Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2009., 14:29   #61
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Hmm, nadam se da nisam jedan od rijetkih koji torrente i opcenito p2p koristi (medju ostalim ) i za razmjenu/skidanje legalnih stvari.

Npr: Modovi za igre, potpuno legalni i cak poticani od strane izdavaca.

Ne sjecam se vise koliko sam modova poskidao za Rome:Total War, a u zadnje vrijeme i Medieval:Total War preko torrenta.
Moderima takav nacin "distribucije" dodje kao idealan jer se ne moraju zayebavat sa hostingom velikih fajlova.

Fallout 3? Uz rapidshare, torrente koristi sve vise modova. Cak je brzina, posto su seederi i moderi uglavnom ameri, veca nego na rapidu.
A ruku na srce, bez modova bi igra bila osrednja. I neopisivo dosadna nakon kaj ju zavrsis.

Europa Universalis serijal (Rome posebno)? Ista stvar ko za FO3. Ne znam kakvo je SAD stanje sa torrentima, ali u pocecima su modovi bili iskljucivo tako rasprostranjivani.

Beyond the red line, mod Freespacea 2 u BSG svijetu? Takodjer skinut preko torrenta...


Bitno za spomenuti je da je dobar dio tih torrenta imao TPB tracker, medju hrpom ostalih. Jel i to bilo ilegalno?


Uglavnom, kaj hocu reci...

Licemjerno je s jedne strane kenjati i proganjati torrent i p2p zajednicu, a s druge strane poticati tu istu da ispravlja greske, propuste i bugove, (a nerijetko vam spasava i prodaju beta verzija igri koje ste poslali u prodaju), te ih onda uploada i seeda na jednom od brojnih trackera i stranica.

Podsjeca me na zabranu prikazivanje videospotova i trailera youtube-u, koji su podigli prodaju mnogih filmova/izvodjaca.

TPB je bio penicilin za takve pokvarene licemjere.

Tak da se nadam prihvacanju zalbe i ponistenju smijesne presude.
p2p je sadanjost i buducnost neta, svidjalo se to mocnim korporacijama, ili ne.
A u medjuvremenu nek razmisle zasto ljudi skidaju nesto besplatno, umjesto da plate do 5 puta vise od realne vrijednosti.
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 15:46   #62
k0vac3v1c
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
ne radi se tu samo i tpb nego o cijeloj internet zajednici.

