Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2014., 16:48   #1
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
VMware mrežne peripetije...

Komp mi ima dvije mrežne kartice i to je ovako zamišljeno:

- prva ima IP 192.168.1.10 i tu windowsi 8.1 (host os) koriste za izlaz na net (podešen adapter prioritet i metrics dodijeljen pod 1, pošto je uredno bio izignoriran adapter prioritet)

- druga ima IP 192.168.1.17 (prioritet broj 2, metrics 2) i u vmware network editoru je dodana kao vmnet0 bridged na taj drugi lan adapter

- guest os u vmware workstationu je alienvault ossim i kao mrežni adapter mu je dodijeljen taj vmnet0. može na net, pinga host i host pinga njega bez problema, isti workgroup

Međutim sa hosta ne mogu vidjeti web sučelje ossima kad se u browseru upiše 192.168.1.17 (nema nikakvih dodataka) ?

Ideje? Namjerno je ovako posloženo sa dvije fizičke mrežne kartice zbog nastavka ove mrežne peripetije - a to je da će iza ossima biti još jedna virtualka (metasploitable) koja će ići na net preko ossima (gateway). A host os će raditi pentest, a ossim prikupljati logove. Ali prvo treba riješiti ovaj problem.

Nadam se da sam dobro objasnio zamisao.

EDIT: ili da se okanim workstationa i postavim esxi pošto mi procesor podržava vt-d i direktno dodijelim ossimu taj drugi mrežni adapter?
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.

Zadnje izmijenjeno od: Bluzer. 02.02.2014. u 16:55.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 20:24   #2
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
hm, zasto uopce lijepis ikakav IP na drugi adapter? ako bridgas mreze, onda ti ne treba ikakav IP na tom adapteru, podesis ip na virtualnoj masini? A sljedece pitanje je da li mozes s hosta telnet na port 80 ili 22 virtualke? a onda na ossimu, pretpostavljam da je to linux neki, netstat -an da vidimo jel ti je dignut http server...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2014., 20:36   #3
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
A daje mu DHCP od rutera?

Ili je zapravo bolja varijanta dva adaptera u guestu. eth0 da je NAT, a eth1 da je host-only i na njemu podesiti OSSIM.

Šta mi u biti i radi sad, imam pristup na 192.168.30.128, nebitno. Međutim sad trebam dodati rutu za eth0 da OSSIM može vani.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 21:30   #4
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Ali to ti nije IP od ossima (.17) to je IP od adaptera, pingas samog sebe, ulogiraj se na router i vidi koji je IP dao ossimu po macu adaptera ili digni konzolu od ossima u vmwareu pa u njegovom sucelju/konzoli vidi koji IP ima.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 22:19   #5
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Jebo me pas ako išta razumijem više nakon pola dana zajebavanja s ovim.

Ako je ruter po automatizmu dhcp-om dao lan2 adapteru 192.168.1.17 i ja odaberem da je vmnet0 bridging i taj lan2 adapter. I pokrenem setup ossima gdje me on pita koji je ip adaptera šta ću mu upisati nego 192.168.1.17?

Iz windowsa je jasno da pingam samog sebe jer je ta bridging filozofija jedno veliko sranje i sve mi se čini da je vt-d i esxi jedini pravi način za posložiti ovu pizdariju.

Ali ako je nešto krivo podešeno zašto ja iz konzole ossima mogu pingati prema vani uredno i to sa ip adresom postavljenom kao 192.168.1.17? Web sučelju nemam pristup.

Ovaj drugi scenarij kojeg trenutno imam i uključuje eth0 kao nat i eth1 kao host-only je ok, imam pristup web sučelju i to sve štima, ali meni treba i pristup vani.

Ako se hoćeš/imaš vremena zajebavati mogu ti pokazati preko teamviewera.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 22:37   #6
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Neki drugi IP mu upisi, recimo .18 i sve ce ti raditi. Sto se dogadja kod bridginga fizickog i vm adaptera, sav promet koji je namjenjen mac adresi fizickog adaptera ide prema toj mac adresi, a promet namjenjen mac adresi adaptera virtualke ide prema njemu. Ti si imao istu IP adresu na oba (a razlicite mac adresu) pa si ovisno s cega si pingao uspio do necega doci jer je tvoj router/switch naucio tu adresu. Rekao bi ti da prvo naucis neke osnove oko mreza jer imam osjecaj da bi te esxi samo jos vise zbunio
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 22:51   #7
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Hah, odmah oštro. Problem je šta sam zadnji put vmware labose radio na faksu prije cca 5-6 godina i zaboravio sam neke principe. Sad se igram jer me nešto zanima.

Šta se dogodilo kad sam upisao 192.168.1.18 (prva slobodna iduća) u instalaciji? Smrzne se ili se sruši, vjerovao ili ne.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 22:58   #8
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
stavi onda .100
Ok, win 8 su u pitanju pa ne znam sto mozda oni tu rade, ali defnitivno kod bridganja nemoj davati isti IP virtualci i mreznoj.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 23:59   #9
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Probao sam i virtualbox, također se smrzne ako se pokuša upisati bilo šta osim trenutne ip adrese adaptera.

Ovo bi mogao biti problem u mrežnoj (neka prastara realtek 8139d, iako su aktualni driveri), probat ću naći nešto poput pro 1000/mt.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2014., 00:33   #10
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Probao sam i virtualbox, također se smrzne ako se pokuša upisati bilo šta osim trenutne ip adrese adaptera.

Ovo bi mogao biti problem u mrežnoj (neka prastara realtek 8139d, iako su aktualni driveri), probat ću naći nešto poput pro 1000/mt.
Nemoj upisivati ništ u VBox -u, samo stavi bridge i odaberi adaptere.
U virtualki podasi IP.
Bridge nisam mogao upogoniti nikak prek Workstation -a (8 i 9), dok je u VB uredno radio.

Inače, ako napraviš pass mrežne u ESXi -u, ona mora biti povezana na switsh/router da bi imal vezu na komp (pod uvjetom da ne instaliraš vm karticu).

Za razliku od Workstationa, u ESXi -u nisam imal nikakve probleme oko bridgea ili sl.

Windows 7 ...
ZOX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2014., 13:23   #11
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Proradio bridge i u jednom i drugom sa OSSIM-om. Fora je šta ima neki bug sa Debianom 6 i vm adapterima, trebalo je oba adaptera (bridge i host only za komunikaciju s drugim guestovima) dodijeliti, ali ne i staviti "cable connected" i "connect at power on" nego tek u zadnjoj fazi ga uključiti kad stoji na "finishing cdsetup...".

EDIT: E sad, trebao bi dodati još dva klijenta kojima bi gateway prema vani bio ova instalacija OSSIM-a. Kako najelegantnije to izvesti sa host-only adapterima?
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.

Zadnje izmijenjeno od: Bluzer. 03.02.2014. u 13:49.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na