ja primjetim razliku u čistini zvuka između optike i običnog.Jest da je malo tiše ali je dosta velika razlika u kvaliteti.
Micko je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2009., 14:25   #16
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
Citiraj:
Autor panisher20 Pregled postova
Nije ti ni opticki kabal ni zvucna, ja sam isto imao taj problem kad sam spojio opticki kabal na matičnu plocu, imao sam samo stereo zvuk, dok sa svojom creative extigy mi radi sve normalna, nisam bio uspio rijesiti taj problem, probaj malo proguglat po netu, mozda neces, meni se nije dalo zezat sa tim jel sam koristio extigy kao glavnu karticu na kojoj mi je sve normalno radilo
Nije ista situacija, ovdje je problem dobiti ikakav signal u konzolu zvucnika.

Citiraj:
Autor Skorn Pregled postova
kabel je od Bandridgea, kupljen u Linksu. nisu imali kraći pa sam uzeo od 5 metara dužine, ali za toslink to ne bi trebalo predstavljati problem, barem koliko sam ja upućen.
zvučnici isto novi, kupljeni u HGSpotu. jednostavno mi javlja "no digital input" error na centralnoj konzoli zvučnika i moš ga 'ebat
Citiraj:
Autor w0lfram_ Pregled postova
meni ne trza sta god se vrtilo uvik pise no digital data, odnosno totalno isti problem ko skorn gore...
Sam signal je unutar vidljivog spektra (izvor je crvena led-ica). Znaci kad ukopcas kabel u zvucnu/maticnu, na slobodnom kraju kabla mozes vidjeti crvenu svjetlost. Nije neka precizna dijagnostika, ali dovoljno za suziti spektar moguceg uzroka problema.

Inace, kolko vidim na guglu je more z5500 "no digital input" problema.
__________________
Windows: AMD FX8320 @ 4.2 / GA-990XA-UD3 /16 GB DDR3 / R9 285 / Vertex 4 128 / SS-600HM / 3D Aurora
Android: Galaxy Tab S, Galaxy S3, ATV400 x 2
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2009., 09:16   #17
TheLegend
Registered User
Moj komp
 
TheLegend's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 13
I sam sam vlasnik z-5500 i primjetio sam da nekad ne zeli primit DD signal dok idem pogledat film.

Naime kad film pokrenem drugi ili treci put onda z-5500 konzola primi signal i sve radi savrseno.

Prilikom slusanja dts muzike konzola isto prihvaca signal i sve radi savrseno.

U pocetku sam imao problema sa tim zvucnicima ali se treba igrat malo sa codecima i sve ce sljakat.

Ploca je ep-45 ds4 koja ima DD certifikat i sama pretvara stereo u DD signal koji konzola bez problema prihvaca.
TheLegend je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2009., 23:38   #18
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
A čemu uopće koristiti optiku, kad daje samo 2.1
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2009., 11:33   #19
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
A čemu uopće koristiti optiku, kad daje samo 2.1
Da. Imas pravo. Onda svi mi koji vozimo DD, DTS itd. preko optike u stvari haluciniramo...
Jesi li uopce procitao thread?
__________________
Windows: AMD FX8320 @ 4.2 / GA-990XA-UD3 /16 GB DDR3 / R9 285 / Vertex 4 128 / SS-600HM / 3D Aurora
Android: Galaxy Tab S, Galaxy S3, ATV400 x 2
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na