Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2016., 15:49   #1381
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Nadam se da ce to zazivjeti, jer kad vidim da na random serverima postoji 1-2 divizije, jednostavno mi padne mrak na oci.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 18:33   #1382
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Fino fino, jedva čekam da mi pomognete izgrindat Yamata
Lun je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2016., 18:55   #1383
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
i meni Montanu :P
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 15:22   #1384
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
I tako....

http://thearmoredpatrol.com/2016/01/...e-katori-info/

Dobro sam napravio kad nisam išao na AFT...iznenadio me nerf i za BT...sad na pljeski još malo i L4 pa ću uzet last stand za "knife" borbe jel sasvim solidno pali brodove...Osim DD-a koji se oslanjaju na gunove (a nemaju neki super range) nastradat će i mid to low krstarice kalibra 130mm i nižeg....Bome i oni BBi koji imaju secondary ispod 130mm isto primaju porciju nerfa pa mislim da ću sad na Hipsteru stavit rađe DE nego AFT....Za one situacije kad mi je BB okrenut okomito i kad ga samo treba zapalit...Yamato i Warspire će biti iznika pa će njihovi secondary isto biti nerfani iako su višeg kalibra od 130mm....

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 30.01.2016. u 15:31.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 16:52   #1385
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Naravno, usrace stvar. AFT nerf ubija brodove ispod 155mm kojih ima....pa nekoliko. Sad koristi 155mm na Mogami sa dometom 15.1km ili 203mm sa istim dometom? Kreteni.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 18:19   #1386
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
AFT nerf je bio u 5.2 test patchu pa nije dospio u live verziju. Možda je to i sada slučaj.
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 10:11   #1387
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Bilo bi interesantno vidjeti koliko to sve skupa utjeće na balans stvari jer neki brodovi bi bili ozbiljno zakinuti bez toga.

Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Naravno, usrace stvar. AFT nerf ubija brodove ispod 155mm kojih ima....pa nekoliko. Sad koristi 155mm na Mogami sa dometom 15.1km ili 203mm sa istim dometom? Kreteni.
Da ne spominjemo Atlantu koja je ovisna o tom skillu da ima ikakav domet...

EDIT: Atlanta ima 127 mm, tako da neće utjecat na nju.

Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
AFT nerf je bio u 5.2 test patchu pa nije dospio u live verziju. Možda je to i sada slučaj.
Lako moguće. Spominjali su se i novi skillovi za kapetane. Nešto protiv stalnog uništavanja kupole, ali to su samo nagađanja.


---

Mutsukijev kapetan od jučer ima Concealment Expert, i.e. sad mu je concealment na 5.4 km.


Skoro do kraja otključao Hiryu, i mogu reć da sam oduševljen brodom. Kakav ga je osjećaj voziti? Pa, onaj kad rješiš tri Tirpitza na drugom timu koji su svi zajedno u diviziji...



- Čak nije ni neka posebna partija u smislu napravljene štete, jer sam se primarno bavio njima trojicom. Jednog sam solo, drugog završio na malo Hp-a, a treći više nije imao šansi kad je ostao solo... Jinglesovim riječima: "It's a paddling!"


Još mi samo fali Hull B. Sa T7 avionima ni Cleveland nije problem pod uvjetom da je jedan. Čak sam i Izuma spustio na 1/3 HP sa jednim napadom. Vrijedilo je proć kroz ranije CV-e i naučit se igre mačke i miša sa amerima koji puno ćešće igraju AS loadout i imaju više i bolje lovce od tebe. Ryujo je pogotovo bio super škola za to. Sad imam 2 eskadrile od svega, i po prvi puta kompetentne lovce. Tako da ako me i Ranger odluči presresti žrtvujem dvoje dvije eskadrile dok mi TB i DB prođu naprijed. A svaku imam 2 u rezervi.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 31.01.2016. u 10:30.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 10:50   #1388
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Da ne spominjemo Atlantu koja je ovisna o tom skillu da ima ikakav domet...