da se maknemo malo od torrenta svi vi koji govorite o krsenju autorskih prava, samo da napomenem. svi slusamo radio i ako ti se svidja pjesma snimis ju (skines) i na kazeti ju stalno reproduciras i nitko ti nista ne kaze skines mp3 odmah se objavljuje ww3.
ne znam da li znate naknade za reproduciranje filmova idu ovako najskuplje za kino, kabel, video a tek onda nakon par godina TV. zbog cega? pa zbog toga sto je i vrapcima na grani poznato da ce 95% ljudi ako im se svidja film snimiti ce ga da si gleda kasnije, i to se toleriralo dok svima sve nije postalo dostupno. razmisljajuci na stari nacin uveli su dvd regije i to im je propalo cisto iz prakticnog razloga. jedini problem tpb su jebene kretencine i ljudska smeca koja kad skinu materijal koji je netko stavio na net i seeda ga iz ciste ljudske dobrote (altruizna), ovaj to prodaje ljudima, to je glavni problem koji rusi cijelu koncepciju.
podupirem bilo koji p2p sustav iz cisto humanog razloga, covjeku se ne smije osporiti pravo na informaciju. primjer volim pogledati dokumentarce recimo megastructures koji se svojevremeno prikazivao na htv, ali ti mulci nisu imali sluha pa su prestali prikazivati taj serijal. sad bi ja kao kmet iz srednjeg vijeka trebao biti u samilosti glavesina pusiti im kurac da mi se smiluju i puste serijal? samo zato sto nisam rodjen negdje drugdje gdje bi mi to bilo dostupno? vjerujem da nisam birao da se rodim u ovoj zadrtoj kenjari.
druga stvar copyright zakon je totalno u kurcu iz razloga jer prijeci razvoj ljudskog drustva. npr recimo pametan ste covjek i otkrite nesto vazno za ljudsku vrstu i recimo nekakav ugledni casopis vam ponudi cca 10000$ za clanak da ga oni objave. to sve zvuci lijepo ali taj casopis cita nekolicina ljudi na fakultetu i pretplata na taj casopis je 20000$ na godinu. recimo vama je to zanimljivo ali nemate novaca pratiti nove tehnologije a clanak je od casopisa do casopisa zakljucan do 35 godina. koliko bi se dobrih i korisnih stvari istrazilo da je informacija dostupnija. btw tekst koji vi pisete cim stisnete replay on postaje vlasnistvo PC Ekspert Team i ako netko na drugom forumu hoce citirati vas ne smije (nije da se drze toga) i PC Ekspert Team ga imaju pravo tuziti.
sad kad znate kako je copyright zakon nepravedan nema ga smisla braniti.
vi svi koji govorite da je to kradja ja mogu reci da nije jer sam platio telefon, ili mogu reci da nije jer taj drugi nije izmislio nesto sto vec nije postojalo (dosjetio se toga). sve sto je moguce napraviti u ovom prostoru vec postoji, ali mi nalazimo nacine kako da to materijaliziramo i vlasnistvo je cijele ljudske rase na male gupice pojedinaca koji si pripisuju sve zasluge samo zato sto su bili u mogucnosti nesto napraviti.
i prije su pokusavali zaustaviti slobodan tok informacija u srednjem vijeku crkva, hvala Bogu na tiskarskom stroju, sad sa © pa je dosao internet i to pokusavaju ugasiti ali bit interneta je dijeljenje informacija............
ps slazem se da bi firme koje se bave necime za sto je potreban spec prog trebale bi po razumnoj cijeni platiti taj prog.
ima tu jako puno stvari od copyright zakona do patenata (distribucija ljekova i patenti) i na kraju prava na zivot.
podrska tpb i poticem torrente (zbog prava na slobodu info), kao sto tpb kaze treba seedati jos vise torrenta i treba revidirati copyright i patentne zakone jer ovo vise nema smisla. sretno u eu parlamentu
k0vac3v1c je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2009., 16:01   #63
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Skidanje ilegalnih sadrzaja nema veze s sadasnjoscu i buducnoscu neta...

Ako se za neku stvar smatra da je 5 puta skupla od realne vrijednosti tada se ta stvar ne kupi, ali niti ne krade.

Jasno je meni da svi mi tu i tamo nesto "skinemo", ali tada treba nazvat to pravim imenom...

To je kradja
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 16:34   #64
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
Jbt....onda će cijeli svijet u zatvor (sad će se neki ** uvrijediti i reći kako nikad nisu skinuli niš legalno, idemo dalje)..

tu smo dalje...
ovdje pričamo o torrentima koji se odnose na audio i video sadržaj, a što je sa
knjigama i fotokopirnim mašinama - prokletsvo zar ne...a svaki oblik wc papira je isto tako preporučeno zabraniti tj. staviti namet na pamet, a sve vlasnike kopy shopova (uočite sličnost između torrent portala - ista svrha) u zatvor ili im nabiti naknadu na svaki list papira..(nek se sad javi netko tko ništa nije kopirao, tj. umnožavao zabranjeni sadržaj tj. KRAO )...
I slijedeći puta kad budem išao kopirati knjigu profesora ću reći da idem krasti, i mišljenja sam da svi počnemo izražavati pravom riječju..

a sad .idem spalit comp da nemaju dokaza....
--
k0vac3v1c po meni ima pravo, u čemu je najveći problem...", ovaj to prodaje ljudima, to je glavni problem koji rusi cijelu koncepciju.", i što po meni smeta one velike glave gore....
__________________
Bez linkova u sigu.

Zadnje izmijenjeno od: CoreDownloader. 22.04.2009. u 16:45.
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 16:46   #65
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Pa to je kradja...

Sada je druga stvar hoce li to netko tolerirat ili nece... Moze li to kontrolirat ili ne... To je druga stvar...

Ako radim neku skulptutu godinu dana i netko mi provali u kucu i odnese ju isto je kradja kao da godinu dana pisem knjigu koju svi zivi kopiraju i citaju i koriste a nitko ziv ju ne plati...

U tu knjigu/program/glazbu utroseno je znatno vremena, znanja i truda. Ja sam procijenio da to vrijedi toliko i toliko kuna... Ako ti smatras da to vrijedi toliko, plati posteno i isto tako koristi.

Ako smatras da to ne vrijedi toliko, jednostavno zaobidji, kupi jeftiniji, sam napravi...

To sto tebe osobno nitko nece uhapsit ako kopiras moju knjigu, glazbu, softver, to ne znaci da ne krades

Ako pljujes po cesti i bacas smece poskrivecki da te nitko ne vidi; i dalje si nekulturan bez obzira sto te nitko nije ulovio i rekao ti da si nekulturan...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 16:54   #66
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
Pa zašto onda svi to toleriraju i o tome nitko niš ne priča, a sad torrenti su mnogo drugačiji od toga...zato što autori knjiga nemaju love niti vremena da se zganjaju s tim glupostima dok ove filmske face imaju viška i novaca i vremena pa eto kad niš drugo idemo malo zaj*** svijet..
a što je sa slučajevima kada je netko utrošio sto godina na pisanje knjige i ti je platiš masnu paru, i na kraju skužiš da ne vrijedi jedne lipe a nitko ti neće vratit novce...jel i to krađa..
A to što nitko ne plati to je njegov problem, jer ja sam prvi koji kada nađe nešto dobro ili skine i otkrijem da vrijedi te da će mi poslužiti, platiti ću autoru zasluženo....
Stvar je u tome što ti ne procjenjuješ već procijenjuju drugi..ehh da je to tako kad bi sami mogli procjenjivati vrijednost nečeg...
Baš me zanima kad odeš u kino i platiš ulaznicu dosta novaca za prvi red i onda izađeš i kažeš da je film bio šljam, baš me zanima jel bi htio novce natrag..i dal ćeš ih dobiti..
__________________
Bez linkova u sigu.
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 16:54   #67
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Da li je kradja ako ja skinem puni demo igre, odigram je do pola, kazem mmmm ovo je super.
Odem u ducan kupim je i nastavim se igrat na igri koja je jos uvjek ona prva piratska kopija, dok mi se original kocoperi na ladici ormara (konkretno Bioshock) ???

Da li je kradja ako ja instaliram demo npr sa Bug-ovog DVD odigram ga malo, kazem mmmm ovo je super.
Odem u ducan kupim igru i nakon par sati skuzim da sam popusija bananu epskih razmjer (konkretno Daikatana)

Ja bi reko da je problem u razini ljudske svjesti o dobrom i losem, o granici izmedju radoznalosti i gramzljivosti.
A mi kao rasa (ljudi kao oblik smislenog zivog bica ) smo jos daleko od visokog nivoa (recimo to tako) dobre svjesti i osjecaja za opcu i pojedinacnu slobodu i dobrotu.

npr prije neki dan procitam kako (ako je to tocno) Bono Vox iz U2 serka o tome da bi trebalo hapsit ekipu koja dila mp3 po netu pa kamo to ide ?????? zafalilo mu je za nove suncane cvike ili koji k...... (ne trebate se ni pitat sta je neko ko ne slusa U2 napravija nakon toga)
mozda je taj neko treba rec, "ja sam iznad ovog i necu skidat mp3-ce sa neta i pokazat starom prdonji da sam iznad njega", mozda je treba ali nije

ps-zadnji album U2 je totalna banana
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 16:57   #68
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ček, a što s mininova.ord, btjunkie., i hrpa ostalih? da li će i njih tužiti ili koji k?

mislim, ima doslovno more torrent site-ova...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 17:15   #69
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Da li je kradja ako ja skinem puni demo igre, odigram je do pola, kazem mmmm ovo je super.
Odem u ducan kupim je i nastavim se igrat na igri koja je jos uvjek ona prva piratska kopija, dok mi se original kocoperi na ladici ormara (konkretno Bioshock) ???

Da li je kradja ako ja instaliram demo npr sa Bug-ovog DVD odigram ga malo, kazem mmmm ovo je super.
Odem u ducan kupim igru i nakon par sati skuzim da sam popusija bananu epskih razmjer (konkretno Daikatana)

Ja bi reko da je problem u razini ljudske svjesti o dobrom i losem, o granici izmedju radoznalosti i gramzljivosti.
A mi kao rasa (ljudi kao oblik smislenog zivog bica ) smo jos daleko od visokog nivoa (recimo to tako) dobre svjesti i osjecaja za opcu i pojedinacnu slobodu i dobrotu.

npr prije neki dan procitam kako (ako je to tocno) Bono Vox iz U2 serka o tome da bi trebalo hapsit ekipu koja dila mp3 po netu pa kamo to ide ?????? zafalilo mu je za nove suncane cvike ili koji k...... (ne trebate se ni pitat sta je neko ko ne slusa U2 napravija nakon toga)
mozda je taj neko treba rec, "ja sam iznad ovog i necu skidat mp3-ce sa neta i pokazat starom prdonji da sam iznad njega", mozda je treba ali nije

ps-zadnji album U2 je totalna banana
Prvo sto si naveo jest kradja... Kao sto bi bila kradja da provalis u auto salon i uzmes auto, ne plativsi ga jasno. I nakon tjedan dana ga vratis i zbunjenom trgovcu kazes: Odlican je; odlucio sam ga kupit!

Drugi primjer nije kradja, kao sto nije niti kradja ako auto kupis nakon test voznje koju ti je prodavac omogucio i nakon koje si odusevljen, medutim nakon 50 000 kilometara zbog nekih stvari odusevljenje ti naglo splasne...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 17:30   #70
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Prvo sto si naveo jest kradja... Kao sto bi bila kradja da provalis u auto salon i uzmes auto, ne plativsi ga jasno. I nakon tjedan dana ga vratis i zbunjenom trgovcu kazes: Odlican je; odlucio sam ga kupit!

Drugi primjer nije kradja, kao sto nije niti kradja ako auto kupis nakon test voznje koju ti je prodavac omogucio i nakon koje si odusevljen, medutim nakon 50 000 kilometara zbog nekih stvari odusevljenje ti naglo splasne...
Ne baš
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2009., 17:31   #71
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
lega "gunther" moram priznat da se 99% ne slazem sa vama

nit je auto igra, nit je igra auto da se mogu ovako direktno usporedit, slicnosti ima, ali ima razlika.

npr auto je jako materijalna stvar dok program ili igra to nije, a ja to uzimam u obzir

+ po mom misljenu prevara je jako blizu kradje (to se odnosi na dio sa demoima)

++ svaki pravi auto diler bi ovakav slucaj kradje pa placanja iskoristija za reklamu " Nasi auti su toliko dobri da cak ako ih ukradete vratiti ce te se i platiti ih"
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 17:57   #72
Metamphetamine
Flaccitra
Moj komp
 
Metamphetamine's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 276
Skinuti torrent po meni nemora nužno biti niti krađa a niti piratstvo. Nervira me na igrama kada moram imati medij u DVD romu, glupava Starforce zaštita, pa iako imam original i koristim svoj cd-key zapizdim krekić preko da me ne davi insert ovo pa ono. Ili Windowsi, imam legalne naravno DVD je bez SP1, sa torrenta sam skinuo sa SP1 da ga nemoram instalirat posebno a tako ću napraviti kada izađe slipstream sa SP2, kupio sam CD key i bmk odakle je source downloada, sa MS servera ili torrenta, svejedno, u navedenim slučajevima ne kradem.

A i svi MS "leakovi" Windowsa 7, namjerno iskorištavanje P2P tehnologije za rasterećenje vlastitih severa i nevjerojatan end-user feedback je što?
__________________
Metamphetamine je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 18:37   #73
brentaal
Premium
 
Datum registracije: Nov 2004
Postovi: 298
Bojim se i same pomisli do kakvih bi prepirki došlo da netko napravi replikator, lol.
brentaal je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 18:40   #74
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
Mar odlična fotografija !!!

Neznam koliko ima veze, ali jednom davno je i netko iz mikrosofta spomenuo da im ne smeta što netko (krajnji korisnik) ima piratske vinowse jer će to prouzročiti time da se mora koristiti windows software, od kojeg će neke sigurno prije ili kasnije odlučiti platiti...ili u krajnju ruku tog krajnjeg korisnika privući na widnos platformu bez koje neće moći kada dođe negdje u firmu ili osnuje svoju firmu, gdje će imati novaca i gdje će platiti više manje većinu što se je do sada igrao na "piratskim" windowsima....
__________________
Bez linkova u sigu.
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 18:54   #75
Core2Duo22
Mucki provokator
Moj komp
 
Core2Duo22's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Metamphetamine Pregled postova
A i svi MS "leakovi" Windowsa 7, namjerno iskorištavanje P2P tehnologije za rasterećenje vlastitih severa i nevjerojatan end-user feedback je što?
Točno to...
Kad oni sami iskoristavaju P2P za rasterećenje servera i "veću promociju" windowsa onda je to ok, a s druge im strane zabadaju nož u leđa razim tužbama zaboravljajući na to koliko je torrent pridionio reklami softwera.
__________________

Core2Duo22 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 19:48   #76
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
microsoftu puca ona stvar za milijun home usera njih diraju kompanije.

isto tako tvorac interneta nije zaradio niti lipe od njega tako da po meni sve ostalo na njemu je free fkors u privatne svrhe a ako netko oce nesto zaradjivati e onda si kupi software.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 21:33   #77
k0vac3v1c
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
nek me ovaj dezurni dusebriznik podsjeti sto se tu krade. filmasi su krenuli s forom da je skidanje filma s neta kriminal i sobrizom da se gube milijarde svi su prihvatili da je kriminal. kakav je kriminal ako ja dam drugome nesto sto sam ja kupio, moje je vlasnistvo. par puta mi se dogodilo da sam nekome dao i primio parking listic koji nije bio potrosen. ups da li sam to smio napraviti??????

recimo da je kradja uzeti nesto od nekoga i na tome profitirati. ako ja skinem film ili pjesmu poslusao to i pobrisao di sam ja tu profitirao koga sam ja pokrao, nije isto kao ukrasti auto ili zensku torbicu. kaj bi trebao svaki put kad poslusam pjesmu dati 10lipa i to koliko puta???? u nedogled???

kako da se zaobidje programi kad je sve zakljucano patentima jedino open source nesto rade.

tako da koliko se god neki trude svijet nije crno bijeli nego sivi.
k0vac3v1c je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 21:58   #78
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Nemam ja tebe sta podsjecat sto se krade.

Tu su zakoni i licencni ugovori.

Milioni dolara nisu utuceni u film kako bi ga ti skinuo, pogledao i obrisao, vec zato da platis 30 kn za kino kartu sjednes u kino pogledas ga i izadjes van.

Ako zelis ponovno ga pogledat, opet platis kino kartu... Ili pricekas da dodje u videoteku kojoj platis 15 kn za pogledat film... Ili kupis original DVD koji pogledas... Pa ga cak mozes i poklonit nekome. Ne, to nije zabranjeno. Ali moras poklonit original DVD a ne kopiju. Ako nekome poklonis auto, valjda ces mu original dat koji si kupio?

Ili pricekas da neka TV postaja plati emitiranje toga filma pa ga pogledas...


Uglavnom, gledanje filmova se placa... I postoje dobri razlozi zasto se to placa... Jedan od tih razloga je taj da se ima novac za platit ljude koji su radili film i da se ima novac snimit drugi film...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 22:27   #79
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Nemam ja tebe sta podsjecat sto se krade.

Tu su zakoni i licencni ugovori.

Milioni dolara nisu utuceni u film kako bi ga ti skinuo, pogledao i obrisao, vec zato da platis 30 kn za kino kartu sjednes u kino pogledas ga i izadjes van.

Ako zelis ponovno ga pogledat, opet platis kino kartu... Ili pricekas da dodje u videoteku kojoj platis 15 kn za pogledat film... Ili kupis original DVD koji pogledas... Pa ga cak mozes i poklonit nekome. Ne, to nije zabranjeno. Ali moras poklonit original DVD a ne kopiju. Ako nekome poklonis auto, valjda ces mu original dat koji si kupio?

Ili pricekas da neka TV postaja plati emitiranje toga filma pa ga pogledas...


Uglavnom, gledanje filmova se placa... I postoje dobri razlozi zasto se to placa... Jedan od tih razloga je taj da se ima novac za platit ljude koji su radili film i da se ima novac snimit drugi film...
je li cjena mozda previsoka pa skidamo sa neta ?
je li ko od glumaca, rezisera, itd itd itd... u zadnjihe vrjeme dobija manju placu jer ekipa skida sa neta pa je prihod od filma manji ?
ako sam film koji je bija na tv (a nisam stiga pogedat) snimija i pogleda poslje isto kradja?

i zasto ti toliko volis aute ?

