Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2007., 01:08   #1
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
sata ili ata prža?

sad sam vidio da u vemilu imaju u ponudi sata przilicu za 250 kn, pa me zanima dal se to isplati i dal je sata bolje il ima neke nedostatke u odnosu na ata prže...

ak je sata prže nemaju puno nedostataka pred ata pržama, onda ju kupujem jer mi maticna ima samo jedan ata kanal i gore su mi disk i prža a disk sam moral staviti tam kam idu pržilice...

help please
domis je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 01:21   #2
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Jel to možda NEC AD-7170? Ako je, evo, pa pročitaj:

http://forum.pcekspert.com/showpost....9&postcount=10
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2007., 02:19   #3
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
e, hvala...znaci kupujem ju uskoro...jos jednom hvala
domis je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 06:40   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Ako već uzimaš SATA pržilicu (osobno, još ne bih išao na tu kombinaciju), radije uzmi LG jer ima bolju kvalitetu prženja, a uskoro bi trebala doći i Pioneer DVR-212 koja se također iskazala po kvaliteti materijala. A on je ipak najbitniji.
Obrati se malo igorbi jer je on 'the man' na tom području. Osim toga, imaš ovdje i review LG SATA prže (mislim H42N) pa baci oko.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 09:24   #5
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Osim toga, imaš ovdje i review LG SATA prže (mislim H42N) pa baci oko.
H42N nije Sata model, nego je H30N.

ja sam si kupio H30N prije kojih mjesec dana i nisam imo do sada nikakvih problema sa pržilicom. Uzeo tu pržu zbog reviewua a i zbog toga što ima 2 god garancije.
__________________

Tuna je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 11:02   #6
DeVukic1987
Drift king
Moj komp
 
DeVukic1987's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 255
Ja sam isto planirao kupiti tu przilicu iz razloga sto sam vec imao CD- i DVD przu i bas je bilo rijec o proizvodjacu NEC. CD przilica je stara sigurno 4-5 godina i jos uvijk dobro przi.
Stoga bi moja preporuka isla NEC-u.
DeVukic1987 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 11:12   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Imao sam prilike posjedovati medije pržene NEC-om. 4 kompa sa 8 različitih optika ih nisu prepoznali. Kao što rekoh, LG i Pioneer su puno bolji izbor. Razlika u lovi i nije neka da će budžet propasti zbog toga.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 11:36   #8
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
hm...sad sam malo bolje proucil vemilov cjenik i vidim da mi je isplativije uzeti LG H30N jer ipak ima 2 god garancije i jeftiniji je par kuna
domis je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 11:59   #9
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Par napomena od mene:
- pitanje cijene je prilično nebitno jer sve prže (osim Plextora, naravno) sličnih karakteristika imaju cijenu +/- 20kn. Skuplji su eventualno modeli koji imaju LS, externi modeli (ali to su kruške i jabuke i to se ne uspoređuje), te eventualno najnoviji modeli koji su tek došli.
- ovo što daju samo 1 godinu garancije je svinjarija, LG već godinama daje 2 godine, i mnogi drugi su krenuli tim putem (ali ne svi)
- suditi moderne DVD prže prema iskustvu s 4-5 godina starom CD pržom nema mi previše smisla
- od SATA prža, mislim da DVR-212 (još teško dobavljiv) daje trenutno najbolju kvalitetu, nešto bolju od H30 (LG H62 još nije dostupna kod nas - to je SATA verzija H42), a NEC daje također solidnu kvalitetu, ali ima nekih mušica (na primjer, tzv. re-linking spikes - špicevi grešaka na mjestima gdje AOPC tehnologija uspori brzinu snimanja zbog provjere kvalitete zapisa)
- NEC-ova prednost je dobra firmware potpora od samog proizvođača i neslužbena od "internet zajednice" (tu je LG-jeva mana - meni osobno nebitno jer u 90% slučajeva za LG prže nije potrebno tweakanje jer rade korektno od starta - izuzetak je CD-R high speed bug kod H42)
- SATA prže su budućnost i pametnije je kupiti njih nego PATA, samo je problem slabe ponude, ali čim postanu dostupne DVR-212 i H62 situacija će biti puno bolja
- SATA prže znaju imati problema s nekim matičnim pločama (tj. kontrolerima na njima), pa valja isprobati čim kupite da se može vratiti ako ne fercera
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 10:48   #10
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
- SATA prže znaju imati problema s nekim matičnim pločama (tj. kontrolerima na njima), pa valja isprobati čim kupite da se može vratiti ako ne fercera
U tom slučaju zna pomoći prebacivanje SATA kontrolera u legacy/IDE mod...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na