EDIT: Atlanta ima 127 mm, tako da neće utjecat na nju.
Nerf se odnosi na topove do 130mm..... Iznimka su secondary na t10 BBima koji su oko 150mm...oni su isto nerfani...odnosno bit će..
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 10:52   #1389
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Nerf se odnosi na topove do 130mm..... Iznimka su secondary na t10 BBima koji su oko 150mm...oni su isto nerfani...odnosno bit će..
Na Japanskima. Američki BB imaju iste secondary topove kao Atlanta.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 11:37   #1390
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Gledim jutros malo na jubitou recenzije brodova...nalozilo me i upalim svoj prvi match u Murmansku, mapa Two Brothers s 4 baze.
Naravno kako to obično bude dobijes njubare i u 1min izgubimo dva broda, pokepali nam tri baze...reko evo poraz.
Ali nisam se predao zamislio sam da je moj Murmansk zapravo Kiev, torpedirao sam dva BB, ubio jos jednog regularno shelovima (Fuso, Nagato, Kongo), poslao na dno dva pepsija AP granatama, rijesio Hatsuharua, kepao baze nazad.

Rezultat je pobjeda i najbolja partija s Murmanskom do sada

__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2016., 11:50   #1391
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Ja jučer odigrao samo jednu partiju s Murmanskom i kraken mi izmaknuo jer sam mislio na team (capao bazu) a CV mi bio na dometu. I kad sam ja odlučio ipak dovršiti CV drugi ga torpali. hehe

Nego imam dovoljno freexp (bez konverta) da si otključam Tashkenta (s Kievom ga, prije prodaje, skoro izgrindao pa mi ostalo samo 10t XP do njega)...I sad....neznam jel mi se da mjesec dana igrat Tashkenta ko budala da bi došao do Udaloia...a rekao sam da neću (za sad) igrat t9 i t10 zbog Shimakaze spama i jako visokih troškova popravaka..
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 12:15   #1392
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Na taškici mi fali jos nekih 40k do Udaloia, ma nije ona toliko loša, naviknes se pa prilagodis stil igre, kao i sa svakim brodom.
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 12:38   #1393
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Na taškici mi fali jos nekih 40k do Udaloia, ma nije ona toliko loša, naviknes se pa prilagodis stil igre, kao i sa svakim brodom.
Da. Sudeći prema komentarima na forumu i Yorck je smeće a meni bio više nego ok brod.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 13:16   #1394
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
I za izuma govore da je sranje, brod skroz ok.
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 20:21   #1395
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Kutuzov se slabo prodaje pa mu dižu range na čak 19.1 km a turreti se okreću puno brže. Sramota. Sad mi baš dođe da izbrišem jebenu igru...Koji sam k grindao do Hippera. A još se nisam oporavio od heavy nerfa Kieva dok kog sam isto grindao ko budala...Ispada da sam trebao kupiti Tirpitza, Fujina, Pljesku i Kutuzova i samo to igrati i jebeš ostalo. Premium rules!
AA nerf i info za Kutuzova: http://forum.worldofwarships.eu/inde...-in-patch-053/

EDIT: to je samo potvrda da dolazi AFT perk nerf jer Kutuzov sa svojim kalibrom bi bio najviše pogođen..i još poneki brod...a premium je pa...
Japanski DD, ponajviše Mutsuki, drastično gube AA moć....t10 CVi gube jet avione...

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 31.01.2016. u 21:23.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 22:09   #1396
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ne znam kaj da mislim o ovome vezano uz AA. Sa strane dok igram CV ako vidm da 4 broda plove skupa, AA im je skoro pa neprobojan. Defensive fire kad CA upali sretan si ako ti jedan torpedo pogodi u navratima...

Vidjet ćemo. Ovo je ako zaživi veliki rebalans. T10 CV gube mlazne avione i kako im je najveći problem bila brzina moguće da više neće biti toliko "OP".

