Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2017., 18:27   #1
HeaveN87
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nemacka
Postovi: 16
(riješeno) Asus Crosshair Ez update

Pozz svima.
Ovako,danas mi je Asus zatrazio update.Bio je tu update i USBa i jos neke 2 stvari i naravno Bios.
Racinar je poceo da koci tokom instalacije mis se zabaguje pa krene.Pre pocetka instalacije rekao je da ne radim restart dok se instalira.Medjutim komp je zabagovao skroz.Uradio sam RR.Posle toga nema sliku na monitoru.Q Codes se menjaju stalno.Vadio sam deo po deo probavao paliti ne ide,uradio CMOS ne deluje.Probao sa CD od maticne zbog Bio Crasha ni to ne radi.U Bios ne mogu uci nemam nokakvu sliku.Ako znate sta pomozite molim vas.
HeaveN87 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 20:29   #2
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Za početak, ako želiš iole kakvu pomoć, trebao bi ispuniti "Moj komp" u opcijama. A prije tog, nebi bilo loše da nam napišeš točan model ploče koji imaš.

Ovako možemo pretpostavljati da je to Crosshair VI Hero, AM4 ploča za Ryzen procesore, ali može biti i neka druga za AMD.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2017., 20:37   #3
HeaveN87
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nemacka
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Za početak, ako želiš iole kakvu pomoć, trebao bi ispuniti "Moj komp" u opcijama. A prije tog, nebi bilo loše da nam napišeš točan model ploče koji imaš.

Ovako možemo pretpostavljati da je to Crosshair VI Hero, AM4 ploča za Ryzen procesore, ali može biti i neka druga za AMD.
Upravo ta ploca je...Imam Ryzen 7 1700 cpu...Ali ne znam u cemu je problem posle restarta komp mi ne radi
HeaveN87 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 20:50   #4
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
OK, onda probaj ovo:

1. Nađi USB stick nekakav (da je ispravan), pikni ga u komp koji radi i formatiraj ga u FAT32 file system.

2. Skini zadnji BIOS sa sajta - KLIK

3. BIOS raspakiraj i fajl CROSSHAIR-VI-HERO-ASUS-1701.CAP preimenuj u C6H.CAP i stavi ga na USB stick.

4. Na Crosshair VI Hero ploči, upikni stick u ovaj utor gdje piše BIOS:



5. Pritisni BIOS gumb i drži ga 5-10 sekundi dok ne počne treperiti svijetlo. Kad krene, pusti ga cca 5 minuta da rebuilda BIOS.

Ako ovo odradiš i uspije, to je to.

Ako ovo odradiš i ne uspije, šalji ploču na RMA.

Javi se.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 21:23   #5
HeaveN87
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nemacka
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
OK, onda probaj ovo:

1. Nađi USB stick nekakav (da je ispravan), pikni ga u komp koji radi i formatiraj ga u FAT32 file system.

2. Skini zadnji BIOS sa sajta - KLIK

3. BIOS raspakiraj i fajl CROSSHAIR-VI-HERO-ASUS-1701.CAP preimenuj u C6H.CAP i stavi ga na USB stick.

4. Na Crosshair VI Hero ploči, upikni stick u ovaj utor gdje piše BIOS:



5. Pritisni BIOS gumb i drži ga 5-10 sekundi dok ne počne treperiti svijetlo. Kad krene, pusti ga cca 5 minuta da rebuilda BIOS.

Ako ovo odradiš i uspije, to je to.

Ako ovo odradiš i ne uspije, šalji ploču na RMA.

Javi se.
Hvala druze za post,ali ja nemam trenutno komp drugi za to.Btw pisao sam firmi sto sam kupio komp od njih.Komp je star 2,5 meseca.Pa nek vide sta ce
HeaveN87 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 21:41   #6
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Što nemaš susjeda, prijatelja, kolegu s posla koji ti može uskočiti da kod njega pripremiš USB stick taj sa BIOSom?

Nekako mi je bezveze da budeš bez kompa tjedan dva ako možeš riješiti problem u 5 minuta.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 21:47   #7
HeaveN87
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nemacka
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Što nemaš susjeda, prijatelja, kolegu s posla koji ti može uskočiti da kod njega pripremiš USB stick taj sa BIOSom?

