Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2008., 14:58   #91
Daci
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 141
ne radi , morat cu probat s drugom antenom , nađe mi samo odašiljače i veze na 498000 ništ mi ne nađe
__________________
AMD athlon64 3200+
FOXCONN WinFast NF4UK8AA
Super Talent PC3200 DDR400 512MB
PH DDR400 256MB
GALAXY 6600GT PCI-E 128MB (GPU 590, MEM. 1200)
Daci je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 15:37   #92
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Probaj. Meni lovi sa sobnom.

Opet mi razvlači prokleti HD preko cijelog ekrana popiiiiii ću lagano
murina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2008., 16:05   #93
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Daci, Radi li sad?

Jelc, uspio sam dobiti 16/9 sliku za HD u Fullscreenu, neman pojma kako. Svejedno bih te zamolio da mi pošalješ screenshot postavki u Aspect Ratio.
Ne diraj ništa i ostavi onda kak je
Ja sad nemam antenu jer lovim sa sobnom koju napol izbacim van a sad mi je šljiva ko pesu da bi išao experimentirat...mislim da sam ga prvo uspio narihtat na 16:9 u prozoru i onda ostavio na Auto...

To je na Zamzungu 20", kad sam imao kao sekundarni monitor 17" CRT znao mi je pravit probleme sa 16:9
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 16:15   #94
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Opet radi mamicu mu, U zoomu sam pomaknuo lijevo desno i ostalo na 16:9
Kod mene 17" LCD Philips
murina je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 18:13   #95
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Ljudi kaj ima na Discovery HDu. Je se vrti par promo videa ili ima neki program ?

Poz
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 18:24   #96
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Jap, ni ne misle stavit podršku nekakvim patchem nego tek u novoj verziji
Vele ljudi da rade na tome.
Polako
Jel ima kakvih saznanja o novijoj inačici?
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 00:12   #97
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Don Pregled postova
Jel ima kakvih saznanja o novijoj inačici?
Valjda bude ove godine


Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
Ljudi kaj ima na Discovery HDu. Je se vrti par promo videa ili ima neki program ?
Pa na njemu se cijelo vrijeme vrti program...na HDTV Promo nema ništa osim promo programa.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 15:22   #98
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Terratec Cinergy HT PCI

Bok svima, molio bih za koji savjet. ImamTerratec Cinergy HT PCI TV karticu i sad, sve mi je skupa ok radilo, ali mi se desava da kod snimljenih fileova, kad ih otvorim sa npr BS playerom ili WMP, dolazi do laganog trzanja slike svakih cca 30 sec malo trzne i onda opet sve ok (iako ti player rade uredno kod svim drugih fileova, osim kod ovih snimljenih sa TV karticom), dok ako ih otvorim sa Power DVD-om (7.3) do toga ne dolazi nego je slika skroz glatka (iako mi to kad sam kupio karticu nije bilo, samo se ne sjecam koje sam tocno codece tada koristio). Stavio sam najnovije drivere za karticu, probao nesto snimiti i opet isto, dok je reprodukcija, znaci samo gledanje programa bez ikakvog trzanja.
Koristio sam terratecom Home cinema, nisam vidio croatel, samo sam ga cuo, ali to mi nije tak vazno. E sad, vidio sam da su neki imali tu karticu, pa bih vas molio vase preporuke i iskustva. Hvala.

Edit: Ne znam zasto, ali imam aktiviran i registriran Power DVD 7.3, koji mi kod DVD materijala ne dopusta neke opcije (titlovi i slicno) dok su kod starog 6.xx verzije koju imam na lapu od cure, sve opcije otvorene, tak da ne znam da li me nesto zeza ili sam ja nesto krivo postavio.
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 16:14   #99
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Očito imaš problem sa codecima (možda postavke u HomeCinemi što se codeca tiče ?). Ja s čime god snimio (DVB Viewer ili HomeCinema) radi ok (gledam preko MediaPlayer Classic-a).
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 16:29   #100
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Vuco, znam da me nesto oko codeca zeza, samo jos trebam skuziti sto, posto imamo istu kartica, jel bi ti se dalo napisati sto imas sve instalirano (koji Power dvd, koji diVx i koje druge codece da stavim) i koje drivere koristis za karticu. Pretpostavljam da imas i sliku sa croatela, pa ako ti se da, da vidim kako si ti sve postavio. Puno hvala
Solberg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2008., 17:17   #101
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Meni ti uskoro idu novi Windowsi gore, jer na ovima trenutno - nema što nema (i čega nije bilo). Od par codec packova koje sam isprobavao, do ffdshow-a (koji je IMHO, još i najbolji). Imam ti instalirano PowerDVD 7.3, DVB Viewer, HomeCinema 5.34 (a vidim da je 5.43 Beta vani pa ću njega probati samog na čistoj instalaciji), Nero 7, MediaPortal (njegovi MVP codeci), CoreAVC i još puno puno toga, što nit sam ne znam (zato i velim, uskoro će i novi Windowsi gore jer ovakve, pregažene, još nikada nisam imao - no i dalje, sve radi kako spada)

Driveri za karticu - v1.3.3.5.

