Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2013., 23:47   #31
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Budem se sjetio fotkice i screenshotove nabaciti za vikend, trenutno je lap na putu i koristi se za Skajpanje do mene. Ma koristit će se i po doma malo, jer je idealan za couch surfing. Tabljet je bolji, ali ipak nema dobru tipkovnicu, pa je ovo neki kompromis.
bilbi je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 22:58   #32
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Evo kao što je obećano, fotke laptopa, u usporedbi sa 15,6 inčnim regularnim laptopom (mind you, rezolucija je identična u oba slučaja, samo što je manji pixel u slučaju novog).
http://www.zaslike.com/files/vqkd2d6hdn3gwta9dvg.jpg
http://www.zaslike.com/files/1jtw73i4bcadcurj4yy.jpg
I ovako malo ljepše inline slike, nadam se da se to smije slati po pravilima foruma. Cropane na 1000px horizontalno.
Ne radi mi suspend na Windowsima, kao da je to prije radilo... Hibernate pak radi.




bilbi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2013., 23:23   #33
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
zgodna stvarcica u svakom slucaju. vidim da je prasina i dalje problem XD

kak stojis s baterijom, kolko ti drzi u prosjeku? (surfanje/browsanje, gledanje videa...)
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2013., 18:38   #34
Bakica
Registered User
Moj komp
 
Bakica's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Trebao bi savjet. Tražim neki netbook 11.6'', da je što jeftiniji(oko 2000kn +/-200kn)
Treba mi za curu, za surfanje, office, i možda koja online igrica, ništa zahtjevno.

Vidim da ima jeftini Acer Aspire One 756, izgleda mi sasvim OK.
http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=acer+756

Da li se isplati uzeti taj Acer za 1830kn ili je bolja opcija uzeti 200kn skuplji sa jačim procesorom i većim diskom?

Ili da ulozim još 100kn/300 kn pa da uzmem Asusa X201E sa celeron 847/877 procom?
Ima netko neki savjet?
Hvala!
Bakica je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 22:48   #35
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
@bakica, jesi li uzeo/la za curu taj laptop na kraju?
Ja ti ovaj Asus kojeg sam gore fotkao mogu mirne duše preporučiti. Disk je naravno nebitan u priči, neće ti on biti storage. CPU bi mogao presuditi, ali kako sam već napisao, ovaj 847 proc je super brz za neke standardne operacije (tj. surfanje i opća responzivnost Windowsa). Malo sam se nagnjavio sa svim driverima, a sad kad sam za touchpad instalirao, sad se čak i može koristiti Tipkovnica je chicklet što nije baš za neko brzo tipkanje, ali valjda je pomodna pa ju svi koriste. Dakle između Acera koji si linkao i Asusa koji ja imam vjerojatno nema neke prevelike razlike, ali Acer ima 1 god garancije, a Asus dvije. I mislim da je tu ključna razlika. Gle, kad ga toliko navlačiš, mogao bi disk crknuti od silnih pretumbavanja. Inače, meni je jedan Asus crkao (matična) nakon 13 mjeseci! Imao sam garanciju, inače bih otplakao.
bilbi je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 21:52   #36
Bakica
Registered User
Moj komp
 
Bakica's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Citiraj:
Autor bilbi Pregled postova
@bakica, jesi li uzeo/la za curu taj laptop na kraju?
Nisam još ništa kupio, uzet ću najesen nešto(kad počnu predavanja na faksu) ali vjerojatno veći ekran od 11.6. Vodio sam curu da vidi laptope raznih veličina ekrana i ispada da bi joj na 11.6 bila sitna slova(malo je čorava), tako da ću uzeti vjerojatno 14' ili 13.3(ako pojeftine do jeseni). Hvala na savjetu što se tiće procesora, za ono što će se laptop koristiti celeron 847 će vjerojatno biti sasvim dovoljan tako da ću vjerojatno uzeti neki najjeftiniji koji će se nuditi u tom trenutku.
Bakica je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 00:38   #37
DanielDJ
Premium
Moj komp
 
DanielDJ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Đakovo
Postovi: 250
Citiraj:
Autor Bakica Pregled postova
Nisam još ništa kupio, uzet ću najesen nešto(kad počnu predavanja na faksu) ali vjerojatno veći ekran od 11.6. Vodio sam curu da vidi laptope raznih veličina ekrana i ispada da bi joj na 11.6 bila sitna slova(malo je čorava), tako da ću uzeti vjerojatno 14' ili 13.3(ako pojeftine do jeseni). Hvala na savjetu što se tiće procesora, za ono što će se laptop koristiti celeron 847 će vjerojatno biti sasvim dovoljan tako da ću vjerojatno uzeti neki najjeftiniji koji će se nuditi u tom trenutku.
Prema tvome opisu to bi mogao biti ovaj laptop - Lenovo S400
DanielDJ je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 17:16   #38
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
bilbi, kak se drzi tvoj asus?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2013., 13:30   #39
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 431
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
bilbi, kak se drzi tvoj asus?
To i mene zanima, dvoumim se između njega i Lenova s300/s400, puno ljudi kaže da se Asus jako grije...
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2013., 13:43   #40
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ja sam htjel u310 lenovo uzet al citam da imaju velikih problema s wireless karticama. tipa metar i pol od rutera i ne lovi.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2013., 13:49   #41
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Meni radi (TM).
Da, kad se nešto zavrti, grije se, recimo sad mi najčešće služi kao media player (ima HDMI izlaz) i kad vrtim 1080P baš je glasan što recimo smeta kod tihog filma, ali nijednom nije zatrzao film, a u pozadini se moglo nešto i pogledati na kompu dok film ide, što će reći da ga I/O nije totalno zgazio, disk ima dovoljno bandwidtha.
Nije da je problem ga držati na krilu dok se grije, nego eto... imao sam ja i toplijih laptopa, a bogme i hladnijih (jedan i5 sa 17", koji ima toliko CPU snage da se ni ne oznoji kod regularne upotrebe, i velik je pa se može fino raspodijeliti eventualna toplina, i stvarno nije ni mlak u idleu, ne bi vjerovali, a isto je Asus).

@Zaggy, mislim da to grijanje ne bi trebalo biti presudno, već veličina ekrana koja tebi treba i prvenstveno budžet koji je na raspolaganju. Naravno da će ovaj Lenovo biti kvalitetnije napravljen - siguran sam da će se ova srebrna plastika izguliti od dlanova kroz neko vrijeme - no sve ovisi koliko si spreman uložiti. Meni je ovo kao ne-primarni komp i kao takav dobro odrađuje svoje poslove.
bilbi je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2013., 01:26   #42
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor bilbi Pregled postova
Meni radi (TM).
Da, kad se nešto zavrti, grije se, recimo sad mi najčešće služi kao media player (ima HDMI izlaz) i kad vrtim 1080P baš je glasan što recimo smeta kod tihog filma, ali nijednom nije zatrzao film, a u pozadini se moglo nešto i pogledati na kompu dok film ide, što će reći da ga I/O nije totalno zgazio, disk ima dovoljno bandwidtha.
Nije da je problem ga držati na krilu dok se grije, nego eto... imao sam ja i toplijih laptopa, a bogme i hladnijih (jedan i5 sa 17", koji ima toliko CPU snage da se ni ne oznoji kod regularne upotrebe, i velik je pa se može fino raspodijeliti eventualna toplina, i stvarno nije ni mlak u idleu, ne bi vjerovali, a isto je Asus).

@Zaggy, mislim da to grijanje ne bi trebalo biti presudno, već veličina ekrana koja tebi treba i prvenstveno budžet koji je na raspolaganju. Naravno da će ovaj Lenovo biti kvalitetnije napravljen - siguran sam da će se ova srebrna plastika izguliti od dlanova kroz neko vrijeme - no sve ovisi koliko si spreman uložiti. Meni je ovo kao ne-primarni komp i kao takav dobro odrađuje svoje poslove.
eto, uzeh danas u arhitehu zadnji X201E u bijeloj varijanti. cijena, prava sitnica 2245 kn za cash. Ultrabook je zbilja bomboncek. zasad je gore samo ubuntu, isprobat cu i win 8.

baterija pokazuje 4:47 dok se iskopca iz struje, vidjet cemo kolko ce izdrzat dok se koristi za surfanje, gledanje videa itd. Probao sam na fejsu flash igricu, nije se zagrijavao niti je vent poceo divljat, sta me ugodno iznenadilo. moram se naviknut malo na siri layout tipkovnice, tj vise razmaka izmedju tipki. touchpad je zbilja velik, svidja mi se sto tipke koje su flat, svejedno imaju klik. losa strana je ta sta dok drzis prst na tipki, ne mozes s drugim prstom vuc po touchpadu...

evo par sliki, nisu bas nesto, fotkano s mobitelom, but you get the general idea







moj i zenin arsenal : acer aspire one 10.1'', asus x201e 11.6'', hp compaq 610 15.6'', i samsung LED TV 32''. (fali mi jos stolno racunalo koje mi je doma u stanu, samsungov 22'' lcd )

Pitao sam u arhitehu dal su se sta vracali ovi asusi na garanciju, kaze da ne, i kaze cak da su se zenbookovi vracali, koji su daleko skuplji, a od ovih da se nijedan nije vratio na garanciju. so far so good
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2013., 14:37   #43
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Evo drago mi je da si se dobro odlučio.
Touchpad mu iskreno nije jača strana, i ja bih volio da su tipke odvojene, a ne dio površine, pa me recimo to smeta, i nekad se, kad kliknem bliže sredini s lijeve strane, to interpretira kao desni klik...
Tipkovnica je onako srednje kvalitete, i to je moglo bolje. No opet, i dalje mislim da je odnos cijena/kvaliteta solidan. zar ne?
bilbi je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2013., 17:58   #44
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
to apsolutno. meni se pak tipkovnica svidja. osjeti se stisak tipke samo je nesto plici. sutra cu, nadam se instalirati win8, posto si s linuxom nisam na ti.

baterija mi pokazuje oko 4h17min ak se tipka samo tekst, ako se vrti video (demo), padne na oko 3h40min sto je po meni i dalje zadovoljavajuce. moram jos vidjeti kolko se skrati trajanje batke dok je spojen na wifi.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 14:20   #45
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Javi kako ćeš biti zadovoljan sa osmicom, ja sam gore stavio 7, jer nisam imao instalaciju osmice, pa za neke bolje prilike...
Također, pokušao sam ostaviti Ubuntu da paralelno imam oboje, ali particija je imala GPT i nikako ju instalacijska procedura nije prepoznavala! Pa sam morao obrisati sve particije. Osmica bi trebala normalno s tim raditi, pa samo kao fusnota.

Ubuntu je inače dosta dobro složen (vjeruj mi na riječ i hardver ga dobro podržava, odnosno radi suspend/hibernate, touchpad kako treba... (pod 7-icom sam se dosta nagnjavio da touchpad osposobim da radi dobro, jer je divljao, baš je trebao neke oficijelne drivere). Ako imaš volje/vremena, ne bi škodilo da se pobliže upoznaš i s tim Ubuntuom, čisto kao alternativu.
bilbi je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2013., 17:23   #46
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
evo jos uvijek na ubuntuu, par stvari koje me iritiraju do bola-

desni klik na touchpadu mi cesto interpretira ko dupli desni klik.

rezultat: editiranje necega kaj sam napisao u skypeu - message removed
desni klik na nekaj na torrentu - pauziranje.
obicni touch na touchpadu nekad treba napravit dvaput da bi napravio ono kaj u biti hoces da napravi. nadam se da ce to sve driveri rjesit dok poskidam sve zivo i nezivo.

za popizdit.

isto tak ctrl+t (new tab) u firefoxu, nekad radi, a nekad ne.
backspace (back) mi uopce ne radi, moram rucno.

rar/zip archiveri mi nisu radili kako treba, frend je potrosio dobrih sat - dva preko teamviewera dok je uspio skuzit u cem je kvaka (trebalo je prvo dodat da skida ne samo sa ubuntu software centra vec i sa tzv multiversea, i onda je trebalo brdo stvari stavit skidat , instalirat).

zvuk iz zvucnika koji dolazi je dosta losiji od zvuka iz starog aspire one-a, al zato dok se spoji na zvucnike ili slusalice, cujes pravi raspon tonova

radi ok, suspend je mrak, za 3-4 sekunde je sistem spreman, kaj je super s obzirom da na ssd-u treba 2 sekunde.

