Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2013., 02:52   #1501
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,859
iz vlastitog iskustva snimanje fotoapratom je vrlo tesko...konkretno govorim za Canon 60d, 7d i 6d, za amatersku upotrebu ce posluzit vise nego dosatatno no konkretno sto mene smeta...

nema elektronski zoom, sto znaci bilo sta zelim zumirat moram jednu ruku skinuti s aparata dobijem "treskavicu" i pri zumiranju se aparat pomice. To si nemogu dopustit ni u kojem slucaju. Druga stvar vrlo nezgodno za drzanje (jedna ruka je na bocnoj strani - druga na gripu ili objektivu). Sto se tice ovog videa i odnos ovih boja nebih se uopce slozio da je tolika razlika, cak i s nekim ne toliko skupim aparatima (kamerama). 60d ima liveview pa se moze cak i njegov display namjestati po zelji i volji tako da je s te strane plus, no bez toga snimati s podignutom rukom dosta komplicirano.

netko ce vjerovatno kontrirat i rec to se sve da usavrsit, no nije mene kupio aparat vec sam ja njega kupio. Za ozbiljnije stvari monopod nafrljit + glava, cijenom vrlo prihvatljivi a ruka manje boli a pritom ce biti i mirnija

BTW video dio s onim rigovima i sve gore onako slozeno, volio bih vidjet takog jednog svemirca u svatovima prvo dijete koje mu se zabije u nogu srusit ce ga bez ikakvih problema
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 14:56   #1502
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,509
Dosta je tesko ako se snima predmete/ljude koji su u pokretu, ali moze posluziti odlicno.
Frend mi je radio za jednog rally vozaca i nije imao problema, cak se nakon vremena naviknes raditi s manualnin zoomom.
Jedan frend je pokrenuo lokanu tv postaju s bratom i frendom i jako koriste DSLR-ove za snimanje. Imaju i kameru, ali dslr odlicno sluzi.
Ja sam svoj za snimanje ugl koristio kad sam putovao po F1 utrkama i moram reci da sam vidio snimke za koje su neki koji su bili sa mnom koristili i skuplje kamere, a sam video nije bio nesto. Puno vise detalja s Nikonom D7000 i objektivom koji se tad nasao na.njemu
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2013., 17:11   #1503
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nabavio sam Nikon D60 sa DX VR 18-55 3.5-5.6G objektivom. Prvi dslr. Zadovoljan naravno zasad. Zanima me koliko je on "losiji" u odnosu na d3100 ili npr Eos 450D sa slicnim objektivom.Pogotovo D3100 jer ima isti objektiv u paketu. Za amatersku upotrebu naravno. Ima li netko slican aparat pa da me uputi koji bi bile najbolje postavke za vecinu vremena osim AUTO Znam da je raspon postavki veliki,ali mozda netko ima iskustva s ovim aparatom pa preporucuje najbolje postavke.
Tek se upoznajem s dslr slikom,pa malo cackam postavke.
Nemoj se sad zamarat s gluparijama jel "ovo ili ono bolje"..
Prvo zaboravi na A postavke, nego okreni kotačić na M i ne diraj više!

Ako još nisi potkovan znanjem, fino sjedi pred komp, Youtube je prepun vrhunskih tutorijala za svaku situaciju i pregledaj što te zanima.
Nakon toga, fotić u ruke i samo udri po fotkama, jedna od 10 će ispast kako treba, al nema veze, analiziraj expoziciju svake fotke i kasnije to probaj promjeniti da vidiš razliku u fotkama.
Tako ćeš nabrže naučiti koje postavke koristiti u određenim uvjetima.
nema univerzalnih postavki, samo što više pokušaja..i brzo ćeš početi uživati u dobrim fotkama.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 17:20   #1504
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Nemoj se sad zamarat s gluparijama jel "ovo ili ono bolje"..
Prvo zaboravi na A postavke, nego okreni kotačić na M i ne diraj više!
Brkaš A i Auto. Događa se Canon ekipi koja ima neke Av i Tv gluposti na kotačiću

Savjet ti je kao da si početniku u gitari rekao da samo lupa po žicama pa možda nešto ispadne iz toga svega
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 17:32   #1505
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Brkaš A i Auto. Događa se Canon ekipi koja ima neke Av i Tv gluposti na kotačiću

Savjet ti je kao da si početniku u gitari rekao da samo lupa po žicama pa možda nešto ispadne iz toga svega
Ha,ha...na brkam niš, znaš da nisam mislio na A kao Aperture nego na A kao Auto postavke.
Al nisi mogao izdržat, jel??