Da, Mutsuki gubi svoju AA draž, ali zato njemci dobivaju AA buff. Tako da se sa Hipsterom nemaš puno za brinuti.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 22:27   #1397
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Ma totalno sranje. Nerf AA, nerf AFTa, sta sad sa brodovima koji su bili upotrebljivi samo sa AFTom. Al buff usranog ruskog broda, naravno, zasto ne.

Glede AA, top tier gubi jet avione, al je nerf AA tu pa ce se izjednacit.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 08:51   #1398
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Dodan novi info o CV promjenama, primarno palube i broj eskadrila. Žas-u ako ovo zaživi. Pa tko će igrat američke CV-e onda? Niti jedan više nema 2 torpedne eskadrile.

Sva sreća Hiryu i Shokaku su skoro netaknuti.

Znači nerf AA topova na kratkim udaljenostima a buff na većim udaljenostima - primarno dual purpose topova. I smanjen multiplier Defensive Fire moda, barem to nije loše.

Ali najveći FAIL je Kutuzov apsolutno, vrlo vjerojatno iz istih razloga zašto je Atago dobio Repair Party. Brainless ekipa koja to vozi ginu ko muhe jer su iz T-1 skočili na T-8 pa im se "popravlja" brod na ovaj način... 19km domet koji jebeni k.??? T10 CA jedva da imaju toliki domet sa svim nadogradnjama.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 09:02   #1399
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Aha, a ja sa Atagom imam 15.8km a Mogami ce imat 15.1km bilo sa 155 ili 203mm. I pazi ovo, Myoko sa 203mm ima 12 sec reload, Atago sa istih 203mm ima 16sec reload.

U T8+ ces pogodit moj K a ne drugi brod. Ajde im pridji da opalis salvo a da ne budes primary od kojeg BBa koji ce te izbusit u jednoj salvi. Koji je idiot ovo smislio.
A usrani ruski brod, eto mu smoke i puca 19km, smoka se i puca daleko van detekcije...naravno.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 09:25   #1400
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Nope Orlan ima 16.2 km potpuno otključan i 14 sekundi reload ~ 4,3 ROF. Kutuzov sa ROF 7,5 ~ 8 sekundi reload, skoro duplo kraće. To pucanje iz dima je pez premca najgluplja stvar u igri, 10 koplja ispred svega ostaloga po količini gluposti. Kao da mi "nevidljivo pucanje" npr. na mapi Ocean nije dovoljno još i pucanje iz dima.

Samo još jedan od razloga zašto ne igram dalje od T-8 jer moraš koristit takve stvari da bi bio konkurentan / koristan timu odnosno preživio.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 09:54   #1401
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Kutuzovih 155m sada baca dalje (za 2,5Km!) od Hipsterovih 203mm (BTW u RL je to bilo 210mm)...
Nedam više ni lipu na igru...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 10:03   #1402
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Ma govorio sam za IJN brodove. Myoko na T7 ima veci domet sa 203 nego Mogami na T8. Atago kao premium T8 ima 15.8 sa istim topovima ko Myoko na T7. Sve nekako glupo i neshvatljivo.

Paz ovo

T7 ARP Myoko
203mm/50 type 3 topovi 4.3 runde u minuti
Type 7 mod 1 GFC - 16.1km domet
*Znaci 7.1 GFC mozda je typo*

T7 Myoko
203mm/50 type 3 topovi 4.3 runde u minuti
Type 8 mod 1 GFC - 16.1km domet


T8 Mogami
203mm/50 type 3 topovi 4.0 runde u minuti
Type 7 mod 1 GFC - 13.7km domet
Type 7 mod 2 GFC - 15.1km domet

Sad koji je ovdje clusterfuck ispao. Nakon nerfa AFTa, Mogami nema sta radit u T8+ rundama.