e da, i ugodno sam iznenadjen kolko wifi on/off malo utjece na bateriju.
razlika u trajanju baterije s ukljucenim i iskljucenim wifijem je doslovni DVIJE MINUTE! na starom acer aspire one-u je razlika izmedju ukljucenog i iskljucenog wifija bila 30-45 minuta

ovaj vikend ide osmica gore ako Bog da , pa napisem vise o svemu tada
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 01:01   #47
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Za desni double-click, moram priznati da ni pod Win7 nije savršeno. Jednostavno FALE dedicirane tipke, lijeva i desna. Ctrl-T bi morao raditi svaki put, a za backspace https://www.google.hr/search?q=linux+firefox+backspace

u about:config, browser.backspace_action = 0
Za RAR arhivu, moguće, ali mislim da to po defaultu radi u Archive manageru.. Ne sjećam se više, ali ZIP mora raditi po defaultu. No dobro, riješili ste.
Gle, s obzirom da se prvi put susrećeš s Linuxom (ako sam dobro shvatio) ovo je fenomenalno, ako su ti to najveće zamjerke, to je super ;-)
bilbi je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2013., 12:25   #48
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
osim backtracka, da, ovo mi je prvo susretanje sa linuxom

ma presao sam ja fino na windows 8.

ima svojih prednosti i mana, ali uglavnom sam zadovoljan.
sistem je brz (definitivno brzi od sedmice).

dizanje sistema iz full shutdowna je nekih 40-tak sekundi, dizanje iz suspenda ispod 4 sekunde. programe sam instaliravao za klasicnu verziju windowsa (windows 7), jer za ove za win 8 moras radit neki account, da bi radio windows market i ostale stvari. osim onog klikanja u kutevima za dodatne menije, ima i podrsku za touchpad. kada prst potegnes s ruba ljeve strane touchpada prema sredini, pojavi se onaj famozni meni s windows 8 kockicama,



a dok ga potegnes s desnog ruba prema sredini, iskoci ljevi meni + vrijeme i datum.


ovaj drugi mi se dosta cesto aktivira sam dok slucajno radim po desnoj strani touchpada.

nedostatak start tipke ni nije tolko strasan, odem u "kockica meni" i samo pocnem tipkat sto trazim (slicno kao i u searchu u windows 7).



e da, i jezik tipkovnice se vise ne mijenja sa alt+shift nego windows tipka + space

vratimo se na asus..... ultrabook zbilja cijedim, odradi cca 12h na dan, i zasad sam jako zadovoljan, nikakvih problema. narucio za njega s ebaya za 20-tak eura TuffLuv futrolu koja je zbilja odlicna. e da, mislim da je pokrov ultrabooka radjen od ABS plastike, tako da ako vam padne laptop, plastika ce se samo zaguliti, nece puknuti (ne pitajte kako znam ). tipkovnica mi se sve vise i vise svidja u odnosu na non- chicklet tipkovnice
takodjer, spajanje na wireless je puno brze, uglavnom se za 2-3 sekunde spoji na mrezu.

s obzirom na:

1) mogucnosti ultrabooka,
2) dimenzijama i tezini
3) trajanju baterije (2.5 h u full loadu, 4+h u officeu)

ultrabook je definitivno best buy.... nagovaram zenu da uzmemo jedan i njoj, da ne vuce 15.6 kantu u skolu svaki put dok treba pustit powerpoint prezentaciju ili neki audio/video.

sad jos ostaje staviti linux gore, frend mi je preporucio mint cinnamon, kaze da je vise "user friendly" od ubuntua, ma da mi ni ubuntu nije bio neki problem.
toliko od mene, pozz
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 26.10.2013. u 12:34.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 14:52   #49
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Evo ovak, već dulje vrijeme tražim radnu mašinu koja će se prenosit do posla i nazad. Uvjeti, masa max. do 2 kg, i veličina ekrana oko 13" ili 14" i najgore cijena oko 4K (+-5%). Najbolje šta sam našao je Lenovo E330 (i3 u proc, 4GB RAM-a, 1.8kg, solidna Thinkpad-like plastika) ali njega više nigdje nema u ponudi. Novi model E340 se još nije pojavio.

Sad druga dva koja sam gledao su: Toshiba Satellite U940-11F i HP Envy 4-1010sn.

Oba imaju mušice koje mi se ne sviđaju, recimo HP ima loš touchpad i tipke. Toshiba se grije u loadu i sva je plastična ali nije ništa što ne bi mogao pregrmit za te pare.