Savjet nije da samo lupa pa šta bude, nego da okine par fotki istog objekta, kasnije usporedi exif fotki, pa će skužit koja je razlika kad npr. pritvori blendu, skrati expoziciju, promjeni ISO i sl.
Kako drugačije skužit..
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 19:53   #1506
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Sve jasno

Ma može okidati do sutra ako ne zna kakvi su međusobni odnosi blende, okidača i ISO.

Opet da usporedim s nečim...ne možeš neplivača odmah baciti u M(ore) mod Previše je tu toga što treba shvatiti prvo i samo će izgubiti hrpu vremena.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 00:58   #1507
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Dobri ste . Nek okine više fotki istog objekta i onda usporedi exifove te uoči razliku i utjecaj otvora blende, vremwna ekspozicije te iso vrijednosti .... za početak bi mu preporučio da se prvo upozna sa pojmovima te nakon toga može eksperimentirat. A što se tiče univerzalnih postavki: sigurno da ne postoje ali neke okvirne postoje .

Ak me pamćenje služi i manual od digitalca bi trebao objasnit osnove, bar mislim da sam tak počeo sa canonom 350D.

Ono što bi mene zanimalo: ako pretpostavimo da su tijela i objektivi istih karakteristika (ili postoje minorne razlike) što bi odgovorili na pitanje Canon vs. Nikon ? Znači generalne prednosti i mane jednog i drugog? Kolike su razlike u postavkama tj. rasporedu kontrola? Cijene opreme (znači mislim na dodatne objektive, bljeskalice...) itd? Naravno ako se ovako generalizirano može odgovorit.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 01:15   #1508
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Ono što bi mene zanimalo: ako pretpostavimo da su tijela i objektivi istih karakteristika (ili postoje minorne razlike) što bi odgovorili na pitanje Canon vs. Nikon ? Znači generalne prednosti i mane jednog i drugog? Kolike su razlike u postavkama tj. rasporedu kontrola? Cijene opreme (znači mislim na dodatne objektive, bljeskalice...) itd? Naravno ako se ovako generalizirano može odgovorit.
Da ti pojednostavim sve...uzmeš Sony i više ne razmišljaš o takvim stvarima

Canon i Nikon istih mogućnosti koštaju puno više. Objektivi istih mogućnosti za njih koštaju puno više. Bljeskalice istih (čak i slabijih) mogućnosti koštaju puno više.

Da sam uzeo Canon ili Nikon u rangu A580, bio bih na prosjačkom štapu, a fotke ne bi bile ništa bolje.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 08:41   #1509
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,509
Prije svega, nemam nista protiv Sonya, ali da su tako jeftini kao sto kazes, odavno bi uzeo neku Alphu, a bilo bi vjerojatno i vise izbora na trzistu rabljenih.

Pogledaj koliko dodje novi D7000 koji je izasao nesto prije A77 ako se ne varam, a pogledaj cijenu od Sonya i direktni mu je konkurent. D7100 je skuplji, ali to je novi model. A99 kosta vise od Nikona D800, tu negdje kao EOS Mark III.
Imaju i oni hrpu finih objektiva koji isto tako kostaju. A third party za sve mountove ima iste cijene (osim ponekad).
Dobro je sto imaju dosta Minolta objektiva koji idu na Alphe, ali opet, imaju i Canon i Nikon.

Kod Sonya mi se jako svidja (kao i kod Pentaxa) sto imaju ugradjenu stabilizaciju u tijelu, sto je korisno, po meni cak vise u situacijama kad imas top od objektiva nego kad je u pitanju spori shutter. Tad se i onako koristi stativ.

Ja bi se kod kupnje punokrvnog DSLR-a drzao Canona i Nikona, a manje mirorlesse bi uzimao od Sonya pa cak i Olympusa sa svojim m4/3 senzorom, IMO naravno.
Dosta dobre aparate rade, OMD im je bas fina stvarcica, ali kosta
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 09:08   #1510
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Ne možeš uspoređivati D7000 i A77. Jedan je SLR, a drugi SLT.

D7000 sam i prvo planirao uzeti. U isto vrijeme je izašao i moj A580 od kojeg je Nikon posudio senzor, dakle blizanci.

Razlika u cijeni je bila ogromna, D7000 tijelo je koštalo 1200$, a A850 815$.

600$ sam platio 18-250mm (koji nema konkurencije ni kod Canona ni Nikona)
255$ me koštao flash (HVL-F43) s GN43 što je jače od SB-700, a jednako 430EX II koji su skuplji (300$).

Dakle, 1670$ me koštao cijeli Sony sustav, dok bi za 400$ manje dobio samo tijelo

A99 i ostali DSLT-ovi ni nemaju konkurenciju, pa ne kužim zašto ih uopće uspoređuješ sa standardnim DSLR-ovima.

Definiraj punokrvni DSLR. Mislim da je Sony na tom polju odličan, a i Sabol ti je najbolji primjer da Sony ima što ponuditi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2013., 10:52   #1511
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,509



Nije da sam pro foto, u buducnosti imam neke planove, zato sam se nekako i zadrzavam u svijetu fotografije, ali mi se sere od hrpe babetina i starih panjeva sa svojim glupostima kojima pune servere, od raznih slika cevapa do naslikvanja samih sebe i onda izljev proljeva ovih sto se cmare s njima s glupim komentarima misleci da su nesto dobroga uslikali i da su stekli status Scott Kelbya Steta, ponajvise za one koji su odlicni fotografi, slabo stavljaju slike u zadnje vrijeme, ali ako lupaju lovu i briga ih

-->
Da, istina, gledajuci SLR/SLT, onda i nema smisla, ali eto...
Sony je po tom pitanju otisao u drukcijem smjeru od Canon/Nikon konkurencije. Vidjet cemo kako ce to sve izgledati u buducnosti kad taj sustav jos vise ode naprijed. Nisam probao novije Alphe, ali bi volio

Prije svega sam pod pojmom punokrvnog slr-a mislio na robusnije tijelo kod SLR-a, pa eto i kod SLT-a kao sto su A77/A99 u odnosu na manje fotoaparate poput NEX-a i sl, koji su manji i meni ne odg., iako sam jedno vrijeme razmisljao da predjem na takav sustav, ali sam odustao.

Kao sto rekoh, nemam nista protiv Sonya i imaju dobar sustav, a za Sabola koji ima odlicne fotografije, znam, preko Fotozinea, koji je btw. iz dana u dan sve vise i vise postajao smijeh.




Nije da sam pro foto, u buducnosti imam neke planove, zato sam se nekako i zadrzavam u svijetu fotografije, ali mi se sere od hrpe babetina i starih panjeva sa svojim glupostima kojima pune servere, od raznih slika cevapa do naslikvanja samih sebe i onda izljev proljeva ovih sto se cmare s njima s glupim komentarima misleci da su nesto dobroga uslikali i da su stekli status Scott Kelbya Steta, ponajvise za one koji su odlicni fotografi, slabo stavljaju slike u zadnje vrijeme, ali ako lupaju lovu i briga ih

__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 13:28   #1512
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602



Nije da sam pro foto, u buducnosti imam neke planove, zato sam se nekako i zadrzavam u svijetu fotografije, ali mi se sere od hrpe babetina i starih panjeva sa svojim glupostima kojima pune servere, od raznih slika cevapa do naslikvanja samih sebe i onda izljev proljeva ovih sto se cmare s njima s glupim komentarima misleci da su nesto dobroga uslikali i da su stekli status Scott Kelbya Steta, ponajvise za one koji su odlicni fotografi, slabo stavljaju slike u zadnje vrijeme, ali ako lupaju lovu i briga ih

Ako ćemo već o robusnosti, tu nitko ne može ni prismrditi Olympusu. Stari E-520 koji sam imao je bio tenk prema svim Canonima, Nikonima i Sonyima koje sam imao priliku koristiti. E-3 i E-5 su još svjetlosnim godinama ispred.
Objektivi, pa i oni kit koje sam imao (14-42 i 40-150) su izrađeni bolje od bilo kojeg drugog kit objektiva Canona, Sonya i Nikona....

