Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2007., 21:58   #31
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Zamijenio sam za Leadtek-a.
Radi, no prilikom brzih promjena kadra slika je ful zamuchena.
Da li je to problem u kartici? Kada je slika staticna izgleda zadovoljavajuce.
BTW, DVD mi bolje izgleda od DVB-T-a, no u svakom slucaju bolje nego analogno.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 23:26   #32
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Uzeo sam Gigabyte U8000, no radi mi samo sa ProDVB-om, Power Cinema-u nisam ni probao jer ne znam kako poriktati da prima mpeg4. To sto radi radi vrhunski (koliko daje signal, a ima ga 100%)

XP
DVBVievew
XP - Error – Can not render file.. DVB Viever Hardwer not available pa se srusi, tu i tamo krenu slika i zvuk sekundu pa nestanu.
Vista x64
Cak mi je poradilo, no kada sam izasao i ponovo pokrenuo ista greska kao i gore, BTW digne mi se dial-up ako nisam spojen, to se desi nakon sto kliknem na neki od programa.
Media Portal
XP
V 0.2.2.0
No tuner cards installed.
VISTA x64
V 0.2.3.0
No capture card(s) were found

No na kraju da se vratimo na nesto najblize naslovu teme. Kako mi DVBViewer krene na kratko primijetio sam da svaki kanal radi na 25 fps, mozda je zbog toga slika zamuchena prilikom naglih promjena kadra,te nece valjda tako biti i kada izadju iz eksperimentalne faze.
Inace, sta, ljudi ce gledati TV a slika ce im biti zamucena? Zhasu.

Ima li itko ideju za Media Portal i kako sloziti da to proradi?
mirek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2007., 02:42   #33
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
ja na svojem lcd-u gledam bez ikakvih problema digitalne programe
bojim se da onda tebi nekaj u kompu ne šljaka dobro........
__________________
thedman je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 03:52   #34
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 540
Citiraj:
Autor mirek Pregled postova
Uzeo sam Gigabyte U8000, no radi mi samo sa ProDVB-om, Power Cinema-u nisam ni probao jer ne znam kako poriktati da prima mpeg4. To sto radi radi vrhunski (koliko daje signal, a ima ga 100%)

XP
DVBVievew
XP - Error – Can not render file.. DVB Viever Hardwer not available pa se srusi, tu i tamo krenu slika i zvuk sekundu pa nestanu.
Vista x64
Cak mi je poradilo, no kada sam izasao i ponovo pokrenuo ista greska kao i gore, BTW digne mi se dial-up ako nisam spojen, to se desi nakon sto kliknem na neki od programa.
Media Portal
XP
V 0.2.2.0
No tuner cards installed.
VISTA x64
V 0.2.3.0
No capture card(s) were found

No na kraju da se vratimo na nesto najblize naslovu teme. Kako mi DVBViewer krene na kratko primijetio sam da svaki kanal radi na 25 fps, mozda je zbog toga slika zamuchena prilikom naglih promjena kadra,te nece valjda tako biti i kada izadju iz eksperimentalne faze.
Inace, sta, ljudi ce gledati TV a slika ce im biti zamucena? Zhasu.

Ima li itko ideju za Media Portal i kako sloziti da to proradi?
jao.

ajd po redu. instaliraj drivere od tv kartice najnovije sa sluzbene kartice (predpostavljam da dx9c i drivere od graficke vec imas). instaliraj codece, kreni od video i audio codeca. preporucam nVidia Pure Video + bilo koji audio (ac3 ili ffd ili neki, nije bitno). besplatna alternativa je FFDshow beta kompletan.

software. najbolji (ali ne i besplatan) je vec navedeni DVBViewer. on ima nekih svojih musica ako nisi... hm.. znas vec

drugi po redu bi ja stavio DVBdream. stabilan i dobar, sa mogucnoscu mjenjanja codeca i dodavanja pluginova. koristio jedan period, prije nego sto sam presao na DVBViewer.

media portal je all-in-one rjesenje, sa puno opcija, ali jako glomazan i spor (nekada i nestabilan). meni se nije pretjerano svidio.

ako nista od ovog neradi... hmm.. jbg
Dule je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 09:57   #35
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Citiraj:
Autor Ph03n1x Pregled postova
piše na HRT-ovom sajtu da je 1080i
koja je razlika između "p" i "i"?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 11:27   #36
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
@thedman
skinuo sam neke HD samplove na microsoftovoj stranici koji su 720p, ima jako puno dinamike, no slika mi se ne zamucuje niti ostavlja trag, dok...
Ne znam na kojoj dijagonali to gledas, mozda ne primjecujes, ja najvise vidim kad je neki sporu u pitanju.
@Dule
Fala
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 12:36   #37
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940

Evo moje postavke s U8000, radi ko beba. Na power Cinemi ni ne možeš dobiti Croatel, samo zvuk bez slike - PC ne zna baratati s Croatelovim signalom.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 12:41   #38
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Na power Cinemi ni ne možeš dobiti Croatel, samo zvuk bez slike - PC ne zna baratati s Cratelovim signalom
Jap, ni ne misle stavit podršku nekakvim patchem nego tek u novoj verziji
Vele ljudi da rade na tome.
Polako
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 12:42   #39
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Ima vremena < nije još ni v.10 izašla
tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 12:49   #40
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ma, DVBViewer je trenutno car.
Ni DVB Dream nije loš-a ne košta ništa
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2007., 13:43   #41
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
Citiraj:
Autor mirek Pregled postova
@thedman
skinuo sam neke HD samplove na microsoftovoj stranici koji su 720p, ima jako puno dinamike, no slika mi se ne zamucuje niti ostavlja trag, dok...
Ne znam na kojoj dijagonali to gledas, mozda ne primjecujes, ja najvise vidim kad je neki sporu u pitanju.
@Dule
Fala
a čuj ne uspoređuješ baš dvije iste stvari,nekaj ti očito koči sistem kad gledaš digitalnu.....
ja gledam digitalnu na 37" znači 94 cm i signal mi je na nekih 60-70%
istina meni je integrirana kartica u lcd pa ne znam možda je u tome razlika između nas dvoje........
__________________
thedman je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 15:16   #42
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Kako god bilo, ja i nisam bas zadovoljan. Pustim DVD, slika je mrak, pustim te sample-ove, isto, dok kada gledam DVB-T mi je isto kao kad spojim na analogni signal i slika jednostavno nije dobra. Ako si netko to ne moze docarati, neka ode u neki od ducana i pogleda LCD za vrijeme nog. utakmice. Cini mi se da je bas najbolji primjer nog. utakmica. Ukupno gledajuci igraci su mali u kadru i kao da im se dodjeljuje malo podataka, te kako se krecu, tako nema dovoljno informacija koje bi opisale taj pokret. Kada mi je u kadru recimo lice, koje se krece lijevo, desno, gore, dolje kako govornik prica, onda se to ne moze primijetiti i DVB-T izgleda mrak.
HD discovery mi isto lagano trzucka.

Promatrao sam jos malo sliku. Stanje je ovakvo. Ako je covjek u sredini kadra, a sve ostalo miruje slika je super, a i pokreti covjeka, no kada se kamera mijenja, znaci cijeli kadar se mijenja, onda trza ili sto je brza to je zamuchenija. Da li je to problem u codecu, LCD-u ili signalu koji dolazi sa DVB-T-a?

BTW, vjerojatno su danas vremenski uvjeti povoljniji, no S i Q su mi na 100% i na Odasiljacima i na Croatel-u.

Zadnje izmijenjeno od: mirek. 27.10.2007. u 15:56.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 17:43   #43
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
vidis ja sam bas skeptican oko toga koliko velika reza treba za gledati nogomet... naime prije sam gledao/snimao na kompu tekme i to je bilo negledljivo...spojim tv s kablom koji ide do kompa i to izgleda normalno... naravno mislio bih da je tuner los kad bi nebi imao jednako dobru sliku na svemu ostalome (serije,filmovi..)

prebrza promjena slike, jako puno detalja, nemoze se dobro napraviti filtiranje zamucivanja i sharpnessa... cak sam i skidao sa torrenta neke nogometne utakmice i slika je losa a hdtv rip ... mislim da je bio premiership u pitanju...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 18:02   #44
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Koliko ja kuzim, na CRT dolazi analogni signal koji ima rezoluciju valjda kao TV, onda je dosao DVD koje je donio vecu rezolucjiu od TV, pa CRT to spusti na svoju i daje najbolje sto moze.

Na LCD-u je nativna rezolucija recimo 720p, DVD izgleda dobro, nesto 720p odlicno, a 1080p nemam pojma.

Meni nije jasno kako ce sva ekipa sa LCD-ma gledati kako im slika trza i nikom nista. Imam i LCD projektor koji ima response 5ms, pa i dalje trza.

