Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2013., 09:57   #301
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Kak na tom Amazonu traženi rezultat sortirati po cijeni? Nikak?
imaš s desne strane gore, ispod košarice, drop down menu di možeš izabrat da ti složi po cijeni, naravno pojavi se tek nakon što nešto tražiš

ako hoćeš, mogu i screenshotati
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 11:52   #302
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
http://gadgeterija.tportal.hr/2013/0.../#.Ud57wG1jemx

Ima jako malo PC komponenti ali možda se to s vremenom poveća, na conrad.de ih ima puno, ali ono što je žalosno su cijene.

Kod nas: http://www.conrad.hr/SSD-tvrdi-disk-..._20564_0413068
U Njemačkoj: http://www.conrad.de/ce/de/product/4...TA-III-600-MBs

Naš webshop: http://www.protis.hr/products/detail...20gbgtbk/48577

Prejadno, otvorili trgovinu i stavili lihvarske cijene.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 12:01   #303
TikaTaka
Banned
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: zg
Postovi: 52
oni shopovi sad idealo.de niko ne salje kod nas,neki su mi odgovorili da za 2-3 mjeseca ocekuju da ce nas uvrstit na popis
TikaTaka je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 12:18   #304
mmatrix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
meni su na digitalo rekli 2-3 tjedna, al da nema problema da može i prije samo se preko emaila naruči. Al strpljenja malo, mi smo skoro pa zanemarivo tržište.
__________________
Origin_ID: mmatrix05
Steam_ID: mmatrix05
mmatrix je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 12:35   #305
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Na trenutak me je vijest o otvaranju rvackog Conrada čak i razveselila.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 13:02   #306
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
pito u temi hladnjaci ali ću tamo dobit odgovor ko zna kad pa ovdje pitat

di ima za kupit mounting clip,ne za ovaj socket nego 1150,za Kamu Angle

http://www.scythe-usa.com/product/cp...00-detail.html

http://www.scythe-usa.com/product/cp...g1100-acc.html
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 13:03   #307
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Ovo im je malo zbunjujuće http://www.conrad.hr/Radna-memorija-..._17691_0412076
U prvi mah sam pomislio da se radi o 2×4GB, ali izgledaq da ipak nije
__________________
Origin: Dead_Body_cRo

Zadnje izmijenjeno od: Tex Willer. 11.07.2013. u 13:14.
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 13:23   #308
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor Tex Willer Pregled postova
Ovo im je malo zbunjujuće http://www.conrad.hr/Radna-memorija-..._17691_0412076
U prvi mah sam pomislio da se radi o 2×4GB, ali izgledaq da ipak nije
<!--[if gte mso 9]><xml> <o:OfficeDocumentSettings> <o:AllowPNG/> </o:OfficeDocumentSettings> </xml><![endif]--> Ja već bio naručio jer sam tražio na nabavi 2x4 Skužio tek kasnije po SKU broju. A vidim da se još nisu potrudili ispravit. Loše.

Ali s obzirom da me sa Amazona 16GB došlo 200 kuna jeftinije nego tu, sve u redu
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 13:24   #309
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
<!--[if gte mso 9]><xml> <o:OfficeDocumentSettings> <o:AllowPNG/> </o:OfficeDocumentSettings> </xml><![endif]--> Ja već bio naručio jer sam tražio na nabavi 2x4 Skužio tek kasnije po SKU broju. A vidim da se još nisu potrudili ispravit. Loše.

Ali s obzirom da me sa Amazona 16GB došlo 200 kuna jeftinije nego tu, sve u redu
I ja sam skoro naručio.
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 14:08   #310
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
conrad oglasava cijenu u eurima makar je to zabranjeno?
nadalje, i kad se uračuna razlika pdv-a od 6 postotnih poena, opet je u nas skuplje za 18 eura ili skoro 15%.
doduse, ne varaju prikazivanjem cijena s popustom za gotovinu kao nasi lokalni cigani ali svejedno nije dobro.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 16:21   #311
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
pito u temi hladnjaci ali ću tamo dobit odgovor ko zna kad pa ovdje pitat

di ima za kupit mounting clip,ne za ovaj socket nego 1150,za Kamu Angle

http://www.scythe-usa.com/product/cp...00-detail.html

http://www.scythe-usa.com/product/cp...g1100-acc.html
Direktno kod njih , ja sam ih prije nekog vremena kontaktirao u vezi nekih dijelova za katanu 3 i covjek odgovorio da se moze kod njih kupit preko paypala ili bank transferom. Mozes kontaktirat direktno Dirk Meier-a.

