Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2019., 22:33   #181
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Negdje u temi sam govorio o "zamjenskim" baterijama pa potraži.
U principu osim kemije (olovni za te starije) + 12v + gabarit,
namjerno nisam naveo kapacitet (Ah) jer sada već omaš 9 Ah u gabaritu stare 7 Ah.
Glavni problem je šta za ups treba deep discharge tip a ne ove starter (ko za motor / skuter),
vjerojatno već pogađaš, za naše trgovce to je čisti sf ili je bezobrazno skuplje.
Rade i ove jeftinije starter verzije samo će kraće trajati.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2019., 22:38   #182
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Nekog velikog iskustva sa UPS-ovima nemam.
Za svoj UPS uzimam Fiamm samo zato što ih znam kao ozbiljnu firmu i cijena je ok - ako mogu napraviti akumulator za traktor i bager, mogu i za UPS

Ali ti vaši UPS-ovi: rade godinama na stand-byu ili ih redovno odspajate sa mreže da akumulatori u njima malo živnu ?
Ovi napuhnuti akumulatori ili su stvarno toliko loše izrađeni ili su predugo bili punjeni.

Većina UPS-ova konstantno puni akumulator slabom strujom ( trickle-charging ) - slično kao kod baterija u panik-lampama. Predugo punjenje bez pražnjenja sa vremenom ubije bateriju / akumulator.
Pretekao me Nikky: Naravno, tražiš i akumulator dizajniran za uporabu u UPS-ovima. Fiamm-ova GS serija bi trebala biti upravo to.

Zadnje izmijenjeno od: Doom. 19.11.2019. u 22:44.
Doom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2019., 23:40   #183
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
ok, da ne duljimo i da se ne upuštam u istraživanje teme koja me ne zanima previše. pliz, linkajte mi 1 akumulator koji bi mi odgovarao.
jer, fiamm ima 12v 7ah od 160kn, i od 260kn. a najviše me privlači uzet nešto sa dugim jamstvom, pred istek ih dat na garanciju i dobit set novih.

ovo je jeftiniji od 9ah: https://www.chipoteka.hr/artikl/9480...9ah-9150002326
ovo je skuplji od 7ah: https://www.chipoteka.hr/artikl/9644...3mm-9150003504

stvarno nisam raspoložen pljunut 500kn za bateriju.

imam nekoliko UPS-eva i 99.99% vremena su na struji. imamo nestanke otprilike 3-4 puta godišnje po par sati. ne, ja ih ne praznim i ne održavam. do nekih fizički ne mogu, neki su zabačeni iza svega, a i ne sjetim se to odradit.
svrha im je da spriječe resetiranje uređaja tokom nevremena i da probaju ostavit živim servere i wifi linkove, ali nije greda ako se pogase.
slabiji ups mi vrti 2 servera prosječne potrošnje struje 15-20W svaki, i nešto sitno mrežne opreme.
jači ups za kojeg kupujem baterije je namijenjen kompu iako s obzirom da imam laptop, vjerojatno ću okrenut uloge i jači UPS prebacit da drži servere,a manji ups prebacit na komp. čisto da kad grmi da mi ga ne resetira.

ne, u firmi ne održavamo ups-ove. svi su ispod stolova i rade uvijek. nemamo niti cikličko održavanje. kad nestane struje, ljudi kojima se kompovi pogase nam prijave, pa im zamijenimo baterije. ne stignem se još i time baviti.
isto je u server sali, gdje nam servere drže 4 x apc 1500VA ups-a, i u zadnje 3 godine sam jednom mijenjao baterije.
75% da sam fiamm kupio za njih, ali ne garantiram.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 00:25   #184
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Kod mene je u UPS-u upravo onaj kojeg si prvog linkao:

https://www.chipoteka.hr/artikl/3508...3mm-2400003202

Imaš i ovoga :
https://www.chipoteka.hr/artikl/5994...8mm-2400003201

koji je ista stvar, ali za uže faston spojnice. 4.8 vs 6.3 mm.


Ali da, ako je takva situacija možda je najbolje uzeti onaj sa nadužom garancijom pa dok radi radi...
Nikada nisam mjenjao pod garancijom pa ne znam koji je postupak: zamjene bez pitanja ili prije zamijene odrade test.
Ako je ova 3-godišnja garancija lako ostvariva - bez nekih posebnih uvjeta, onda je to po meni ok.