No, ono što me zanima, ima li netko kakvih iskustava iz prve ruke sa ova dva laptopa i kojeg je bolje možda pikirat?

Hvala
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 15:34   #50
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
po meni se ti modeli za te novce jednostavno ne isplate... po specifikacijama je isti ko moj (manji, 11.6) ultrabook, jedino sta ima i3 koji je, brat bratu minimalno brzi od mog proca...

ja bi za tu lovu radije upiknuo nes na ebay.de

pogledaj lenovo u310, imas sa i3, 500gb + 24gb ssd, Intel HD 4000, 4 gige rama, itd, itd, za 420 eura... za 480 eura dobis sa i5

sto se tice dijagonale, po meni sve ispod 11.6 incha i iznad 13.3 incha nema smisla.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 16:49   #51
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Iskreno, 11.6" mi je malo premalo.

Na poslu imam vanjski monitor, ali doma nemam. 13.3" bi stvarno bilo idealno ali kada ovdje nema ništa poštenog za te novce. Ova dva su mi ok zbog SSD-a, kakav god mali da je, taman bi mi bilo 23GB za OS i programe (i još ostatak lufta imam). Recimo da mi je RAM bitniji od procesora (može i neki novi Celeron). Volio bi da ima barem 4GB i da još mogu pločicu od 4 u budućnosti ugradit.

Pogledao sam taj U310, i taj bi bio odličan. Što je sa garancijom, bi li ona bila ostvariva u Hrvatskoj?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 17:41   #52
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
treba provjerit sa prodavacem. ja sam ga bio kupio, i onda sam imao sranja s dhl-om koji mi ga, nakon sto je laptop presao 75% puta, nije htio dostavit na postu u austriji... tak da sam na kraju bio dobio povrat novca... ( i uzeo asus ) za taj koji sam ja kupovao je vrijedila garancija bilo gdje, dok je ovlasteni servis.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 18:16   #53
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ako vas ne smeta malo slabiji hardver
http://www.geekbuying.com/item/R116-...DD-319929.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 19:40   #54
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
mali OT:

coconut sad sam pogledao taj geekbuying opcenito i skuzio da je CUBOT GT72 mob isto sta gigabyte prodaje kod nas pod svoj R1 rio za 1300 kn (koji sam ja kupio sestri i radi KA-TA-STRO-FALNO!) :facepalm:
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 13:43   #55
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
update... asus zasad ima jedan jedini problem.... a to je da boja na palm restu jako brzo ide dolje.... taj problem sam imao prije 7-8 godina na gamerskom aceru... pocne mijenjat boju iz sive u tamnosivu (na aceru je mijenjala u zelenkastu).

dal zna netko dal to (kojim slucajem) garancija pokriva?

pitam iz razloga sto dok mobitel saljes na garanciju zbog nekog hardverskog kvara, znam da ti i masku znaju zamjenit ako je strgana. (t-com servis, nokia e52 bila u pitanju).


__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 26.01.2014. u 13:49.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 16:05   #56
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
razmisljam o nabavi neceg velicine 13''-14''
ovo sto se tu spominje vise nema
namjena surfanje i filmovi/serije (pozeljno da je ips)
jel ima sta u granicama normale ili puno trazim
baban je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 16:14   #57
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ima, neki lik bas prodaje na forumu i sad gledam dal bi ga uzeo il ne, jer je jaci gpu na procesoru (i3, HD 4000), jedino sta je 11.6'


http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=260452

osim toga, ispod 3000-3500 kn nema vise nista... :/
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 22.06.2014. u 16:28.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2014., 16:14   #58
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ovisi što su granice normale. Ovo možda?

IPS? Kako da ne. Nema ga ni u mnogo skupljim laptopima.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 22:53   #59
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Pozdrav momci, može preporuka nekog ultrabooka do kakvih 5000 kn. Jel moguće kod nas naći nešto poštenije do te svote?
Jedini uvjet je da ima što kvalitetniji ekran.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2014., 01:53   #60
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
za tu cifru malo tesko... oko 3500 kn mozes dobit celeron ili pentium dual core, 4 gige rama , 500 giga hard. (ma da je i njih sad vec tesko naci, ipak je to roba koja je 2 godine stajala na lageru)

sljedeca kategorija su ti i3, i5, 4 gige rama , 500 giga hard + mali ssd za OS i cijene krecu od nekih 6000+

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15176
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na