Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2009., 23:56   #1
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Smile Dell 2709w - monstrumčić

Evo, da vam obratim pažnju na taj model monitora.



Dobio je poprilično dobre ocijene na prad.de.

Radi se o 27" Dellovom modelu sa S-PVA matricom, mnoštvom konektora (2xDVI, D-SUB, HDMI, DP, Komponentni, Kompozitni...), USB hubom i Card readerom.

Rezolucija je "klasična" 1920x1200 ili ti ga WUXGA.

Navedeni monitor mi stiže uskoro iz Dojčlanda s 5g garancije na pixele i bez bad pixela , a vrlo zgodno je što se čini kako mu je cijena u dućanu kod nas pala značajno.

Naime, do nedavno cijena mu se kretala oko 7000-8000kn ili više u nas, no čini se da u m-computersu sad imaju 5600, te kao takav svakako remeti izbor potencijalnom kupcu koji se već namjerio na jedan od 24" modela sa ne TN-matricama.

Detaljnije slike i informacije ću okačit kad ga dobije.
Sit tight

P.S. garant će sad Visage doći na svoje pošto mu je napokon pao kamen sa srca jer su mi pixeli veći (iako uzurpator potajice gleda u 23" Sony P-234 čiji je pixel veći za čak 0.012mm od onog na lenovu )
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 01:01   #2
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
uuuu ovo je pila ipo!!! di ces to stavit?? jebem mu ovo mi izgleda ko LCD tv koliko ces ga platit? i ovo je jako dobro za bed pixle i sve ufff sto prije u EU jer mislim da ce i kod nas onda vrijedit ista pravila igre... ili se ja varam?!

heheheh Visage definitivno dolazi na svoje taman mu je idealna velicina pixla
jurbAs je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2009., 09:28   #3
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Dobar je monitor samo mi nije jasno zasto su promjenili design, ovi stariji Crno-srebrni su imali bolji dizajn a i stalak je kudikamo ljepsi na njima (IMHO) . Uglavnom sretno ti bilo i da se brzo naviknes na 27" jer kad jednom krens s time nema vise povratka nazad .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 09:48   #4
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Vidio sam ga jucer u Technomaxu u Splitu - jednostavno fascinantan komad(ina) opreme!
I doista, vrijedi što je netko zamjetio - liči na TV! Neobicno ga je bilo vidjeti pored svih ostalih 20" komada

Sretno!

(btw kako si rjesio carinu i sve ostale probleme iz DE sa tolikim monitorom?)
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 10:02   #5
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor vicarious Pregled postova
Vidio sam ga jucer u Technomaxu u Splitu - jednostavno fascinantan komad(ina) opreme!
Vidija ga ja milijun puta pošto živim na Brodarici, ali ja bi veću rezu za tako velik monitor.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 19:39   #6
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
savršena pojava za web i grafički dizajn...kupujem već idući tjedan
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 21:25   #7
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
P.S. garant će sad Visage doći na svoje pošto mu je napokon pao kamen sa srca jer su mi pixeli veći (iako uzurpator potajice gleda u 23" Sony P-234 čiji je pixel veći za čak 0.012mm od onog na lenovu )
Hehehe, tebi IPS bas sudjen nije

Kao sto rekoh prije koji mjesec >

1) Ovo je jedini model koji se nije pojavio kao reklamacija u Kodeksovom servisu! Znaci nije bilo povratnika zbog neke greske.

2) Ako se pregleda pozicija proizvoda po kvaliteti sklapanja i dijelova... ovo je najkvalitetniji monitor u Dell liniji. Uostalom Dell je to i nekoliko puta ponavljao u prvim prezentacijama ali i ostavio pismenog traga u vecini promo prospekata i PDF izvora.

3) Odlican monitor, ali ja se nadam da ces ipak staviti jos jedan monitor na stol! Red je da konacno upoznas blagodati rada na vise monitora. Bez obzira na gabarite glavnog monitora na stolu. Ako financ situacija nije preopterecena novim Dellkom i moze se na nekom drugom mjestu smrsaviti Šukera... zasto ne ostavis svog Lenovca na stolu zajedno sa novakom?


Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Dobar je monitor samo mi nije jasno zasto su promjenili design, ovi stariji Crno-srebrni su imali bolji dizajn a i stalak je kudikamo ljepsi na njima (IMHO) . Uglavnom sretno ti bilo i da se brzo naviknes na 27" jer kad jednom krens s time nema vise povratka nazad .
Zato sto je maska bila prilicno skupa u novonastaloj igri rezanja troskova. Stari model je kao sto rekoh, najbolje sklopljeni Dell ikad. Bez daljnjeg da je bio robusniji. Za nekog tko ima jedan monitor na stolu, srebreni je daleko atraktivniji. Ali uz 2-3 monitora na stolu, meni bas imponira ova nova neutralnije boja. Bode u oci kad se jedan previse istice suprotnom bojom maske. Uostalom, mozes li zamisliti na A4000 da stavim 1084 i dva Philips derivata Msync-a? To je grozno za vidjeti
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 26.03.2009. u 21:41. Razlog: Forum se blesira...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 22:46   #8
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Hehehe, tebi IPS bas sudjen nije
Nije

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
3) Odlican monitor, ali ja se nadam da ces ipak staviti jos jedan monitor na stol! Red je da konacno upoznas blagodati rada na vise monitora. Bez obzira na gabarite glavnog monitora na stolu. Ako financ situacija nije preopterecena novim Dellkom i moze se na nekom drugom mjestu smrsaviti Šukera... zasto ne ostavis svog Lenovca na stolu zajedno sa novakom?
Ionako moram izgubit koji kil do ljeta pa možda i napravim to, iako mi treba jedno jedro, a situacija je gusta.
No vrlo vjerojatno je da ću imati Della uz Lenova jedno vrijeme bar.


Zanimljivo da kažeš kako je ovo najbolji Dell, svakako zgodno hehe.




Zato sto je maska bila prilicno skupa u novonastaloj igri rezanja troskova. Stari model je kao sto rekoh, najbolje sklopljeni Dell ikad. Bez daljnjeg da je bio robusniji. Za nekog tko ima jedan monitor na stolu, srebreni je daleko atraktivniji. Ali uz 2-3 monitora na stolu, meni bas imponira ova nova neutralnije boja. Bode u oci kad se jedan previse istice suprotnom bojom maske. Uostalom, mozes li zamisliti na A4000 da stavim 1084 i dva Philips derivata Msync-a? To je grozno za vidjeti [/QUOTE]
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2009., 23:23   #9
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Za nekog tko ima jedan monitor na stolu, srebreni je daleko atraktivniji. Ali uz 2-3 monitora na stolu, meni bas imponira ova nova neutralnije boja. Bode u oci kad se jedan previse istice suprotnom bojom maske.
Imam svaki dan dva (3007WFP+2007FP) crno/srebrna na stolu ispred sebe i nemam problema sto nisu neutralni (ionako je srebrna zadnja strana i dvije linije/ruba), veci mi je bed sto je novi stalak ruzniji od ovog starog "V" stalka .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 01:30   #10
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
jel ima kakvih infoa o colour banding-u?to mi je prilicno bitno,steta sto je dot pitch 0.303 ,ta reza je savršena za 24"...za 27" bi ipak bila bolja veća.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2009., 01:47   #11
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
jel ima kakvih infoa o colour banding-u?to mi je prilicno bitno,steta sto je dot pitch 0.303 ,ta reza je savršena za 24"...za 27" bi ipak bila bolja veća.
A to je i dvosjekli mač.
Osobno, mislim da je bolje ipak malo veće jer je rezolucija ionako vrlo visoka, a to što su pixeli malo veći nema veze.
Nije to slučaj kad je rezolucija relativno niska pa da je dvostruki problem (recimo 19" 1280x1024, iako niti ta reza nije toliko loša, ili gora solucija 20" 1400x900).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 01:56   #12
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
A to je i dvosjekli mač.
Osobno, mislim da je bolje ipak malo veće jer je rezolucija ionako vrlo visoka, a to što su pixeli malo veći nema veze.
Nije to slučaj kad je rezolucija relativno niska pa da je dvostruki problem (recimo 19" 1280x1024, iako niti ta reza nije toliko loša, ili gora solucija 20" 1400x900).
Ja bum još pričekal malo da se počne pričat o njemu...iako bi ja s-ips,no ovaj e-ips mi je pomutio pamet.ili s-pva (ovaj dell) za te novce umjesto manjeg s-ips (za iste pare),ili poslat sve kvragu i uzet e-ips