Scythe EU GmbH
Willinghusener Weg 5c
22113 Oststeinbek (Germany)

E-Mail:d.meier@scythe.com
Support: support@scythe.com
RMA: rma@scythe.com
Tel: +49-(0)40-822-459-88-22
Fax: +49-(0)40-822 459 88-99
URL: http://www.scythe-eu.com

Zadnje izmijenjeno od: NTN. 11.07.2013. u 16:31.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2013., 11:31   #312
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Naručio RAM sa Amazon.co.uk. Poštarina 5 ipo funti, Delivery estimate Saturday 13 July 2013 - Monday 22 July 2013

I piše Sold by Amazon EU S.a.r.L.
što valjda znači da stiže iz EU
Samo da javim da je stiglo jučer, dakle 8. dan od narudžbe. Preporučujem
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2013., 23:31   #313
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor JURGOLINHO Pregled postova
Ima li tko iskustva s nabavljanjem robe izvan granica HR iz ostali članica EU? S ulaskom u EU nema carina, a ćujem da su cijene bolje za kupce. Možete li preporučiti neku trgovinu?
A što bi kupovao?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 14:34   #314
JURGOLINHO
Premium
Moj komp
 
JURGOLINHO's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A što bi kupovao?
Trenutno sam u potražnji za dvije stvari, grafičku karticu (cca 900kn) i računalo ili laptop (3.5 do 4k kn)

Ne bi on ništa kupovao nego samo spama okolo.
Kupuje mobitel, kupuje konfiguraciju jer je je odustao od laptopa, pa ipak kupuje laptop, pa ovo pa ono.
Umjesto tog silnog spamanja čitaj topice i već napisane postove.



Edit: molim admina da pobriše poruku ako toliko smeta...tek sada vidim da ste osjetljivi na "nepotrebno" pisanje. Nije mi namjera spamati. Buraz je u međuvremenu napisao laptop. Možda mi postovi izgledaju čudno jer ne pišem sve za sebe.

Zadnje izmijenjeno od: JURGOLINHO. 30.07.2013. u 15:27.
JURGOLINHO je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 14:42   #315
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A što bi kupovao?
Ne bi on ništa kupovao nego samo spama okolo.
Kupuje mobitel, kupuje konfiguraciju jer je je odustao od laptopa, pa ipak kupuje laptop, pa ovo pa ono.
Umjesto tog silnog spamanja čitaj topice i već napisane postove.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2013., 22:07   #316
kokolo22
Premium
Moj komp
 
kokolo22's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: LIČKI OSIK
Postovi: 112
Ola decki,kupio bih preko Amazona.de mob ali neznam da li dostavljaju u Hr ? Jer uredno sam stavio mob u kosaricu ali nigdje nema opcije za plačanje a to mi je malo cudno?
kokolo22 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2013., 08:46   #317
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Meni stigao prekjučer bežični punjač za Nokiu s Amazona.de

Kad naručuješ gledaj da uzimaš direktno od Amazona, oni šalju k nama. Ostali prodavači u njihovom sustavu većinom ne. Staviš u košaricu i ideš na sljedeći korak. Izabereš lokaciju za dostavu i na sljedećem koraku je plaćanje.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2013., 16:39   #318
kokolo22
Premium
Moj komp
 
kokolo22's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: LIČKI OSIK
Postovi: 112
Evo da podijelim sta sam dobio Od AMAZONA DE

Dear Customer

Greetings from Amazon.de and thank you for writing to us.

We apologize for the inconvenience.

You are welcome to return any item of consumer electronics or
hardware or any mobile phone to us within 30 days of receipt if it
does not meet your needs or expectations.