Konstantno punjenje će ubiti svaki aku, samo je pitanje koliko će izdržati.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 02:07   #185
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ranije se spominjao CSB proizvođač, neznam jesu li još uvijek, jedno vrijeme su bili OEM dobavljač za APC - ove, jasno pitanje je i koja serija.

Tu šta su naveo gore kao "jeftiniju" 9Ah, 12FGH36
imaš za slične nofčiće ovdje > https://www.protis.hr/products/detai...12fgh36/131948

vidi i ostalu ponudu > https://www.protis.hr/products/index/baterije/228
samo provjeri dimenzije i tip konektora prije naruđbe / kupnje.

Vidim da nisi nešto "od volje" sa igrom oko baterija,
za kućnu DIY varijantu igra ako naletiš tko mijenja na autu accu koji drži napon (znači 12.6 V u mirovanju) ali je izgubio kapacitet,
istina da je to rijetkost jer prije crkne cijela 1 ili 2 čelija(e).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 09:43   #186
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
taj faston 6.3 ili 4.8 je širina ili dužina stopice?

protis mi je lakši za kupnju, ali taj fiamm u protisu nema jamstvo ??? Jamstvo: Nema

na kraju će bit csb, jer sam ih viđao u apc ups-ovima tako da su nekoć bili OK, danas tko zna. a ipak imaju dulje jamstvo.

ovo sa auto baterijom neću komentirat :P
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 12:02   #187
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
taj faston 6.3 ili 4.8 je širina ili dužina stopice?
Širina, ameri i kinezi ih označavaju i sa F1 i F2 (širi, 6.3) >
https://www.batterypete.com/f1-and-f...-between-them/

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ovo sa auto baterijom neću komentirat :P
E pa sad, nemoj
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 21:11   #188
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
Citiraj:
Autor Doom Pregled postova
Nekog velikog iskustva sa UPS-ovima nemam.
Za svoj UPS uzimam Fiamm samo zato što ih znam kao ozbiljnu firmu i cijena je ok - ako mogu napraviti akumulator za traktor i bager, mogu i za UPS
igrom slučaja danas morao zamijeniti akolomator na jednom apc-u u firmi (sc620, drži jedan serverčić) unutra fiamm akumulator kojeg nisam mogao izvaditi jer se napuhnuo i puknula mu je plastika , morao sam cijeli ups na sastavne djelove da skinem kavez u kojemu je akumulator.

u mom sc620 nemam pojma šta je, pred jedno 2 godine sam zamijenio bateriju.

uzeo sam yuasu za sc750, iako ih nisam još montirao. gledam da nađem neki programčić za automatsko održavanje već kad ups ima usb port. nisam nikad to slagao...

šteta šta MUNJA ne proizvodi ups baterije. imam munju u autu, svake 3 godine redovito presuši i ostavi me na parkingu. moram ulit litru vode u nju pa proradi, ali evo već 10 godina traje. a koštala 300kn.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 21:18   #189
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
očito munja ide na vodu, a ne na čelije
fakat točiš običnu vodu ili elektrolit ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 21:42   #190
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
Destiliranu vodu iz konzuma. Zlatna baterija.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2019., 21:43   #191
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Destilirana voda ide u akumulatore afaik
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 22:43   #192
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
igrom slučaja danas morao zamijeniti akolomator na jednom apc-u u firmi (sc620, drži jedan serverčić) unutra fiamm akumulator kojeg nisam mogao izvaditi jer se napuhnuo i puknula mu je plastika , morao sam cijeli ups na sastavne djelove da skinem kavez u kojemu je akumulator.

u mom sc620 nemam pojma šta je, pred jedno 2 godine sam zamijenio bateriju.

uzeo sam yuasu za sc750, iako ih nisam još montirao. gledam da nađem neki programčić za automatsko održavanje već kad ups ima usb port. nisam nikad to slagao...

šteta šta MUNJA ne proizvodi ups baterije. imam munju u autu, svake 3 godine redovito presuši i ostavi me na parkingu. moram ulit litru vode u nju pa proradi, ali evo već 10 godina traje. a koštala 300kn.

