Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2010., 17:05   #1
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Dijeljenje interneta te homenetwork na win7 problem

Imam 2 kompa koje bi htio umrežit, no ruter nema 2 mrežna konektora (tj ima al je jedna za cimera) no kako na ovoj EP45-DS3 imam 2 gigabitna konektora, htio bih se s glavnim kompom spojit u ruter (sad je tako spojeno, sve automatski i imam net na kompu), a na drugi mrežni na ploči spojit drugi komp da i s njim mogu na net, i da si mogu šerat fajlove na oba kompa, remote connection i sve ostalo. Os je Win7, konfiguracije su ove iz siga (PC, HTPC) ako je bitno. net je tkom, simens ruter, postavke mreže na PCu za net su sve automatski, uštekam i to je to.


I tako, spojio sam u drugi konektor na PCu crossover kabal i uštekao ga u HTPC. Na PCu imam 2 konekcije u "Change adapter settings", kad ih bridgeam, nemam neta ni na PCu ni na HTPCu, kad ovu od interneta samo sheram, nema neta na HTPCu Kada odem na konekcije na htpcu, broji mi vrijeme, piše da je spojeno Gb mrežom.

Ajde, preskočim to, sheram neke fajlove na htpc-u, probam preko kompa uči, ali nula bodova. U "Advanced sharing settings" sve stavim na on, ali ništa. Nešto sam probao mrdat, dobijem neke passworde koje bih trebao negdje upisat na drugom kompu, al neznam di :S


Općenito, nemam pojma što bih trebao napravit jer nisam ništa radio s mrežom od XPa, na kojem mi je to lakše išlo

Može pomoć


Hvala
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 18:51   #2
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
najjedostavnije je staviti switch i miran si, a i ne mora ti raditi jedan komp da bi s drugim išao na net.

jel ide ping ?

A u samim windowsima imaš tutorial za te pass-ove i sharing u kućnoj mreži.
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2010., 14:45   #3
Com1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
Com1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2010., 20:46   #4
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Imam 2 kompa koje bi htio umrežit, no ruter nema 2 mrežna konektora (tj ima al je jedna za cimera) no kako na ovoj EP45-DS3 imam 2 gigabitna konektora, htio bih se s glavnim kompom spojit u ruter (sad je tako spojeno, sve automatski i imam net na kompu), a na drugi mrežni na ploči spojit drugi komp da i s njim mogu na net, i da si mogu šerat fajlove na oba kompa, remote connection i sve ostalo. Os je Win7, konfiguracije su ove iz siga (PC, HTPC) ako je bitno. net je tkom, simens ruter, postavke mreže na PCu za net su sve automatski, uštekam i to je to.


I tako, spojio sam u drugi konektor na PCu crossover kabal i uštekao ga u HTPC. Na PCu imam 2 konekcije u "Change adapter settings", kad ih bridgeam, nemam neta ni na PCu ni na HTPCu, kad ovu od interneta samo sheram, nema neta na HTPCu Kada odem na konekcije na htpcu, broji mi vrijeme, piše da je spojeno Gb mrežom.

Ajde, preskočim to, sheram neke fajlove na htpc-u, probam preko kompa uči, ali nula bodova. U "Advanced sharing settings" sve stavim na on, ali ništa. Nešto sam probao mrdat, dobijem neke passworde koje bih trebao negdje upisat na drugom kompu, al neznam di :S


Općenito, nemam pojma što bih trebao napravit jer nisam ništa radio s mrežom od XPa, na kojem mi je to lakše išlo

Može pomoć


Hvala
Ne moraš raditi bridge (mada ide i tako). Dovoljno je na HTPC konekciji postaviti da je gateway i DNS server tvoje računalo (sa uključenim conn sharing).

Moraš imati samo jednu vezu aktivnu da postaviš homenetwork. Promijeni ili isprintaj password. Na drugom kompu označi tu mrežu kao home i upiši password. Ne moraš postaviti home da ti radi net i sharing. Taj home je postavljen da olakša spajanje :-)
ZOX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na