For a detailed description in English of our returns policy please
click on the link below:



The period of guarantee is two years if an item turns out to be
defective. During this period the item will be repaired by our
Consumer Electronics Repair and Returns Service free of charge.

Alternatively, you can claim under guarantee directly from the
manufacturer. Please note that the guarantee period granted by the
manufacturer may differ from the legal period of two years. For many
products you can find this period by following the link
to "Technische Informationen zu diesem Artikel". At the end of the
list on this page you will see: Garantie: (number) Monate (vom
Hersteller).

Further More:

The mentioned mobile phone " Samsung GT-I8750ALADBT ATIV S Smartphone (12,2 cm (4,8 Zoll) Super AMOLED Display, 8 Megapixel Kamera, Full-HD, Win 8) Aluminium silber " is a prepaid phone. The mobile phones sold by Amazon.de directly do not have a contract. You can therefore sign a contract with the company of your own choice.

Mobile phones purchased on Amazon.de have no contractual obligation to any specific telecommunications enterprise.

Please note: some mobile phones have network-dependent software. This means that the mobile phone can only be used with the network that is mentioned on the detail page,for example: "T-Mobile gebrandet".

We trust that you will find a suitable mobile phone in our catalogue.

Mob je kupljen+tenisice za klinku 256 eura sa dostavom,vise ne ostavljam ovim nasim lihvarima ni LIPE

Zadnje izmijenjeno od: kokolo22. 12.08.2013. u 10:45.
kokolo22 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 05:40   #319
Skrewdriver
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Ja sam do prije cca tjedan dana razmišljao kupiti komponente iz EU, gledao sam prvo Austriju, Sloveniju, Njemačku, Englesku. Sloveniju sam odma prekrižio jer je skuplja od HR, a Austrija i Njemačka sve ovisi kako koja komponenta, ali većinom je to tu negdje ili mala ušteda kada se sve skupa stavi na papir. Tražio sam i zemlje koje imaju najniži PDV u Europi, to je Švicarska sa kojih 7% PDV-a, Luksemburg, i još par državica s malim porezima. Nadao sam se da će cijene u Švicarskoj biti jeftinije barem za razliku poreza (18 postotnih poena!!!), i plus dodatno jeftinije, ali ispada da su im marže paprene jer s tolikim porezićima skuplji su od Njemačke. Što se tiče ponuda za poštarine, najjeftinija poštarina koju sam dobio za HR je 15 eur (to za 1 grafičku), dok su me u jednoj trgovini tražili 65 eur za poštarinu (još ih dva puta pitao da provjere je li to greška, ali točna im je cijena). A niti jedna trgovina nema onako najniže cijene za svaki dio od konfiguracije koju sam htio. Npr kod jedne trgovine grafička dođe 50 kn jeftinije nego u nas, ali procesor skuplji. Kod druge trgovine procesor jeftiniji čak 250 kn, ali su im skupi diskovi i rami. Pa onda nema svaka trgovina sve te komponente. I kad podjelim kupovinu tako da pola toga iz jedne uzmem a pola toga iz druge, opet se ne isplati a tu su i dvije poštarine u igri. Sve u svemu poslao sam valjda 50 mailova na razne adrese, neki nisu ništa odgovorili, oni koji su odgovorili većinom neće slat u HR a i bez obzira na to nije neko veselje s cijenama. Kada se naprave kompromisi kao npr uzmi neke druge rame umjesto ovih jer ovi to imaju, uzmi neko drugo napajanje jer je kod ovih to skupo, itd itd, nakon svega uštedio bi cca 400 kn na konfiguraciji od 8000 kn što je s jedne strane dobro ali postoji i druga strana. A to je pitanje garancije, što će se dogoditi ako nešto crkne?

