Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2009., 15:20   #451
Ivan_1234
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Evo ti pa pročitaj... ako tu ne nažeš odgovor imaš ga sigurno na njihovim stranicama...

http://www.hrt.hr/index.php?id=173&tx_ttnews[cat]=102&tx_ttnews[tt_news]=7457&tx_ttnews[backPid]=185&cHash=2190ffe5ec
Ivan_1234 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 19:01   #452
enigmatik
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Banova Jaruga
Postovi: 1
Pitanje: Koja bi trenutno bila solida tv kartica da si uzmem?

Vidim da je starter posta spomenuo Gigabyte Digital Theater Hybrid TV kartica, GT-PTV-TAF, DVB-T & analog, prilično jeftina kartica a kolko vidim dobra je...

Da uzmem tu?
enigmatik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2009., 00:36   #453
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 546
jel trenutno dobivate sliku sa odasiljaca sa sljemena?
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 19:06   #454
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
jeli se moze kako namjesitit webEPG na powercinema 5 ?
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 18:52   #455
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
došla mi je U7000, i sad sa onom malom antenicom koja se dobi u paketu ne ulovim nista, stavim sobnu antenu, sa njom nadje Hrt1, 2, Rtl i Novu, ali negledljivo je, sad mi jedino preostaje da spojim antenu s krova, riblju kosta
...nadam se da je u tome problem ili možda postoji neka caka ??
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 20:33   #456
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Probaj sobnu usmjerit prema odašiljaču. Ja sam prikopčan na riblju kost, ali sam komotno hvatao HD signal sa HRT Doma za vrijeme nogometnog prvenstva preko sobne antene (jer riblja je okrenuta na kontra stranu, prema Sljemenu i ne hvatam sa njom HRT Dom).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 17:47   #457
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Možda je netko već imao sličan problem pa da ne otvaram novu temu...
Nedavno sam ubacio dvb karticu u htpc i imam jedan zanimljiv problem, slika na svim programima je usporena.
Tv je Panasonic plazma PV80, povezana na Radeonku HD3450 sa Dvi - Hdmi kabelom i koristim Media portal.
Pokušao sam testirati i sa promjenom mpeg 2 codeca, korištenjem DVB viewera, promjenom rezolucije i refreh ratea ali ništa ne rješava problem . Problem nije u tome da slika trza zbog lošeg signala nego su pokreti ljudi i opčenito sve brze scene sporije nego na linijskom dvb reciveru i analognom tuneru, a sve je spojeno na istu vanjsku antenu uz odličan signal.

edit:
Instalirao novi driver za grafičku karticu + Ati avivo paket i sada je sve ok.

Zadnje izmijenjeno od: Doom. 02.03.2009. u 19:06.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 22:53   #458
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Sa Windows 7 dolazi naravno i Windows Media Center. Upravo sam probe radi pokušao napraviti scan i za čudo uhvatio DVB sa svojom karticom. Iskoristio sam isti trik sa driverom kao i na Visti, dakle umjesto instalacije original Gigabyte drivera ručno sam instalirao KWorld NB-TV 210 Hybrid TV/FM. Kartica radi odlično, brzo prebacuje programe, čak prikazuje i HDTV Promo. Čini se da koristi neku grafičku akceleraciju jer je zauzeće procesora jednako kao u idle.
WMC je takav kakav je, oku ugodan, solidno radi (na mojoj konfiguraciji ), nativno podržava divx, xvid, mpeg2, očigledno i mpeg4 ali ne i mkv, defaultno je uključen time shift (može se pauzirati live TV i premotavati), radi snimanje u wtv (da, opet novi format),podržava teletext, EPG-a nema na domaćem DVB-T, WEB EPG nisam pokušao srediti.
Daljinski (onaj veliki) koji se dobije sa Gigabyte karticom većinom radi, radi ona start tipka (starta WMC), kao i ostale tipke, teletext tipka iz nekog razloga ne radi ali se može dohvatiti teletext iz menija (tipka i).
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 09:05   #459
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Da, to je i mene iznenadilo u Win7, sa originalnim softverom TakeMS-ov DVB-T stick ne radi, ali iz Windows Media Centera sve šljaka, čak je i slika puno življa i fluidnija...
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2009., 12:08   #460
brab
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Imam jedno pitanje za one koji koriste MediaPortal...

Iz nekoga razloga kad radim channel scan na Tv serveru (profil Croatia-Zagreb) uopce ne nalazi HRT HDTV Promo kanal...sve ostale je nasao bez problema i prikazuju se u MP bez beda...timeshifting i snimanje radi isto tako...