Al ga razvodni .
Imali smo davno u autu Munja akumulator - crvenu mrcinu od 100 Ah.
Taj je preživio sve i svašta. Stari u njega isto tako sipao dest vodu po od frlje sistemu.

A ovi UPS-ovi kod tebe, neznam što napisati. Možda imam sreću što umjesto APC-a koristim socijalne Microdowell-e , FSP i sl plastikanere .
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 01:16   #193
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ovisno o seriji / konstrukciji, kod nekih se parametri punjenja baterije mogu mijenjati kroz sw a drugima se to može jedino intervencijom elemenata na pcb - u.
Kao i obično, service manual, detalji i štosevi se sakrivaju / nestaju sa neta.

Ako je baterija baš napuhla / pukla, lako je moguće da imaš primjerak ups - a koji trenutno ima visok float voltage na bateriji a to bude rezultat nakon izvjesnog vremena.

Drugi česti razlog crkavanja baterija (osim klasičnih stvari kao starost, br. ciklusa i sl.), je slabo hlađenje cijelog ups - a pa posljedično baterija nastrada.

Sami "nadzor" stanja sa shutdown komandom je "druga priča" i nije problem.
Ako je "server" na Winsima (šta sumljam) imaš njihov origigi sw, a ako je Linux onda složi NUT ili apcupsd ...

Za žuntu:
https://www.youtube.com/watch?v=mbF1EB0NnPk
https://www.youtube.com/watch?v=tPnZMQ8AWhY
rekalibracija nakon zamjene baterije(a)
https://www.youtube.com/watch?v=sH0YeuqniCw
https://www.youtube.com/watch?v=grx0mArL2Y0
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2019., 20:23   #194
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
montirao i instalirao sam UPS.
e sad, win10 je automatski prepoznao ups kao bateriju i vidio sam status (kao kod laptopa).
instalirao sam apc-ov powerchute business program (jer personal ne prepoznaje ups) i nisam baš "doma" kako da ga podesim.
vidim da ima mogućnost smanjivanja izlaznog napona (220, 230 i 240V), i određivanje shutdown procedure. međutim htio bih da mogu podesiti održavanje baterije jednom mjesečno (da ga spusti do critical razine i onda ide punit natrag). baterije su deklarirane na "barem 300" ciklusa, pa bi recimo 20 ciklusa godišnje trebalo bit OK.



i malo ne vjerujem procjeni trajanja baterije. radim runtime calibration pa ćemo vidit.
kaže da koristim 1.7A pri 25V, a to je 42W. puno mi je to za 1 serverčić i malo mrežne opreme.

ako ima neki općeniti softver, rađe da koristim njega i koristim windowsov battery utility za shutdown, ovaj powerchute je malo nezgrapan i zahtijeva pretjerano komplicirani password za korištenje.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 06.12.2019. u 20:40.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 01:51   #195
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
"win10 je automatski prepoznao ups kao bateriju" > jeli treba uopće komentirati idiote iz Redmonda ?
UPS nije (samo) baterija.

Mislim da je ovih 1.7 (1.2 A na slici) AC struja prema teretu, izgleda ok prema opterećenju od 7.1 %.

Vidim da su taj PowerChute Business Edition za kompliciraki do bola + Java + "moderno programiranje browser i localhost" = bljak.
Za žuntu manual za V10 > https://download.schneider-electric....PMAR-9BULAD_EN

Jedna od alternativa (a nema ih puno) je čuveni NUT > https://networkupstools.org/
Možda će u početku biti malo kompliciran za složiti ali je sigurno "lakši" nego origigi PowerChute.
Usput, NUT imaš i za Win i za Linux (vidi dl.).