U krajnjoj liniji, gledati cu si tekme na crt-u, mada bi veci gust bio na zidu.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2007., 00:45   #45
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor Bugger Pregled postova
koja je razlika između "p" i "i"?
1080i (1,080 actively interlaced lines),
1080p (1,080 progressively scanned lines)

više možeš pročitati na wikipediji (tema HDTV)
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2007., 13:17   #46
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Vise mi nista nije jasno. Gledam HRT HD promo sa OiV-a, i mogu reci da je slika odlica, bez zamuchivanja i trzanja, Q na 80%. Na Discovery-u mi je Q 100% a slika losija. Vjerojatno je tako zbog onoga u nazivu - eksperimentalno :-)
U svakom slucaju, ne mogu pokrenuti niti jedan drugi program osim ProgDVB na XP-u.
Jucer sam ubacio Vistu ponovo da se instalira no sada mi javlja da fali neki dll.
BTW kada sam uninstall-iro DVBViewer kaze da nije obrisalo sve stvari te da ih mogu obrisati rucno. Ako se tu misli na program files onda ok, a ako na nesto drugo kako da ja znam sto obrisati?
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2007., 14:05   #47
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor mirek Pregled postova
No na kraju da se vratimo na nesto najblize naslovu teme. Kako mi DVBViewer krene na kratko primijetio sam da svaki kanal radi na 25 fps, mozda je zbog toga slika zamuchena prilikom naglih promjena kadra,te nece valjda tako biti i kada izadju iz eksperimentalne faze.
Inace, sta, ljudi ce gledati TV a slika ce im biti zamucena? Zhasu.
Samo polako, navalio si na taj DVB-T ko Mitzek na masni buncek
Toliko si instalirao softa i codeca da sad ni ne možeš znati kaj ne valja...

DVBViewer bi ti trebao raditi ok.
Pitanje je kako si ga podesio-drugi put daj SS.
Pitanje je i kaj si podesio za rendering, kao što možeš vidjeti tu:
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=243
ovisno o tome kaj podesiš može biti 25 ili u ovom slučaju 50.

Lupi friške XP SP2, instaliraj jedan soft za gledanje pa si daj malo vremena i poigraj se sa opcijama...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2007., 18:36   #48
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Na XP-u mi jedino i radi i to ProgDVB, pa bi radije eksperimentirao sa Vistom.
Zna li itko kako u potpunosti obrisati sve vezano za DVBViewer. Kada ga ponovo instaliram dobijem poruku folder already exists, vjerujem da se i u registre isto nesto spremi i ostavi mada se napravi uninstall.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 11:22   #49
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
@Jelc
Bok, toliko me zivcira sto ne radi da cu ipak pregaziti XP, i probati to sloziti.
Znaci ovako, instaliram XP iz nova (necu ostaviti instalirane programe, vec cu pljusnuti novu instalaciju), dodam SP2, te sve post patcheve. Nakon toga instaliram CoreAVC za H.264, te Nero za mpeg.
Instaliram drivere za U8000, instaliram drivere za graficku.

I to je to?
Nakon toga mogu instalirati DVBViewer ili moram jos nesto pripremiti za instalaciju?

Instaliram sve to, i jedino sto ne razumijem je koji renedering postaviti kako bi dobio 50fps?

Pozdrav!
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 11:41   #50
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Gle-stavi onako kako ti je Tor pokazao na slici.
Nero HD i CyberLink.

Onda se poigraj sa opcijama renderinga (probaj i Overlay Mixer i VMR9) pa vidi kaj ti više odgovara...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 19:41   #51
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Instalirao sve iznova i naravno da radi :-) Hvala.

Nego, nikako ne mogu podesiti 50fps bez obzira koji rendering odaberem. Imas li kakvu ideju, fali mi nesto?
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 22:05   #52
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor mirek Pregled postova
Instalirao sve iznova i naravno da radi :-) Hvala.

Nego, nikako ne mogu podesiti 50fps bez obzira koji rendering odaberem. Imas li kakvu ideju, fali mi nesto?
Evo, probao ja jučer i ATT pokazuje 50.

Koliko se sjećam prije kad sam isprobavao opcije znalo je pokazivati i 25 i 50-ovisno o opciji renderinga (valjda, ne sjećam se baš)

Da ne bude zabune, program se emitira u 25, ovo kaj ja pričam je samo ono kako ti prikazuje na kompu....

bdw-najvjerovatnije je zamućenje do LCD-a, kad sam znao DVB-T pustiti na stari CRT monitor nije bilo nikakvih zamućenja (ili puuuuuno manje)
Valjda će na ovim novim LCD-ovima koji će imati osvježenje do 100 biti bolje.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 01:40   #53
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Sorry no sto znaci ATT?

Zbog cega god bilo to zamucivanje, zivcira. No, kao sto sam napisao, kada je slika staticna nema tog zamucivanje, HRT promo HD i na tih 25fps-a izgleda je.no i onda kada je dinamicna.
Opcije za rendering su mi WMR 7 i 9, te Overlay, a dolje jos mogu oznaciti Nvidia nesto..

