Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2006., 14:36   #1
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Leadtek WinFast TV2000XP Expert

TV katica je u naslovu threada. Ima li neko iskustva sa njom. Ako ima neka pise odma sada odma jer kartca je u trgovini i ja sam se nesto nalozio na nju. Inace mi treba TV kartica da mogu snimiti po koju emisiju, utakmicu, F1 trku i tome slicno. Cijen je 122KM (~440kn, znam da je 100tinjak kn skuplja nego kod vas ali sta je tu je). Doticna kartica je opisana u BUG-u br.163 ali sve nekako sturo, i dobila je "titulu" BEST BUY. E sad vidio sam na leadtekovim stranicama da ima jos brdo TV2000XP modela (deluxe, rm,...) pa me zanima koja bi ova bila na ljestvici u toj porodici, zanimam me i kako se inace ponasa, kakvu sliku daje,...
Pisite sve sto znate o ovoj kartici i to sto brze mozete.

Otvorio sam novi thread (iako je bio jedan slican otvoren davne 2004 godine). Procitao sam i taj stari ali nisam mogao izvuci nikakav cestit zakljucak.

EDIT: zaboravih vam reci da imam kablovsku TV.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2006., 14:45   #2
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ako imaš kablovsku imat ćeš jako dobru sliku i puno programa. Kartica je super za te novce. Daljinski je koristan i dobar, FM radio isto ponekad dođe dobro...

Ja ti ju imam i meni je super, s time da ja još imam i relativno lošiji prijem. Software od leadteka je stabilan i sve dela kako treba (imaš jak komp i neš imat problema sa snimanjem ili ćime već).

Razlika naprema slici na TV-u ti je (osim malo u kvaliteti, ali stvarno malo) ti je i u "zaostajanju" slike (npr. kada gledaš nogomet ili neke brze pokrete onda se to primjeti, nekaj slično ghosting-u). Taj problem se može srediti tako da se gleda program sa Dscalerom, s njim je slika kao na TV-u - fenomenalna!
Ali sa Dscalerom ne dela daljinski...

Uglavnom, jako dobra kartica, jedino kaj joj možda fali jer hardversko kodiranje, no s obzirom da danas svi imaju kompove preko 1Ghz i još k tome i dvojezgrene to i nije više problem...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2006., 14:49   #3
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Ja imam tu karticu vec oko godinu dana i odlicna je spojena mi je na kablovsku tv svi programi ok, dosta snimam zeni onih gluposti od serija pa kasnije przim na dvd dosada nisam imao nikakvih problema niti nestabilnosti uglavnom odlicna za malo love.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2006., 15:27   #4
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Mogu li se desiti kakve komplikacije (nekompatibilnost) sa DFI-jevom maticnom?
Nekada ranije sam imao neku ASUSovu TV karticu na ABITovoj BH7 maticnoj pa nije radila kako treba.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2006., 15:31   #5
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Kupiš, probaš, ako ne radi, vratiš i dobiš nofce natrag zbog nekompatibilnosti. Također, pogledaj na stranici kartice da li nešta piše o nekompatibilnosti.

Ali 95% sam siguran da problema neće biti...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2006., 15:38   #6
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Vucko Pregled postova
Kupiš, probaš, ako ne radi, vratiš i dobiš nofce natrag zbog nekompatibilnosti. Također, pogledaj na stranici kartice da li nešta piše o nekompatibilnosti.

Ali 95% sam siguran da problema neće biti...
Ja ti se stvarno izvinjavam ali moram stavit jedan LOL
Sve je to u redu kod vas uraditi, ali u BiH bas i nije. Kad bi tako nekom liku doso da mu vratim komponentu samo bi me mrko pogledo i sutno kroz vrata. Ali nema veze u ovoj prodavnici imam malo veza i stele pa ako ne bude radilo POKUSACU to vratiti.

Uglavnom vama dvojici jedan BIG THNX na brzim i konkretnim odgovorima.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 13:32   #7
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Evo ja sam jos prekjuce uzo karticu i sve radi kako treba, nemam problema sa drvierima i ostalim softwareom. Ma sve super.

@Vucko Je l se brise ona stampa sa daljinca (brojevi,...)? Kako si postavio one paarametre za snimanje? Treba mi neki normalan kvalitet, a da ne zauzim previse mjesta (jer sam za sada ogranicen sa 80GB diskom). Pod normalan kvalitet mislim na to da kad nesto narezem pa ga nekad kasnije budem gledao da ne bude neka s***ana rezolucija, da mi se slika c***a, zvuk kasni/prednjaci slici,.....
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija

Zadnje izmijenjeno od: Milentije. 31.08.2006. u 13:58.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 15:08   #8
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
@Vucko Je l se brise ona stampa sa daljinca (brojevi,...)? Kako si postavio one paarametre za snimanje? Treba mi neki normalan kvalitet, a da ne zauzim previse mjesta (jer sam za sada ogranicen sa 80GB diskom). Pod normalan kvalitet mislim na to da kad nesto narezem pa ga nekad kasnije budem gledao da ne bude neka s***ana rezolucija, da mi se slika c***a, zvuk kasni/prednjaci slici,.....
Gle, ja sam kupio rabljenu tu karticu, kod čovjeka je bila valjda 2 godine i više. Kod mene je godinu dana. Štampa, kako ti veliš, je kao od prvog dana. Niš se nije zbrisalo.

Parametre za snimanje? Ja ti držim na MPEG2-optimal, cca. 1h snimanja zauzme oko 2GB. Ja snimim, pogledam seriju/film i odma brišem.
Moš slobodno staviti na normal quality. Igraj se sa postavkama, snimi si pola minute pa vidi kakva je razlika u slici i megabajtaži.
Moš i staviti da ti odma meće u Divx il Xvid, ali ja nisam to isprobavao.

Ja ako oću snimiti neki film pa ga staviti na CD, onda ga konvertiram sa AutoGK-om

Također, postavka capture audio stavi na none -> onda ti nakon nekog vremena neće kasnit zvuk za slikom. Record volume na 100, ostalo sve defolt (barem kod mene). Još si samo središ brightness i contrast i to je to. Nađeš programe i exportaš si ih u neki fajl, tako da kasnije nemaš opet problema sa traženjem.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na