Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2008., 13:55   #601
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Imam problema sa snimanjem u DVBviewer-u. Kada gledam program slika je savrsena, a kad snimim nesto, onda ima artefakte svakih nekoliko sekundi kao da je signal los.

Ima tko kakvih iskustava s tim?
majk je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2008., 15:08   #602
sskaro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1
Instalirao sam DVBViewer 3.9.4, PowerDVD 8, CoreAVC 1.7, nVidiaPureVideo Codec zadnja verzija 1.223.
U DVBVieweru sam odabrao PoverDVD-ov H.264 codec za MPEG 4 i ukljucio overlay. Medjutim slika mi je jos uvijek isprekidana i trza. Vise je nema nego sto je ima :-) ... Kada odaberem CoreAVC slika bude jos gora (razmrljana zelena boja uglavnom). Je li mozda problem u preslabom HD signalu (uglavnom varira ispod 80% i manje, ako to aplikacija dobro mjeri...)? Ostali (obicni dvb-t) programi su na 100% signala i odlicna slika.
Primjetio sam da se nVidijin codec pokaze u trayu samo kada gledam obicne programe, izgleda da je on samo za MPEG 2? Mogu li ga koristiti i za HD? U samome nVidia codecu sam oznacio da se koristi hardware (graficka) za dekodiranje. Ali kako cu znati da mi se graficka koristi za HD ako se pri pokretanju HD programa ne koristi nVidijin codec?
Mozda mi ovaj nVidijin PureVideo Codec samo smeta?
Osim toga powerDVD se rusi kada pokusam uci u Advanced settings???
Inace imam graficku nVidia 9600 512 MG.
Ima li lijeka za ovo????????

#Edit:
Izgleda da je problem ipak bio u slabom HDTV signalu. Prije par dana je signal bio dosta jak i slika je bila savrsena! Opterecenje CPU-a je pri gledanju HDTV-a bilo dosta nisko, oko 5% pa i manje, sto znaci da je dekodiranje signala ipak preuzela graficka kartica. Slika je stvarno izvrsna i lijepo ju je gledati, iako na promotivnom programu cijelo vrijeme vrte iste stvari... Steta sto ovo nisam uspio nastimati dok je jos trajalo nogometno prvenstvo.
Medjutim ova moja verzija DVBViewera se pokazala pomalo nestabilna. Snimanje je pucalo, a i pri normalnom radu je znao zapeti. U svakom slucaju kad se kod nas HDTV pocne emitirati komercijalno, valjda ce i aplikacija do tada biti stabilnija :-)
Dakle za sve one koji jos uvijek ne vjeruju, HDTV u Hrvatskoj nije mit, STVARNO RADI! ...tamo gdje ima dovoljno jakog signala ;-) ...
-->
Bok,

Ne da mi se citati sve postove na temi HRT HD...ima ih stvarno mnogo (a nemam bas puno vremena za pretrazivanje na poslu). Ako nekome gledanje HRT HDTV PROMO-a radi kako treba, cijenio bih stvarno ako bi mi pomogao da i meni proradi:-)
Dakle, kupio sam AverMedia AverTV DVB-T Volar X. USB tuner minijaturnih dimenzija i prilicno sam zadovoljan s "obicnim" DVB-T programima. Slika je super. Jedina mana je da na daljinskom ne radi button za stisavanje zvuka (volume down), a sve ostale tipke rade??? Iz aplikacije i preko tipkovnice se sasvim normalno stisava???
Medjutim HDTV Promo slika steka, trza i gubi se na momente, pri nekih 80% kvalitete signala (bar tako pise - da je na 80% kad prebacim na HD Promo). Nisam koristio nikakve codec-e niti druge aplikacije osim onoga sto sam dobio od AverMedie s tunerom. Pitanje je trebam li koristiti i koje jos codec-e/aplikacije da rijesim problem?
Mozete uz moj profil vidjeti koju konfiguraciju imam....Nije do toga sigurno. Ne znam moze li se podesiti da se i graficka koristi u procesu obrade tv signala? Ako je to uopce potrebno? Hvala na pomoci :-)
P.S. Odgovor moze i izravno na mail.