Mogami ima 15.1km range
New Orleans ima 16.2km range
Adm. Hipper ima 17.7km range
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 10:04   #1403
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Hindenburg ima samo 20ke AA i njima će DMG pasti za 65% plus range nerf :-))

Koji su to luđaci fakat više nedam ni lipe...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 10:11   #1404
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Pa vidis da nerf nema smisla, nikakvog. Ima samo par brodova sta profitira sa AFTom za primarne topove (za endgame) a early brodovi, pa nitko ih nece igrat toliko dugo da stavi AFT na njih. Zasto onda AFT nerf?

Totalni clusterfuck od AA nerfa koji je trebao napraviti sta? Olaksat igru carrierima? Kao da skycancer i sad nije dovoljno iritantan. Pored DD buffa od proslog patcha, sjebali su CA i BB uzasno.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 10:32   #1405
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Zato vjerojatno i idu na micanje svih paluba sa 2xTB na američkim CV jer su sa svojim gustim torpedo spreadom mogli sa dvije eskadrile one-shotat skoro sve osim Yamata ili Montane.

Još jedan razlog i bonus imat 2 iste eskadrile je grupiranje kako bi u jednom naletu ih više preživilo odnosno moglo izbaciti bombe. To recimo moram radit protiv brodova sa dobim AA koji su viši tier od mene. Jer kad AA može (otprilike kad se RNG uzme u obzir) 3-4 aviona poskidat - a ovako ih sa obje TB eskadrile imaš 8 dakle 4-5 sigurno stigne izbacit torpeda. Kod amera je to bilo 12 sa puno gušćim spreadom!

Tako da vidjet ćemo kako će taj AA nerf / promjena se odraziti na stvari. Ali žao mi je ekipe koja je izgrajndala do Midway-a jer će ga primit naveliko sa 0.5.3 patchem.

@ BlateRy: btw. molim te nemoj CV zvat "skycancer" kad se korištenjem pravilne taktike vrlo lako može porazit i najboljeg CV igrača ako znaš što radiš i razumiješ CV taktiku. Ovaj guide je odličan za to:

http://forum.worldofwarships.eu/inde...carrier-guide/

- čak i ako ne voziš CV, samo razumjevanje što je potrebno za efikasan manual drop i kako izbjegavat / minimizirat njihov efekt puno koristi

I mene je u početku iritiralo to s avionima koji te najednom spuste na minimum. Kad sam malo pročitao i još bolje sad kad aktivno igram CV-e mogu popit torpeda ili bombe isključivo svojom krivicom. Čak i kad me u Koniju torpedirao lik u Independence-u, to je bila moja krivica. Imao sam tunnel vision na DD koji sam ganjao i nisam vidio avione koji mi prilaze. Identična stvar kad popiješ citadelu jer nisi vidio brod koji ti je izronio iza ugla.

EDIT:

Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Pored DD buffa od proslog patcha, sjebali su CA i BB uzasno.
Ne mogu komentirati više od T8 ali sa Carolinom nemam nikakvih problema s torpedima. Okretna je sasvim dovoljno, a 44% (ukupna vrijednost) povećanje dometa otkrivanja torpeda sa Vigilance skillom i Aquisition upgradeom je sasvim dovoljna za lagodan život BB-a na T8 (kad nije Shimakaze u igri). CA nerf radi torpeda - s time se slažem jer će malo tko uzet aquisition sa CA. Sada je Vigilance must have skill 3. reda za sve T8+ CA.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 01.02.2016. u 10:41.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 11:11   #1406
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Gledaj, po meni je CV gameplay ko artiljerija u tenkovima, stoje skroz iza i rokaju. Dok se oni naprijed muce sa anglanjem i izbjegavanjem shotova, oni u miru rade svoje. Nije problem izbjec avione kad si na miru i imas mjesta za manevriranje. Razlog sta CV obicno krepa medju zadnjima, osim ako se koji heroj DD ne provuce.

