Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2008., 00:19   #1
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Mali test: TT NBcool T1000 Notebook Cooler

Cesto je bilo pitanja vezano za dodatno hladjenje nasih dragih notebook-a, Laptopa, prijenosnika...itd.

Kako mi je u ruke dospio (Hvala Zippo) jedan zanimljivi primjerak vanjskog hladjenja, odlucih ja to podijeliti sa vama.

Slike uzivo slijede sutra, naime baterije digitalca su mi bile potpuno prazne. Radi se o Thermaltake Notebook cooleru, model NBcool t1000, opisanom na ovoj stranici http://www.thermaltake.com/product/C...01/R14PF01.asp na kojoj mozete i slike vidjeti. Napajanje se vrsi putem 1 USB porta od 2 koliko ih ima cooler.

Testni Notebook je HP Pavilion dv1067ea:

- Mobile Intel Pentium M 725, 1600 MHz (16 x 100)
- Intel Montara-GM i855GM
- 2 x 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)
- Intel(R) 82852/82855 GM/GME Graphics Controller (64 MB)
- TOSHIBA MK8032GAX (80 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)
- Slimtype DVDRW SOSW-833S

Testirano je sa 30min OCCT testa, temperature ocitavane iz Everesta. U sobi je cca 24c.

OCCT 30min bez TT T1000 Cooler-a, znaci origigi hladjenje, dynamic switching ukljucen (speedstep)



OCCT sa TT T1000 hladjenjem




Na prvi pogled se "cini" da nema promjena, ali moram upozoriti da je najveca promjena sada, znaci, winamp svira, laganini surfam (ovo pisem) i prije je temp proca bila od 50 do 60c ovisno o loadu proca, a HD je radio na toplih 48-50c. Temperatura sada u recimo normalnom rezimu rada je:


Tu se vidi veliki + za ovo hladjenje jer bez njega, toplina izlazi i na povrsinu tipkovnice koja je sada blago mlaka, odnosno skoro i hladna, dok prije to nije bio slucaj.

Deklarirana buka po specifikacijama je cca 16db, a senzor mog uha govori da je necujan.

Sutra cu biti u mogucnosti napraviti par konkretnih slika i testirati na novom Notebook-u sa Core2 duo procesorom, 2gb memorije i nVidia 8400 grafickom, pa postam ovdje.

Cooler je kupljen u Italiji, a cijena mu je 29€. Mogu slobodno reci da je Zippo napravio dobar posao kupnjom ovog coolera, a Thermaltake napravio dobar posao sa ovom stvarcicom. U planu mi je kupiti i sebi jedan ovakav.

Ako sam nesto zaboravio, slobodno pitajte.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 09:03   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
OT: Da mi je samo znati koji k će mu plavi LED vent kad se ionako ne vidi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na