Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.06.2006., 19:22   #1
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Jedna saga o T-Comu vol.1

Evo već iz naslova može se vidjet da neće bit kratko...

Tako se ja doselio iz prekrasnog grada Zagreba u još prekrasniji grad Samobor taman sredinom 2000.godine. Tek što sam se uselio započeli su moji prvi problemi s T-Com-om ili kako bi ja reko POČETAK KRAJA. Uselio sam se natrag u stan koji je i prije bio u našem vlasništvu(stari i stara) koji se nalazi u Južnom naselju, a u međuvremenu glupa HPošta mi je uzela sve moguće slobodne linije u zgradi, a po "prekrašnoj" T-Com-ovoj infrastrukturi (sram me to nazvati uopće infrastukturom) nisu bili u stanju dati mi normalnu liniju( a praktički sam u centru grada!!!) nego je moja stara morala povlačit neke "veze" kako bi ja dobio tu famoznu paricu(to vam je, brijem ono, neka ofrlje linija i uz to dobijete kutiju tešku kojih 10kg kako bi ta linija donekle radila)!
U međuvremenu zadnjih ovih 6godina se navlačim s T-Com-om(a dosadno je čovjeku mora nešto radit ). Čim je zašla ponuda prvog MAXadsl(2003.g) odma sam nadobudno poslo zahtjev misleći kako ću ja to naravno dobit, naravno dobio sam ga NE....
EEEEEEEEEEEE tu tek počinje prava priča... Pošto nisam mogo imat jedini u krugu od 30KM DSL morao sam prema njihovim riječima "prilagoditi infrastrukturu" kako bi bio u toj prekrašnoj mogućnosti da i ja budem jedan od žrtava kako bi što prije sa velikim zadovljstvom potpisao svoje ropstvo T-Comu na dvije godine, juuuuuuupi!!!...i tako ja svoju infrastrukturu prilagođavam već zadnjih 3godine... Langsam aber ziher kako bi rekli... Bilo je tu stotine i stotine dopisa, stotine i stotine njihovih "sad ćemo, samo što nismo", bezbroj mukotrpnih sati na 08009000 i Baltazaru, još uvijek mi se vrti ta pjesma u glavi...
Najbolji mi je štos bio kad je frajer u T-Com-u mojoj stari provalio da to što ona vidi na ekranu računala nije internet, jer "kao kako možemo mi imati interent ako imamo paricu"( a imam ga, ali dosta je spor kojih 37.0kbps)...
Uglavnom... Presto sam se trudit jer očito nema nikakvog smisla, a ionako se idući tjedan selim na kuću...
E tu je počela druga, treća il već koja priča... Treba prvo preselit broj, a što je naravno nemoguće pošto je DSL zahtjev u tijeku(već zadnjih 3godine)!!!
E tu fakat čovjek pukne psihički i dođe mu da napravi home made bombu i ode se malo prošetat do Savske u T-Com center da ih sam malo izinforimira...: Machineg nemojmo zaboraviti i to da se selidba broja plaća "samo" 600kn!
To samo nekak uspijeli iskemijat, nakon kojih 2sata pregovaranja na 08009000(ah... taj famozan broj)

A SADA ŠEĆER NA KRAJU!
Današnjim danom 27.06.2006 iz vedrog neba su došli ljudi iz T-Coma da mi srede paricu i sredili je!!! Pa ljudi moji je li to moguće??? Pa ja imam normalnu liniju!!!
Pitate možda zašto tek sad? E ja imam odgovor... Sad mi žele uvalit DSL tjedan dana prije neg se odselim kako bi i selidbu DSL priključka platio još kojih 350kn meni se čini, pametni su oni nema šta.
6godina sam ja čeko da bi frajer došo na 5min da mi to sredi i odnese ovu kramu od kutije što stoju iza stola i skuplja prašinu zadnjih 6godina: hitthewa
Ovakav scenarij ne bi ni Spielberg bolje smislio, čovjek se naježi na ovo...
Ma glavno da ja sad uživam u svojih 1.5 KB/s većem download-u sljedećih tjedan dana, a onda samo Bog zna što će me čekati još kad se preselim...
I to vam je ljudi moji još jedan veeeeliki + na račun T-Coma!
Temeljni kapital T-Coma: 8.185.450.000kn + 350 + 600 ...

Ta-na-na-na-na...

Up their ass: finger :

TO BE CONTINUED...

Zadnje izmijenjeno od: Matth€w. 27.06.2006. u 23:35.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2006., 19:37   #2
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
frustriran covjek, nema sta... moje je iskustvo donekle bolje zbog raznih veza u t-comu i sad vec godinu dana dsl funkcionira ko mala bebica...
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2006., 19:46   #3
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Trebo bi T-Com imat slogan "Mess with the best, die like the rest" : suicide
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2006., 20:21   #4
Crais
Guest
 
Crais's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zgb - shpaolin
Postovi: 641
Trebo bi se ti vratiti na onaj prvotni plan baziran na Home Made bombi
Crais je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2006., 20:50   #5
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ja stvarno ne vidim zašt si se ti s njima raspravljao za paricu? Ev jedna susjeda je isto tak imala problema zbog toga, tj. net joj je pucao kad god bi netko iz susjedstva digao slušalicu na telefonu. I ona se svađala s njima i onda joj dopizdilo i rekla im da mogu po to doć pred njenu kuću i da vidiš kak su brzo došli
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2006., 21:49   #6
pava
Premium
 
pava's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb trnje-pescenica
Postovi: 308
Citiraj:
Autor Zvijerko
Ja stvarno ne vidim zašt si se ti s njima raspravljao za paricu? Ev jedna susjeda je isto tak imala problema zbog toga, tj. net joj je pucao kad god bi netko iz susjedstva digao slušalicu na telefonu. I ona se svađala s njima i onda joj dopizdilo i rekla im da mogu po to doć pred njenu kuću i da vidiš kak su brzo došli
Mislim da je to do splitera, to se meni desavalo dok nisam promijenio spliter, sad je sve ok
pava je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2006., 23:01   #7
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Zvijerko
Ja stvarno ne vidim zašt si se ti s njima raspravljao za paricu? Ev jedna susjeda je isto tak imala problema zbog toga, tj. net joj je pucao kad god bi netko iz susjedstva digao slušalicu na telefonu. I ona se svađala s njima i onda joj dopizdilo i rekla im da mogu po to doć pred njenu kuću i da vidiš kak su brzo došli
E vidiš... Kak se toga nisam sjetio
Ma da se objesim, boli njih k**** za mene, imaju oni još kojih 1-2milijuna potencijalnih DSL korisnika kojima sam tak uključe DSL i potpišu s njima siguran profit za sljedeće 2g, a ne ko meni ta se moraju za****at samnom i mojom hvala Bogu bivšom paricom
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2006., 00:40   #8
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Hehe, vjeruj, na prijetnje da će kablove kupiti po cesti brzo dođu
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2006., 01:21   #9
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
hehe a mislio sam kako sam ja imao problema s T-crime treba njima nuklearku uvaliti
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2006., 09:10   #10
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Hehe, da svi ovdje pišu sage o problemima s T-scumom, dečki s pce bi trebali zakupiti veći prostor samo zbog foruma
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2006., 12:23   #11
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Zvijerko
Hehe, da svi ovdje pišu sage o problemima s T-scumom, dečki s pce bi trebali zakupiti veći prostor samo zbog foruma
Ma znam, ali ovo je bila jedna od posebnijih priča, čovjek se potpuno unese u nju: lol2 :

Ma bilo je tu još puno detalja i još više problema u njoj, ovo je bilo samo onak u grubo
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2006., 12:50   #12
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Što je parica i zašto je T-Comu toliko važno da ne završi ispred kuće?: stoopid
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2006., 12:56   #13
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
A meni već godinu dana govore da će mi ADSL uvesti u roku od 3 mjeseca. Može li se uopće kako poništiti zahtjev z ADSL koji je predan? Novi-net je uveo neke novosti, pa razmišljam o tome.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2006., 13:04   #14
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
da i ja se pozalim : poslali ja i 2 susjeda sa istog kata i iste zgrade prije mjesec dana zahtjeve , obva dvojica dobili kroz 8 dana . a ja jos nista . i zovem jucer sluzbu , kad vidi cuda , oni moj zahtjev ni primili nisu . kao nesto ju u postupku ali dok ne dodje nema niceg . kao saljite mail tu da oni pogledaju i potraze , uglavnom njihova administracija me toliko zgrozila , da fuckas adsl . kaj bum 8 puta davao zahtjev pa da ga izgube svaki put ? e dragi moj spori carnetu , najdrazi si mi ti .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2006., 13:07   #15
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Ladybug
Što je parica i zašto je T-Comu toliko važno da ne završi ispred kuće?: stoopid
Parica ti je brijem kolko sam skužio da on, s onom mojom kutijom od 10kg koju sam imo dijeli jednu liniju na dva broja zbog čega je i tako loša veza interneta i zbog čega se nemože imati DSL
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2006., 13:10   #16
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Router
da i ja se pozalim : poslali ja i 2 susjeda sa istog kata i iste zgrade prije mjesec dana zahtjeve , obva dvojica dobili kroz 8 dana . a ja jos nista . i zovem jucer sluzbu , kad vidi cuda , oni moj zahtjev ni primili nisu . kao nesto ju u postupku ali dok ne dodje nema niceg . kao saljite mail tu da oni pogledaju i potraze , uglavnom njihova administracija me toliko zgrozila , da fuckas adsl . kaj bum 8 puta davao zahtjev pa da ga izgube svaki put ? e dragi moj spori carnetu , najdrazi si mi ti .
Najsigurniji ti je način da faksiraš zahtjev, tak je prije bilo sad tog načina više nema brijem, odma su mi nakon 3 dana poslali sve papire, al kaj mi je to značilo kad ga nisam mogao dobit...
Isto tako prema njihovoj politici tko da zahtjev za DSL odma mu se treba omogućiti svi uvijeti za to(kod mene skidanje s parice)...ah...šta su brzi bili...
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2006., 21:40   #17
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
ma pocupas kablove i nazoves ih da ti telefon ne radi!


I svaka cast nekom buducem ludjaku kaj ce ih bombom raznijeti, bar ce to biti po svjetskim novinama, pa ce se nesto mozda napravit u vezi cijena!
  Reply With Quote
Staro 28.06.2006., 21:53   #18
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Mad_Duke
ma pocupas kablove i nazoves ih da ti telefon ne radi!


I svaka cast nekom buducem ludjaku kaj ce ih bombom raznijeti, bar ce to biti po svjetskim novinama, pa ce se nesto mozda napravit u vezi cijena!
: lol2 :
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2006., 14:17   #19
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Citiraj:
Autor Ladybug
Što je parica i zašto je T-Comu toliko važno da ne završi ispred kuće?: stoopid
Parica su 2 žice tj. jedan par kroz koji ide telefonski signal. Seljački rečeno: telefonska žica.
Nekada davno, dok telefoni nisu bili toliko rasprostranjeni (70-te), na jednu su paricu išla 2 broja tzv. blizanci. Caka je bila u tome da kada je jedan telefonirao, drugi nije mogao. Dakle, na 1 paricu pobireš lovu za 2 broja. Profit 100%. Capisci?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2006., 14:35   #20
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Capisco
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2006., 14:51   #21
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor coconut
Parica su 2 žice tj. jedan par kroz koji ide telefonski signal. Seljački rečeno: telefonska žica.
Nekada davno, dok telefoni nisu bili toliko rasprostranjeni (70-te), na jednu su paricu išla 2 broja tzv. blizanci. Caka je bila u tome da kada je jedan telefonirao, drugi nije mogao. Dakle, na 1 paricu pobireš lovu za 2 broja. Profit 100%. Capisci?
Gadovi...: nono :
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na