Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2007., 14:03   #61
Ante3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 31
a jel bi to štimalo za 210 - 11 C?
Ovi driveri mislim....Vista mi se vuče ko krepana mačka
Ante3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2007., 14:21   #62
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
daj specifikacije laptopa, detaljno
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2007., 01:40   #63
stankovic
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 2
Vidim da je vise vas instaliralo XP na a210-16f. Da li baterija bar malo duze drzi pod XP-om? Kod mene, na Visti, izdrzi oko 1h i 50 min (net, kucanje, nista zahtevno).
Koliko je realno ubrzanje u radu na XP-u? Koliko se brze podize sistem, za koje vreme se aktiviraju i koliko brze rade isti programi/igre pod XP-om?
stankovic je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 08:36   #64
skakavac111
Registered User
Moj komp
 
skakavac111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Gorski Kotar
Postovi: 20
evo jucer sam skinuo drivere za xp, i danas pokušavam instalirat xp i nikako mi neide... kaj moram napravit da mi instalacija prodje, jer kad stavim cd od xp otvori ekran gdje piše da li želim popraviti windowse ili startai u normalnom modu...
skakavac111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 10:27   #65
skakavac111
Registered User
Moj komp
 
skakavac111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Gorski Kotar
Postovi: 20
Citiraj:
Autor skakavac111 Pregled postova
evo jucer sam skinuo drivere za xp, i danas pokušavam instalirat xp i nikako mi neide... kaj moram napravit da mi instalacija prodje, jer kad stavim cd od xp otvori ekran gdje piše da li želim popraviti windowse ili startai u normalnom modu...
skakavac111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 10:38   #66
skakavac111
Registered User
Moj komp
 
skakavac111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Gorski Kotar
Postovi: 20
Citiraj:
Autor skakavac111 Pregled postova
evo jucer sam skinuo drivere za xp, i danas pokušavam instalirat xp i nikako mi neide... kaj moram napravit da mi instalacija prodje, jer kad stavim cd od xp otvori ekran gdje piše da li želim popraviti windowse ili startai u normalnom modu...

evo stavio sam windowse, sada ima problem sa 2 drivera

video controler (vga comptabile)

audio device on high defination audio bus

kako da to sredim, stavio sam one sve drivere koje sam skinuo s rapideshare/a

i nije mi htio instalirat bt jer mi govori da ga upalim izvana, a gdje se to pali
skakavac111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 13:39   #67
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
@skakavac111
-audio device on high defination audio bus - samo dopusti da windowsi provjere postoje li driveri na netu, već sam ti to rekao u prijašnjim postovima
-driveri za grafu - skini zadnje catalyste i ovaj alat, i pročitaj kako modificirat drivere
http://www.driverheaven.net/modtool/
@stankovic- očekuje 10-15% veće trajanje baterije, vista ti uzima 100% i više rama, konkretno meni xp uzima 250-300mb sa puno programa u pozadini, vista 600 sa samo par
u igrama očekuj 20-60% više fpsa, sve ovisi o tome kako je igra (ne)optimizirana za rad na visti
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 21:41   #68
markom2005
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: tu negde
Postovi: 2
Citiraj:
Autor vodokotlic Pregled postova
Evo ovdje linkova za drivere:
http://rapidshare.com/files/71081998...XP_drivers.rar
http://rapidshare.com/files/71092525...F_BT___VGA.rar

Imam jos jedno pitanje. U device manageru mi stoji jedan Audio Device on High Definition Audio Bus koji je "viška" jer je zvuk uredno instaliran i radi. Zna li netko sto to predstavlja?
Zamolio bih te (ili nekog drugog ko ima ove drajvere), ako ti nije problem, da ponovo postavis drajvere na rapidshare (ili mi posaljes na email). Izbacuje poruku ,,File not found''.

Hvala unapred!
Pozdrav.

Zadnje izmijenjeno od: markom2005. 12.12.2007. u 21:51.
markom2005 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 23:43   #69
Prince-Artas
Premium
 
Prince-Artas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
meni linkovi uredno rade
Prince-Artas je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2007., 13:39   #70
markom2005
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: tu negde
Postovi: 2
I meni sada rade nego sam bio pogresio. Umesto da kliknem na link ja sam ga kopirao a tu su bile one tri ... zato mi nije htelo. Hvala u svakom slucaju. Pozdrav.
markom2005 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2007., 16:07   #71
mastika
Registered User
 
mastika's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: mekinje
Postovi: 6
koliko vam traje baterija???? meni otprlilike sat vremena. jel to normalno?
mastika je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2007., 20:23   #72
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Naravno da je normalno, ta baterijica nije dorasla svom tom ugrađenom hardveru. Najvise sto sam ja uspio izvuci je sat i 45 minuta surfanja; sa osvjetljenjem, CPU-om i GPU-om na minimumu i wirelessom i bluetoothom iskljucenim. Ako ga se pak gazi u nekoj novijoj igri, moze se ocekivat najvise trecina tog vremena.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 00:02   #73
piroska
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 31
dobro. a jel mi mozes jos molim te raci gdje se to sve smanjuje. npr za osvjetljenje znam al mi se apsolutno nista ne dogadja kad stiscem te tipke.
piroska je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 00:46   #74
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Ako si na visti onda bi ti morale radit tipke za svjetlinu, nes ti onda nije u redu. Ako si pak stavio XP onda zaboravi te tipke i instaliraj toshiba power saver ili ako ti je do naprednijih opcija RM CPU clock utility. Za gpu pak imas AMD GPU clock tool. Sve se ovo mozes skinut s neta.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 09:12   #75
piroska
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 31
stavila sam xp pa je vjrojatno onda u tom problem. ugl hvala. velika mi je utjeha da je to zbog xp-a.
a za ovu bateriju, jesi siguran da i tebi nes ne valja? jel uglavnom ljudi koji posjeduju ovu masinu, koliko sam dosad saznala, kazu da im radi oko 2 sata. mislim, neznam, raspitujem se, pa eto...
piroska je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 10:06   #76
piroska
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 31
eh da i jos nesto. zaboravila sam napomenit da tipka fn u kombinaciji sa drugim f tipkama radi. npr. fn+f3 bez problema ode na stand by. jel moguce da samo f6 i f7 ne rade zbog xp?
piroska je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 11:17   #77
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Tako je... neke tipke rade, neke ne. Meni isto radi lock, standby, numlock... Ali kazu na toshiba forumu da puna funkcionalnost nece bit dok neko stvarno ne napise drivere za XP (znaci nemoze se zamjenit s driverima nekog drugog modela).
Dva sata se mozda i mogu postici, ali stvarno smanjivanjem svega na minimum... pri cemu se skoro pa gubi upotrebljivost stroja. Moguce je da modeli na Intel platformi imaju nesto bolje vrijeme ali u biti se svodi na isto; Ovo je kucni desktop replacement i pretpostavlja se da ce vecinu svoga vijeka provest na zici. Naravno da se moze uzet i jaca baterija ali time ce sama masa odletit u nebo a opet se nece dobit neko spektakularno vrijeme autonomije.
P.S. Nema potrebe za dvostrukim postom, ak nesto zaboravis napisat uvjek postoji tipka edit.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 17:18   #78
piroska
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 31
hvala ti na informacijama. drago mi je da je tako, a sto se tice baterije, nije da mi je potrebno da bude stalno bez zice, al ono, ne bih da ne radi. jos cu pricekat, al ak bude doslo do tog da mi radi tipa pol sata a da ne radim nista onda cu ici reklamirat.

piroska je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 22:44   #79
piroska
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 31
e nikak mi ne radi power saver. imas nesto pametno za mene? aj aj sigurno imas!
piroska je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 17:30   #80
primorac0
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: hrvatska
Postovi: 2
Pitanje

Citiraj:
Autor vodokotlic Pregled postova
ide jako dobro, nativna rezolucija, detalji na medium. NFS nikad nije trazio visok framerate da bi bio igriv
Pročitao sam da imaš drivere za Toshiba A210-16F XP. Volio bi da mi pošalješ
na moj majl (primorac0@net.hr Hvala.
primorac0 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2007., 00:02   #81
piroska
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 31
e ja jos uvijek nisam uvjerena da je normalno da baterija radi sat vremena. punim ju 24 sata, i praznim dok ne crkne, al ni jednom nije radila duze od sat. cak se desilo da apsolutno nista na njemu nisam radila, i da je, uz power saver i sve na minimumu radila 50 minuta. mislim da je vrijeme za reklamaciju.

jel zna netko, u tom slucaju, jel samo zamjene za novu il danima bude na servisu?
piroska je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2007., 01:24   #82
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Citiraj:
Pročitao sam da imaš drivere za Toshiba A210-16F XP. Volio bi da mi pošalješ
na moj majl (primorac0@net.hr Hvala.
Onda si isto tako mogao vidjeti da sam postao linkove za skidanje istih u istom ovom threadu.

Što se tiče baterije, vise nemam nekog pametnog savjeta. Mislim da je najbolje nazvat servis i s njima popričat o tome
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2007., 12:09   #83
piroska
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 31
evo pozvah servis i rekoše da ga donesem na testiranje baterije. pa ćemo vidjet...
piroska je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2007., 22:44   #84
runner_kt
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 11
Koja je vama temperatura procesora. Meni je u everestu uvijek na 50c pa i više što mi se čini malo previše??!
runner_kt je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2007., 23:51   #85
stankovic
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 2
Citiraj:
Autor vodokotlic Pregled postova
Moguce je da modeli na Intel platformi imaju nesto bolje vrijeme ali u biti se svodi na isto;
I nemaju... jedan moj kolega ima isto a210 samo sa core 2 duo procesorom i baterija otprilike isto drzi.

@runner_kt


Mislim da je to normalno. I kod mene se dosta greje, ne znam tacno do koliko stepeni. Ako ukljucim neku zahtevnu igru, vazduh koji izlazi je maltene vreo .
stankovic je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2007., 00:31   #86
toni_hr
Premium
 
toni_hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 116
Preuzimam ga sutra, pa cu onda u detaljnije polemike, ali sto se tice temperature, nista cudno...Sve iole bolje grafulje nakon duzeg koristenja stvaraju pecnicu u haubi, pa razmislite malo koliki je to prostor...Laptopi inace nisu ni u kojem slucaju pogodni za jake grafulje jer nakon nekog vremena bjesomucnog igranja nekoliko dana od 7-8 sati, znalo se cesto dogadjati savijanje maticne ploce...Ova kartica u njemu je taman, ipak je ovo lap...Jos nesto, kad je preuzmem, ni sekunde necu drzati to sranje od Viste, a to preporucujem svima, pogotovo onima koji se cesto igraju, jer je razlika nebo i zemlja, uostalom do prije misec dana drivera za XP nije bilo ni za lik, jer su na silu htjeli progurati Vistu, ali golemo nezadovoljstvo korisnika natjeralo ih je na to...I zato zahvaljujem Bogu i vama, drage kolege sto ste otvorili ovu temu, da se pomogne mnogim vlasnicima koji se muce s djecjim bolestima Viste...Dok se to ne preboli, instalirajte XP i siguran sam da Toshiba tada leti...I vise nego siguran u to...Do sutrasnjeg javljanja nakon instalacije, lijep pozdrav !
toni_hr je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2007., 13:19   #87
helsing
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
Kada pokusam instalirat xp na slican takav laptop (a200-1n2), izbaci mi poruku da ne nalazi hdd.
Cini se da treba instalirat SATA drivere ili kaj vec, a kak da to izvedem ak lap nema floppy-ija, a kad stisnem f6 pri bootanju xp-a(sp2) uopce se nis ne dogadja?
Molim pomoc

EDIT: Sad sam s nliteom pokusao integrirat drivere u xp instalaciju, ali neznam koji su driveri za taj lap. Kad ih skinem, imam dva .inf fajla iaahci.inf i iastor.inf, i kad recimo u nliteu oznacim iastor.inf, on me jos pita koji je tocno driver za lap i ponudi ovaj izbor: - Intel(R) 82801IR/IO SATA RAID Controller (Desktop ICH9R)
- Intel(R) 82801IR/IO SATA AHCI Controller (Desktop ICH9R)
- Intel(R) 82801HEM SATA RAID Controller (Mobile ICH8M-E)
- Intel(R) 82801HEM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-E)
- Intel(R) 82801HBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M)
- Intel(R) 82801HR/HH/HO SATA RAID Controller (Desktop ICH8R)
- Intel(R) 82801HR/HH/HO SATA AHCI Controller (Desktop ICH8R)
- Intel(R) 631xESB/632xESB SATA RAID Controller (Workstation ESB2)
- Intel(R) 82801GHM SATA RAID Controller (Mobile ICH7RM)
- Intel(R) 82801GBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH7M)
- Intel(R) 82801GR/GH SATA RAID Controller (Desktop ICH7R/DH)
- Intel(R) 82801GR/GH SATA AHCI Controller (Desktop ICH7R/DH)

Koji od ovoga da obaberem?

Zadnje izmijenjeno od: helsing. 30.12.2007. u 13:44.
helsing je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2007., 13:47   #88
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Po x na milijunti put - odi u BIOS, nađi negdje 'SATA mode' i prebaci u 'IDE Native Mode'. Save-aj te postavke i izađi iz BIOS-a.
Drugo rješenje je
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=36885

EDIT: odaberi Mobile ICH8M
http://www.intel.com/design/chipsets...umentation.htm
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 30.12.2007. u 14:00.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2007., 14:42   #89
helsing
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Po x na milijunti put - odi u BIOS, nađi negdje 'SATA mode' i prebaci u 'IDE Native Mode'. Save-aj te postavke i izađi iz BIOS-a.
Drugo rješenje je
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=36885

EDIT: odaberi Mobile ICH8M
http://www.intel.com/design/chipsets...umentation.htm
Hvala. Jer u biosu nema ovih opcija, pa je nlite jedino rjesenje.
helsing je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2008., 02:09   #90
dawy
Registered User
 
dawy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Pozdrav svima.
Ja imam toshibu, a200-10w (proc Intel 2 x 2.0 ghz, 2gb rama, 200 gb hdd, nVidia geForce 7300go) i mislim zadržat vistu i nasnimit xp (dva os-a). Zanima me da li bi to radilo isto kao da obrišem vistu i nasnimim xp. Za koju opciju ste se vi odlučili (oni koji su mijenjali vistu s xp-om) i koja je bitna razlika ?
dawy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na