Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2008., 11:43   #1
IVORY
Metaldiran od rođenja
Moj komp
 
IVORY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 50
Exclamation 5.1 zvučnici do 750 kuna

E ovako stoje stvari. Trebam postaviti jednom drugu kvalitetan( koliko je to moguce) 5.1 surround zvuk na komp. Na meni je da odlucim sta da uzmem od zvucnika, a raspolozivi budzet mi je 750kn. Za to para, nasao sam dva para 5.1 zvucnika, Logitech X-530(70W RMS) ili Genius SW-HF 5.1 5005(150W RMS). Dosad nekako mi je Genius povoljniji, i bolji za kvalitetno 5.1 ozvucenje, a plus tu je i daljinski, kojeg X-530 nema. Sad me zanima, da li da uzmem vec dobro poznatu marku po kvaliteti - Logitech - sa duplo manjom snagom, ili Genius, s kojim nemam nikakvog iskustva - sa duplo vecom snagom nego kod Logija?
IVORY je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 12:12   #2
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
1. Oboje su,fleks bi rekao - smeće
2. Drvo,makar mi smiješno to zvati drvo,al eto..ne možeš usporediti s nijednom plastikom,pa ni Z5500
3. Di je to taj Genius jeftiniji od X530? Pa ljudi ih daju samo da prodaju ovdje, dobiveni novi s akcije T-Coma,po 250kn sam čak vidio da idu,šta je tragikomično,jer se radi o solidnom setu ipak za-do 400kn
4. Ja bi na tvom mjestu uzeo Genius,kad već biraš između ta dva
5. Postavi si radije pitanje za šta ti treba 5.1 jer ti kablovi nisu bog zna kakve duljine i teško da ćeš postići neki kvalitetan surround na tome,ako samo slušaš mp3-ce i povremeno igraš,i 2.1 sistemi su ti odlični,a i 2.0
6. Pogledaj malo ostale teme,od koje zvučnike do ne znam..koje god,koristi tražilicu foruma,zato je i tu..
7. Sretno pri kupovini..ne moraš dati 750kn da bi zvučao dobro,skokni na newse,potroši 300kn na X530,ostalo štedi za neki ozbiljniji sistem.
8.Logitech po pitanju zvuka ima tri dobra seta,sa popratnom cijenom, Z3,Z2300 i Z5500,ostalo je polu-zvuk,gdje će i Genius 2.0 ili taj 5005 biti više nego dovoljan,i solidan..Drvo je drvo..pa kakvo god bilo..zvuk je dublji,topliji i osim estetskog dojma,ima stvarno akustičnu vrijednost..
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2008., 10:04   #3
IVORY
Metaldiran od rođenja
Moj komp
 
IVORY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 50
Ma znam ja sve to druze moj, ali nemam iskustva ni sa jednima od navedenih, pa zato pitam. Trazim one koji mogu napraviti koliko-toliko kvalitetan surround(ako je moguce). Malo sam proguglao i citao review-ove, i Genius mi se cini kao dobar izbor, zbog kablova, daljinskog i i takozvanog drveta. Ja imam kod sebe na kompu Altec Lansing FX5051, i mogu ti reci da je to veoma kvalitetan 5.1 surround. Ali posto ove ne kupujem sebi, nisam tolika picajzla oko odabira. Hvala na savjetu!
IVORY je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 15:12   #4
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
To od čega se Geniusi prave zove se MDF (Medium Density Fiber) i najčešće se koristi za izradu zvučničkih kutija općenito.
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 15:22   #5
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Geniusi all the way... Po mom subjektivnom osjecaju daju duplo bolji zvuk nego x530...
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 17:18   #6
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ono sto ti ja mogu reci je sljedece.

Geniusi mozda i bolje sviraju, ali to kako te _nerviraju_ je neprocjenjivo.

Mislim izrada tih geniusa je debilna. trafo zuji, furnir se ne drzi, kicasti su. Ma uzas uzas.

a sad u toj klasi da ti je drvo od neke vaznosti. Pa i nije. Mislim je. estetski su staleti ljepis (ovisno dal imaju ledice il ne) i to je to...

sto god da kupis - svira. I to je to.

