Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.08.2016., 13:05   #1
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
Vodenjo Hlađenje glasna pumpa

Pozz, kupio sam vodeno hlađenje (liquid AIO cooler). Super radi temperature su niske ,ali pumpa se čuje ko da hard disk roštari konstatno. Radi se o Deepcool Malestorm 240. Znam da nije neko super vodeno, ali stvarno super su temperature za overclock, ali me brine ta pumpa dali je to normalno. Kontaktirao sam DeepCool oni kažu da odnesem na garanciju i da prestanem koristiti hladnjak odma hahah. Tko ima iskustva s ovim stvarima? Prvo vodeno koje sam kupio možda i zadnje bar nisam puno love dao
smartmaster je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2016., 13:07   #2
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Snimi i stavi na youtube. Percepcija buke je skroz subjektivna pa je tesko ovako reci.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2016., 13:09   #3
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
Sad na poslu, možda kad se vratim. Sigurno znaš tipa stari IDE- Disk i defragmentacija i roštarenje- čuje se
smartmaster je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2016., 13:10   #4
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
Da probam smanjit napon na pumpi, malo sam čito da to nije pametno. Ništa ne znam o ovom samo znam da su temperature niske to je, al glasno je
smartmaster je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2016., 13:22   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Probaj si malo okretat kućište dok radi komp. Više nego normalno se zna čudi pumpa dok ima zarobljenog zraka u njoj.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2016., 13:38   #6
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Probaj si malo okretat kućište dok radi komp. Više nego normalno se zna čudi pumpa dok ima zarobljenog zraka u njoj.
Probavo sinoć to nije pomoglo, jedino da sve razmontiram ,pa da ju vrtim na suho samo na napajanje uključeno bez ostalih komponenti to bi možda pomoglo, ali treba opet sve to rastavit uff. Inače sve namontirao kako treba, znam da nije kvalitetno vodeno, ali bi se samo trebale čuti vibracije pumpe jel tako? To mi ne smeta, ali to pucketanje sigurno ne bi trebalo biti. Imam 6 pwm dobrih ventilatora sa spliterom na cpu pwm, 600 okretaja ne čuju se. Probao isključiti njih i hard disk da budem 100 siguran.
smartmaster je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2016., 13:54   #7
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
mene moj corsair prcao par dana, isto sam ga vrtio ovako onako ali onda sam preko njihovog programa smanjio pa nakon par minuta pojacao pumpu na max, doslovno se culo kao kad kotlić puni vodu i pumpa je zasutila

garant imas zraka kao sto ti je Pupo iznad napisao, sad ne znam kako oni stoji sa podrskom, dal imaju software za vodeno..
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2016., 14:00   #8
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
mene moj corsair prcao par dana, isto sam ga vrtio ovako onako ali onda sam preko njihovog programa smanjio pa nakon par minuta pojacao pumpu na max, doslovno se culo kao kad kotlić puni vodu i pumpa je zasutila

garant imas zraka kao sto ti je Pupo iznad napisao, sad ne znam kako oni stoji sa podrskom, dal imaju software za vodeno..
Probat ću preko fan controlera tako provrtit malo. Ako se smije ne znam jel zdravo to za pumpu briga me možd pomogne. Nemaju ništa koliko znam. Fakat hladi dobro čudo, ali uvijek je nešt u pitanju
smartmaster je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2016., 16:15   #9
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,032
Moj prvi Corsair je klokotao, zamjenio, pumpa se počela glasati nakon godine dana.
Zamjenio za Nocutuu.
Smanji napon, to je bila preporuka po Corsair forumima.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2016., 19:02   #10
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
Probavam upravo, pumpa se orginal vrti na 2300, spustio na 1100 nečujno tu i tamo se oglasi. Temperature iste 3-5c razlike na aida stress testu i igrama, i dalje ne znam dali smijem to radit ,pa ako mi netko može odgovoriti. Kad ju šibnem na full i dalje rošta. Kako da znam dali je zrak ili glasna pumpa. Oprostite mi na glupim pitanjima, slabo se snalazim sa ovim. Dali da rastavim pa da ju upalim na suvo i prodrmavam ako je zrak unutra?
smartmaster je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2016., 20:10   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Treba izbjegavati rad pumpe na suho jer će time postati još gora.
Probaj sad podizati rpm (sa tih 1100), time će se podizati i napon na kojem radi, dok ne postane preglasna pa vratiš samo malo.
Na taj način ćeš riješiti buku a pumpa će biti što bliže nazivnom naponu (12V) i neće biti nikakvih problema.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2016., 22:48   #12
smartmaster
Premium
Moj komp
 
smartmaster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 260
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Treba izbjegavati rad pumpe na suho jer će time postati još gora.
Probaj sad podizati rpm (sa tih 1100), time će se podizati i napon na kojem radi, dok ne postane preglasna pa vratiš samo malo.
Na taj način ćeš riješiti buku a pumpa će biti što bliže nazivnom naponu (12V) i neće biti nikakvih problema.
Thx na pomoći do sad se zezao s tim i ne zelim vise. Kontaktirao deepcool kazu da pumpa ne bi trebala tako radit da ju izvadim odma van i posaljem nazad, malo panicare ,ali super podrska. Vracam nazad i uzimam nesto drugo nakon garancije ako prođe ok. Moze preporuka fx 8300 4,4- 4,5 da nije traktor tiho kolko ide do 600kn thx jos jednom.
smartmaster je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na