Davao sam par puta postavke iz DVB Viewera ( http://www.imagesforme.com/show.php/13411_dvb.jpg.html ), no davno sam uspio i u HomeCinemi dobiti Croatel, no tada nisam puknuo SS i sad ga moš hebat. Hvatam sliku i zvuk sa svih odašiljača u Zagrebu (Croatel - 498Mhz, OiV Sljeme - 514Mhz, OiV HRT dom - 522Mhz), snimam isto bez problema i gledam snimljeno bez problema.

No u zadnje vrijeme me počeo zezati priključak na koaksijalnom, pa si to moram srediti kako spada
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 19:59   #102
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Vuco, puno hvala na odgovoru, moze biti da su me zezali driveri, jer sam stavio one novije poslije ovih 1.3.3.5, pa valjda nisam uspio maknuti sve kak spada, tak da brijem da bi u tome mogao biti problem. Sad imam frisku instalaciju windoza, pa sam stavio Power DVD 7.3, divX 6.8, Xvid 1.1.3, a sad cu staviti Nero. Imam Nero 8 Ultra Edition 8.0.3.0, a uvijek sam si stavljao Nero bez onih multimedijalnih gluposti, tak da sad kad cu instalirati sto tocno iz nero instalacije da izaberem, a da mi se opet ne pricvrlji neki nepotreban vrag koji ce zezati?

Edit: jel ti onda bolje gledati preko DVB Viewera ili Home cineme, odnosno po tvome sto je bolje za ovu karticu. Znam da sam dosadan, ali zbilja bih si to volio sloziti kak spada. Puno Hvala
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 20:15   #103
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Trenutno mi niti jedan ne odgovara 100%. HomeCinema ne hvata sliku sa Croatela (što ću probati sa friškom instalacijom srediti), dok pak u DVB Viewer-u nisam porihtao da mi radi daljinski, jer sam lijen oko toga, a nije da mi treba više od 5 minuta.

Što se Nere tiče, ja ostavim da instalira sve (roknem na custom, ali tamo ništa ne mjenjam). Divx i xvid ne instaliravam kao takve, već preko ffdshowa.
Evo, večeras vjerojatno stavljam nove windowse, pa ću onda vidjeti kako i što radi kad je sve čisto. Poglavito ću probati dobiti sliku sa Croatela preko HomeCineme. Ako proradi, javim.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 21:42   #104
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Dajte mi recite na kakvim monitorima gledate HD domaće kanale? Ja planiram kupiti 20" wide screen, hoće li mi to biti premalo kad je reza na njemu 1050px ili tih 30px razlike neće utjecati?
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 00:50   #105
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
O ćem ti ? Gledao na 17", gledam na 20" trenutno. Zašto je to važno ? Veća reza znači da je slika lijepša na većim ekranima (koji naravno imaju veće reze). Na manjim monitorima će biti slika "umanjena".
Mislim, brineš se za 30px u širinu, a prema tom tvojem, falit će ti skoro 300px u dužinu
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 01:13   #106
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Catalyst Group Pregled postova
Dajte mi recite na kakvim monitorima gledate HD domaće kanale? Ja planiram kupiti 20" wide screen, hoće li mi to biti premalo kad je reza na njemu 1050px ili tih 30px razlike neće utjecati?
Reza je inače za 20" 1680x1050 i slika je čist ok.
Meni
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 03:32   #107
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
znaš što meni nije jasno,
zašto prikazivanje HD materijala je za naše kućne procesore tako "teško", a jedan HD player vrti full HD od sprdnje...
a čisto sumnjam da su u njemu procesori jači od nekog prosjećnog procesora
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 05:38   #108
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
@Gabre
možda procesor nije jači, ali je napravljen da vrti samo to i sve je u njemu podređeno HD-u

koja mudrost , to se ja sam svojoj izjavi smijem
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 11:26   #109
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Ja sam upravo izgubio i zadnje zivce Dragi Vuco, nema sto nisam probao, stavio sam i DVB Viewer, dobio snimanje bez da poslije trza u reprodukciji ali mi se prvo snimanje samo iskljucivalo nakom min i nesto, pa kad sam to porihtao tada se sam zatvarao..... i tako do neugled, zatim sa home cinemom nema sto nisam probao.... reprodukcija odlicna, snimanje odlicno, ali pregled snimljenjog programa samo da PDVD-om, imnace malo stucne svakih cca 30s.... malo mi fali da kartica zavrsi u zidu, poslije 5 sati za***ancije, nikak sloziti, a prije mi je radilo bez greske..... lud sam