Nisi naveo doduse kakva je soba, sto ce vise raditi, igre, filmovi ili muzika.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 17:26   #7
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Kazem i opet ponavljam - imam oba kompleta zvucnika, i koliko god da se tebi ne svidjaju po izgledu, (opet, stvar ukusa), svejedno bolje sviraju od logija... Zvuk na geniusima je cisci i bolje definiran nego na logitechu koji po meni imaju dosta mutan i neprecizan zvuk... U svakom slucaju, Fleks, za tih 750kn bas i nemas izbora (osim ako ne nadjes neki Altec Lansing kod nas), i ti Geniusi su po mom optimalni kompromis kvalitete zvuka i snage za te pare...
(eh da, i nista kod mene ne zuji, niti sta otpada sa njih, nhf, ali da li si uopce imao dodira sa tim zvucnicima? a da su kicasti - no comment...)
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 17:41   #8
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Kazem i opet ponavljam - imam oba kompleta zvucnika, i koliko god da se tebi ne svidjaju po izgledu, (opet, stvar ukusa), svejedno bolje sviraju od logija... Zvuk na geniusima je cisci i bolje definiran nego na logitechu koji po meni imaju dosta mutan i neprecizan zvuk... U svakom slucaju, Fleks, za tih 750kn bas i nemas izbora (osim ako ne nadjes neki Altec Lansing kod nas), i ti Geniusi su po mom optimalni kompromis kvalitete zvuka i snage za te pare...
(eh da, i nista kod mene ne zuji, niti sta otpada sa njih, nhf, ali da li si uopce imao dodira sa tim zvucnicima? a da su kicasti - no comment...)
Ne samo da je imao dodira nego je pao i review iz kojeg nije naodmet izdvojiti neke dijelove

Citiraj:
Autor Fleks
Konstrukcija je dobro slozena, ne ostavljaju dojam loseg korejskog proizvoda, nego lijepog HIFIa. Ovih dana ih otvorim, pa cu vidjeti sto ima unutra. Sateliti su teski i masivni. Fora izgeldaju i na prvi pogled se mogu cak zamjeniti sa nekim hifiem renomiranih engleza, amera ili danaca. Al to je dok se ne upale naravno... Sub je isto tak full tezak i masivan, samo mu kontrolna ploča uljeva dozu kine, sto zbog natpisa genius to zbog plasticnih potenciometara, koji su uput receno na mene ostavili VRLO dobar dojam, jerbo se UOPČE ne klimaju.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 19:25   #9
joga bonito
Premium
Moj komp
 
joga bonito's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Vukovar
Postovi: 436
geniusi su odlicni, imo sam ih i prezadovoljan!

sad je izaso "redizanj" 5005 serija i sad jos ljepse izgledaju samo sto sada vidim da ih vecinom u sivoj boji imaju nikako da dobiju u trešnja boji
joga bonito je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2008., 12:34   #10
IVORY
Metaldiran od rođenja
Moj komp
 
IVORY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 50
Jedino sto sam cuo lose za Geniuse je da im sub brzo odapne. Sto se tice ostalog Genius mi se cini dosta bolji. Soba je 4X4 i zvucnici bi bili koristeni za slusanje muzike(uglavnom), i tu itamo koji film i igricu.
IVORY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2008., 15:28   #11
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor IVORY Pregled postova
Jedino sto sam cuo lose za Geniuse je da im sub brzo odapne. Sto se tice ostalog Genius mi se cini dosta bolji. Soba je 4X4 i zvucnici bi bili koristeni za slusanje muzike(uglavnom), i tu itamo koji film i igricu.
Moji su bili dva puta na garanciji samo zbog suba sto se raspao. nemoram pricati da to vise nikad nije nakon toga sviralo dobro...

P.S. daj si makni ovo ''heavy audiophil'' smijesno izgleda...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2008., 18:35   #12
joga bonito
Premium
Moj komp
 
joga bonito's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Vukovar
Postovi: 436
a kako ode sub u kojem smislu??

ja s njima stvarno nisam imo nikakvih problema ovisi kakve pogodis valjda al cuj za tu cijenu su odlicni eh sad o kvaliteti kako kome ja sam ih imo 1.5 god i nikad nista
joga bonito je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 02:44   #13
IVORY
Metaldiran od rođenja
Moj komp
 
IVORY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 50
Znaci bio sam u pravu, sto se tice suba. A "heavy audiophil" i treba da je smijesno, barem sam ja zbog toga i napisao.....
IVORY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na