Nekako mi je bezveze da budeš bez kompa tjedan dva ako možeš riješiti problem u 5 minuta.
U pravu si videcu nesto...Samo mi nije jasno zasto maticna ispisuje q codove kao blesava...
HeaveN87 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 21:51   #8
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Hmmmm... možda RAM trening fejla jer je potego novi bios na stare postavke... ko će ga znat. Update biosa iz windowsa na am4 platformi nikako nije preporučljiv.

A jesi probao napraviti Clear CMOS? To je isto gumb iza na ploči. Probaj ugasit komp i izvući kabel iz napajanja i držat taj gumb 20 sekundi. I onda probaj upaliti opet. Možda ju dobiješ.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 21:54   #9
HeaveN87
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nemacka
Postovi: 16
Probao sam isto sve cak sam i bateriju vadio opet nece.
HeaveN87 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 21:57   #10
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Onda ovo kaj sam ti napisao. Stick i brute flash. 99% sam siguran da ćeš je dobiti. Onih 1% ostavljam da se ploča usrala i da treba RMA.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2017., 21:58   #11
HeaveN87
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nemacka
Postovi: 16
Probacu i to.Koje sranje dao sam 1700e i posle 2 meseca ovo Da se zapali covek
HeaveN87 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 22:20   #12
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A vidi, to je AMD i sam imam tu ploču i mislim da sam negdje u pakiranju vidio masnim crvenim slovima da BIOS updateati isključivo iz BIOSa ili flashbackom, nikako putem aplikacije

Inače, ploča je mrak i po svemu najzrelija i najbolja ploča za Ryzen procesore što se tiče communitya i podrške za RAM. Ali i košta...

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 00:05   #13
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
samo za flashback neka pripremi neki kvalitetniji stick. Znam da neke žnj kineske jeftilanere ploče jednostavno ne vide. Meni su radili corsair, kingston i patriot bez problema. Trancend me je redovito zezao, ploča ga malo vidjela malo ne ali nikad nije htjela flashati preko njega. Za no name stickove neću niti pomišljati.
Znači napraviti stick kako je drgu Brko rekao, na nekom drugom kompu (posao npr) i onda flashback. Možda neće iz prve potegnuti ali budi uporan. Vjerujem da će nakon par pokušaja potegnuti bios i flashati ga.