+ ako DVD film kosta 115kn kad izadje na trzise, kao to onda nakon dvije godine na kiosku kosta 25 kn, ako su film ispatili putem kino dvorana zasto nas prve dvije godine zene sa 115 kn za DVD, a onda gle cuda cjena cucne na 25 kn.

aj ti meni reci ko je tu lud ???
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 22:35   #80
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
a jos ovo
da mogu nabavit dobru kopiju BMW-ja odma bi je downloda

ali vratimo se mi na temu

bil ti ekipu sa TPB sla u zatvor ili ne ?
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 22:37   #81
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Tko ne voli aute?

Visoka cijena ne moze biti opravdanje... Film nije kruh i mlijeko pa da ga moras imat... A kino i filmovi u videoteci nisu bas toliko skupi da se ne moze covjek priustit...

Skidanje ilegalnih stvari sa neta je potvrda poslovice prilika cini lopova; nemojmo se pravit grbavi, mozda bi trebalo biti drugacije, ali danas je skidanje sadrzaja zasticenog copyrightom sa neta zabranjeno i to svi znamo... a to opet cinimo zato jer znamo da necemo biti uhvaceni!

Kada bi znali da kada skinemo film da ce nam sutra pokucat murja na vrata ili ce nam biti iskljucen net, sigurno ga nebi skidali...

I auto industrija (opet ja o autima) je mlatila ogromnu lovu pa nismo krali aute sa opravdanjem da unatoc tome svi ce dobit placu... A nismo vjerojatno zato sto smo bili sigurni da cemo biti uhvaceni...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 00:10   #82
k0vac3v1c
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
a cekaj sad malo u redu je pogledati isti film u kinu i 30x i to uredno platiti 30x makar gledas istu kopiju kao i prvi put? pa cekaj malo nije to pip show da placas po gledanju. mogu mi naplatiti samo jedan put za jednu verziju vise puta je kradja, jer ne prikazuju nista novo i ne zavrijedjuje dodatan novac za nesto sto je identicno prethodno placenom.

ako potrose +100mil na film a ne isplati im se onda su im pirati krivi. vecina ljudi ide gladati film u kino radi druzenje. pogledaj wolverine izasao je workprint makar su ljudi generalno sve vidjeli bez obrira na to idu u kino gledati usminkanu verziju. tako da prica o piratima ne stoji.

hm bas i ne znam da li postoji neorginalni auto, ali znam da postoje ne orginalni dijelovi koji se legalno proizvode i prodaju.

da je sve tako lijepo divno i krasno i da je to doista kradja takve stvari se ne bi mogle dogadjati (recimo kradja auta), policija sluzi kao metoda represije za ljude koji u stvari ne znaju sto rade. usa kao najglasniji sa krsenjem prava imaju daleko najvise seedera leechera ........ ne mogu dokazati da je to ilegalno, onda nemamo o cemu razgovarati. moviex.info je zatvoren ne zato sto je sluzio kao tracker nego zato sto su prodavali upload promet ekipi koja je imala omjer manji od 0.8 i nisu mogli skidati materijale. tu i tamo netko najebe, ali to je sitno i beznacajno.

sad moram i ja priznati da sam i ja svojevremeno kupovao orginalne igrice za playstation a ne one iz oglasnika. da igrica za komp kosta 50kn vjerojatno bi kupio onu koja bi mi se svidjela, ali ovako kad svaki naslov mora izdavacu donijeti 100mil neto dobiti nabijem ih na .ura. takve fore ne pusim.

