Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2017., 21:08   #7321
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
E sad, novi problemcic . "bracket" graficke je onaj kraci, a meni u kucisste ide onaj duzi (full size bracket)

jel ima kod nas za kupit ovako nesto , da ne cekam sad xy dana da mi dodje... ?
Nisam vidio da ima negdje kod nas, ali probaj preko aliexpressa, moram priznati da mi većina stvari dođe kroz 1, max 2 tjedna.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2017., 09:24   #7322
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
A zašto je to tako?

Tko je mjenjao bracket na grafulji?

Znaš da bracket mora biti 100% točan, ili džabe ti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2017., 11:17   #7323
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Nisam vidio da ima negdje kod nas, ali probaj preko aliexpressa, moram priznati da mi većina stvari dođe kroz 1, max 2 tjedna.
naso sam vec, narucit cu danas/sutra. thx

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A zašto je to tako?

Tko je mjenjao bracket na grafulji?

Znaš da bracket mora biti 100% točan, ili džabe ti.
Pa nitko nije mjenjao, grafa je dosla s tim, to je tvornicki, ja cu samo uzet ovaj veci (full size), i zamjenit... po onom sta sam izmjerio/provjerio trebalo bi sve bit OK. Probat cu, pa sta bude, i da ne prodje nije neki trosak, par $

lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 11:21   #7324
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Iskreno, nikad se nisam susreo s tim.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 12:10   #7325
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Razmišljam polako o kupnji RX-ice. Cijene polako ali sigurno se stabiliziraju, a gledam po netu malo 8GB još uvijek nije must have.

Ipak, na benchmarku neke igre požderu 7GB na high/ultra. Primjer je AC: Syndicate.

Tako da za razliku 200-400kn bih ipak prešao na RX 580 8GB, čisto da bude kolko tolko futureproof.

E sad, muči me druga stvar. Prokleti Galax ne proizvodi AMD kartice pa ne znam koja varijanta bi išla u all-white-build. Prebacujem se na "bijelo"

Armor mi izgleda najbliže, al nema backplatea i to će me malo bost u oči. S druge strane, najbolji kandidat mi se čini klasik AMD Nitro.

Ima koja grafa da sam propustio sa sivo/bijelom kombinacijom?
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 13:45   #7326
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Razmišljam polako o kupnji RX-ice. Cijene polako ali sigurno se stabiliziraju, a gledam po netu malo 8GB još uvijek nije must have.

Ipak, na benchmarku neke igre požderu 7GB na high/ultra. Primjer je AC: Syndicate.

Tako da za razliku 200-400kn bih ipak prešao na RX 580 8GB, čisto da bude kolko tolko futureproof.

E sad, muči me druga stvar. Prokleti Galax ne proizvodi AMD kartice pa ne znam koja varijanta bi išla u all-white-build. Prebacujem se na "bijelo"

Armor mi izgleda najbliže, al nema backplatea i to će me malo bost u oči. S druge strane, najbolji kandidat mi se čini klasik AMD Nitro.

Ima koja grafa da sam propustio sa sivo/bijelom kombinacijom?
ASUS je imau dual fan bijele, ali 480-tke...a koliko misliš potrošiti, meni to još uvijek sve izgleda preskupo
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 14:46   #7327
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Razmišljam polako o kupnji RX-ice. Cijene polako ali sigurno se stabiliziraju, a gledam po netu malo 8GB još uvijek nije must have.

Ipak, na benchmarku neke igre požderu 7GB na high/ultra. Primjer je AC: Syndicate.

Tako da za razliku 200-400kn bih ipak prešao na RX 580 8GB, čisto da bude kolko tolko futureproof.

E sad, muči me druga stvar. Prokleti Galax ne proizvodi AMD kartice pa ne znam koja varijanta bi išla u all-white-build. Prebacujem se na "bijelo"

Armor mi izgleda najbliže, al nema backplatea i to će me malo bost u oči. S druge strane, najbolji kandidat mi se čini klasik AMD Nitro.

Ima koja grafa da sam propustio sa sivo/bijelom kombinacijom?
Armor .
__________________
...
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 21:27   #7328
Umago
Registered User
 
Umago's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Umag
Postovi: 5
grafulja

rx 580 nitro VS rx 580 strix 8GB
koju kupiti, hvala.
Umago je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 12:08   #7329
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
sapphire, imaju odlican hladnjak na rx580 nitro seriji + manja dimenzija grafe + mozes lako skinut ventove za ciscenje od prasine(1 sarafic) + dual bios

asusov strix je ogromna grafa, a ne donoso joj nista narocito tak velki hladnjak+mislim da se ventovi nemogu tak jednostavno skinuti ko na nitrici.


ako ces uzimat sapp. nitro imaj na umu da je 8pin+6pin napajanje
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 12:27   #7330
Umago
Registered User
 
Umago's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Umag
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
sapphire, imaju odlican hladnjak na rx580 nitro seriji + manja dimenzija grafe + mozes lako skinut ventove za ciscenje od prasine(1 sarafic) + dual bios

asusov strix je ogromna grafa, a ne donoso joj nista narocito tak velki hladnjak+mislim da se ventovi nemogu tak jednostavno skinuti ko na nitrici.


ako ces uzimat sapp. nitro imaj na umu da je 8pin+6pin napajanje
tnx. i mislio sam sapphirka, sutra idem trazit gdje je jeftinija, moja hd 7870 xt
2gb radila je superb no prije tri dana kod paljenja i podizanja sustava "no signal" na moju zalost rekla to je bilo to i mrak... sad mi je zamjena unutra isto sapphire iz serije 4800...posuđena.
Umago je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2017., 14:18   #7331
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Sapphirka. No pravo je pitanje po kojoj cijeni?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote