Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2011., 22:27   #1
Jooj
Premium
Moj komp
 
Jooj's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: De
Postovi: 165
Napajanje ubilo ploču?

Ploča: DFI 790FX M2R
Napajanje: Hiper 880W typeR
kombinacija radila zajedno preko 2 godine

prilikom normalnog korištenja kompa (surfanje)
napajanje se na djelić sekunde ugasilo i ponovo upalilo.. nema slike na monitoru.. svi ventovi se vrte . grafa cpu hdd ledice po ploči sve radi i svijetli...

nakon par pokušaja da resetiram sve živo .... napajanje se i samo počelo gasit.. tj upali se i onda lagano vent usporava a ledica na ventu od napajanje lagano smanjuje svjetlinu dok se potpuno ne ugasi...
Svi naponi mjereni mjernim instrumentom pokazuju normalnu voltažu ... no kad bi se opteretio 5+ vod napajanje se počelo gasit...
Napajanje je sreća imalo garanciju (dobio novo-drugo vrlo brzo, hvala Hg spot-u )

no s pločom nisam imao te sreće.. garancija istekla a ploča i s novim napajanjem pokazuje iste simptome,
sve radi tj ventovi i ledice po njoj,
ali nema slike.. isprobao sam i vise procesora koji 100% rade i bez hladnjaka je potpuno hladan, uopće se ne griju tj i ne rade...
na malom post displayu pokaziva 88,
jednom prilikom prije nešto sam uprskao prilkom update biosa pa mi je isto tako pokazivalo, to sam riješio kupovinom novog bios chipa i proradilo je..

sad sam opet kupio bios chip nadajuć se da je nekako njega spržilo i ubilo ali nula bodova... isto s njim i s starim..

Ako netko zna što uradit s njom (osim bacit u smeće ) ili ima kakvu ideju dal bi se moglo što popravit nek me prosvijetli
Jooj je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 22:32   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Najvjerovatnije je chipset stepel nogicama
Puno tih ploča je porikavalo na sličan način.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2011., 22:48   #3
Alenko_76
Premium
 
Alenko_76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 96
probaj u rernu (imaš temu ispod) mada ti je to isto kao i bacit u smeće vjerojatno...
__________________
Sigue Sigue Sputnik, Sigue what?
Alenko_76 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 22:53   #4
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Alenko_76 Pregled postova
probaj u rernu (imaš temu ispod) mada ti je to isto kao i bacit u smeće vjerojatno...
ako mu se rasula naponska regulacija (što najvjerojatnije je), može je nosit u željezaru Sisak na taljenje, neće joj pomoći. Ploča je za u smeće ili za na zid kao ukras.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na