Npr u zadnjih 10 godina imao sam više kompova i nije baš da se te stvari ne kvare. Recimo 2 put sam nosio matične na reklamaciju, 2 grafičke (jednu par puta), 2 puta diskove, 1 monitor, punjač, 1 laptop isti sam 3 puta reklamirao u HR, i ne znam sad napamet ali bilo je još toga. Manje više sve što sam reklamirao sam u roku od par dana dobio novo bez ikakvih komplikacija. Gotovo svaki put sam reklamirao direktno uvozniku po principu da pošaljem o njihovom trošku (MR servis), ili nekad osobno ponesem, nakon par dana a jednom čak isti sekund na licu mjesta, dobijem novi uređaj isti kakav je bio (kod grafičke sam dobio 1 generaciju noviju i to jači model) bez da me itko hebe u mozak. A jedan od diskova koji sam kupio negdje možda 2007 ili 2008 godine kad je koštao 800 kn, pokvario se 2010 i kako tada nisu ih imali više dobio sam novce natrag, a onda sam s istim tim novcima kupio duplo veći disk jer su im cijene pale. E sada u svemu ovome imaju dvije iznimke a obje imaju nešto zajedničko (EU)

Iznimka prva dogodila se kad su me iz Protisa namagarčili, tako što su neke matične ploče sami švercali odnekle iz EU (bilo je to prije nekoliko godina), mimo ovlaštenih uvoznika, a ja kupio upravo takav model ploče i baš se meni pokvarila. Ostavio sam im je na reklamaciju, a onda svaki put kad bi ih zvao priča je bila "ploču smo poslali u Latviju na servis, čekamo da nam to rješe", pa "ploču smo sada poslali u Mađarsku na servis, čekamo da nam to rješe" itd. Jedino što su se uvijek uredno javljali na telefon i mail. Nakon 2 mjeseca sam se pomirio s time da sam popušio, a onda nakon još 2 mjeseca su me iznenadili tako što su javili da su dobili novu ploču za mene. Ja reko super, uzeo ploču i skonto sam da ne radi integrirana zvučna kartica na njoj, ali radije sam kupio novu zvučnu karticu i uzeo tu ploču nego da čekam još ko zna koliko na zamijenu ili popravak. Ali za ovo vrijeme me to koštalo živciranja + što sam neplanirano morao kupiti laptop jer bez kompa nisam mogao (a nisam htio kupovat ploču jer sam se nadao da će ova bit rješena pa da nemam dvije bezveze a ovako će laptop bit od neke koristi i za drugo).

Druga iznimka se dogodila nedavno, i još se događa. Kupio sam objektiv (nema veze s komponentama ali nije ni bitno) preko Digital Extreme-a prije 4 mjeseca. A Digital Extreme ne nabavlja robu od ovlaštenih uvoznika nego švercaju iz EU, pa samim time ne vrijedi garancija u HR ovlaštenim servisima isto kao što garancija u HR nije vrijedila za matične ploče koje su u Protisu švercali iz EU. Uglavnom ovaj objektiv sam dobio neispravan u kutiji, odnio im na reklamaciju i evo 4-i mjesec prolazi bez da su mi se uopće javili i izgleda da ću morati sudskim putem tražit svoje pare natrag.

Pa kad čovjek razmisli ovako, ako trgovinama koje valjda imaju nekakav organizirani sistem poslovanja, je toliki problem rješiti reklamaciju za stvari koje švercaju iz EU, kako bi tek ja sam uspio rješiti reklamaciju za neku komponentu koju naručim iz Njemačke, Austrije, ili neke treće države?! Pa odoh na stranicu pošte da vidim koliko bi uopće koštalo slanje paketa do 2kg u njemačku: http://www.posta.hr/default.aspx?izracun 146 kn dođe (gledam preporučeno jer za obično pismo ne bi riskirao). Pa kad oni tamo to dobiju, tko mi može garantirat da će sve rješit brzo i bez gnjavaže, jer levate me Protis i Digital Extreme koji su tu u mome selu, pa što tek očekivati od tamo nekih one-man-web-shopova iz EU s kojima se mogu samo dopisivat preko maila na stranom jeziku?