slatke glavoblje

moram ga vidjet u živo,moram vidjet kako mu "stoji" rezolucija...kad sam vidio dot pitch malo sam se ohladio,ah ja blesav nisam ni pročitao o monitoru a već objavio kako ga kupujem.

Kome kad stiže prvom?
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 02:03   #13
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ja bum još pričekal malo da se počne pričat o njemu...iako bi ja s-ips,no ovaj e-ips mi je pomutio pamet.ili s-pva (ovaj dell) za te novce umjesto manjeg s-ips (za iste pare),ili poslat sve kvragu i uzet e-ips

slatke glavoblje

moram ga vidjet u živo,moram vidjet kako mu "stoji" rezolucija...kad sam vidio dot pitch malo sam se ohladio,ah ja blesav nisam ni pročitao o monitoru a već objavio kako ga kupujem.

Kome kad stiže prvom?

ako imas gdje pogledaj u neki ducan i tak i naravno pricekaj marove komentare da znas na cemu si.....

po pitanju monitora kad sam vidio slike starog modela woww izgleda ko da kupujes nakit a ne monitor uzasno mi se svida ta noga i to.. savrseno

makar i ovaj je lijep nema sto mar komentare i slike obavezno stavi i naravno dojmovi rada na njemu
jurbAs je online   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 02:07   #14
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
jel ima kakvih infoa o colour banding-u?to mi je prilicno bitno,steta sto je dot pitch 0.303 ,ta reza je savršena za 24"...za 27" bi ipak bila bolja veća.
Operi stakla na tom Passatu i pogledaj za pocetak PRAD test kojeg je vec gore linkao. Sve je spomenuto

Svi modeli ti stoje svaki dan dostupni u Kodeks salonu. Odes i vidis na licu mjesta. Jedan do drugoga svi popaljeni i mozes usporedjivati do mile volje.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 02:14   #15
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Operi stakla na tom Passatu i pogledaj za pocetak PRAD test kojeg je vec gore linkao. Sve je spomenuto

Svi modeli ti stoje svaki dan dostupni u Kodeks salonu. Odes i vidis na licu mjesta. Jedan do drugoga svi popaljeni i mozes usporedjivati do mile volje.
Na kojem Passatu? Ja u avensisu već 3 godine U utorak trk u kodeks
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 19:08   #16
Schumpeter
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 9
Pozdrav,

Dvoumim se, HP LP2475w ili ovaj?

Namjena bi bila surfanje, čitanje, gledanje videa, rijetko možda neka igra.

Novac nije problem, glavna briga mi je gdje kupiti monitor a da imam mogućnost da ga vidim prije kupnje, ili barem vratim ako ima mrtve piksele.


