Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2010., 21:47   #1
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,347
Odabir kvalitetnog i udobnog tipkala/glodavca

Ukratko, tražim nešto kvalitetno ,ništa flashy (čim manje glosy tim bolje) i nadasve udobno. Tipkovnica: neću klikušu ala IBM al ni ultra flat tipke ko na lapu. Dovoljno je da ima multimedijske tipke za mijenjanje pjesama i stišavanje/pojačavanje zvuka. Mišonja-ne želim ništa ultra brzo, samo da lijepo sjeda u capu. Sviđa mi se gumena površina kao što ima Abyssus, bočne tipke mi nisu potrebne ali 4-way scrolling je poželjan. Osobno sam gledao Microsoft KBD 3000 i Intellimouse 3.0...savjeti?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 22:13   #2
JohnNY-Z
Banned
Moj komp
 
JohnNY-Z's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar/Pula
Postovi: 46
Što se tiče miša, sam si spomenuo Intellimouse 3.0, s njim nećeš pogriješiti, ja sam bio prezadovoljan s njime, još ga imam uz laptop.
JohnNY-Z je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2010., 04:31   #3
the_neo
Registered User
Moj komp
 
the_neo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Medjimurje
Postovi: 21
Hmm ja bi preporucao nesto tipa razer pro type ili arctosa il lycosa. Osobno imam lycosu sve tipke su presvucene nekom gumom il tako nesto i odlicno je tipkanje na tome, arctosa je ista ko lycos samo sto nema pozadinsko osvjetljenje tipki.(1usb i audio na sebi za arctosu nisam siguran dal ima) + sa softwareom kojeg dobis uz nju mozes programirat bilo koju tipku da radi šta got joj zadaš

problem bi možda bio što kod nas nema sa hrvatskim znakovima, bar nisam susreo a i skupe su. napisao si bez odsjaja , ovo jest malo shini al eto sta ces kad radi ko bog
the_neo je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 11:53   #4
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
moze neki link na intellimouse 3.0? jel to neki novi model ili ono iz negdje 2006.?
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 16:03   #5
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,347
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
moze neki link na intellimouse 3.0? jel to neki novi model ili ono iz negdje 2006.?
Više manje isti miš ko i onaj iz 2006...

http://www.microsoft.com/hardware/ga...s.aspx?pid=087

Muči me samo što njega nikad nisam imao u ruci pa me ako je netko imao- koji je bolji za prosječno veliku capu - on ili MX518? Dakle bitna mi je samo ergonomija,ništa drugo.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 17:15   #6
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Za tipkovnicu omjer cijene i onog sta pruza mislim da bi bila najbolja LOGITECH Media Keyboard 600, a od miseva ako bas mora biti nekakvi wannabe Intellimousa (ako vec ne mozes nabaviti Intellimouse 3.0) to bi onda bio DeathAdder.
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Muči me samo što njega nikad nisam imao u ruci pa me ako je netko imao- koji je bolji za prosječno veliku capu - on ili MX518? Dakle bitna mi je samo ergonomija,ništa drugo.
Oboje je dobro za vec sape, sto god da uzmes neces pogrijesiti.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 17:59   #7
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,347
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Za tipkovnicu omjer cijene i onog sta pruza mislim da bi bila najbolja LOGITECH Media Keyboard 600, a od miseva ako bas mora biti nekakvi wannabe Intellimousa (ako vec ne mozes nabaviti Intellimouse 3.0) to bi onda bio DeathAdder.

Oboje je dobro za vec sape, sto god da uzmes neces pogrijesiti.
Media 600 sam imao i nakon tjedna korištenja je otišao onaj kotačić za zvuk, odnio na garanciju i doplatit ću za Microsoft Digital Media Keyboard 3000. Za mišonja kojeg imam znam samo da ide na prodaju jer mi ne paše iz razloga što mi je em prebrz em mi grip ne paše jednostavno nikako. Ali sam se navukao na Razerovu gumu Deathadder bi možda bio OK da ne kolaju tolke priče o lošoj kvaliteti istog po webu i ne želim više svijetlećeg miša...Imperator mi se jako dopao što se tiče ležanja u ruci al nedam 600kn za miša...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 14:55   #8
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Gdje ima za kupiti taj microsoftov miš?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 15:07   #9
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,347
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 22:20   #10
paint-it-black7
...estranged....
Moj komp
 
paint-it-black7's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Barrayar
Postovi: 203
eo ako mogu predlozit logitech desktop wave pro tipkalo i mx1100 pacov, bilo u konikomu za 400 kn komplet....ja imam taj set...i prezadovoljann sam....sve fercera i na dohvat ruke je.....
paint-it-black7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2010., 06:54   #11
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,347
Citiraj:
Autor paint-it-black7 Pregled postova
eo ako mogu predlozit logitech desktop wave pro tipkalo i mx1100 pacov, bilo u konikomu za 400 kn komplet....ja imam taj set...i prezadovoljann sam....sve fercera i na dohvat ruke je.....
Wave mi je jedna od najgorih tipkala koje sam probao...preglomazna sa sitnim tipkama i-nije to to. MX1100 čak i nije loš...al tražim žicu ipak.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2010., 09:24   #12
paint-it-black7
...estranged....
Moj komp
 
paint-it-black7's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Barrayar
Postovi: 203
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Wave mi je jedna od najgorih tipkala koje sam probao...preglomazna sa sitnim tipkama i-nije to to. MX1100 čak i nije loš...al tražim žicu ipak.

istina je da se treba malo naviknut na nju...i sam sam u pocetku imao istih problema,brljanja slova i simbola,al sad vec mi je normalna,sad imam probleme s obicnim tipkalima...
paint-it-black7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 00:58   #13
vxy
Premium
 
vxy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 45
Citiraj:
Autor paint-it-black7 Pregled postova
istina je da se treba malo naviknut na nju...i sam sam u pocetku imao istih problema,brljanja slova i simbola,al sad vec mi je normalna,sad imam probleme s obicnim tipkalima...
Istina..mene su najviše bunile grupacije funkcijskih tipki od po tri komada. Ali prilagodba na ostale stvari je išla relativno brzo s obzirom da je layout relativno standardan.
vxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 23:09   #14
vxy
Premium
 
vxy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 45
Citiraj:
Autor paint-it-black7 Pregled postova
eo ako mogu predlozit logitech desktop wave pro tipkalo i mx1100 pacov, bilo u konikomu za 400 kn komplet....ja imam taj set...i prezadovoljann sam....sve fercera i na dohvat ruke je.....
još jedan glas za dotićno tipkalo/klikalo uz napomenu da mu cijena više nije ni blizu 400kn. Sada je 650-700.
vxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 23:13   #15
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,347
Citiraj:
Autor vxy Pregled postova
još jedan glas za dotićno tipkalo/klikalo uz napomenu da mu cijena više nije ni blizu 400kn. Sada je 650-700.
M$ KBD 3000 me u potpunosti zadovoljava osim što ima mali enter al eto već se lagano priučio...a Abyssus zasad nejde nikud...nakon što nađoh rupu u stolu gdje ga stavljam svaku večer da mi ne osvjetljava sobu mišonja je čist OK
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 15:35   #16
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Od jeftinijih tipkovnica koji nisu flat i nisu klikuše mogu izdvojiti:

http://www.telebit.hr/products/96016...--73P5257.aspx

http://www.telebit.hr/products/10254...USB--crna.aspx

Obje USB, Microsoftova curve ako paše ergonomija, isto tako su tipke nešto pliće, te ima multimedia tipke + calculator tipku

Lenovo je spartanski design normalnog hoda tipaka bez ijedne dodatne tipke, na njoj mi se svidja veliki gumirani wrist-rest.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na