A što tek da se dogodi situacija kao što sam ja imao sa grafičkom karticom u HR. Kartica kupljena u Linksa, gasi se čim malo ugrije, dam na reklamaciju i idući dan dobijem istu takvu novu. Pa ista ta nova ima isti taj problem, nosio i na prijateljev komp isprobat isto ne radi. Opet reklamacija u Linksa kažu da ne znaju zašto to ali ako i ova treća ne bude radila da mogu zamijeniti za drugi model ili uzet novce natrag. Nije ni treća radila, jer vjerojatno je to nekakva serijska greška bila, pa sam uzeo drugu i nadoplatio kojih 100 kn. E ali to je Links, mali od kompjutora iz moga sela pa su sve te reklamacije trajale ukupno nekoliko dana i nije bilo troškova dostave. A što bi bilo da se to dogodilo s grafičkom karticom koju naručujem iz Frankfurta? Platio bi dostavu do gore, čekao bar 3 tjedna dok to stigne do njih i opet natrag do mene, i to ako bi bilo sve bez dodatnih komplikacija. I nova grafička ne radi, a ja moram opet o svom trošku slat gore i tako u krug do penzije. Slučaj s višestrukim reklamacijama istog proizvoda sam imao dva puta (ta grafička i laptop), pa nije baš da su male vjerojatnosti da se dogodi.

Kod nas trgovine u uvjete reklamacije sve imaju stavku da ako se reklamira ispravan proizvod, naplaćuju manipulativne troškove i uslugu dijagnostike. Ja sam jednom reklamirao miša bežičnog za kojeg sam mislio da ne radi jer nije radio s 3 seta različitih baterija. Ali baterije sve su bile loše a miš ispravan. Dobio sam servisni zapisnik po kojemu je uređaj ispravan i svejedno nisam morao niti kune platiti za to, bez obzira na uvjete. Opet, da sam iz EU naručivao, i recimo tako slučajno poslao na reklamaciju ispravan miš, što bi bilo i koliko bi sve koštalo?

Što sam stariji to mi se više čini da i vrijeme dobiva na vrijednosti. Dok sam ja tako 10 dana kopao po EU webshopovima i istraživao cijene, kalkulirao, na kraju sam se odlučio sve te komponente kupiti u HR, platiti nešto malo više ali bit miran i ne opterećivat se time koliko bi me koštala neka reklamacija što vremena što novaca što živaca. E ali pošto izgleda nemam puno sreće, dogodilo se to da sve te komponente u HR kroz tih 10-ak dana čekanja su poskupile za nešto malo i cijena cijelog kompa mi je skočila za +200 kn gore. Makar nakon malo moljakanja dobio sam neke minimalne popuste i opet došlo na isto. Eto zadovoljan sam jer znam ako nešto rikne da se neću niti malo zamarati oko toga

Ljudi izvinite na ovolikom romanu ali kad sam se već uključio, htio sam da to bude temeljito

A usput ću spomenuti i nešto što sam čuo od prijatelja koji poznaje nekoga u Asbisu (jedan od glavnih uvoznika računalne opreme u HR), rekao je da oni u Asbisu sada rade s minimalnim maržama s kojima mogu radit i da standardne HR trgovine u nabavi za dosta stvari dobivaju skuplje cijene nego što Digital Extreme drži u svojoj trgovini za krajnje kupce. Iz toga bi se dalo zaključiti da cijene u HR neće ići dole
Skrewdriver je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 06:22   #320
Chiron
Premium
 
Chiron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 371
Zanimljiv je taj tvoj roman, bezveze se ispričavaš, ljudi trebaju čuti takva iskustva od drugih da se sami ne zajebu.. i ja sam počeo tako razmišljati da nije vrijedno se zajebavat i trošit zivce za tipa 500 kn na konfiguraciji jer će ti ionako jednako ispast sa poštarinom..
__________________
Destiny isn't already Forged!!!
Chiron je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 06:38   #321
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Čemu toliko boldanih riječi?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 09:11   #322
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
svicarska je skupa zbog tecaja franka...
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 09:34   #323
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor kokolo22 Pregled postova
You are welcome to return any item of consumer electronics or
hardware or any mobile phone to us within 30 days of receipt if it
does not meet your needs or expectations.