Kad si u borbi, e onda je veselje, il je tunnel vision pa ih ekipa ne vidi ili jednsotavno da bi izbjegao avione moras okrenit broadside na ekipu i primit sta primis. Za efektivnu igru protiv nosaca ti treba AA cover il od cruisera il od tvog CVa, a teamplay je ono sta u ovoj igri rijetko vidjas. T9-10 BBovi imaju rudder time da ti se zgadi Izumo 26 sec, Yamato 22sec, Iowa 25, Montana 22, znaci kad ih uhvatis u turnu na krivu stranu vise manje su gotovi, je da ce AA mozda poremetit spread, al opet ce popit koji torpedo, ako CV posalje lovce da zauzmu AA fire, mozda popije i cijeli spread. A bolji CV za vjestije mete koristi cross-spread.

DDovi mi manje idu na zivce, on je barem u prvoj liniji borbe, ako ga spota drugi DD postaje primarna meta svakome tko ga vidi, ako se izvuce - izvuce.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 11:20   #1407
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Nekako mi se čini da ove ruse boli ku*ac za community koji igra njihove igre. Nešto tipa "naša igra, mi znamo najbolje, ili ćete po našemu ili odjebite". To mi nekako staromodan pristup razvoju igre i totalan promašaj u 2016-oj.

Eklatantan primjer toga je WoW, koji je takvim pristupom pao na vrlo niske grane po broju pretplatnika. Tu i tamo pokušavaju udovoljit communityu (sa ovim legendary oružjima u nadolazećoj ekspanziji), dok je recimo PvP u totalnoj banani već godinama, i ostat će tako.

Znam da WG živi od prodaje premium vozila, ali koja je pointa običnih brodova, XP-a i kredita kad imaš premium brodove sa ludim statsima (tipa MK sa 19km dometom)? Zašto da igram ibukija, zao-a ili mogamija kad mogu sa MKom snipeat BBove, stackat dotove i pri tome dobit više XPa i kredita i imati manje troškove po partiji?

Ove promjene u AA mi isto nisu jasne. Na AA nemaš nikakvog utjecaja, osim ctrl+clicka i to je to. Nema ništa posebno što trebaš napraviti, recimo ciljati ili štajaznam šta već... RNGfest doslovce. I najlakši način balansiranja ovakve mehanike je rezat statse. Pormjena ovoga na bolje ili recimo da naprave AA spec koji će tražiti veći angažman igrača ovim rusima ne pada napamet.

Manual TB drop je nešto što naučiš dok dođeš do Boguea, ostalo se svodi na pošalji svoje lovce na protivničke i moli se RNGu. Doslovce nemaš nikakvog utjecaja na ishod Air-to-air combata, koji se uglavnom odlučuje:

- ako US lovci idu na IJN, US lovci pobjeđuju jer ih ima više

- lovci višeg tiera melju ove nižeg tiera (na Indyu sam imao onaj capt skill za AP kad se boriš protiv lovaca više tiera pa me ranger samljeo, tako da je taj skill upitan i beskoristan na najvećem tieru)

- ako su avioni istog tiera, prevagu može donijeti modul za Airctaft efficency i Aircraft survivability skill, iako i tu glavnu ulogu igra RNG. Neka air grupa izgubi avion u prvih par sekundi fighta sa protivničkom air grupom istog tipa i tiera, ne pomaže nikakav modul ili capt skill.

MM je katastrofalan, da ne spominjem kad t9 ibuki dovede svog Wyoming prijatelja u partiju protiv 1-2 yamata. I sad tu stojiš, u svo t9 brodu i znaš da ti ide izgubljena partija i gubitak barem 20k kredita po uvjetom da ne umreš. Ovo su WG developeri izjavili na ruskim forumima da neće mijenjat, te da će eventualno ubacit nekakvu poruku u kojoj savjetuju da nije pametno igrat u diviziji sa brodovima velike razlike u tierovima. I boli ih ona stvar...

HE DoT treba nerfati, ili smanjiti dmg per tick ili smanjiti šansu za DoT application. Ovo je apsolutno idiotska mehanika koja doslovce guši igru na visokim tierovima. S druge strane bez ovakvog HE spama, cruiseri nemaju šta tražiti u ovakvoj "meta" igri.

Tako da sumnjam da će se nešto korijenito promijeniti u WoWs-u, dok prodaja premium brodova ide dobro (jučer sam u 15ak partija u svakoj naletio na barem jednog Lo yanga / Tirpitza i ataga ima ko pljeve, a vjeruje da će isto biti i sa MKom nakon patcha). Dugoročno gledajući ostanu li stvari kako stoje sada, WoWs će zasigurno dosaditi igračima koji su igru popularizirali, a onda valjda slijedi WoWp scenarij.

Edit:
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
...
Kad si se već dotakao Izuma... Nije problem šta u high tier partiji popišiš dva tri torpeda, imaš skoro 80k healtha i 5 healova, preživjet ćeš i healat ćeš se. Problem je šta Essex i Midway, manual dropom roknu po 8-10 torpeda u BBa, i nemožeš ništa protiv toga. Ekipa manual dropa ta torpeda tako da se aktiviraju doslovce 3 metra prije nego te udare, i to imaju TB eskadrile imaju grupirane da dropaju u isti čas.

Zadnje izmijenjeno od: Lun. 01.02.2016. u 11:26.
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 11:21   #1408
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Gledaj, po meni je CV gameplay ko artiljerija u tenkovima, stoje skroz iza i rokaju. Dok se oni naprijed muce sa anglanjem i izbjegavanjem shotova, oni u miru rade svoje. Nije problem izbjec avione kad si na miru i imas mjesta za manevriranje. Razlog sta CV obicno krepa medju zadnjima, osim ako se koji heroj DD ne provuce.
Nije točno. CV koji samo stoji iza odmah znaš da je n00b i to se tako ne radi. Samo tražiš nevolje ako ti se provukao DD, još gore na višim tierima gdje je CV sniping itekako aktualan.

Dobar CV igrač se nakon svakog napada miče i prati svoju flotu. Em možeš prije opskrbit avione nakon napada em imaš zaštitu svoje flote. I njemu treba CA zaštita, te uz to dobro igranje CV-a traži stašno velik multitasking. Moraš bit svugdje na mapi skoro stalno, i još k tome vozit svoj brod i ne nasukat se.

Cross spread se koristi za mete koje puno manevriraju. Inače za brodove sa dobrim AA ideš na grupiranje eskadrila. U protivnom će ti malo koji torpedo proć do mete. A grupirana eskadrila napada iz samo jednog smjera - tako da je tu lako za minimizirat broj pogodaka na način da kreneš skretat prema njemu prije nego su u poziciji za napad. Ako baciš oko na guide koji sam linkao, ovisno o smjeru iz kojeg ti prilaze avioni moguće je itekako imat efekt na njihov "vijek trajanja u zraku" na način dal skrećeš od ili prema njima.

Druga strana je što onda moraš bok pokazivat neprijatelju, ali to i je jedna od poanti CV-a.


Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Manual TB drop je nešto što naučiš dok dođeš do Boguea, ostalo se svodi na pošalji svoje lovce na protivničke i moli se RNGu. Doslovce nemaš nikakvog utjecaja na ishod Air-to-air combata, koji se uglavnom odlučuje:

- ako US lovci idu na IJN, US lovci pobjeđuju jer ih ima više

- lovci višeg tiera melju ove nižeg tiera (na Indyu sam imao onaj capt skill za AP kad se boriš protiv lovaca više tiera pa me ranger samljeo, tako da je taj skill upitan i beskoristan na najvećem tieru)

- ako su avioni istog tiera, prevagu može donijeti modul za Airctaft efficency i Aircraft survivability skill, iako i tu glavnu ulogu igra RNG. Neka air grupa izgubi avion u prvih par sekundi fighta sa protivničkom air grupom istog tipa i tiera, ne pomaže nikakav modul ili capt skill.
Fighter barrage je od zadnjeg patcha totalno promijenio fighter na fighter borbu. Znam to jer sam sa jednim lovcem uspio AS loadout američkih CV-a spustit na zanemarivi minimum u par partija. Tako da je to sad postalo dosta dinamično i možeš efikasno samljet nekoliko eskadrila.