Ako netko zna kako natjerati na 50 fps-a bilo bi... Ono sto sam ja skuzio je da se pojava zove interlacing, te bi se raznim metodama, ili ti codecima trebala dati rjesiti. Jedina mana je sto jede vise procesorske snage.

@Jelc
Mozda ne bi bilo lose otvoriti novu temu vezanu za interlacing, jer vjerujem da su se ili ce se mnogi susresti s tim problemom

http://www.100fps.com/

Zadnje izmijenjeno od: mirek. 31.10.2007. u 02:11.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 02:14   #54
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
ATT je ATI Tray Tools.
Narihtaš si da ti se važne informacije (temp. GPU-a i slično ili FPS) pojavljuju na ekranu.
Tebi treba nekaj takvog ali za Nevidiu...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2007., 23:48   #55
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Uspio sam donkekle srediti DVB-T.
Slika mi je najbolja na OiV HRT (H.264), dok su 1,2 rtl i nova blaga katastrofa nausprot Coratelovim.
Ono sto jos nisam uspio skuziti je kako natjerati DVBViewer ili bilo koji player na 50fps.
Znaci, nista jos od gledanja tekmi, za pogledati film ili seriju je skoro kao da gledam DVD.

Renderer mi je postavljen na Unchanged.

Nisu mi jasna polja:
Use DVBSorce for mpeg files
Nvidia VMR fix
OSD VMR HT fix, naime tu mogu staviti kvacice ili ne, no ne primijecujem razliku. Bi li trebao koju od gore navedenih opcija ukljuicenu?

Na grafickoj mi pise da ima hardware accelator za mpeg1,2 i 4. Znaci li to da mogu nekako postelati da mi graficka dekodira kanale a ne software Nero ili Cyberlink?

I kako da dovraga natjeram deinterlacing na 50fps?

Puknul BUM ! :-)
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 01:09   #56
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
nevjerovatno koliko si ti truda uložio u ovo i dalje te zahebava
ja bi odustao već odavno..... zar nije postaojala neka druga opcija gledanja?
__________________
thedman je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 01:24   #57
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Imaš PureVideo za Nvidijine grafe, pa malo prouči što je to. Nije free, ali to ti dođe za ono što ti veliš
Citiraj:
mogu nekako postelati da mi graficka dekodira kanale a ne software Nero ili Cyberlink?
A ovo niš ne kužim kaj si htio reći:
Citiraj:
Znaci, nista jos od gledanja tekmi, za pogledati film ili seriju je skoro kao da gledam DVD.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 19:36   #58
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
@Vuco
Pa kada gledam film ili seriju onda je ok, no kada gledam tekmu onda se kamera mice, igraci trce k'o ludi pa je slika zamuchena.

Probao sam sa Pure Videom. Nije lose no ne vidim bas neku razliku. Valjda je stabilnije kada se pomaze hardwareski :-)

U DVB-u mogu postaviti Nvidiau za mpeg, audio, ac3, no za h.264 ne mogu nego koristim Cyberlink.
Zar ne bi mogao i za H.264 koistiti Nvidiu?

Da li netko zna cemu sluze:
Use DVBSource for mpeg files,
NVidia VMR fix,
OSD HT VMR fix, te koji od njih bi trebao imati ukljucen?
Vjerojatno su ta polja povezana sa Video renderer, koji sam ostavio unchanged.

Ukljucio sam Post Proccesor mada ne znam cemu sluzi, no kada nisam imao Pure Video nisam ga mogao ukljuciti.

Eto, hvala svima na trudu i strpljenju, a tekme ce vjerojatno izgledati dobro kada dodje HD.
E, da, ako gledam tekmu na malom prozoru na monitoru, onda je odlicna, tek kada stavim na full screen ili prebacim na projektor vide se te mane zamucivanja. Izgleda da je ipak kvaliteta signala prelosa.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 19:56   #59
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Samo serije 8500 i 8600 kod nevidije imaju podršku za H.264 i VC-1.

8800GTS ili GTX nema.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 22:03   #60
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
E moj mirek...DVBViewer ima izvrstan Help, kaj je tak teško odvojit pola sata i pročitat ga?
Ima čak i slikice da se ne patiš
Pročitaj Help-objašnjeno je dosta stvari koje tebe zanimaju...


bdw-baš sam prije 20-ak minuta prištekao drugi monitor (stari 17" CRT Zamzung), nikakve mutne slike, zamućenja, tekma izgleda čist ok.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 03.11.2007. u 22:45.
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na