Frekvencija 514000 je u tablici za skeniranje medjutim uopce ga ne nadje...

U WMC nadje kanal bez problema ali ne moze prikazati sliku (pise Digital Radio Service) nego samo audio...u AverTV svi kanali rade savrsheno (tako i HDTV Promo) kanal...

Ima netko savjet mozda?
Puno hvala!
brab je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2009., 18:13   #461
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor brab Pregled postova
Imam jedno pitanje za one koji koriste MediaPortal...

Iz nekoga razloga kad radim channel scan na Tv serveru (profil Croatia-Zagreb) uopce ne nalazi HRT HDTV Promo kanal...sve ostale je nasao bez problema i prikazuju se u MP bez beda...timeshifting i snimanje radi isto tako...

Frekvencija 514000 je u tablici za skeniranje medjutim uopce ga ne nadje...

U WMC nadje kanal bez problema ali ne moze prikazati sliku (pise Digital Radio Service) nego samo audio...u AverTV svi kanali rade savrsheno (tako i HDTV Promo) kanal...

Ima netko savjet mozda?
Puno hvala!
HDTV Promo je u ZG na 56 kanalu tj. 754,000 MHz.

Inace u hr DVB-T kanali idu od kanala 21 tj 474,000 MHz do 69 tj. 858,000 MHz.Sirina UHF kanala je 8 MHz.
Usporedba UHF kanala i frekvencija:

UHF kanal MHz
21 474,000
22 482,000
23 490,000

itd do
69 858,000
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2009., 19:06   #462
brab
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
HDTV Promo je u ZG na 56 kanalu tj. 754,000 MHz.

Inace u hr DVB-T kanali idu od kanala 21 tj 474,000 MHz do 69 tj. 858,000 MHz.Sirina UHF kanala je 8 MHz.
Usporedba UHF kanala i frekvencija:

UHF kanal MHz
21 474,000
22 482,000
23 490,000

itd do
69 858,000
E puno puno ti hvala! I jos brzi odgovor!

Sad sam uopce primijetio da tablicu koju sam ja gledao je od 25. 1. 2008. pa nije ni cudo.

Tablica frekvencija je tu:
http://www.oiv.hr/default.asp?ru=129...1&sid=&jezik=1

Vec kad gnjavim da gnjavim posteno...da li netko zna sa kojeg site-a se moze skidati EPG za hrvatske kanale u xml formatu?
brab je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2009., 21:27   #463
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
1. post ove teme?

Code:
 
Servis ugasen. Go to: http://tvprofil.net/xmltv
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 12:12   #464
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Evo konacno i ja nabavio DVB-T tuner: http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.903.020

Posto sam u stacioniran u suterenu sa malom antenicom nisam nis uhvatio, spojio sam na riblju kost (koja cak nije niti na krovu nego u visni prizemlja) i nasao skoro sve programe osim ovih divljaka OTV, NET, Z1...
Zanima me dali se moze hvatati uopce te programe sa digitalnom karticom (predpostavljam da nemoze ali da ipak pitam)?
Takoder nade mi i HRT HD Promo ali nema slike nego stoji HD radio? i samo se cuje zvuk, dali ima neko vrijeme emitiranja tog signala (na sliku mislim) ili ga nehvatam?

Uglavnom preporod, donedavno su mi HRT1 i Nova bili toliko negledljivi (RTL i HRT2 ok) da nisam raspoznao uopce koji je koji program, sada su sva 4 programa u rangu DVD kvalitete stim da mi uvijek stoji da je signal negdje oko 48% a nisam vidio niti jedan trzaj nestajanje slike itd..

Jedino sam primjetio da dok sam gledao utakmicu da pri naglim pokretima kamere se muti malo slika, postoji li neko rijesenje za to?
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 12:16   #465
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Posto sam u stacioniran u suterenu sa malom antenicom nisam nis uhvatio, spojio sam na riblju kost (koja cak nije niti na krovu nego u visni prizemlja) i nasao skoro sve programe osim ovih divljaka OTV, NET, Z1...
Zanima me dali se moze hvatati uopce te programe sa digitalnom karticom (predpostavljam da nemoze ali da ipak pitam)?
Ako je samo digitalna, onda ne. Ako je hibridna (što znači da ima digitalni tuner i analogni), onda da.
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Takoder nade mi i HRT HD Promo ali nema slike nego stoji HD radio? i samo se cuje zvuk, dali ima neko vrijeme emitiranja tog signala (na sliku mislim) ili ga nehvatam?
Upitno je da li softver s kojim to gledaš ima potreban codec za gledanje HD signala. Mada, na HD Promu bi trebao biti MPEG2 format
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Jedino sam primjetio da dok sam gledao utakmicu da pri naglim pokretima kamere se muti malo slika, postoji li neko rijesenje za to?
Tako je i kod mene. Sad jel to do tunera ili LCD monitora (ili kombinacije) pojma nemam.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 12:24   #466
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
S pomoću tih prijamnika-dekodera (MPEG-2) nije moguć prijam programa u HDTV tehnici te se na TV prijamniku čuje samo pripadajući ton HDTV programa.
Citiraj:
nabavio DVB-T tuner
Citiraj:
MPEG2 High quality video and audio decoding - Supports SDTV & HDTV
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 12:31   #467
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Upitno je da li softver s kojim to gledaš ima potreban codec za gledanje HD signala. Mada, na HD Promu bi trebao biti MPEG2 format
Hmmmm... stoji neka poruka kao HD radio, kao da na tome kanalu samo emitiraju radio , nis budem pogledao kada dodem doma jer sam stavio neki low life softwer sto je dosao snjim ali svejedno sam nasao skoro sve programe osim toga HD-a....

Citiraj:
Tako je i kod mene. Sad jel to do tunera ili LCD monitora (ili kombinacije) pojma nemam.
Nekako mi vuce da je do signala, koliko sam ja upoznat sport i emisije (tipa otvoreno) se vrte u 60fps-a a SD signal je "i" (interlaced) dok se filmovi serije i ostalo vrte u 24fps-a, jos pogotovo ako se vrti kao kod mene naprimjer na rezi 1280x720p, pa se vidi to mutnjenje pri naglim pokretima...

Jedino po meni logicno objasnjenje sada...

EDIT:thopok cek znaci ja sa ovom karticom (tj USB-om) nemrem gledati HRT HD PROMO?
Da sad sam vidio, a jesam baksuz, moze preporuka iz linksa onda neki USB tuner da danas zamjenim?
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12


Zadnje izmijenjeno od: Gjurovski. 12.03.2009. u 13:15.
Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 13:52   #468
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
hdtv promo se emitira u mpeg4, i to piše na njihovoj stranici.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 14:02   #469
Mikac
Premium
 
Mikac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Gospić
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Hmmmm... stoji neka poruka kao HD radio, kao da na tome kanalu samo emitiraju radio , nis budem pogledao kada dodem doma jer sam stavio neki low life softwer sto je dosao snjim ali svejedno sam nasao skoro sve programe osim toga HD-a....

Nekako mi vuce da je do signala, koliko sam ja upoznat sport i emisije (tipa otvoreno) se vrte u 60fps-a a SD signal je "i" (interlaced) dok se filmovi serije i ostalo vrte u 24fps-a, jos pogotovo ako se vrti kao kod mene naprimjer na rezi 1280x720p, pa se vidi to mutnjenje pri naglim pokretima...
A čuj Đuro TV emisije tipa otvoreno itd...primaš u 50 Hz jer je to PAL, a u Americi je 60 Hz NTSC, druga stvar filmove primaš u 25 Hz s pull down tehnikom što je već obrađeno u studiju HRT-a, Nove itd., ali u biti nije ti to razlog što ti se muti slika. Ja mislim da je to do tvoje Toshibice koja je ako se dobro sjećam 1080i (ne p), i ona em što je stariji (čitaj sporiji LCD), em što to mora skalirati na 1080 rezu jer joj je to nativni fixni broj pixela i mora tako. LCD-i su poznati da loše prikazuju sport. Rezolucija u pokretu tvog TV-a je oko 250-300 linija što je poražavajuće, ali je tako. Bilo kakva plazma ostvari 700-900 linija, a one bolje bez problema cijelih 1080 linija u pokretu. E sad da sam kod tebe pa da vidim iz prve ruke možda je i do nekih postavkikoje ti dodatno pogoršavaju stvar, pa bi ih trebalo isključiti. Inače ovi novi LCD-i riješavaju stvar interpolacijom dodatnih frameova, pa tako ostvaruju veći broj linija npr 600,700,800, a oni top modeli i 1080 cijelih. Tu interpolaciju frameova neki zovu Motion Plus, neki Motion Pro, bla, bla...Uglavnom neki to rade uistinu dobro, a neki loše tako da slika izgleda preumjetno, ukočeno i nerealno. Oni koji to dobro rade su Sony, Panasonic i najnovije inkarnacije Philipsovog Natural Motiona(prije nije bio dobar). Drugi poput Samsunga, Lg-a, Toshibe, Sharpa se poboljšavaju, ali što sam vidio npr kod Samsunga bilo je očajno (bio i Gabre samnom pa ti može potvrditi). Ti u svojoj Toshibi nemaš takav procesing i to će ti ostat boljka tvog ekrančića sve se bojim...Aj pozdrav stari!!!
Mikac je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 14:36   #470
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
OT: Cek po tvome bi bilo da taj prijenos recimo tekme (ja cu pokusati biti sto jasniji, onako laicki) u 1080i rezi pri naglim pokretima mutnjikav, ali kako se onda isto sranj... dogada kada spustim rezu monitora na 720p ili cak sam spustio na 800x600 i jednako je bilo lose....

