Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2007., 12:25   #1
Wade
Happy?
 
Wade's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
beginning....HELP

Ovako...komp je radio u redu tjedan dana i sad prekjučer mi se pokazao plavi ekran sa errorom STOP: 0x000000F4 (0x00000003,0x863 itd)
beggining dump of physical memory

I sad nisam se zabrinjavao mislim si ja radi ok dosad valjda je nest "zastucnulo". I tako nista do jutros. Cim sam uso u windowse na desktop odma nakon 2 minute plavi ekran...Restartam i vratim se natrag i eto opet plavi ekran....opet probam restart i sad mi se nije htio ni u windowse vratiti pisalo je da ne moze naci WINDOWS\System 32\CONFIG\SYSTEM (ne znam dal sam pogodio velka slova) i tako nakon jos jednog restarta. Brzo ubacim windows cd da ga bootam s njega misleci da repairam instalaciju i taj direktorij. Kako onu repair konzolu vidim prvi put u zivotu ne znam kaj bih trebao napraviti...mislio sam da formatiram i nanovo instaliram.Al najvise bih volio saznati u cemu je problem,memorija gotovo sigurno nije provjerio sam je sa memtestom nakon prvog puta, a sumnjam na graficku koja je prije 4 dana prvi put usla u komp. Da nije nesto od softwarea osim drivera? Al komp je ionak sav nov tak da moze biti bilo sta. Ne znam kak al sam sad opet uspio uc u windowse. Konfa je ova iz siga, molim pomoc!
__________________




Zadnje izmijenjeno od: Wade. 02.01.2007. u 18:45.
Wade je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2007., 17:00   #2
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Ne znam... moglo bi bit hardware-ski, a nova grafička isto mozda se driveri tuku.
Probaj win na novo. onda bus siguran kaj je. Ovo sve drugo bu uzelo više vremena nego nova instalacija...
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2007., 17:49   #3
Wade
Happy?
 
Wade's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Ha budem,al me brine ak ce opet isto biti, od jutra je dosad radio dobro i opet je javio error ovaj put KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR ili 0x0000007a i nesto jos sa atapi.sys. Malo sam gledao i nasao

Citiraj:
This Stop message, also known as Stop 0x7A, indicates that the requested page of kernel data from the paging file could not be read into memory.
Stop 0x7A is usually caused by a bad block (sector) in a paging file, a virus, a disk controller error, or failing RAM
mislim da RAM nije jer nije imao errora u memtestu ali isto tako hdd nije imao bad sectora u skeniranju hd tuneom. Skenirao sam sa spybotom,adawareom i nod32 i nista... Jednom prilikom kod restarta mi je pisalo 3rd MASTER HARD DISK ERROR pa sumnjam da me mozda disk ne zeza. Isto sam primijetio da kod paljenja na prvom prvcatom ekranu ponekda tesko i dugo ocitava i prepoznaje opticki uredaj i hdd....
__________________



Wade je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2007., 18:36   #4
Wade
Happy?
 
Wade's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
evo jos jedan update situacije... isao sam opet u repair windows sa windows cd-a i pisalo je da nema hdd u kompu tj nije prepoznao ili sto li.... isto tako u biosu i pri startupu. Sad sam spojio sata kabel u drugi prikljucak na maticnoj i uspio se bootati. Dal je to znak da nesto ne valja sa maticnom cak ili hdd odlazi:confused:
__________________



Wade je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 05:47   #5
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
testiraj disk sa onim maxtor-ovim alatom
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 10:37   #6
Wade
Happy?
 
Wade's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
nemam floppy, al evo sa victoriom sam skenirao i jel dobro ovo?

__________________



Wade je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na