Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.12.2012., 16:41   #61
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
pa ono meni bi trebalo nesto izmedu black switcha i blue jer igra FPS.ove pa radi toga. Makar koliko sam shvatio kod igranja fps.ova blue je los jer se moze slucajno krivo tipka stisnuti... ako je to jedina razlika onda to nije problem. Makar ne bi htio preglasnu tipkovnicu pa radi toga brown.
cak sam nasao i corsair k90 koja mi predivno izgleda ali switch je red sto mislim da nije bas za mene.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2012., 16:52   #62
zhaccc
Premium
Moj komp
 
zhaccc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
pa ono meni bi trebalo nesto izmedu black switcha i blue jer igra FPS.ove pa radi toga. Makar koliko sam shvatio kod igranja fps.ova blue je los jer se moze slucajno krivo tipka stisnuti... ako je to jedina razlika onda to nije problem. Makar ne bi htio preglasnu tipkovnicu pa radi toga brown.
cak sam nasao i corsair k90 koja mi predivno izgleda ali switch je red sto mislim da nije bas za mene.
Eto onda najbolje da probas sve ako imas priliku pa vidis koji ti najbolje leži. Ipak su skupe tipkovnice, pa najbolje naci koja ti dobro leži.
zhaccc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2012., 17:00   #63
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
vidis naletio sam sad na review jednom corsair k90 koja mi se isto svida jer treba puno manje snage za tipkanje naspram black.a. E sad sto uzet brown ili red. Vise se igram na toj tipkovnici nego sto cu kucat ali to je trenutno mozda se kasnije situacija promjeni.

edit problem je u osijeku mozda mogu doc do blue i black switcha brown sumnjam kao i red.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2012., 17:01   #64
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
pa ono meni bi trebalo nesto izmedu black switcha i blue jer igra FPS.ove pa radi toga. Makar koliko sam shvatio kod igranja fps.ova blue je los jer se moze slucajno krivo tipka stisnuti... ako je to jedina razlika onda to nije problem. Makar ne bi htio preglasnu tipkovnicu pa radi toga brown.
cak sam nasao i corsair k90 koja mi predivno izgleda ali switch je red sto mislim da nije bas za mene.
Blue da je loš za FPS-ove jednostavno nije istina. Dapače, odličan je.

Sada, sa druge strane, vjerujem da većina ljudi ovdje tipka po kompu uz to kaj igra. Najvjerojatnije puno više također. Lakše se onda naviknuti na blue.

Doduše, ja probao samo blue i black. Ostatak nisam imao prilike.
  Reply With Quote
Staro 24.12.2012., 18:33   #65
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
i koja je razlika izmedu blue i black po tebi? Sad sam procitao par reviewa i skuzio da svi hvale corsair k90 koja mi se iskreno i jako svida dizajnom i ima sve sto bi trebalo biti na njoj. Ona ima red switch slican black samo puno manje sile treba biti da se tipka stisne sto se meni iskreno svida nisam tip koji mlati ko konj po tipkovnici. Blue je glavna zamjerka buka koju stvara i to je istina da je malo prekomjerno.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2012., 18:37   #66
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
za FPS bi gledao iskljucivo red/black zato sto nisu tactile, ergo puno je lakse napraviti double klik. kod tactile tipki je moras pustiti skroz do vrha nakon sto si je pritisnuo da bi je opet stisnuo (u principu ne moras, ali zbog tog klika imas potrebu to napraviti)
ali da, najbolje ti je probati pa vidi. u linksu ce ti izaci u susret (bar meni jesu).
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2012., 02:01   #67
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
ako se mene pita, black ima vec preslab otpor...neznam cemu su radili opce red switcheve
domis je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2012., 14:03   #68
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
niti black niti red nisu tactile switchevi nego linearni. back mi je prenaporan za ruke, red je mozda najbolji all round switch za gaming, dok blue i brown za tipkanje. ja osobno preferiram brown, igram starcraft i ponekad WoW i diablo. volim taj tactile osjecaj a da nije preglasan.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2012., 19:12   #69
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
bilo bi dobro da mozes negdje probat brown i red switch nekako mi se najvise svidaju od svih ali kad u osk nemos doc do takvih tipkovnica uzas zato kontam sacekat pa vidit najbolje bi bilo uzet obje pa probat 2tjedna jedna pa druga hehe
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2012., 13:22   #70
zhaccc
Premium
Moj komp
 