#Edit:
Rijesio sam problem s tipkom koja utisava zvuk na daljinskom. Samo sam prebacio tipkovnicu na engleski jezik :-)

OK! --> Instalirao sam DVBViewer 3.9.4, PowerDVD 8, CoreAVC 1.7, nVidiaPureVideo Codec zadnja verzija 1.223.
U DVBVieweru sam odabrao PoverDVD-ov H.264 codec za MPEG 4 i ukljucio overlay. Medjutim slika mi je jos uvijek isprekidana i trza. Vise je nema nego sto je ima :-) ... Kada odaberem CoreAVC slika bude jos gora (razmrljana zelena boja uglavnom). Je li mozda problem u preslabom HD signalu (uglavnom varira ispod 80% i manje, ako to aplikacija dobro mjeri...)? Ostali (obicni dvb-t) programi su na 100% signala i odlicna slika.
Primjetio sam da se nVidijin codec pokaze u trayu samo kada gledam obicne programe, izgleda da je on samo za MPEG 2? Mogu li ga koristiti i za HD? U samome nVidia codecu sam oznacio da se koristi hardware (graficka) za dekodiranje. Ali kako cu znati da mi se graficka koristi za HD ako se pri pokretanju HD programa ne koristi nVidijin codec?
Mozda mi ovaj nVidijin PureVideo Codec samo smeta?
Osim toga powerDVD se rusi kada pokusam uci u Advanced settings???
Inace imam graficku nVidia 9600 512 MG.
Ima li lijeka za ovo????????

#Edit:
Izgleda da je problem ipak bio u slabom HDTV signalu. Prije par dana je signal bio dosta jak i slika je bila savrsena! Opterecenje CPU-a je pri gledanju HDTV-a bilo dosta nisko, oko 5% pa i manje, sto znaci da je dekodiranje signala ipak preuzela graficka kartica. Slika je stvarno izvrsna i lijepo ju je gledati, iako na promotivnom programu cijelo vrijeme vrte iste stvari... Steta sto ovo nisam uspio nastimati dok je jos trajalo nogometno prvenstvo.
Medjutim ova moja verzija DVBViewera se pokazala pomalo nestabilna. Snimanje je pucalo, a i pri normalnom radu je znao zapeti. U svakom slucaju kad se kod nas HDTV pocne emitirati komercijalno, valjda ce i aplikacija do tada biti stabilnija :-)
Dakle za sve one koji jos uvijek ne vjeruju, HDTV u Hrvatskoj nije mit, STVARNO RADI! ...tamo gdje ima dovoljno jakog signala ;-) ...

Zadnje izmijenjeno od: sskaro. 09.07.2008. u 08:56. Razlog: Nakon tretmana :-)
sskaro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2008., 14:28   #603
Midnight
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 38
HD HRT i Sony 40w4500

Nedavno sam kupio dotični TV, i lovi sve digitalne kanale, HRT1, 2, Novu I RTL... Također i HRT HD Promo.. međutim kod istog mi javlja ovu informaciju: Selected program is not available i nikako ga ne vidim...
Još mi nije jasno ako bi HRT HD trebao biti na 56-om kanalu, zašto moj TV ga ulovi na 42 gdje su u ostalom i svi ostali, a na 56-om nema ničega...
Midnight je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 14:40   #604
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pa, valjda ti telka ne podržava MPEG-4 nego samo MPEG-2
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 14:47   #605
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
cesto ugradeni tuneri podrzavaju samo mpeg2
i zato je moja preporuka uvijek uzet telku bez tunera
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 17:36   #606
Midnight
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 38
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
cesto ugradeni tuneri podrzavaju samo mpeg2
i zato je moja preporuka uvijek uzet telku bez tunera
Ne bih pisao ovaj post/temu da mi TV ne podržava MPEG4... nisam tukac...

40W4500
Midnight je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 18:06   #607
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Ne brinite, vas je uređaj ispravan! Potrebno je samo odabrati odgovarajuće postavke.
Slijedite upute...
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na