Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro Jučer, 21:46   #2851
messiah
aka Mithrandir
Moj komp

messiah's Avatar

Datum registracije: Nov 2003
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Može mala pomoć oko kalibracije? Nikada nisam ništa kalibrirao, pa odakle krenuti?
Imaš neki hardver za kalibraciju ili bi kalibrirao ovako od oka?
messiah je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 22:24   #2852
Mommistake
Moderator
Moj komp

Mommistake's Avatar

Datum registracije: Nov 2008
Odokativno
Mommistake je online   Reply With Quote
Staro Jučer, 23:37   #2853
nub
PREMIUM
Moj komp

nub's Avatar

Datum registracije: Dec 2014
Ovo je dobro za početak http://www.lagom.nl/lcd-test/
nub je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 00:19   #2854
Mommistake
Moderator
Moj komp

Mommistake's Avatar

Datum registracije: Nov 2008
Pogledao na brzinu što se tu traži, monitor izvađen iz kutije, osim nekih sitnica, sve vidim, sve mi se čini sasvim u redu.
Mommistake je online   Reply With Quote
Staro Danas, 01:31   #2855
Bub0
Registered User
Moj komp

Bub0's Avatar

Datum registracije: Jul 2019
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Pozdrav ljudi. Imam S2719DGF koji radi u kombinaciji sa NVIDIA grafičkom karticom. FreeSync aktivan, 2K reza i 144Hz.
Svakih dan-dva kad dođem za komp nakon nekoliko sati odsustva refresh rate se spusti na 60 Hz i u opcijama (win i nvidia control panel) samo nudi 59 i 60 Hz, 144 Hz kompletno nestane.
Dakle komp je upaljen 24/7, monitor postavljen u winsima da ode u sleep mode nakon 1h, no svejedno kad idem AFK na dulje vrijeme gasim monitor na gumb.
Da bi se 144 Hz vratio moram iskopčati i ponovno ukopčati DP, ON/OFF overclock 155 Hz ili FreeSync.
Gašenje monitora na gumb, restart kompa ne pomaže. Pokušao reinstalirat drivere od grafe (DDU) prvo, nakon tog i Windowse, ništa. Također drugi novi DP kabel isto nula bodova. Vraćanje monitora na tvorničke postavke isto ništa.

Je imao tko slična iskustva sa istim ili drugim monitorom?
Slično iskustvo, isprobao nekoliko DP kablova, ali nikako natjerati monitor da radi na 2K 144hz preko DP-a. Jedino preko HDMI 2.0 radi na 144 hz i daje rezoluciju 1440p. Tako da eto, problem i dalje nije riješen ali mi toliko ni ne smeta pošto vidim da nema tearinga u igrama. A neda mi se zajebavati sa tim trenutno.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 08:28   #2856
MarioEf
Premium
Moj komp

MarioEf's Avatar

Datum registracije: Jun 2007
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Slično iskustvo, isprobao nekoliko DP kablova, ali nikako natjerati monitor da radi na 2K 144hz preko DP-a. Jedino preko HDMI 2.0 radi na 144 hz i daje rezoluciju 1440p. Tako da eto, problem i dalje nije riješen ali mi toliko ni ne smeta pošto vidim da nema tearinga u igrama. A neda mi se zajebavati sa tim trenutno.
Jesi probao sa ovakvim DP-om? Neki se kunu da im je to riješilo probleme koje su imali sa drugim kabelima. https://www.amazon.com/gp/product/B0...0?ie=UTF8&th=1
MarioEf je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 09:31   #2857
nub
PREMIUM
Moj komp

nub's Avatar

Datum registracije: Dec 2014
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Meni radi s dp kablom. Samo je bitno da kabel ima dobar bandwith jer je 155hz/1440p već pushing rođo za kablove niže gradacije. Uzeo sam najjeftiniji koji je 1.3/1.4 i radi bez greške https://www.nabava.net/search.php?q=displayport+1.4

Zadnje izmijenjeno od: nub. Danas u 09:36.
nub je offline   Reply With Quote
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno