Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2012., 03:30   #1
Userboy
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 9
Question Dell inspiron,kvaliteta upitna?

Pozdrav, želim kupiti Dell inspiron N 5720. Sve mi se činilo super dok nisam se bacio u ulogu dektektiva i tražio po googlu da li ima problema s tim laptopom. Navodno dell inspiron n5110( i jos nekoliko njih) ima hrpu kritika, mada niti pohvale ne zaostaju. Pregrijavaju se, pucaju zvucnici jer su navnodno u tvornici dopustili da su pojačani do maximuma, ne radi kako treba touchpad itd.... Pa je li se isplati uopce uzimati ovaj Dell? Činio mi se "savršen" za tu lovu, i sda vidim hrpu kritika za prijašnje modele od te serije. Ne znam da li je ovaj model bolji od onih u stilu izdržljivosti i kvalitete? Laptop bi se koristio za igranje i modeliranje. Je li bi se i meni tako pregrijavao? Užasno mi je važno da pravilno uložim svoje novce, i ne bih htjeo da pogriješim. Zar je ta serija toliko loša? Takav sam barem ja dobio dojam.. A ja sam mislio da su dell i toshiba među najkvalitetnijima.(Za toshibu sam isto svašta procitao.) Potrebna mi je vaša pomoć, mislim da večina vas pretezno zna odgovore na moja postavljena pitanja. (DELL Inspiron N5720 17.3 White-LED Backlight (1600x900) TFT, Core i5 Mobile 3210M, DDR3 6GB, DVDRW, GeForce GT 630M 1GB, Wi-Fi, BT, 1TB HDD, Web Cam, 6 cells, Linux Ubuntu, Moon Silver, DI5720I5-6-1TBVGA630-09). I ljudi unaprijed
Userboy je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 06:29   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
N5110 je imao problema sa pregrijavanjem i to samo one verzije koje su uz integriranu grafu imali i dediciranu nvdia grafu. Na novim modelima su riješili taj problem, a N5720 je najnoviji model što se vidi i po procesoru.
Odredi si budžet i postavi pitanje u temi za to.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2012., 11:17   #3
Userboy
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 9
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
N5110 je imao problema sa pregrijavanjem i to samo one verzije koje su uz integriranu grafu imali i dediciranu nvdia grafu. Na novim modelima su riješili taj problem, a N5720 je najnoviji model što se vidi i po procesoru.
Odredi si budžet i postavi pitanje u temi za to.
Ovaj novi model nema "dediciranu nvdia grafu" ? Znaci priznali su ih kao tvornicke greske ako su to isli ispravljati?Bi li ovaj laptop bio dobar za igranje i modeliranje? I znaci ne bi bilo problema s pregrijavanjem?
Userboy je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 11:23   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Dell je priznao pregrijavanje kao tvorničku grešku, ali kao 'nije ništa opasno'. U novim modelima su promijenili interni dizajn pa je riješen i taj problem.
Kako N5720 nema dediciranu? A šta je GT 630M nego dedicirana grafa? Znaš li uopće što je dedicirana grafika? Ovdje su ti podaci o grafi, a na dnu imaš i performanse u igrama pa čitaj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 11:26   #5
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ima odvojenu grafičku, ali uopće nije stvar u procesoru i grafičkoj već je pregrijavanje posljedica lošeg dizajna hlađenja što je krivnja proizvođača laptopa.

5720 je novi model i teško će ti netko reći osobno iskustvo, ali ja ne bih bježao od njega zbog lošijeg prethodnika.

Za svaki laptop ćeš pročitati i dobra i loša iskustva, tako da ako se samo vodiš lošima nećeš ga nikada kupiti.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 14:49   #6
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Jedino što mene smeta kod N5110 je činjenica da je potrebno raskopati cijeli laptop da bi se promijenilo HDD. Ništa više, čak nemam niti tih famoznih problema s pregrijavanjem.

Isprobano i na ljetnom odmoru u primorju gdje je temperatura ambijenta stvarno znala biti paklena i nepodnošljiva
Kod mene je model s i3 2310M i integriranom grafikom tako da ne mogu govoriti o onima koji imaju još i nVidiu unutra.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 15:56   #7
Userboy
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 9
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dell je priznao pregrijavanje kao tvorničku grešku, ali kao 'nije ništa opasno'. U novim modelima su promijenili interni dizajn pa je riješen i taj problem.
Kako N5720 nema dediciranu? A šta je GT 630M nego dedicirana grafa? Znaš li uopće što je dedicirana grafika? Ovdje su ti podaci o grafi, a na dnu imaš i performanse u igrama pa čitaj.
Pa zasebna graficka, sve valja provjeriti.

Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Jedino što mene smeta kod N5110 je činjenica da je potrebno raskopati cijeli laptop da bi se promijenilo HDD. Ništa više, čak nemam niti tih famoznih problema s pregrijavanjem.

Isprobano i na ljetnom odmoru u primorju gdje je temperatura ambijenta stvarno znala biti paklena i nepodnošljiva
Kod mene je model s i3 2310M i integriranom grafikom tako da ne mogu govoriti o onima koji imaju još i nVidiu unutra.
Zasto svi zele mijenjati HDD...?

Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Ima odvojenu grafičku, ali uopće nije stvar u procesoru i grafičkoj već je pregrijavanje posljedica lošeg dizajna hlađenja što je krivnja proizvođača laptopa.

5720 je novi model i teško će ti netko reći osobno iskustvo, ali ja ne bih bježao od njega zbog lošijeg prethodnika.

Za svaki laptop ćeš pročitati i dobra i loša iskustva, tako da ako se samo vodiš lošima nećeš ga nikada kupiti.
U potpunosti te kuzim.. Ali meni je potrebno što više informacija da mogu znati što kupujem.
Userboy je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 01:16   #8
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor Userboy Pregled postova
Zasto svi zele mijenjati HDD...?
Navikao sam na SSD na desktop računalu i frustrira me spoznaja da ja tu ne mogu odvrnuti par vijaka kao na većini drugih laptopa i ugraditi si što god mene veseli unutra.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 04:13   #9
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Preporučio ga nekolicini ljudi, njega i većeg mu brata 7110. Nitko se nije žalio...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 08:24   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Navikao sam na SSD na desktop računalu i frustrira me spoznaja da ja tu ne mogu odvrnuti par vijaka kao na većini drugih laptopa i ugraditi si što god mene veseli unutra.
Onda kupi Asusa K73 u kojem ima dodatni bay za hard i u njega utrpaj SSD.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2012., 10:17   #11
MatkeziCro
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: 'rvatska
Postovi: 28
nedavno sam klupio Inspiron N5720 i mogu ti rec da sam za sad zadovoljan, da kupujem opet bih kupio isti , naravno imam ga dosta kratko pa ne mogu rec detaljnije
MatkeziCro je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2012., 22:20   #12
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
i ja sam ga nedavno kupio..napocetku sam imao problema sa njim ali nije di kaptopa bilo nego do drivera i dan danas nemam sve drivere,software za cameru i sl...
  Reply With Quote
Staro 08.08.2012., 23:35   #13
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Jel ti novi N5720 nemaju onu dodatnu brojcanu tipkovnicu?
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 01:08   #14
Caks
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
imaju..dvoumim se izm n5720 i n7110 kaj mislite koji ke bolji ozbor u omjeru dobivenog i cijene
__________________
Accidentaly sent from my SGS i9000
Caks je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2012., 02:32   #15
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Koji točno podmodeli (specifikacije)?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2012., 18:42   #16
Userboy
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 9
Asus K75VM-TY027 vs DELL Inspiron N5720

Zanima me koji je bolji? Asus ocito ima jaci procesor i graficka valjda dominira jer ima 1 giga više..A i asus kosta isto koliko i dell... Koliko zapravo taj jedan giga dominira u igrama?Evo ovaj tjedan sam bas trebao kupiti ovaj dell.. Vec sam postavio prije temu bio u vezi njega i sada zbog neznam niti ja kojih razloga nmg pristupit na nju pa sam otvorio novu. Uglavnom koji laptop je bolji po kvaliteti laptopa te same marke,dizajnu,hlađenju i slicnom?Baš sam neki dan naišao na taj asus i cini mi se poprilicno dobar mada mi je dell vizualno lijepši ali u pitanju je jaca konfiguracija..Eto molim vas da mi pomognete u vezi pogleda na cijelokupnu ajmo reci konstrukciju laptopa..
Asus:http://www.centro.hr/detalji_proizvo...5vm-ty027.aspx

Dell:http://www.centro.hr/detalji_proizvo...vga630-09.aspx
Userboy je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2012., 19:07   #17
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Mozda nisi znao naci temu. Evo prebaceno je pa nastavi tu.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2012., 22:37   #18
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor Userboy Pregled postova
Zanima me koji je bolji? Asus ocito ima jaci procesor i graficka valjda dominira jer ima 1 giga više..A i asus kosta isto koliko i dell... Koliko zapravo taj jedan giga dominira u igrama?Evo ovaj tjedan sam bas trebao kupiti ovaj dell.. Vec sam postavio prije temu bio u vezi njega i sada zbog neznam niti ja kojih razloga nmg pristupit na nju pa sam otvorio novu. Uglavnom koji laptop je bolji po kvaliteti laptopa te same marke,dizajnu,hlađenju i slicnom?Baš sam neki dan naišao na taj asus i cini mi se poprilicno dobar mada mi je dell vizualno lijepši ali u pitanju je jaca konfiguracija..Eto molim vas da mi pomognete u vezi pogleda na cijelokupnu ajmo reci konstrukciju laptopa..
Asus:http://www.centro.hr/detalji_proizvo...5vm-ty027.aspx

Dell:http://www.centro.hr/detalji_proizvo...vga630-09.aspx
Osijedit ću objašnjavajući to, ali idemo opet. Uzevši u obzir količine memorije koje se stavljaju na grafičke u laptopima, to je najmanje bitan kriterij. Potpuno identično će se takva grafička na takvom laptopu ponašati s 1GB RAM-a i 2GB. Rezolucije laptopa su premale da bi mogla iskoristiti i blizu toga, a još bitnije; to su relativno slabe grafičke i više od 1GB sporog DDR3 RAMa nema baš nikakvog smisla na njima. Vjerojatno bi i 512MB bilo sasvim dovoljno. Puno bolje bi bilo da stavljaju 512MB DDR5, ali čemu? 90% ljudi i danas brzinu grafičke mjeri isključivo količinom RAMa na njoj.

Da se vratimo na konkretno, 630M i 7670M su podjednake, nisu za ultrazahtjevno igranje, ali se može na njima dosta toga odigrati. Za igranje ti jače od i5 ne treba, a čisto sumnjam da ćeš raditi nešto za što ti je i7 potreban.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2012., 00:37   #19
Userboy
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 9
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Osijedit ću objašnjavajući to, ali idemo opet. Uzevši u obzir količine memorije koje se stavljaju na grafičke u laptopima, to je najmanje bitan kriterij. Potpuno identično će se takva grafička na takvom laptopu ponašati s 1GB RAM-a i 2GB. Rezolucije laptopa su premale da bi mogla iskoristiti i blizu toga, a još bitnije; to su relativno slabe grafičke i više od 1GB sporog DDR3 RAMa nema baš nikakvog smisla na njima. Vjerojatno bi i 512MB bilo sasvim dovoljno. Puno bolje bi bilo da stavljaju 512MB DDR5, ali čemu? 90% ljudi i danas brzinu grafičke mjeri isključivo količinom RAMa na njoj.

Da se vratimo na konkretno, 630M i 7670M su podjednake, nisu za ultrazahtjevno igranje, ali se može na njima dosta toga odigrati. Za igranje ti jače od i5 ne treba, a čisto sumnjam da ćeš raditi nešto za što ti je i7 potreban.
Ako je "najmanje bitan" zasto onda postoje grafe s vecom kolicinom memorije... ? Ugl...Rezolucija laptopa, mhm ja sam ionako mislio prespojiti ga kda budem igrao a i uostalom od ove hrpe sto si napisao dobio sam samo jedan odgovor... I znam da graficke nisu ultrajake...Ali nitko se do sada od vas nije pozalio na njih...U jednom trenutku su ok za igranje solidne a u drugom nisu... -.-' I da npr kod della se treba rastavljati cijeli laptop da se stavi drugi hdd ili ssd, ram... A kod asusa je dovoljno skinuti samo neku plastiku....A i ne zelim biti bezobrezan ali nije tvoj problem citiram " cisto sumnjam da ces raditi nesto za sto ti je i7 potreban" Ja te nisam trazio tvoje misljenje u vezi toga, niti mi treba..Pola svojih namjera nisam naveo ali ugl nije stvar sada o tome.I citiram sam sebe"Uglavnom koji laptop je bolji po kvaliteti laptopa te same marke,dizajnu,hlađenju i slicnom?Baš sam neki dan naišao na taj asus i cini mi se poprilicno dobar mada mi je dell vizualno lijepši ali u pitanju je jaca konfiguracija..Eto molim vas da mi pomognete u vezi pogleda na cijelokupnu ajmo reci konstrukciju laptopa.. " Oke shvacam da su to novi laptopi i da nemate iskustva s njim.. Ali jb* napisi svoj dojam,misljenje za ovo sto sam naveo.. A dojam mozes dobiti iz navedenog opisa i slicnog....A i vidim da je vecina cesto aktivna sto znaci da imate mnogo iskustva medu otvorenim temama u vezi prijenosnika..... I da shvacam da je to vasa dobra volja da li cete nesto napisati i zahvalan sam na tome ali daj te malo vise razmotrite pitanje koje je postavljeno..I ako postoje jos neki laptopi s boljom grafom odnosno opcenitom konfiguracijom do 5800 max posaljite link..(I samo da nije hp i acer jer mi treba nesto kvalitetno)
Userboy je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2012., 00:45   #20
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Jedino što mene smeta kod N5110 je činjenica da je potrebno raskopati cijeli laptop da bi se promijenilo HDD. Ništa više, čak nemam niti tih famoznih problema s pregrijavanjem.

Isprobano i na ljetnom odmoru u primorju gdje je temperatura ambijenta stvarno znala biti paklena i nepodnošljiva
Kod mene je model s i3 2310M i integriranom grafikom tako da ne mogu govoriti o onima koji imaju još i nVidiu unutra.
Slazem se, u ovom poboljsanjom modelu moras i maticnu skroz skinuti da dodes do diska, uzas. Sto se tice kvalitete, od nekih 20 komada, evo sad mi se jedan pokvario s integriranom grafikom. Eto, a u servisu su mi rekli da su ti kvalitetniji od onih s nvidia grafikom, da obicno to odlazi.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2012., 09:56   #21
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor Userboy Pregled postova
Ako je "najmanje bitan" zasto onda postoje grafe s vecom kolicinom memorije... ? Ugl...Rezolucija laptopa, mhm ja sam ionako mislio prespojiti ga kda budem igrao a i uostalom od ove hrpe sto si napisao dobio sam samo jedan odgovor... I znam da graficke nisu ultrajake...Ali nitko se do sada od vas nije pozalio na njih...U jednom trenutku su ok za igranje solidne a u drugom nisu... -.-' I da npr kod della se treba rastavljati cijeli laptop da se stavi drugi hdd ili ssd, ram... A kod asusa je dovoljno skinuti samo neku plastiku....A i ne zelim biti bezobrezan ali nije tvoj problem citiram " cisto sumnjam da ces raditi nesto za sto ti je i7 potreban" Ja te nisam trazio tvoje misljenje u vezi toga, niti mi treba..Pola svojih namjera nisam naveo ali ugl nije stvar sada o tome.I citiram sam sebe"Uglavnom koji laptop je bolji po kvaliteti laptopa te same marke,dizajnu,hlađenju i slicnom?Baš sam neki dan naišao na taj asus i cini mi se poprilicno dobar mada mi je dell vizualno lijepši ali u pitanju je jaca konfiguracija..Eto molim vas da mi pomognete u vezi pogleda na cijelokupnu ajmo reci konstrukciju laptopa.. " Oke shvacam da su to novi laptopi i da nemate iskustva s njim.. Ali jb* napisi svoj dojam,misljenje za ovo sto sam naveo.. A dojam mozes dobiti iz navedenog opisa i slicnog....A i vidim da je vecina cesto aktivna sto znaci da imate mnogo iskustva medu otvorenim temama u vezi prijenosnika..... I da shvacam da je to vasa dobra volja da li cete nesto napisati i zahvalan sam na tome ali daj te malo vise razmotrite pitanje koje je postavljeno..I ako postoje jos neki laptopi s boljom grafom odnosno opcenitom konfiguracijom do 5800 max posaljite link..(I samo da nije hp i acer jer mi treba nesto kvalitetno)
RAM je jeftin, a veća količina se stavlja isključivo radi reklame. Većina ne zna da beskonačno trpanje memorije ne koristi ničemu i misli da je obavezno bolja grafička ona s više RAM-a, tako da i proizvođači to koriste kako bi se grafička bolje prodala.

Grafičke su solidne za laptope, na toj rezoluciji se može igrati gotovo sve, istina, ne na najvišim detaljima, ali boljih nema za tu cijenu. Kažem da nisu za ultrazahtjevno igranje jer naravno da postoje i puno jače, izvan ovog cjenovnog ranga.

Ne znam što ćeš raditi na laptopu i je li ti i7 potreban, za igre nije jer će i i5 to odratiti sasvim ok, ali ako namjeravaš raditi nešto gdje smatraš da će jači procesor dobro doći, uzmi Asusa jer stvarno druge razlike nisu značajne.

O ovoj generaciji ne znam previše, ali u prethodnoj je Asus (K73) bio daleko ispred Della (7110) po hlađenju i izradi kućišta. To se u ovoj generaciji sigurno donekle promijenilo, no nešto konkretno ne znam. Bilo bi neodgovorno od mene ti reći "taj i taj laptop je kvalitetniji, sigurno se ne grije i uzmi ga", ako pojma nemam o tome i ne znam nikoga tko ga ima. Osobno bih uzeo Della zbog duljeg jamstva i zbog toga što mi i7 nikako nije potreban, ali opet ovisi o tome za što ćeš ga ti koristiti.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2012., 15:56   #22
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Imao sam Dell 5010 a sad imam Dell 5110 te nemam nikakvih problema. Također mi i dvojica prijatelja imaju ove Dell-ove, a i oni nemaju problema. Prijatelju Dell 5110 služi za igranje te je u pogonu više od pola dana svakodnevno te nema nikakvih pregrijavanja. U svakom pogledu, moja preporuka.
virty je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2012., 10:19   #23
moTo
!! BUYAKASHA !!
Moj komp
 
moTo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Špičkovina
Postovi: 224
http://www.ekupi.hr/Dell-prijenosno-...50-256672.aspx
razmisljam si ubost mozda N5050 B815 racunalo bi sluzilo za office, surf te gledanje HD.ova. prvenstveno mi se svidja zato sta je Dell ai zato kaj vele da je 36mj garancija. preporuka?
__________________
- Svi satovi u "Paklenom šundu" pokazuju 4:20
moTo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2012., 10:33   #24
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ima i boljih za tu lovu. Baci oko na ovu temu
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=194457
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2012., 11:12   #25
moTo
!! BUYAKASHA !!
Moj komp
 
moTo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Špičkovina
Postovi: 224
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ima i boljih za tu lovu. Baci oko na ovu temu
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=194457
ma da znam gledam vise sam lud. jedino vidjet dali u metrovu u zg.u imaju jos samsunga za 3k
__________________
- Svi satovi u "Paklenom šundu" pokazuju 4:20
moTo je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 08:38   #26
ivana31
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
N5110 je imao problema sa pregrijavanjem i to samo one verzije koje su uz integriranu grafu imali i dediciranu nvdia grafu. Na novim modelima su riješili taj problem, a N5720 je najnoviji model što se vidi i po procesoru.
Odredi si budžet i postavi pitanje u temi za to.

I novi DELL modeli se pregrijavaju, i to jako. Zbog krivih informacija i ja sam kupila dell, a onda počnu problemi.

I kod manjih opterečenje laptop e tako jako grijao da sam ispod njega postavila dvije daskice da se podigne od stola i da ima 2 cm slobodnog prostora. što je i manji problem.

problem je da Dell nema servis koji može u nekom razumnom vremenu otkloniti kvar ako se pojavi. od više ljudi sam čula iste stvar. ubrzo nakon kupnje dell je otkazao poslušnost i nosim ga na reklamaciju. dobila sam laptop natrag nakon 7 dugih tjedana... prijatelj mi savjetuje da se žalim inspekciji, što sad da napravim?? šteta mi je napravljena, bila sam bez nečega što sam platila tako dugo. Kupnja DELL-a bila mi je najveća pogreška.

Citiraj:
Autor moTo Pregled postova
http://www.ekupi.hr/Dell-prijenosno-...50-256672.aspx
razmisljam si ubost mozda N5050 B815 racunalo bi sluzilo za office, surf te gledanje HD.ova. prvenstveno mi se svidja zato sta je Dell ai zato kaj vele da je 36mj garancija. preporuka?

vjeruj mi ne želiš probati što znači tih 36 mjesci garancije. ako ti se pokvari onda ćeš se načekati dok ga dobiješ natrag. toliko dugo ćeš čekati popravak da ćeš nakon 1-2 mjeseca željeti samo da ti ga vrate natrag.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 30.05.2013. u 20:19.
ivana31 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 17:59   #27
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Ja imam Della 5520 skoro godinu dana i prezadovoljan sam, nikad nikakvih problema. O pregrijavanju da ne govorim, u svakodnevnom radu laptop je hladan, čak i kad se upali zahtjevnija igra opet su temperature normalne
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2013., 12:35   #28
ivana31
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
Ja imam Della 5520 skoro godinu dana i prezadovoljan sam, nikad nikakvih problema. O pregrijavanju da ne govorim, u svakodnevnom radu laptop je hladan, čak i kad se upali zahtjevnija igra opet su temperature normalne

već i kod banalnih igra DELL Inspirion serija grije i to pošteno. Mrežne igre na njemu zaboravite jer ako ga stavite kao server svakih par minuta se zamrzne na nekoliko sekundi. Radi se DELL koji košta 7000kn. dakle...bačeni novci

Da se ne grije to je čista laž, tko veli da se DELL ne grije dok se na njemu vrti nešto zahtjevnije, jednostavno laže. OK, možda su ovo prezahtjevne stvari pa se zato ruši,ali da se ne grije...ma i u normalnom radu je topao.


najnoviji kvar na mom DELL-u je da je otkazao wirelles. Jednostvano je iz čista mira prestao hvatati signal. Na servisu vele da se odvojio kabel koji spaja nešto sa antenom u monitoru. čekam se servis već 5 tjedna. Već se pripremam za nazivanje inspektora i raznih načina da se to popravi.


garancija od 3 godine ništa vam ne znači ako je laptop 1/3 vremena na servisu, a poslije 3 godine dok se pokvari a hoće jer ipak je dell onda svaki servis košta.

Zadnje izmijenjeno od: ivana31. 17.07.2013. u 12:43.
ivana31 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2013., 12:43   #29
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako se odspojio kabel antene sa wifi kartice to je posao od 10 minuta sa rasklapljanjem i sklapanjem natrag... ako te ne vozaju sa opisom kvara onda stvarno nemam riječi za takav nemar.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 22:07   #30
Caks
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Citiraj:
Autor ivana31 Pregled postova
već i kod banalnih igra DELL Inspirion serija grije i to pošteno. Mrežne igre na njemu zaboravite jer ako ga stavite kao server svakih par minuta se zamrzne na nekoliko sekundi. Radi se DELL koji košta 7000kn. dakle...bačeni novci

Da se ne grije to je čista laž, tko veli da se DELL ne grije dok se na njemu vrti nešto zahtjevnije, jednostavno laže. OK, možda su ovo prezahtjevne stvari pa se zato ruši,ali da se ne grije...ma i u normalnom radu je topao.


najnoviji kvar na mom DELL-u je da je otkazao wirelles. Jednostvano je iz čista mira prestao hvatati signal. Na servisu vele da se odvojio kabel koji spaja nešto sa antenom u monitoru. čekam se servis već 5 tjedna. Već se pripremam za nazivanje inspektora i raznih načina da se to popravi.


garancija od 3 godine ništa vam ne znači ako je laptop 1/3 vremena na servisu, a poslije 3 godine dok se pokvari a hoće jer ipak je dell onda svaki servis košta.
imam dell inspiron 5520 s i3..igro sam na njemu od zahtjevniih igrica far cry 3, bf 3, max payne 3 i nimalo se nije pregrijavao, tj nikad se nije pregrijao, vec godinu dana, jucer sam bas reinstaliro windowse jer je poceo lagat strasno al sad je opet sve ok
__________________
Accidentaly sent from my SGS i9000
Caks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na