Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2008., 14:44   #1
Razarac
Premium
Moj komp
 
Razarac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
Thumbs up Problemi sa HTPC-m !?

Evo ovako
Slozio sam PC koji mi koristi iskljicivo za gledanje TV programa i filmova ( tu i tamo poslusam malo muzike ) i stalno mi je spojen samo na plazmu.
Komponente su sljedeče:
MBO: GA-MA780GM-S2H
CPU: AMD 5200+
VGA: ATI HD3450 spojena u Hybrid CrossFire
RAM: 2*2GB PC-6400
HDD: 500GB
OS: VISTA HOME PREMIUM+Vista Media Center TV Pack Fiji
DVB-T: Terratec Cinergy 2400iDT
DVB-S: AverMedia DVB-S Pro

Ali imam dva velika za mene nerješiva problema pa ako neko zna pomoči.
1 problem: Kada gledam DVB-T TV program ( HRT1, HRT2, RTL, NOVA ) slika mi zastane na pola sekunde i pojave se kvadratiči po ekranu ( cca 3*3 cm )
sve skupa traje max pola sekunde i poslje sve ok, ponekad se pojavljuje 5-6 puta u sat vremena a ponekad 2-3 puta. ( češče se pojavljuje kod brzih izmjena slike )
Stavio sam nove drajvere za Vistu, isprobavao codece ( ove, one... ) al ništa nije pomoglo. Od kuda da sada krenem ? gdje da trazim uzrok problema ?
TV gledam isključivo u Windows Media Centru a filmove (Matroska, Divx) u ZoomPlayeru i tu sve vrti za 5 nema nikakvih zastajkivanja i deformacija ( gledam tu posto neznam podesiti da dobijem titlove u VMC).
Primjetio sam kada zelim samo gledati TV (Live TV) da komp cijelo vrijeme snima tv program ( u blokovima od 1h ) mozda tu lezi problem jel ima gdje da se iskopca ta funkcija.
2 problem: Kada zelim ugasiti komp sa daljinskim ( koristim Vista MC daljinac ) stisnem onaj "power" gumb ( sleep ) i komp se ugasi ALI nakon nekog vremena ( nekada 1h a nekad 5h )
on se upali sam ( jedino kad ga gasim na "shut down" se ne upali sam ali onda se ne upali i kad bi trebao da snimi neki program sa tv-a. U biosu sam postavio S3 i da
ga moze probuditi samo USB ( mada sam probavao i druge opcije al bez napretka ).
Prvi put se susrecem sa ovakvim problemom pa neznam kud dalje a nisam našao nikakva kvalitetna uputstva za MCE.
Razarac je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 14:59   #2
suba
Vozi katru :))
Moj komp
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 161
Što se tiče dvb-t i štekanja slike, možda ti signal nije dovoljno jak.. Ja imam sličnih problema jer imam dosta slab signal..
A ovo što ti snima tv program ti je timeshifting.. Korisna stvar, dok gledaš tv on snima i ti onda možeš premotavati unatrag ili pauzirati tv i slične stvari.. Ne vjerujem da to uzrokuje štekanje..
suba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2008., 15:28   #3
Razarac
Premium
Moj komp
 
Razarac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
Signal je jak probao sam sa DVB Dream-om mislio sam i ja da je to problem ali nije.
(sada imam spojeno na vanjsku riblju kost antenu al sam posudio DVB-T vanjsku antenu sa pojačalom i isti problemi su bili) čak mi je bolja slika na ribljoj kosti.
Razarac je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 16:51   #4
Klokan
Premium
Moj komp
 
Klokan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
Pa kad imaš sleep opciju, vjerojatno ga probudiš klikom nekim ili ako staviš da se nešto snima pa se probudi u to vrijeme... ili se sam od sebe budi(znači nisi apsolutno ništa dirao miš, tipkovnicu, daljinski, ništa se ne snima...)
Klokan je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 17:22   #5
Razarac
Premium
Moj komp
 
Razarac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
Pa problem i je u tome što se sam od sebe budi nitko ništa ne dira a on se npr u 3h ujutro upali sam i rokče dok ga ponovno ne ugasim na "power" tipku .... i za par sati se opet upali.
Razarac je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 17:26   #6
Klokan
Premium
Moj komp
 
Klokan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
pa mislim, i tak ti je svejedno dal je u sleep-u ili radi 24/7...ista je buka i sve, samo tv ugasiš a on nek radi .... ako hoćeš tišinu ugasi ga skroz. što se tiče buđenja nemam pojma :/
Klokan je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 17:40   #7
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
komp se ugasi ALI nakon nekog vremena ( nekada 1h a nekad 5h )
on se upali sam
Moguće buđenje preko LAN-a? Događa li se i kad nije spojen na mrežu?
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 18:01   #8
Getriba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
da ga možda ne budi neki program koji se hoće update-at? mislim da se i meni zbog tog znao lap palit iz sleepa...
Getriba je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 18:18   #9
Razarac
Premium
Moj komp
 
Razarac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
U biosu sam iskopčao sve osim usb-a da ga može pobuditi.
Sumljao sam i ja na LAN kabel pa sam ga fino isčupao van na 10-ak dana ali nije ništa pomoglo on i dalje po svome a mislim da nije niti nekakav programcic u pozadini pošto
mi taj komp služi samo za TV i filmove pa nisam ništa gore niti instalirao ( nemam instalirani office,Adobe baš nikakve programe osim Vista Home Premium sa iskopčanim update-om i Zoom player )
Razarac je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 10:37   #10
Razarac
Premium
Moj komp
 
Razarac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
Šta nema nitko koju ideju ? Dobro, ali mene više muči to što mi slika zastajkuje to mi je problem br. 1 ima li tu kakav prijedlog ?
Razarac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2008., 13:46   #11
suba
Vozi katru :))
Moj komp
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 161
Ja gledam tv u MediaPortalu i znao sam imati problema sa nVidia codecom, stalno je štekalo, bez obzira na jačinu signala.. Sad sam stavio defaultni i radi bez problema (kad ima signala )
Ne znam kako funkcionira na Visti, ali vrijedi probat se malo poigrat s codecima..
Osim toga i signala mi apsolutno ništa ne pada napamet..
U biti, meni zna zaštekati i kad mi dolazi poruka, pa mi mobitel stoji dalje od kućišta da ne smeta.. Ono, znam da je longshot, ali..
suba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na