Mob je kupljen+tenisice za klinku 256 eura sa dostavom,vise ne ostavljam ovim nasim lihvarima ni LIPE
Nije loše, pogotovo mogućnost povrata.

Od prije par dana, Samsung Ativ S je na nabavi za 1.700 kn pa ako je netko zainteresiran, može i kod nas povoljno.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 10:32   #324
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
odlicna cijena, vrlo slicna DE ali nikad cuo za ovaj web shop, to nesto novo ili?
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 12:19   #325
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
@Skrewdriver

Grey market nije šverc!
vedranzeman je online   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 13:16   #326
mmatrix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Ne kontam kako vam je Švica skipa. Par stvari koje sam ja gledao su jeftinije od Njemačke (fotić i neki skuplji hardver). Još je i franak sada pao na 6.1. Samo nemojte se zeznit jer Švica nije EU, znači samo ako imate nekog da vam to osobno prenese. Poljska je jako jeftina, ali naći stranicu na engleskom je nemoguća misija. Inače ja mogu pohvaliti digitalo.de, naručio neki alat 9.08, stiglo na vrata 13.08., dostava UPS 10 eura. Eh da i jedan generalni savjet, nemojte baš kupovat kod najjeftijih (ko u nas ED i Protis). Vezano za povrat robe i garanciju.
  • The seller in Spain is ready to repair my faulty camera, but who has to pay for shipping back and forth?

    Under EU law, within the legal guarantee period of two years, defective products must be repaired or replaced without any cost to the consumer. This includes shipping costs. So, in principle, the seller should cover all shipping costs (your sending the faulty camera to the seller; the seller's returning the repaired camera to you).
    However, the seller may wish to examine the camera to check whether it was defective when you bought it. In this case, you may have to pay to return the camera and ask to be refunded the shipping costs if the seller agrees that it was defective.

Par zgodnih linkova:
http://www.consumenteninformatiepunt...Kopen-in-de-EU
http://europa.eu/youreurope/citizens...q/index_en.htm
__________________
Origin_ID: mmatrix05
Steam_ID: mmatrix05
mmatrix je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 14:06   #327
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Nije loše, pogotovo mogućnost povrata.

Od prije par dana, Samsung Ativ S je na nabavi za 1.700 kn pa ako je netko zainteresiran, može i kod nas povoljno.
Citiraj:
Autor boy005 Pregled postova
odlicna cijena, vrlo slicna DE ali nikad cuo za ovaj web shop, to nesto novo ili?
Premo opisu neka SLO firma sa HR podruznicom.

Zanimljivo: moze se platiti putem pay pal-a.

A pazi im opisa za ovaj ATIV s:

Citiraj:
OS:
-Operacijski sustav: Prozori
-Verzija operativnog sustava: 8
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 14:42   #328
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
@mmatrix
Mislim da i Švica spada u isti koš kao i EU tj. da nema pdv-a na robu uvezenu od tamo. Trebalo bi to provjeriti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 14:50   #329
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
dakle ono što želite reći da Hr ulaskom u Eu nije ništa promjenila i sve je po starome,cijene iste,nemoguće kupovati vani komponente po nižoj cijeni i drame oko garancije pa super što smo ušli onda XD
a što se tiče konzola vani je to puno niže ali kada zbrojiš poštarinu izađe te isto kao da odeš u trgovinu i kupiš si ga sam,...ma gluposti sve isto kao i prije samo sad neka budala stavila EU pored -_-
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 14:52   #330
mmatrix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Kad osobno prelaziš nema granice, ali mislim da je pošta druga priča. Gledao sam neke švicarske forume gdje se ekipa žali na carinu iz EU zemalja. Al ako netko zna 100% nek napiše. Oni su neka čudna fora, u Schengenu jesu ali nisu u trgovinskoj uniji. Po ovome http://www.ezv.admin.ch/zollinfo_pri...x.html?lang=en se plaća carina na uvoz iz Njemačke u Švicarsku pa verujem da vridi i obrnuto.
__________________
Origin_ID: mmatrix05
Steam_ID: mmatrix05
mmatrix je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na