Pa hebemu koliko god on bio star mislim da moze prozvakati 60 a.k.a. 50hz na 800x600 rezi? tada bi slika trebali biti koliko toliko stabilnija zar ne?
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 15:10   #471
Mikac
Premium
 
Mikac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Gospić
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
OT: Cek po tvome bi bilo da taj prijenos recimo tekme (ja cu pokusati biti sto jasniji, onako laicki) u 1080i rezi pri naglim pokretima mutnjikav, ali kako se onda isto sranj... dogada kada spustim rezu monitora na 720p ili cak sam spustio na 800x600 i jednako je bilo lose....

Pa hebemu koliko god on bio star mislim da moze prozvakati 60 a.k.a. 50hz na 800x600 rezi? tada bi slika trebali biti koliko toliko stabilnija zar ne?
Evo ja ću isto pokušati jasno odgovoriti, tvoj Tv ima 1080 linija i ma koju god ti rezu stavio, IZUZEV AKO NEMAŠ 1:1 MAPING PIXELA, bit će ti mutnjikavo jer opet u fullscreen-u tvoj TV razvlači sliku na svoji prirodnih fixnih 1080 pixela. E sad prvo što je MUST jest staviti 4:3 format slike da bar izbjegneš dio sasvim nepotrebnog scaliranja i razvlačenja slike, ma koma(neću objašnjavat znaš već na što mislim), a potom isključit sve moguće noise reductione i ostale algoritme koji u biti narušavaju kvalitetu slike. Samo najbolji(najskuplji TV-i) imaju dobar procesing za redukciju mosquito efekta, digitalnog noisa, MPEG noisa itd, ali to ipak najbolje odrađuju eksterni procesori slike koji su jako skupi i nema ih na našem tržištu osim DVDO-a VP30, VP50, VP50pro koji se pojavio prije negdje godinu dana. Jako su dobri i jako skupi (15000- 20000 kn) tako da to isključujemo. Eto to napravi i to je jedino što možeš. Tv-i s dobrim internim procesingom su Pioneer KURO i top modeli SONY-ja, možda još neki(za ove znam), oni koji su katastrofa su Panasonic jer ga imam, LG i tako još neki. Ali npr ja imam Panasonic 37" plazmu u rezi 1024x720, pa meni PAL 50 Hz 625i (vidljivih 576i linija) je jako dobar jer je relativno malo skaliranje u odnosu na tvoj TV. Dakle s 576 na 720, a ti s 576 na 1080, ohooooo...za to treba dobra telka stari moj. Ni kod mene nije bog zna što zbog lošeg Panasonicovog scaliranja, ali me spašava rezolucija, pa je moj Tv u biti jedan od boljih za SD što moš kupit za normalne novce. Ovo je svima upućeno: CRT JE BOG I BATINA ZA SD, PO OŠTRINI, KONTRASTU, BRZINI I PRIRODNOSTI SLIKE, AMEN!!! P.S. Brzo u Pevec i za 600-700 kn crt 51 cm dijagonale i mila majka.
Mikac je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 15:15   #472
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Ma idem doma, usput u Pevec po sikiru a ne po crt pa ovu doma sasjec na 1080 komada

A nis, nemrem niti biti nezadovoljan pogotovo jer je stara 3god i nesto sitno...
PS: javi se sljedeci put kada dodes u zagreb nemoj da te gabre za rukicu voda
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 15:45   #473
Mikac
Premium
 
Mikac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Gospić
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Ma idem doma, usput u Pevec po sikiru a ne po crt pa ovu doma sasjec na 1080 komada

A nis, nemrem niti biti nezadovoljan pogotovo jer je stara 3god i nesto sitno...
PS: javi se sljedeci put kada dodes u zagreb nemoj da te gabre za rukicu voda
Ma ti si lol čovječe, kako sam se sad nasmijao, ma rofl!!! Kad stignem i budem ima vremena svakako ti se javim. A što se tiče TV-a pa nemaš razloga bit nezadovoljan, što je tu je, samo stavi 4:3 format i isključi sve digitalije u meniju. Aj pozdrav stari!!!
Mikac je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 18:05   #474
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2009., 14:09   #475
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Otvaranje jedne DVB-T teme me podsjetilo da bi u nekim regijama do kraja mjeseca trebalo prestat analogno emitiranje.