I još nešto... može li netko objasniti ogromne razlike u cijenama između dućana koji se nađu preko nabava.net?
Schumpeter je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 23:24   #17
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
izgleda da moje strpljenje bi mi se moglo isplatiti,još koristim crt 19",a izgleda da ovaj dell bi ga mogao zaminiti,a još san mislia kupiti lenovo ali budući shupci digli cijene se oladia ali izgleda bolje jer ma ludillo
__________________
"Knowledge is the food of the soul"

Svi znamo da je Thomas Edison proizveo električno svjetlo i električni sustav za opskrbu domaćinstava, da je Gugliermo Marconi smislio radio i George Westinghouse sagradio prvu hidroelektranu… Svi znaju te "činjenice", ali nisu u pravu. Čovjek koji je sanjao ove stvari i izumio ih jest
NIKOLA TESLA
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 00:00   #18
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
samo da upozorim kako ovaj monitor nije za "gamere"... input lag 47ms. Čisto da se netko ne zahebe
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 00:52   #19
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
samo da upozorim kako ovaj monitor nije za "gamere"... input lag 47ms. Čisto da se netko ne zahebe
Hvala, više neću čitat ovu temu
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 22:36   #20
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
samo da upozorim kako ovaj monitor nije za "gamere"... input lag 47ms. Čisto da se netko ne zahebe
tek nakon slanja posta se sitia da sam već ćita recenziju na prade.de i da je problem bia input lag,tako da ništa od kupovine,mada mu je cijena vrlo zanimljiva.nešto sitno ispod 6000kn,jedini monitor koji ispunjava sve kriterije odnosno za sve djelatnosti je 3008 dell,input lag oko 30ms,odlično skaliranje itd ali cijena je 12000kn mada i uaamerici nije ispod 2000$ tako da kod nas nije nije puno različit u cijeni,al je problem reza od 2560x1600
__________________
"Knowledge is the food of the soul"

Svi znamo da je Thomas Edison proizveo električno svjetlo i električni sustav za opskrbu domaćinstava, da je Gugliermo Marconi smislio radio i George Westinghouse sagradio prvu hidroelektranu… Svi znaju te "činjenice", ali nisu u pravu. Čovjek koji je sanjao ove stvari i izumio ih jest
NIKOLA TESLA
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2009., 01:09   #21
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Kome kad stiže prvom?
Ih meni vec podeblji sloj prashine gore, odlani.
Ajde da vidim da ima jos geekova, ovako usamljen pored "normalnih" sa samo jednim kompom i monitorom, strshim ko hajdukovac na maksimirskoj zapadnoj tribini
No vec sam na drugom forumu rekao, kolega tridejash lewis me shije, i tu nemam sto reci, njegovi monitori su ipak bolja klasa. Da se nadodam na njegovu frazu: jednom ips, tesko se kasnije vracat na bilo sto drugo Zao mi stoga ko psu sto mi je jedan ips dell riknuo, i nitko ga nezna/nemoze/nece servisirat. No okej je 27"ca... iako znaju zbrljat njeni gumbi sa strane i malo se pocinjem brinuti kolko struje guta

e i da: vi gameri ste na krivom threadu. TN je tu nakon crt-a ipak najbolji i daaaaleko ugodniji za dzep.
A mislim, kako uopce nekom smeta kut gledanja i kalibracija boja u fps fraganju ili wowu?
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2009., 01:29   #22
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor Schumpeter Pregled postova
Pozdrav,
Namjena bi bila surfanje, čitanje, gledanje videa, rijetko možda neka igra.
???
imho, Za tu ce ti namjenu biti dobar lenovo l2440x led backlight tn monitor ili jos bolje (ako te ne brine nesto veca potroshnja struje) kod nas dobavljivi 26" ViewSonic VA2626wm ili Samsung T260HD...