Edit: Evo konacno sam, barem mislim rijesio stvar.... naime, mislim da je zezao BS player kod mpg2, jer sam sad stavio KM player i sve funkcionira savrseno, bez ijednog trzaja, kao sto je radio i Power DVD, tako da je moja preporuka KM player, jer osim sto ima sve zive i nezive codece u sebi i ima mnogo skinova za skinuti sa svaciji ukus, besplatan je
Tako da probao jesam s DVB Viewerom, ali me je malo izmucio, pa sam sad na home cinema i sve sljaka.

Zadnje izmijenjeno od: Solberg. 13.01.2008. u 12:47.
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 18:28   #110
iggyone
u borbi protiv sna
Moj komp
 
iggyone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Kruge, ZG
Postovi: 175
Citiraj:
Autor Solberg Pregled postova
dobio snimanje bez da poslije trza u reprodukciji.... reprodukcija odlicna, snimanje odlicno, ali pregled snimljenjog programa samo da PDVD-om, imnace malo stucne svakih cca 30s....

Edit: Evo konacno sam, barem mislim rijesio stvar.... naime, mislim da je zezao BS player kod mpg2
Tako da probao jesam s DVB Viewerom, ali me je malo izmucio, pa sam sad na home cinema i sve sljaka.
Sorry, nisam vidio temu ranije da ti pokušam reći kako stvari stoje kod mene. Već dosta ranije sam skužio da s ovom karticom možeš čuda. Imam ju na 2 kompa i full sam zadovoljan. Također prilikom reprodukcije snimljenog materijala preko BS Playera () dobivam trzanje. Bilo koji drugi player i sve 5. Neznam zašto, ali takve stvari su mi uvijek štekale preko BS-a...uglavnom meni je VLC zakon, vrti sve i ima sve živo u sebi...eventualno Media Player Classic.

Drugo...također sam isprobavao na desetke različitih codec-a i postavki, i na kraju sam, ajmo reć skužio kaj (bar meni) najviše odgovara.

1. Driveri koje imam su 1.3.3.5, oni MKII su za istu tu karticu, ali u MKII izvedbi. Naime googlanjem došao do toga da "obična" HT PCI nije ista kao MKII. Na MKII je Conexantov čip!!!(p.s. to možeš provjeriti na terratecovom ftp-u) Zato driveri 1.3.3.5

2. THC verzija 5.36...to je jedna od beta verzija, skinuo sam ju također sa terratecovog ftp-a, s njom nisam imao nikakovih problema. (mislim da je zadnja beta 5.41 ako se ne varam, a zadnja službena verzija 5.34)

3. Obavezno instalirati Power DVD - kako kome koji paše. Imam verziju 6.5HD. I u THC-u pod H.264 decoder odaberem upravo taj koji nosi Power DVD sa sobom - meni radi zadovoljavajuće. (Instalacija Power DVD-a 7.3 za sobom je vukla probleme sa zvukom - nijedan kanal nije imao zvuka kad bih odabrao njegove codec-e.)

4. Sve ostalo je podešeno na default -> znači terratec(cyberlink) codeci, i na video renderer - overlay mixer.

5. Budući da nemam dobar signal jer mi antena s krova nije provučena do sobe, 4 osnovna kanala gledam sve preko sobne antene. No, kada zaposlim malog crnca koji se šeta s antenom, uspijem uloviti HD bez problema, a također dobijem i sliku i zvuk HRT Plus programa, tako da vjerujem kad bih imao dobar signal, da bih uspio uloviti sve bez beda. I da bi sve radilo. Eto tako je kod mene, zasad s tom kombinacijom imam najviše uspjeha.

__________________


Asrock B550M Pro4
AMD Ryzen 5600 @ Thermalright Assassin King 120SE
2×8GB Corsair DDR4 CL16 3600MHz
Sapphire Nitro+ RX580 4GB
Kingston KC3000 SSD 512GB + Kingston NV2 SSD 2TB
LG DVD-RW
XFX ProSeries CoreEdition 550W
Dell S2716HN
Fractal Design Define Mini
mouse&keyboard Logitech vulgaris
Predzadnja trgovina | Zadnja trgovina
iggyone je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 21:40   #111
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
jedan HD player vrti full HD od sprdnje...
Koliko ja znam ne postoji "HD player" za kupiti, postoje BR ili HD DVD playeri koji nisu baš jeftini
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 22:20   #112
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Koliko ja znam ne postoji "HD player" za kupiti, postoje BR ili HD DVD playeri koji nisu baš jeftini
Kiss DP-600 je bio sta je mogao vrtiti HD materijal ali nas dragi uvoznik je prestao sa uvozom.