Svuda se pljuje po Olympusu zbog malog senzora, loše osjetiljivosti itd...
Prve nagrade sam pobirao s fotkama iz E-520. U fotostudijima su me blijedo gledali kad sam nosio fotke na print i kad su pitali kojim je fotićem okinutu to sve.
Sad dođem na event i vidim podsmijeh ekipe s Canonima i Nikonima. Na kraju naručitelj uzme moje fotke i stavi ih u časopis

Ljudi ne shvaćaju da za dobru fotku neće biti zaslužan samo fotoaparat. S mobitelom se danas može napraviti odlična fotka. Rijetko tko traži kvalitetu za jumboplakat. Nagledam se i turista s bijesnim DSLR-ovima na AUTO i pop-up flashem koji slikaju svaku sitnicu. Fotografija je postala modna pista gdje se gleda tko ima većeg




Slažem se za FZ. Postali su forum gdje se sprda s neiskusnima, loše i neukusne šale su na bilo kakvoj temi koja bi mogla biti korisna. Onima koji su pomagali se više ni ne da. Pristrani komentari posvuda.... odem tamo zbog oglasnika jer je pristojna ponuda i tu i tamo pokoji koristan savjet nađem među starim temama i to je to

-->
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Prije svega sam pod pojmom punokrvnog slr-a mislio na robusnije tijelo kod SLR-a, pa eto i kod SLT-a kao sto su A77/A99 u odnosu na manje fotoaparate poput NEX-a i sl, koji su manji i meni ne odg., iako sam jedno vrijeme razmisljao da predjem na takav sustav, ali sam odustao.

Kao sto rekoh, nemam nista protiv Sonya i imaju dobar sustav, a za Sabola koji ima odlicne fotografije, znam, preko Fotozinea, koji je btw. iz dana u dan sve vise i vise postajao smijeh.




Nije da sam pro foto, u buducnosti imam neke planove, zato sam se nekako i zadrzavam u svijetu fotografije, ali mi se sere od hrpe babetina i starih panjeva sa svojim glupostima kojima pune servere, od raznih slika cevapa do naslikvanja samih sebe i onda izljev proljeva ovih sto se cmare s njima s glupim komentarima misleci da su nesto dobroga uslikali i da su stekli status Scott Kelbya Steta, ponajvise za one koji su odlicni fotografi, slabo stavljaju slike u zadnje vrijeme, ali ako lupaju lovu i briga ih

Ako ćemo već o robusnosti, tu nitko ne može ni prismrditi Olympusu. Stari E-520 koji sam imao je bio tenk prema svim Canonima, Nikonima i Sonyima koje sam imao priliku koristiti. E-3 i E-5 su još svjetlosnim godinama ispred.
Objektivi, pa i oni kit koje sam imao (14-42 i 40-150) su izrađeni bolje od bilo kojeg drugog kit objektiva Canona, Sonya i Nikona....

