Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2010., 03:01   #1
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Kućno kino all in 1 ima li smisla?

Nisam nasel nikaj friskog datuma pa otvaram, a ako ima neka mod prebace i nek se ne srde .
Upitan sam za preporuku kucnog kina koje bi imalo kojekakve mogucnosti (c/p "bi trebalo imati FM tuner, DVD player koji čita sve moguće video i audio zapise, svoje zvučnike + još koji ulaz za dodatne zvučnike") s tim da ima i USB i da kosta ~1000 kn.
Obzirom da godinama nisam u tom fahu odmah mi se ucinila cifra preskromna za nekaj kvalitetnoga i dobroga. Malo sam gledal po netu ima li nekaj interesantnog, ali mi se nekak cini da su sva kina po tim ciframa otprilike ista sranja.
Zanima me ima li neko kucno kino koje bi malo odskakalo od prosjeka i koje bi se moglo preporuciti ili stvarno nema smisla traziti?
Hvala.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 09:40   #2
xsabaras
Premium
Moj komp
 
xsabaras's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 48
Sve ti je to jako slično, brat je imo nekakvo panasonic i bio je solidan zvuk za te novce i radi dan danas kod prijatelja, ali sa svim tim što ti treba od panasonica ulazi jedino model Panasonic sc-pt170ep-s, a on je već 1500kn. Druge nisam vidio osim jednog LG modela kod frenda i stalno je imao problema, neznam koji model, ali nakon par mjeseci je postao problematičan laser.

xsabaras je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2010., 09:56   #3
raven34
Premium
Moj komp
 
raven34's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR,ZG
Postovi: 42
Samo novija i relativno "high" modeli u all in one će ti čitati "ama baš sve" formate...riješio sam to jednostavnije - uzeo Sony kućno kino ( 400 EU) , i uzeo za 140 kuna extra DVD player (quadro) koji čita i komad salame ako baš hoćeš....Za ispod ili oko soma kuna ćeš to teško ili nikako naći...
__________________
raven34 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 10:09   #4
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor xsabaras Pregled postova
Sve ti je to jako slično, brat je imo nekakvo panasonic i bio je solidan zvuk za te novce i radi dan danas kod prijatelja, ali sa svim tim što ti treba od panasonica ulazi jedino model Panasonic sc-pt170ep-s, a on je već 1500kn. Druge nisam vidio osim jednog LG modela kod frenda i stalno je imao problema, neznam koji model, ali nakon par mjeseci je postao problematičan laser.

Upravo taj model ja imam od nedavno, samo crni.

Odlično odrađuje posao kada se pogleda cijena, 999kn u emmezeti. Spojio sam ga Optičkim kabelom na TV i sve što je spojeno na TV ide zvuk preko kina. Radio dobar, USB čita MP3 i JPEG, DVD znaći divx, sve radi uredno, zvuk mene zadovoljava. (DVD niti ne koristim jer imam WDTV pa preko njega gledam sve, kino mi je samo za radio, brži pristup usb MP3 glazbi i zvuk sa satelitske odn TV-a)

Ako te šta zanima pitaj...
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 10:13   #5
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Malo sam procackal i ovaj Panasonic sc-pt170ep-s se da naci za manje od 1000 kn.
Inace sam svjestan da je i tu uglavnom kak i svugdje drugdje - "kolko para tolko muzike".

Edit: vidim da ima vise pohvala, pa ga budem preporucil.
Hvala.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 10:32   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Taj spomenuti Panasonic ispod 1.000 u Emmezete, obrati pažnju jer ima više pod verzija te 170 - ke,
ja sam davno uzeo Philips HTS3357 i nikad blema, radi ok.
Da se razumijemo, obzirom na cifru / očekivanu kategoriju, sasvim ok.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 10:32   #7
BuhaBt
Live to Win!!!
Moj komp
 
BuhaBt's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb->Velika Gorica->=Velika Buna
Postovi: 15
da ne otvaram bezvze novu temu,ovak,danas sam si kupil kućno kino SAMSUNG
HT-TZ215 5.1Ch..i jako sam zadovoljan.1396 kn u EUROPATRADE-u
spojil sam prek auxa al ne rade mi svi zvucnici ko da ne dobivam full 5.1 sve postavke probal nis..dal trebam posebno zvucnu karticu kupit?ili neki drugi kabel? i jel bi sa HDMI kablom sve rijesil,zvuk i sliku..jer ne kuzim ja to nis..nisam u tim vodama? posto ima ulaz za hdmi i moja graficka ima kak bi to sve skupa funkcioniralo..?
__________________
Live to Win!!!
BuhaBt je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 15:23   #8
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Otprilike kod te cijene od nekih 1000 kn je i LG FBD 103
http://www.nabava.net/linije__920/lg...ni-usb__708411
http://www.konikom.hr/p6889/glazbena...duct_info.html

Uređaj sam kupio u ECOS-u i uz gotovinsko plaćanje cijena je bila oko 1250 kn... Po meni ima odličan zvuk za tu cijenu, posebno kad se uključi virtual surround...Čita mnoge formate, zadovoljan sam kako očitava datoteke sa vanjskog hard diska. Titlovi su normalne veličine, prikazuje sve naše znakove...Za sada, nakon 1-2 mjeseca koristenja, uređaj je odličan..
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 18:24   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
@BuhaBt
Pogledaj manual i uključi virtual surround ako tu opciju ima i dobit ćeš zvuk "iz svih zvučnika". Spojio si preko AUX - a tj. stereo tj. dva kanala i to si dobio.
Imaš, pritisni PL II Mode iz Stereo u Matrix.
Puni 5.1 audio ćeš dobit kada takav budeš i poslao u k. kino a kod tvog modela je to preko "External Digital Optical Input" šta znači da trebaš audio karticu sa optičkim izlazom (nisam provjeravao jeli tvoja mobo ima).
HDMI priključak na tom k. kinu je samo izlaz a ne ulaz.
Sve ti piše u User manualu samo treba i pročitati.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na