Jesi li ti ono govorio da imaš i Sysnology u kombinaciji ?
Ako je odgovor potvrdan onda će ti biti interesantno: Shutdown Windows computer and Synology NAS using WinNut > https://www.seriouslytrivial.com/201...-using-winnut/
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 13:20   #196
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
neznam kako računa. nebitno u ovom trenutku. runtime test dao cca 90 minuta, u međuvremenu sam skužio šta mi cucla struju - spojio sam nebitnu mrežnu opremu i kamere na ups. stari ups je imao "power surge protection" port bez batery backupa. ovaj to nema nego su svi portovi na bateriji. tako da jedno 15tak vati manje će bit kad to maknem.

ovaj nut sad baš gledam, probat ću ga. sviđa mi se da mogu preko mreže "sherat" ups sa drugim kompom, jer ih imam 2 na ups-u.
pitao si dal imam synology - ne. bio je u planu, ali xpenology. ne vidi mi sve portove na kontroleru, pa umjesto 6 mi vidi samo 4 diska. tako da na mašini vrtin win7 i dignuo sam aomei backuper za sinkronizaciju bitnih diskova.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 14:44   #197
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Kad imaš 90 min runtime nemoj ni micati tih "nevažnih" 15W ...

Ovo da možeš uredno pogasiti više klijenata i je bitna prednost, zato se i zove Network UPS Tools.

"xpenology. ne vidi mi sve portove na kontroleru" > zna biti takvih blema.
Da nisu ta 2 šta "fale" na odvojenom kontroleru ?
Ako jesu to se rješava kroz edit / postavke "loadera" (to i je zapravo core sistema),
vjerojatno treba aktivirati ili dodati drajver ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 16:40   #198
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
kontroler je kinez s 4 porta. i ja i kolega smo kupili istog, i imamo isti problem sa bilokojom verzijom xpenologyja.
na linuxu radi normalno. ali i na windowsima radi normalno, pa sam na windowsima. intranet bez pristupa netu je u pitanju, tako da nema straha da će nešto "upast".
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 17:15   #199
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Kako ide istraživanje NUT - a ?

Za taj kontroler očito ste "pogodili" x
Koji je chip / chipset i jesi tražio po supportu tj, xpenology forumu ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 23:19   #200
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Pozdrav,

Treba mi neki AVR za problematičnu lokaciju gdje navečer napon bude oko 170-180V zimi (HEP-ov problem, ali dok oni riješe ode elektronika).

Standardni UPS nema smisla, imam dva i redovito prebacuju na bateriju kad padne ispod 180V, koja se potroši i onda je gotovo.

Da mi elektronika (komp, TV, itd.) ne crkne, da li je ovo dobro?

https://www.apc.com/shop/hr/en/produ...ator/P-LE1200I

Ili ima nešto bolje?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 00:11   #201
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Koliko znam u soho varijanti to je možda jedini dobavljivi uređaj.
Ja bi iza njega stavio ups a na njega najnužnije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 18:39   #202
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970






.
.
-->
Nađem slučajno doma ovo
Pošto me struja ne zanima niti se razumim u nju, nisam ni znao da je to stabilizator.

Priključim ga ispred UPS-a, i prvo je na UPS-u bio input V oko 192V, međutim onda je ovaj škljocnia (valjda se uključuje ispod 190V) i onda je UPS prikazao 230V kao na slici.

Jel to to?








.
.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 19:53   #203
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Da, to je "to",
samo računaj da mu je max 600VA tereta kako ga nebi preopteretio.
I da, škljocaju releji u njemu kako se prilagođava ulaznom naponu.

Dobro provjeri potrošnju potrošača
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 19:57   #204
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970







Znači na rubu sam. Ne smim ni igricu upalit.
-->
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da, to je "to",
samo računaj da mu je max 600VA tereta kako ga nebi preopteretio.
I da, škljocaju releji u njemu kako se prilagođava ulaznom naponu.

Dobro provjeri potrošnju potrošača
Jesam. Samo mi je UPS spojen na njega (a komp i monitor na njega).
Njegov control panel kaže ovo:








Znači na rubu sam. Ne smim ni igricu upalit.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 20:21   #205
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
se mogu ja pravit pametan?
nisu li SVA switched napajanja jaaaako fleksibilna po pitanju napona?

nisam previše doma sa time, ali recimo punjači za mob rade od 90-250V, i uredno pljuckaju van tih 5V koliko su deklarirani.
napajanja za komp sa pasivnim pfc-om su deklarirana na 110-240v, tako da ne vidim neki preveliki problem u tome.

klasični, "namotajni" transformatori su ovdje osjetljiviji, jer ako im padne ulazni napon, pasti će i izlazni, ali switched napajanja bi trebala biti vrlo fleksibilna.

možda bi ti bilo pametnije da tu iskru spojiš na frižider, a ne na pc? motor u frižideru se vjerojatno muči na 170V, kada očekuje 220-240.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 20:45   #206
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
@Neo-ST
Kaže da (bar u momentu kadi si ovo poviše slikao) trošila na ups - u vuku 218 W.
Vjerojatno imaš još "lufta".
Spoji bez stabilizatora pa vidi koliko piše kad opteretiš pc, koliko vuće TV i sl.