Svuda se pljuje po Olympusu zbog malog senzora, loše osjetiljivosti itd...
Prve nagrade sam pobirao s fotkama iz E-520. U fotostudijima su me blijedo gledali kad sam nosio fotke na print i kad su pitali kojim je fotićem okinutu to sve.
Sad dođem na event i vidim podsmijeh ekipe s Canonima i Nikonima. Na kraju naručitelj uzme moje fotke i stavi ih u časopis

Ljudi ne shvaćaju da za dobru fotku neće biti zaslužan samo fotoaparat. S mobitelom se danas može napraviti odlična fotka. Rijetko tko traži kvalitetu za jumboplakat. Nagledam se i turista s bijesnim DSLR-ovima na AUTO i pop-up flashem koji slikaju svaku sitnicu. Fotografija je postala modna pista gdje se gleda tko ima većeg




Slažem se za FZ. Postali su forum gdje se sprda s neiskusnima, loše i neukusne šale su na bilo kakvoj temi koja bi mogla biti korisna. Onima koji su pomagali se više ni ne da. Pristrani komentari posvuda.... odem tamo zbog oglasnika jer je pristojna ponuda i tu i tamo pokoji koristan savjet nađem među starim temama i to je to

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 17:07   #1513
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ma sve ti je to isto, bitna je ideja i svitlo, aparati su nebitni.
Sad kad imam najbolje aparate koje sam ikad imao slikajem najmanje za svoj gušt jer mi se jednostavno ne da.
Radije ponesem xz1 ako odem negdi jer je savršeno sposoban proizvesti odličnu fotografiju.

Apropos, Canon vs Nikon, i onako na 2 FF aparata imam samo 1 nikon objektiv
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 23:58   #1514
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,509
Meni su vrh Kinezi Di god dodjes oni se slikaju s kantom za smece sa pilama od aparata...

Sjecam se Belgije prije 2 god. i F1 utrke. Ja i frend setamo, on nosi Canon EOS i 70-300 s kojim skida bolide, a ja sa svojim slikam sto njemu ne stane u kadar iz blizine.
Odjednom naidjemo na Kineza s Canonom i bijelim bijesnim objektivom oko vrata, a u ruci Nikon sa 70-200 VR Frajer daje drugom Nikona i odlazi se pored kante slikati, a na licu vise srece nego kod malog djeteta...

Tko je pazljiviji kad vidi kineske turiste, znat ce da ne serem
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 00:46   #1515
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Samo to što ti pričaš nije baš istina. Možeš uzeti odličan fotić koji ima solidne video mogućnosti i to ćeš dobiti. Kompromis bi značilo da mogućnost video snimanja na neki način "ugrožava" klasično slikanja, a to nije slučaj.

Ovaj lik simpatično to predoči, ja bi se samo osvrnuo striktno na cijenu
https://www.youtube.com/watch?v=jXl-DtdHTxI

Mislim, tko snima video samo, naravno da bi htio neku "RED-icu", ali za amaterski video/fotografiju...
Veoma zgodno receno, ali vecina zaboravlja jednu, na kraju bitnu sitnicu, a to je ergonomija.
Mozes ti pisati koliko te volja, ali drzanje klasicne kamere, makar bila i najjeftinija i najboljeg DSLR-a se ne moze nikakvim testovima i brojkama izracunati.
To je samo pocetak, a za sve ostalo tu je MC
Edit:
Ufff dok ja skuzim da je vec cijela stranica ispisana ...........
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 21:06   #1516
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
koji bi prime predlozili u m4/3 za moj olympus e-pl3 ?

slikanje najvise djeteta iz blizine
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 22:17   #1517
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
45mm 1.8 za malo više bluranja pozadine ili 20mm 1.7 za malo veću blizinu tj širi kut (ili 25mm 1.4 ako imaš viška love ).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 02.08.2013., 07:42   #1518
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Ovo stoji, ili 45/1.8 ili 20/1.7 s tim da je na mom G1 45-ica osjetno brza i time i povoljnija za slikanje djece.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 16:58   #1519
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
uzmite u obzir da je na foticu crop 2x

onda mi 45mm bude ko 90mm, veliki je to zoom....

kad govorite o brzini objektiva, kako se to manifestira?