zhaccc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
bilo bi dobro da mozes negdje probat brown i red switch nekako mi se najvise svidaju od svih ali kad u osk nemos doc do takvih tipkovnica uzas zato kontam sacekat pa vidit najbolje bi bilo uzet obje pa probat 2tjedna jedna pa druga hehe
Eh, bilo bi super kada bi nasao trgovine koje imaju "try befor you buy" politiku.
zhaccc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2012., 15:29   #71
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
niti black niti red nisu tactile switchevi nego linearni. back mi je prenaporan za ruke, red je mozda najbolji all round switch za gaming, dok blue i brown za tipkanje. ja osobno preferiram brown, igram starcraft i ponekad WoW i diablo. volim taj tactile osjecaj a da nije preglasan.
Nekome su blue/brown bolji za igranje(nisam probao osim black),kod black isto smeta kaj neznaš kad si stisnuo(jesi dovoljno) i koliko trebaš otpustit pa opet pritisnut ali ok su nakon podužeg korištenja,treba ustvari dosta dugo da se prilagodiš
Rekao bih da skoro nema razlike u igranju između black i kvalitetnih membrana
esc je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 12:10   #72
zhaccc
Premium
Moj komp
 
zhaccc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Nekome su blue/brown bolji za igranje(nisam probao osim black),kod black isto smeta kaj neznaš kad si stisnuo(jesi dovoljno) i koliko trebaš otpustit pa opet pritisnut ali ok su nakon podužeg korištenja,treba ustvari dosta dugo da se prilagodiš
Rekao bih da skoro nema razlike u igranju između black i kvalitetnih membrana
Da, svaki gamer ima svoju preferenciju. Black i red su markirani kao gamerski switchevi, ali istina je da nekim gamerima ipak vise pasu blue ili brown.
zhaccc je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2013., 13:49   #73
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 886
Imam problemčić s BlackWidow, s Alt-Tab kombinacijom, tj. Tab dijelom. Nekad mi ga uopće ne uhvati, a nekad mi jednim pritiskom tipke uhvati dvaput. Dosta frustrirajuće kod čestog alt-tabbanja. Skinuo sam tipku i sve je čisto, mislio sam da je možda nešto upalo ispod.

Postoji neko rješenje koje ne zahtijeva skidanje switcha ili da to nosim na servis dok još imam garanciju?

Edit: ako koga zanima, serviser je potvrdio da je tipka neispravna i izdao potvrdu za zamjenu \o/

Zadnje izmijenjeno od: Interpol. 01.02.2013. u 13:44.
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 22:13   #74
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
bumpam staru temu ali imam pitanje

malo gledam te tipkovnice, oduvijek sam na logitechu pa me malo počelo na razer vući, pogotovo ova blackwidow ultimate, e sad čitam baš danas ovo http://www.razerzone.com/razer-mechanical-switches

to je nešto što će tek biti u idućoj verziji, to jest 2014? ili kako to ide? vidim dosta tih blackwidow opcija pa me zbunilo
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 23:04   #75
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
ma glossy usminkano sranje s previše elektronike koje vjerojatno dolazi sa eng layoutom

evo ti jedan link, kolega mi je pokazao i bestbuy nam se ucinila Ducky 2108 Zero koja te sa svim poštarinama, carinama, porezima i slicnim sranjima ispadne oko 600kn ili manje
domis je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 23:20   #76
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
A koja nije s eng layoutom a da ima pozadinsko?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 09:53   #77
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
a kaj ce ti to smeće od pozadinskog osvjetljenja? pa nisi valjda retardiran da u mrklom mraku piskaraš ili da neznaš napamet tipke
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 10:05   #78
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 886
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ma glossy usminkano sranje s previše elektronike koje vjerojatno dolazi sa eng layoutom
EN layout, ali 2013 verzija više nije glossy Sa svojom nakon godinu dana i dalje jako zadovoljan (primarna namjena tipkanje)
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 10:11   #79
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
EN layout, ali 2013 verzija više nije glossy


to nisam znal, fala qurcu pa im došlo z riti v glavu
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 12:26   #80
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
a kaj ce ti to smeće od pozadinskog osvjetljenja? pa nisi valjda retardiran da u mrklom mraku piskaraš ili da neznaš napamet tipke
I zasto je covjek retardiran ako piskara u mraku zeli pozadinsko osvjetljenje? Iskreno , lakse mi je pisati u mracnijoj prostoriji na tipkovnici s pozadinskim osvjetljenjem. I sam imam apexicu sa 4 profila i nastelas brightness kako ti pase. Ako tebi nesto ne pase neznaci da i drugima ne pase/nije oku ugodno.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 12:27   #81
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
a kaj ce ti to smeće od pozadinskog osvjetljenja? pa nisi valjda retardiran da u mrklom mraku piskaraš ili da neznaš napamet tipke
Baljezgaris bezveze
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 15:54   #82
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
ne baljezgarim. imal sam tipkovnicu s pozadinskim i stvarno je beskorisno u mraku.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 18:41   #83
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Linus je spomenuo u Blackwidow da su istekli Cherryjevi patenti na switcheve i da svatko može raditi svoje switcheve (baš kao što je Razer napravil). Jel to znači da možemo očekivati više proizvođača -> veća ponuda -> manja cijena?

Prema tome isplati se pričekati još neko vrijeme pa onda krenuti u šoping kaj te tiče mehanike
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 19:12   #84
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Mozemo ocekivat nize cijene al bojim se i škart robu/sviceve.


Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ne baljezgarim. imal sam tipkovnicu s pozadinskim i stvarno je beskorisno u mraku.
Ja imam s pozadinskim i itekako mi ima smisla tak da ono.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 19:13   #85
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ne baljezgarim. imal sam tipkovnicu s pozadinskim i stvarno je beskorisno u mraku.
Ako si imao banana tipkovnicu ne znači da su sve tipkovnice loše. Imam G105 i odlična je za rad u mraku. I uzeo sam je iz razloga da klinac u susjednoj prostoriji može spavati a da ja ne moram imati upaljeno svjetlo koje bi mu smetalo...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2014., 22:56   #86
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Linus je spomenuo u Blackwidow da su istekli Cherryjevi patenti na switcheve i da svatko može raditi svoje switcheve (baš kao što je Razer napravil). Jel to znači da možemo očekivati više proizvođača -> veća ponuda -> manja cijena?

Prema tome isplati se pričekati još neko vrijeme pa onda krenuti u šoping kaj te tiče mehanike
Čisto sumnjam da ce cijena biti manja za taj "njihov switch" 99% Kailh switch aka jeftina kineska kopija cherry switcha ,btw uzet jeftiniji switch prozvat ga novim i neznam revolucionarnim te ne spustit cijenu to mi zvući kao razer.


http://www.neowin.net/images/uploade...ry_switch1.jpg
http://imgur.com/a/7ujle

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 09.03.2014. u 19:14.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 01:23   #87
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Ma taj Rajzer je totalni Šajzer!
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 14:26   #88
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
razer blackwidow ultimate (2014) sa razer switchevima je već recenziran, naspram prošle verzije sa cherry mx switchevima, kazu da je pozitivan napredak, a pošto razmišljam o mehaničkoj tipkovnici ulazi u uži izbor

http://youtu.be/1T5BVGCTY-g

http://youtu.be/E_XXFSkD1WM
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 19:47   #89
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
jel naručiovao tko sa razer stora u hrvatsku?

ovo me zanima


kakve su to additional custom and tariff fees?
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 20:04   #90
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Odakle šalju?
Meni izgleda kao da nisu skuzili da smo u eu pa skidaju porez a ako se šalje iz eu ti ga ne plaćaš xD
6Finger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na