Zadnje izmijenjeno od: Overhaul. 02.04.2009. u 23:22. Razlog: ot
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2009., 14:10   #23
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
A mislim, kako uopce nekom smeta kut gledanja i kalibracija boja u fps fraganju ili wowu?
Pa dobro neko trazi sve u 1, ako ikako moze . Da imas monitor koji je dobar u radu sa fotkama al da se mozes i poigrat
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2009., 15:30   #24
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Pa dobro neko trazi sve u 1, ako ikako moze . Da imas monitor koji je dobar u radu sa fotkama al da se mozes i poigrat
To je onda skup sport, kad nema kompromisa.
Neznam, nisam imao onaj lenovo 22", jel dobar za igranje, no ja sam za Bozich isao na 2709w naganjat nfs undercover (mislim) i fakat mi je bilo muka. Nemam pojma jel tako u svim igricama, ili nesto smrdali sa paralaxom i kombinacijom graficke/drivera u igri, stoli.... ali to mi sasvim ugodno bilo voziti na dobrom starom 20" ips dell 2005fpw. Neznam kolka je njemu latencija, ali osobni osjecaj je da je ugodan za igranje. E sad, (h) ips-ove vidio ima novi hp 24", vjerujem da je to bolji deal u nekoj skupoj gamerskoj multimediji od dellovih s-pva koje imam. Kazem, da se uglavnom iz hobija korisim racunalom i pritom se igram, surfam, tipkam i gledam filmove, najvjerojatnije bih se ovdje hvalio sa 28" ViewSonic VX2835wm
ili onim hanns-g kojeg sam vidjao po ponudama; tn-ovi za nekih 3500 kn s pdv-om?

Zadnje izmijenjeno od: Overhaul. 02.04.2009. u 15:41.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2009., 16:38   #25
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
E sad, (h) ips-ove vidio ima novi hp 24", vjerujem da je to bolji deal u nekoj skupoj gamerskoj multimediji od dellovih s-pva koje imam.
Da HP 2475 je odlican i u igrama.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 16:45   #26
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
...a li 27" je 27...incha Slova i grafika su mislim taman dimenzija za HD rezoluciju.
A koliki je to monitor, najbolje je evo usporediti - u pozadini mi je 4:3 20" dell. Svakako nije malishan

e da, ima mozda jednu manu, kojanije spominjana po testovima, a mogla nekome smetati:
Afaik koliko sam ja mrdao, to mu je najvisa pozicija, moze samo nize.
Onaj otraga malac, naravno moze pivotirati za 90, dakle ide jos prilicno vise.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 17:43   #27
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Imas neku manju sliku mozda ???

BTW to sto se tice visine stalka to ti je "normalno" jer ni moja 30ka se nemoze podici vise od 11.5cm u vis. Nema ni potrebe za vise jer bi postalo nestabilno a pivotiranje ionako nedolazi u obzir zbog dimenzija .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 17:51   #28
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Stvarno
Thumb je veći od slike

Aj, daj malo photosessiona, meni još nije stigao
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 18:59   #29
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Imas neku manju sliku mozda ???
Ma moobtel...nece izostriti i odbija blic, kad bleji u monitore, pa se i nema sto konkretno vidjet, evo jos koji pokusaj... ako nekog nesto zanima mogu detaljizirat Kao sto vec rekoh, nisam vam od neke pomoci u igricharenju, ali
neki rad, mogu podijeliti iskustvo. U svakom slucaju dobri stari S-ips malac zdesna ima bolju sliku. Popularna generacija, pun ga je hollywood po filmovima, a bome vidjam i na kojekakvim americkim dokumentarcima sa paleontolozima, cat skenerima, observatorijima i sl. Nove modele jos nije za spottat

@ Mar; da krivo ne shvatis, to je neusporediva klasa slike u odnosu na bilo koji tn.
Ali negdje je to prikaz vjerojatno kao tvoj Lenovo. Jedino, kad ga istovaris na mjesto 22",
vidjet ces koja je to mrcina, za morsku bolest Jasno, lewisov desktop je prica za sebe,
ali i ovo je gotovo preveliko Po meni prednost je sto je na ovim dimenzijama HD reza taman,
sve je taman dimenzija. Ugodnije nego na 24", a vjerujem da je hd na 22" kao meni ove buhice
sa 1600*1200 na 20" monitoru zdesna
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 13:13   #30
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Po meni je velicina pixela na 24" monitoru taman prava mjera. Prije sam imao 22" 1680x1050 i kada sam presao na malo manji pixel puno mi vise odgovara. Ali isto tako mislim da je 1920x12000 na 22" presitnoo.
dmr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na