Da li se sad poceo emitirati HRT1 i HRT2 u HD? Nesto su govorili kad pocne prvenstvo u rukometu da krecu u finalnu fazu projekta HD HTV.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 22:56   #113
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Kiss DP-600 je bio sta je mogao vrtiti HD materijal ali nas dragi uvoznik je prestao sa uvozom.

Da li se sad poceo emitirati HRT1 i HRT2 u HD? Nesto su govorili kad pocne prvenstvo u rukometu da krecu u finalnu fazu projekta HD HTV.
Kaj je taj Kiss mogao vrtit HD sa svoje optike?
Ili si mislio na streaming sa piceka ili playanje sa njegovog harda?


Za sada ništa od HD emitiranja tih programa, čekaj magare da trava naraste...pak su odgodili...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 23:10   #114
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Da li se sad poceo emitirati HRT1 i HRT2 u HD? Nesto su govorili kad pocne prvenstvo u rukometu da krecu u finalnu fazu projekta HD HTV.
E to cemo se nacekati. Mislim da HRT1 i HRT2 nece jos jako dugo vremena se emitirati u HD. Vjerojatno ce ostati samo taj HRT HD kanal koji ce tako emitirati. Barem sto se tice HRT-a.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 23:52   #115
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Kaj je taj Kiss mogao vrtit HD sa svoje optike?
Ili si mislio na streaming sa piceka ili playanje sa njegovog harda?


Za sada ništa od HD emitiranja tih programa, čekaj magare da trava naraste...pak su odgodili...
Ok upscala dvd bah taj linksys kad je bio u najavi pisalo je da ce placati x264 filmove, a finalni proizvod samo upscale-a na 720p i 1080i.
Kiss je bio najavio da imaju cip koji ce moci hardverski dekodirati HD i pustati ga ali ocito nista od toga kad ga je Cisco kupio. Steta...

http://www-uk.linksys.com/servlet/Sa...=2917960635B02


Sto se tice ove informacije sa HD HTV to je bilo na dnevniku ali ocito nista od toga do 2010te.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 03:17   #116
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pih, pa to može i ova krampina od Scientific Atlante koju sam dobio za maxtv
Kad radiš streaming sa piceka čisto fino radi sa HD materijalom..
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2008., 23:49   #117
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
HRT HD IPAK PREKO OiV-A
Evo link na članak ako netko slučajno nije vidio http://hdtelevizija.com/index.php/20...k-preko-oiv-a/
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2008., 23:51   #118
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pih, pa to može i ova krampina od Scientific Atlante koju sam dobio za maxtv
Kad radiš streaming sa piceka čisto fino radi sa HD materijalom..
Kak možeš sa piceka?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 23:24   #119
markal
Registered User
Moj komp
 
markal's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
malo sam se kadno uključio pa nisam pratio cijelu raspravu.


molio bih vas za preporuku dvb-t kartice za računalo koja je u mogućnosti prikazati HD signal.

trenutno imam Leadtek DTV 2000H koja je navodno u stanju prikazati Hd signal ali u mpeg2. koliko se kužim mislim da je kod nas HD signal u mpeg4 pa mi kartica ništa ne vrijedi. btw. slike nema ali zvuk je tu, znači imam signala(ZG).

thx
markal je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 23:31   #120
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor markal Pregled postova
malo sam se kadno uključio pa nisam pratio cijelu raspravu.


molio bih vas za preporuku dvb-t kartice za računalo koja je u mogućnosti prikazati HD signal.

trenutno imam Leadtek DTV 2000H koja je navodno u stanju prikazati Hd signal ali u mpeg2. koliko se kužim mislim da je kod nas HD signal u mpeg4 pa mi kartica ništa ne vrijedi. btw. slike nema ali zvuk je tu, znači imam signala(ZG).

thx
Možeš na njoj sve gledat...istinabog-Croatel je emitirao kompletno u MPEG-4 ali on je ugašen, tako da ti preostaje samo OiV koji je MPEG-2.

Kaj se tiče "imam zvuka, nemam slike" to je već sto puta objašnjeno, čitaj malo


Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Kak možeš sa piceka?
Isto kao da radiš streaming na drugi komp...pogledaj si u meni Atlante koji ti je IP uređaja.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na