epilog za kraj. da li je u redu sto ljudi kad kupuju bilo kakav medij za pohranu podataka moraju platiti naknadu za pad zarade "zbog piratluka" bez obzira da li rade drustveno prihvatljive ili ne prihvatljive radnje. kakva je sad to fora? znaci ipak je donekle legalno jer ipak platis nesto, nije da su ostali bez gaca. ne platis koliko oni hoce ali ipak bolje ista nego nista.
k0vac3v1c je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 00:12   #83
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
svi ste vi licemjerni koji tvrdite da ih treba strpati u zatvor, zasto ? jos pitate jer ste i sami bilo da Vam je netko dao ili skinuli sa neta sa nekog treceg sajta i bilo samo jednom ili vise puta koristili piratske programe, igre, filmove i mp3, i Vi ste krivi po pitanju krađe i tu je kraj price

kao drugo vise puta sam bio prislijen nabaviti neki softwer koji se koristi u skoli i da bi ucio i naucio moras od nekuda ga nabaviti, a para nemas i ako ne nabavis neces nauciti i past ces razred ili na faksu popusiti godinu, pitam profesore kak mogu doc do tog programa rece ha nema ga u slobodnom izdanju pa ti nemogu sprziti pogledaj si malo na netu... dalje vec znas kaj treba... i kaj da radim ??? da budem postenjacina i padnem godinu na faksu ??? jer eto tako nisam u mogucnosti dati vise od 20 000kn za taj jedan program koji ga trebam samo u tih 4mj. koristenja

dalje kolko sam se puta bio razocarao, a i Vi kad ste nabavili hrpu igara, mp3 i filmova i onda kad ste odigrali vidjeli ste da ta igra od 500kn steka na vasem kompu iz jednostavnog razloga jer je prepuna bugova i neoptimiziranosti, pa poslusali hpetine mp3 i vidjeli da taj CD od 150kn shit, pa pogledali pol filmova i skuzili da je to sve shit, a reklamiraju se svi ti proizvodi ko da je za dabe ili da ga sam ISUS djeli ko kruh za vrijeme zadnje veceri sa apostolima
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 00:17   #84
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
kao drugo vise puta sam bio prislijen nabaviti neki softwer koji se koristi u skoli i da bi ucio i naucio moras od nekuda ga nabaviti, a para nemas i ako ne nabavis neces nauciti i past ces razred ili na faksu popusiti godinu, pitam profesore kak mogu doc do tog programa rece ha nema ga u slobodnom izdanju pa ti nemogu sprziti pogledaj si malo na netu... dalje vec znas kaj treba... i kaj da radim ??? da budem postenjacina i padnem godinu na faksu ??? jer eto tako nisam u mogucnosti dati vise od 20 000kn za taj jedan program koji ga trebam samo u tih 4mj. koristenja
Hajde nas prosvijetli i reci koji je program/faks u pitanju?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 00:24   #85
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Hajde nas prosvijetli i reci koji je program/faks u pitanju?
bogu hvala da sam ga zaboravio kak se zove, no taman da se sijetim i da ti i kazem kak se zove program reci ces: da, ok, tu su profesori krvi ovo ono i produzit ces dalje tak da tu nema smisla o tome filozofirati tak je kak je u ovome danasnjem svijetu
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 00:54   #86
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
E, aj nek neko napravi glasovanje o tome jel ekipa sa TPB treba ic u zatvor ili ne.

Ja ne znam kako to napravit a da traje krace od 5 min (posto moram ic spavat), pa molim nekog ko zna da to uradi.
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 06:47   #87
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
bogu hvala da sam ga zaboravio kak se zove, no taman da se sijetim i da ti i kazem kak se zove program reci ces: da, ok, tu su profesori krvi ovo ono i produzit ces dalje tak da tu nema smisla o tome filozofirati tak je kak je u ovome danasnjem svijetu
Bla bla bla. Dakle, fakultet i sporni program bili su?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 07:52   #88
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Čini se da, između ostalih, problem s tim spornim programima imaju npr. strojari.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 09:01   #89
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Pozivam Piratbejevce da se dosele u Hrvatsku. Piratizacija je u nas riješena na vrlo elegantan način - zakonski je dopuštena. Zapravo, piratstvo u Hrvatskoj ne postoji, jer sve (osim softvera) uredno plaćeno, na ovaj ili onaj način (već je bila svojevremeno rasprava o tome na forumu, pisala se čak i peticija) :

NN 167/03 Zakon o autorskom pravu i srodnim pravima.

Citiraj:
Članak 32.

(1) Kad se autorsko djelo može reproducirati bez autorovog odobrenja u skladu s odredbama članka 82. ovoga Zakona, autor djela za koja se, s obzirom na njihovu prirodu, može očekivati da će bez njihova odobrenja biti reproducirana fotokopiranjem ili snimanjem na nosače zvuka, slike ili teksta za privatno ili drugo vlastito korištenje, ima pravo na odgovarajuću naknadu od prodaje tehničkih uređaja i praznih nosača zvuka, slike ili teksta.