Sretno!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 10:10   #14
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Ispisuje kodove jer ti fali pola biosa.
Čitam tvoj prvi post i shvaćam da si restartao PC za vrijeme updejta BIOSa nakon što ti je PC napisao da to nikako ne napraviš.
To što je zabagovao je normalno prilikom updejta BIOSa i trebao si ga samo pustiti da odradi do kraja i sve bi bilo OK.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 20:00   #15
HeaveN87
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nemacka
Postovi: 16
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Ispisuje kodove jer ti fali pola biosa.
Čitam tvoj prvi post i shvaćam da si restartao PC za vrijeme updejta BIOSa nakon što ti je PC napisao da to nikako ne napraviš.
To što je zabagovao je normalno prilikom updejta BIOSa i trebao si ga samo pustiti da odradi do kraja i sve bi bilo OK.
Znam druze alo komplet slika je bagovala,bas sve.Zato sam uradio rr.Upravo gledam neki video i kaze covek ukoluko dodje do shut downa usled updejta velika je verovatnoca da ce maticna crknuti
HeaveN87 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 20:08   #16
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zato ima flashback. Stoga dok to ne izvedeš, nećemo znati jel rikvela ili nije.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 20:52   #17
HeaveN87
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nemacka
Postovi: 16
Hvala na postovima nisam hteo cackati sam.Malopre sam odneo je u postu i poslao firmi iz koje sam je uzeo.Sad cu videti za par dana sta ce mi reci.Mislim da ce lako izvaliti da sam restartovao usled updejta i tad bi mi mogli ponistiti garanciju :/
HeaveN87 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 00:29   #18
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
A ruku na srce i jesi... Trebao si probati bar sa flashbackom, bas nista te nije kostalo probati. A jbg sad cekaj i ako kaj pitaju pravi se lud...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 00:38   #19
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Točno što je kolega gore rekao, ako pitaju nisi dirao ništa, update biosa pošao po zlu i gotovo
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 06:33   #20
HeaveN87
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nemacka
Postovi: 16
Ko ja,ma ne znam o cemu pricate nisam nista dirao.SAMO SE POKVARILO
HeaveN87 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 07:15   #21
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ali svejedno si trebao ovo probati. Sad si bezveze bez kompa 2-3 tjedna... no dobro.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 08:28   #22
HeaveN87
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nemacka
Postovi: 16
A znam al kad je pod grancijom neka onu rade Samo sto ne volim to je da vracam sada opet cpu i vodeno hladjenje od toga imam fobiju
HeaveN87 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 10:21   #23
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor HeaveN87 Pregled postova
Znam druze alo komplet slika je bagovala,bas sve.Zato sam uradio rr.Upravo gledam neki video i kaze covek ukoluko dodje do shut downa usled updejta velika je verovatnoca da ce maticna crknuti
Ja ti opet ponavljam da nema veze što je slika bagovala.
Pa ne igraš igre za vrijeme updejta BIOSa
Trebao si samo pustiti da odradi do kraja.
Matična ne može hardverski crknuti zbog BIOSa jer je BIOS software.
Koliko vidim ta tvoja ploča ima eeprom u chipu s podnožjem što znači da možeš iščupati eeprom bez lemljenja i dati nekom da reprogramira chip za 10-15 eura ili manje.
To vrijedi kao zadnja opcija, ako ne pomaže nikakva BIOS recoveri procedura (a često pomaže) kao što ti je kolega predlagao
trex je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 10:33   #24
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor HeaveN87 Pregled postova
A znam al kad je pod grancijom neka onu rade Samo sto ne volim to je da vracam sada opet cpu i vodeno hladjenje od toga imam fobiju
Da zato mi nije jasno. Više vremena si potrošio na rastavljanje kompa i vađenje ploče, pa onda opet montaža svega i svojevrstan rizik mehaničkog oštećenja nego da si probao Flashback za koji ti maltene treba 5 minuta.

Ali dobro, valjda imaš viška vremena, novaca i živaca pa eto nadam se da žarulje doma sam mjenjaš, ne zoveš električara i ne čekaš ga 3 dana u mraku

Pozdrav.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 12:04   #25
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
A očito je dečko mlad i treba još dosta toga naučiti. Ne zamjeram mu, pa više manje smo svi bili takvi nekad. S vremenom počnemo slušati savjete starijih/pametnijih/iskusnijih. Sad bude malo pričekao ali ili će dobiti novu MBO ili će mu je dečki u servisu preflashati. Samo će potrošiti dosta vremena i nešto novaca. Jbg ali i to je škola
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 06:30   #26
HeaveN87
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nemacka
Postovi: 16
Ma dobijam novu plocu bez novcane naknade.Tako su mi rekli,iako moja jos nije ni stigla kod njih oni mi salju novu istu sa novim Biosom.Moram samo 6e platiti instalaciju Biosa i to je to
HeaveN87 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 18:29   #27
HeaveN87
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nemacka
Postovi: 16
Experti...Sad kad mi stigne ploca i povezem sve.Sta je prvo sto treba da uradim.Najnoviji bio je instaliran..Dakle...?
HeaveN87 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 21:27   #28
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Napraviš ovo što sam ti napisao sa USB stickom, samo ne radiš preko flashbacka nego odeš u BIOS i u BIOSu imaš Asus EZ Flash ili tako nešto. Lijepo odabereš stick i taj bios i dalje znaš.

I onda ga pusti 5 min da odradi. I nikad više ni slučajno updateat bios iz windowsa.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 09:38   #29
HeaveN87
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nemacka
Postovi: 16
Pa odradjen je vec update.Uradili su update na novoj ploci.Sve je sredjeno.Samo sta trebam dalje ja raditi kad sastavim pc.Posto mi je na ssdu windows.Dakle moram iz Raid sistema prevaciti na ahci za ssd i formatirati moj SSD?
HeaveN87 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 09:42   #30
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
pa ako nisi imao RAID prije, ne trebaš ništa posebno sad. Eventualno ponovno aktivirati windowse. Ali driveri i sve paše iz prošle konfiguracije budući da je ista MBO.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na