jer kad slikam sa heliosom koji je full manual, kako mi se manifestira njegova brzina? ili ju uopec nema? ne kuzim to bas....
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2013., 23:20   #1520
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Naravno da su m43 2x crop, pa tak i prvi ikad proizvedeni G1 kojeg imam.
90 je usko i tu nema pomoci, ali kad se priviknes onda jednostavno mjenjas nacin koristenja, drugim rjecnikom se priviknes.
Brzina objektiva se ovaj put odnosi samo na AF gdje 45-ica pojede 20-ku za dorucak.
Ako imas Heliosa onda brzina AF-a ne igra ulogu jer je on na "žgance", ali se jako lako naviknuti na dobar i brz AF.
To se sve odnosi na upotrebu s Panasonic G1 iz prve ruke,a koliko se na netu moze procitati nema neke osjetne razlike na Olimpus aparatima.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 17:39   #1521
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ma od olympusa stock 14-42 objektiv je super brz sto se tice fokusa, samo sto bas tesko pogadjam sto ce fokusirati sam.. ne znam da li bi mogao staviti na center fokus, pa onda fokusirati i pomaknuti aparat kako bi slozio kadar, hoce li i daljeostati fokusirano gdje sam htio?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2013., 11:29   #1522
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Koja je razlika između ova dva?

http://www.edigital.hr/DSLR_fotoapar...&partner=10001
http://www.edigital.hr/DSLR_fotoapar...&partner=10001

U naslovu stoji da jedan ima DX VR objektiv, dok drugi ima VR objektiv. Također, jel greška, ali u ovom prvom piše da ne snima u RAW formatu?

Koliko je nasljednik D3200 bolji?

Bolji je D3200, al mrvicu (na prošloj strani sam napisao obrnuto, al nakon par reviewa i sam razmišljam o d3200)
http://snapsort.com/compare/Nikon-D3200-vs-Nikon_D3100

Evo slike obje su resize na oko 8Mpx i crop (d3200 sa 24Mpx, d3100 sa 14Mpx)
d3200 malo manje šuma, reko bih zanemrivo, ako se ne bavite fotkanjem nočnog neba ili sl..

Zadnje izmijenjeno od: Bravo. 10.08.2013. u 20:37.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2013., 22:24   #1523
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,509
Yee haw
https://www.youtube.com/watch?v=SWv8...e_gdata_player

Sunce ti hebem, ovaj Olympus je pila ipo. I jos na njega idu 4/3 objektivi
ISO ubija s obzirom da je rijec o manjem senzoru, AF fino radi, poboljsan EVF.
:thumbup:
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 09:56   #1524
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Pila samo takva... Valjda će pasti cijena E-M5...
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 09:29   #1525
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Ima nekih glasina o tom padanju cijene ili samo izrazuješ želju?

Trenutno je tijelo oko 6300 i uz razliku od par stotina kuna (kad gledam globalno) ta cijena se drži svugdje...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2013., 11:17   #1526
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Pa samo izražavam želju.
Ako se netko hoće mijenjati za GH2, nek se javi
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2013., 13:06   #1527
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Pa samo izražavam želju.
Ako se netko hoće mijenjati za GH2, nek se javi
Mene uopce ne napaljuje EM1. Radije bi GX7.


Al da sad uzimam, uzeo bi G6. GH2 mi ne treba, a G6 ima WLAN i povezivanje s androidom, focus peaking, ulaz za mikrofon...makar je gx7 ljepsi i manji, g6 bi mi bio najisplatljiviji (ulozene pare : dobiveno).
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2013., 11:08   #1528
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Prošli tjedan stigla mi je Tokina 80-200 f2.8 za Sony. Ima lagani back focus, može li se to nekako srediti na objektivu? Micro adjustment sam već posložio na A77, ali trebalo bi još mrvicu... Na a77 imam genijalni focus peeping i vidi se svaka točka izvan fokusa
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je online   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 00:38   #1529
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Jel kuži tko o čemu se ovdje radi?
Cijene su malo sumnjive;

LINK
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 00:50   #1530
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Jel kuži tko o čemu se ovdje radi?
Cijene su malo sumnjive;

LINK
Ma klasična prevara... šalji lovu Englesku pa ti kao pošalju... najbolje prijaviti njuškalu pa onda maknu.

Ali stvarno se zapitam koji to kreteni rade tamo. Oglasi se moraju odobriti i oni odobre te očite scamove, a meni za "cijenu po dogovoru" ne daju
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na