Na T7 IJN CV dobivaju Zero lovce kojima dmg output raste osjetno. A na T10 IJN CV ima bolje lovce ako je za vjerovati ovom guideu koji sam linkao gore.


Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Eklatantan primjer toga je WoW, koji je takvim pristupom pao na vrlo niske grane po broju pretplatnika. Tu i tamo pokušavaju udovoljit communityu (sa ovim legendary oružjima u nadolazećoj ekspanziji), dok je recimo PvP u totalnoj banani već godinama, i ostat će tako.
Potpis. Nisam nikad igrao, ali puno frendova je. I svi mislie isto. To je sad dumbed down igra za djecu. Još kad vidim da netko to na službenim WOWS forumima navodi kao primjer balansirane igre...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 01.02.2016. u 12:41.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 11:32   #1409
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Kad si se već dotakao Izuma... Nije problem šta u high tier partiji popišiš dva tri torpeda, imaš skoro 80k healtha i 5 healova, preživjet ćeš i healat ćeš se. Problem je šta Essex i Midway, manual dropom roknu po 8-10 torpeda u BBa, i nemožeš ništa protiv toga. Ekipa manual dropa ta torpeda tako da se aktiviraju doslovce 3 metra prije nego te udare, i to imaju TB eskadrile imaju grupirane da dropaju u isti čas.
Za ovo ću posebno odgovorit. IJN ima puno veći spread. Ja sam sa dvije grupirane eskadrile uspio 6/8 torpeda potrpat u jednog Izuma sa Hiryu-om. To isključivo zato što je išao YOLO. Ranije sam probao istu taktiku kad je CA bio pokraj i lik mi je samljeo pola aviona, stavio sam jedan torpedo u njega. Ako je CA u blizini BB je skoro pa nedodirljiv od aviona.

Ključ CV igre je Whithering odnosno iskorištavanje cooldowna nakon što si ga ili zapalio ili napravio flooding. Dok je CA pokraj skoro pa neizvedivo.

Iz gore navedenog razloga će maknut drugu TB eskadrilu sa Essex-a i Midway-a. Tako da imaš maksimalno 6 torpeda popit ako ti prođu svi avioni AA kišobran - što je usporedivo sa maksimumom koji IJN može izvest. Sve više od 6 torpeda u jdnom naletu je rijetkost za IJN CV. A 6 je već ogroman uspjeh ako je sve prošlo idealno.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 01.02.2016. u 12:34.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 11:53   #1410
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Fighter strafe / barrage je ok stvar koja će izumrijeti čim svaki igrač CVa popuši par eskadrila od tog napada, osim ako IQ tog pojedinca počinje decimalnom točkom. Inače je ovo ability kojeg je vrlo lako izbjeć, tj. igrat tako da protivnik nema šansu da ga dobro iskoristi.

Jučer sam u svom Izumu bezazleno plovio, kad vidim u chatu naš Essex jebe sve po spisku protivničkom Essexu i zove ga botterom jer mu je pobio sve TBove i DBove. Ispada da naš CV nije znao za fighter strafe napad. Na T9 lol.

Jedinog japanskog high tier CVa sam vidio u jednoj partiji, Taiha. Nisam ga niti primjetio u Izumu, jer ga je naš Essex izdominirao fighterima. Do sada viđam samo US t9/t10 CVove.
Lun je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na