@jp_rv
Praviš se pametan, eto ti na sad (ne pratiš na nastavi)
Kolega je pitao koje su mu opcije jer mu je ulazni napon prenizak (van tolerancije) pa ups troši bateriju, a kad se potroši baterija onda je "mrak".

E sad, koristiti pc bi još možda i mogao bez ups - a ako mu psu podnosi niski napon,
ali tako gubi kakvu - takvu zaštitu od ups - a.
Fleksibilna bi trebala biti ona šta imaju ulaznu specifikaciju (cca 90 -265 V), neka imaju onaj prekidač 110 - 230.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 21:44   #207
user_Ime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Lokacija
Postovi: 42







Znači na rubu sam. Ne smim ni igricu upalit.
1. Ne znam koji točno model imaš ali provjeri Runtime chart (kad uđeš u svoj model uređaja) obzirom na maksimalnu potrošnju svih priključenih uređaja ovdje. To bi ti moglo dati okvirno koliko vremena imaš prije nego isprazniš cijeli UPS.
2. Unutar POWERPANEL Personal - Postavke (treća ikona s lijeva) - Voltage možeš namjestit naponsku razinu kod koje će UPS "ulaziti" unutra. Možda da ti donja granica bude na 170V?
-->
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Jesam. Samo mi je UPS spojen na njega (a komp i monitor na njega).
Njegov control panel kaže ovo:








Znači na rubu sam. Ne smim ni igricu upalit.
1. Ne znam koji točno model imaš ali provjeri Runtime chart (kad uđeš u svoj model uređaja) obzirom na maksimalnu potrošnju svih priključenih uređaja ovdje. To bi ti moglo dati okvirno koliko vremena imaš prije nego isprazniš cijeli UPS.
2. Unutar POWERPANEL Personal - Postavke (treća ikona s lijeva) - Voltage možeš namjestit naponsku razinu kod koje će UPS "ulaziti" unutra. Možda da ti donja granica bude na 170V?
user_Ime je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 22:02   #208
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor user_Ime Pregled postova
1. Ne znam koji točno model imaš ali provjeri Runtime chart (kad uđeš u svoj model uređaja) obzirom na maksimalnu potrošnju svih priključenih uređaja ovdje. To bi ti moglo dati okvirno koliko vremena imaš prije nego isprazniš cijeli UPS.
2. Unutar POWERPANEL Personal - Postavke (treća ikona s lijeva) - Voltage možeš namjestit naponsku razinu kod koje će UPS "ulaziti" unutra. Možda da ti donja granica bude na 170V?
1. Runtime chart je 5 sekundi jer su baterije schluss.
2. Mogu namjestit na 170V, samo ne znam čemu to. Da kasnije prebaci na bateriju? Trenutno ova Iskra se pali na ispod 190V i digne odmah na 230V napon, pa ni nema neke potrebe za UPS-om. A ako nestane struje, onda je ionako sve gotovo. Ne stignem ni zatvorit browser, samo se ugasi.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 23:28   #209
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
To šta je baterija gecrk > nabaviti novu 😀
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 23:58   #210
user_Ime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Lokacija
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
1. Runtime chart je 5 sekundi jer su baterije schluss.
2. Mogu namjestit na 170V, samo ne znam čemu to. Da kasnije prebaci na bateriju? Trenutno ova Iskra se pali na ispod 190V i digne odmah na 230V napon, pa ni nema neke potrebe za UPS-om. A ako nestane struje, onda je ionako sve gotovo. Ne stignem ni zatvorit browser, samo se ugasi.
1. ne znam koji je vrag tom UPS-u. Znam jer ga posjedujem i ista stvar mi se dogodila sa baterijama nakon 1g korištenja. Moja sreća što sam bio unutar garancije.
user_Ime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na