(2) Autori imaju, osim prava iz stavka 1. ovoga članka, i pravo na odgovarajuću naknadu od fizičke ili pravne osobe koja uz naplatu obavlja usluge fotokopiranja.

(3) S fotokopiranjem su izjednačene sve druge tehnike reproduciranja, a s uređajima za zvučno i vizualno snimanje izjedna*čeni su drugi uređaji koji omogućavaju isti učinak.

(4) Naknadu iz stavka 1. ovoga članka plaćaju proizvođači uređaja za tonsko i vizualno snimanje, proizvođači uređaja za fotokopiranje, proizvođači praznih nosača zvuka, slike ili teksta te solidarno s njima uvoznici uređaja za tonsko i vizualno snimanje, uređaja za fotokopiranje, praznih nosača zvuka, slike ili teksta, osim ako se radi o uvozu malih količina namijenjenih za privatno i nekomercijalno korištenje kao dio osobne prtljage. Ako se navedeni uređaji i predmeti ne proizvode u Republici Hrvat*skoj, naknadu plaća uvoznik.

(5) Obveza plaćanja odgovarajuće naknade iz stavka 1. nastaje:

1. pri prvoj prodaji u Republici Hrvatskoj ili uvozu u Repub*liku Hrvatsku novih naprava za tonsko i vizualno snimanje,

2. pri prvoj prodaji u Republici Hrvatskoj ili uvozu u Repub*liku Hrvatsku novih praznih nosača zvuka ili slike,

3. pri prvoj prodaji u Republici Hrvatskoj ili uvozu u Repub*liku Hrvatsku novih naprava za fotokopiranje.

(6) Naknada iz stavka 2. ovoga članka plaća se prema podacima o broju učinjenih fotokopija.

(7) Autori se ne mogu odreći prava na naknadu iz stavka 1. i 2. ovoga članka.
Citiraj:
Članak 82.

Fizička osoba može reproducirati autorsko djelo na bilo koju podlogu ako to čini za privatno korištenje, kao i reproducirati autorsko djelo u obliku fotokopije i za drugo vlastito korištenje, koje nema izravno ili neizravno komercijalnu svrhu i nije namijenjeno ili pristupačno javnosti. Nije dopušteno reproduciranje cijele knjige osim ako su primjerci te knjige rasprodani najmanje dvije godine, grafičkih izdanja glazbenih djela (u daljnjem tekstu: notni materijal), elektroničkih baza podataka, kartografskih djela kao ni izgradnja arhitektonskog objekta, ako ovim Zakonom ili ugovorom nije drukčije određeno.
A glazbena, filmska i ine industrije nek lovu žicaju od, recimo, Hardveraja. Softver je od ovoga izuzet, tj. ove odredbe se ne primjenjuju na računalne programe (članak 109)
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 09:20   #90
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Bla bla bla. Dakle, fakultet i sporni program bili su?
Evo ja cu ti reci za moj, FOI :-)
Na jednom kolegiju asistent je doslovno rekao da si nabavimo dva programa koja nam trebaju (Cool Biz i Clarion), citiram - "nabavite si, studenti imaju". Dalje, radi se sa Photoshopom, InDesignom, Dreamweaverom, Premiereom etc. na par kolegija, no ajde, to se pokrije sa trialom.
Microsoft preko MSDNAA srecom pokriva Visual Studio, SQL Server i ostale alate i Windoze, no ne i Office paket, a vec se na dva kolegija trazio jedan dio projekta napravljen u MS Projectu itd. Word, Excel, PowerPoint, Access i ostalo sto se na svim fakultetima koristi da ne spominjem.
Onda je bilo na matematickim kolegijima obavezno napraviti projekt u Mathematici, sto ne mozes sa trialom jer istekne prije nego dovrsis, a onda opet sljedeci semestar treba na drugom kolegiju.
Radio se kroz cijeli semestar projekt u IBM WebSphereu, bile su vjezbe gdje si mogao napraviti, ali nema sanse da stignes u sat i kusur vjezbi tjedno.
kreso7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na