After Long Wait, Stations Switch Off Analog
Konačno.

Zadnje izmijenjeno od: thopok. 14.06.2009. u 12:56.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 09:48   #476
babac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 65
Ja ne kužim kak nemerem nać hrt hd. poludit ću!!! pomagajte.

Kupio sam Sony 32 V5500, full hd sa mpeg 4 tunerom i nikak nać HRT HD. Digitalne zemaljske hrt 1 i 2, rtl i novu uredno nađe i gledam ih al ovaj promo nikak pa nikak.

Nalazim se ispod samog Sljemena na potezu Mihaljevec Šestine. Nisam ni u kakvoj rupi nego baš na glavnoj cesti.

Sve sam lud da idem probat Croatel samo kad bi znao kaj mi sve treba? Kaj moram skinut sve i gdje ?

btw
spojio sam tv sa laptopom vga kabelom i kad kresnem Fn+F8 sve radi super i slika HD materijala je izvrsna.
babac je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2009., 08:37   #477
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
ja uzeo 42V10 plazmu i nikako do dvba...i jedan dan skuzim sasvim slucajno, da dvb tuner u plazmi i PS3 nikako ne vole raditi skupa...kad sam je uzeo i isprobavao dvb tuner, slusao sam mjuzu s plejke...dobio sam zvuk i 8 programa uz poruku: Nema videa.

ok, nema i ko ga hebe...ionak gledam TV toliko malo da mi fakat svejedno..

i sad u petak, odlucim dat sansu jos jednom dvb programu...okrenem na dvb program i sve sasvim super radi, slika je tu i sve je 5...greb greb...

i tak malo gledam dvb, pa ono, kao i uvijek do sada, upalim mjuzu citaj plejku..i PUF nema dvba...jedan plus jedan su tri i skuzim kako se ne podnose jedno s drugim.


eto jedan sasvim slucajni primjer iz prakse za kojeg se covjek ovako sam mozda nikada nebi sjetio. no PS3 radi problem dvb tuneru ugradenom u TV.

PS3-Tv spojen hdmi-em
sobna antena, model sto kuna i manje na akcijama, spojen kaoksijalno, a kako bi i drugacije hehe
struja-antena ukljucena u pojacalo od kucnog kina, a plejka i pojacalo u isti produzni i istu uticnicu.
antena udaljena dva metra od plejke i na visini
nekako mi se cini da ni struja a ni polozaj tu nekaj ne utjecu, ve cnaprosto da se ta dva komada hardwera ne vole.

eto, ako sam kome pomogao najs. jednostavno ako imate problema sa trazenjem dvba, cisto lako moguce da mozda imate slican problem kao i ja. iskljucite sve oko sebe kad isprobavate dvb TV da otklonite ovakvu mogucnost.


*definitivno je potvrdena ova trvrdnja jednostavnim testom. gledam telku preko dvba, ima slike. upalim PS3 i slika ili nestane ili se pocne smrzavati, dobivati artefakte i uglavnom nakon nekog vremena nestane. ugasim PS3 i sve je opet ok. vrlo vrlo zanimljiv slucaj
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2009., 13:45   #478
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Otvaranje jedne DVB-T teme me podsjetilo da bi u nekim regijama do kraja mjeseca trebalo prestat analogno emitiranje.

After Long Wait, Stations Switch Off Analog
Konačno.
Ja se baš i ne veselim. Neki programi mi imaju bolju sliku analogno nego digitalno. Ova naša digitalija sa ovim bandwithom je smijurija! Na ta dva programa se osjecam kao da prelazim sa gramofonske ploce na 64kbit mp3.
  Reply With Quote
Staro 23.06.2009., 14:38   #479
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Također imam isto iskustvo. Analogna mi je ponekad bolja nego digitalna.
Još mi najbolje dođe IskonTV...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2009., 08:25   #480
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
definitivno je bolja slika na dvbu no daleko je to od wauuu pomaka. mutnjikavo prije svega...jbga i ti kvalitetni teveji na kojima vidis kad je losa slika...
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na