Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.07.2008., 21:57   #1
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
1 hardware kompjuter - 2 virtual PC-a?

Da li je moguće na jedan comp koji složim da ima dva virtualna kompjutera ili bilo kako drugačije, da spojim 2 x monitor, tipkovnica, miš, USB hub i da je svaki sistem za sebe i da se mogu vrtiti u isto vrijeme.

Složio bi dakle kompjuter (HARDWARE) i stavio ga u dnevnu ispod TV-a, jedan sistem (VIRTUAL) bi služio kao HTPC kojim bi se upravljalo daljinskim i imao svoju bežičnu tastaturu, dok bi drugi sistem (VIRTUAL) bio u drugoj sobi do koje bi samo dovukao produžne kablove za monitor/tastaturu/miš/usb-hub.

Ne znam hoće li itko skužiti šta ja bauljam ovdje, nadam se.
Razmišljanja su mi u smjeru uštede para, zašto imati 2 kompjutera ako su danas već tako uznapredovali da ga u kućnoj uporabi uopće ne iskorištavamo ni blizu maksimuma. Tako da bi taj kompjuter rastavio u dva virtualna koji bi mogli u isto vrijeme raditi.

Jel moguće?

EDIT: Već mi pada napamet problem oko zvuka. Kako spojiti dva zvučna sistema?
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2008., 22:13   #2
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
vjerojatno bi trebao koristiti dvije zvučne, recimo na virtualnom stroju koristiš integriranu, a na "normalnom" stroju koristiš zvučnu karticu.

Ja imam kod kuće XP preko VMwarea i koliko meni treba dobar je.

Ostalo će ti morati reći nekto kompetentniji
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2008., 18:08   #3
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Šta nula bodova?
Jel bi neka serverska inačica virtualizacijskog software-a upalila ili se možda može izvesti sa običnim koji je pokreće unutar već aktivnog operacijskog sistema?
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 17:44   #4
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ok, da vidimo da li možemo nekako pojednostavniti sve to, daj se malo zeinteresirajte za temu!

Recimo da koristim obični virtualizacijski software, imamo host OS koji bi bio XP i guest OS (isto XP) koji se vrti u prozoru host OS.

Cilj mi je postići:
1.) Odvojeni prikaz slike.
2.) Odvojeni zvuk.
3.) Svaki OS ima svoju tipkovnicu ili miša, ili bar jedan od njih ima isključivo svoju.


1.) zadatak - moguće ostvariti na dva načina.

Prvi bi bio korištenje EXTENDED desktopa ili nekog sličnog moda (ima li još koji odgovarajući?). Znači stavili bi lijevi desktop (host OS) na monitor, a u desni extended desktop bi prebacili prozor od virtual guest OS i maksimalizirali ga (ako bi to upalilo, ovo je čisto teoretski). Ovako bi svaki OS vidio samo svoj desktop sa tim da bi korisnik iz host OS mogao mišem "upasti" u ekran guest OS što nije bed neki.

Drugi bi bio korištenjem dvije grafičke kartice ili ako je moguće integrirane grafike i obične grafičke. Ideja je uzeti npr. matičnu od AMD-a 780G koja ima integriranu grafiku i staviti još jednu grafičku. Host OS natjerati da koristi pravu grafički i monitor priključiti na nju, a guest OS natjerati da koristi integriranu i TV priključiti na nju. Ovako bi svatko vidio samo sebe i pretpostavljam da bi mogao imati minimaliziran prozor u kojem se vrti guest OS i on bi još uvijek vidio sebe.

2.) zadatak

Ovo je već Buger predložio, korištenje dvije zvučne ili još bolje ako se ikako može integrirane zvučne i dodatne zvučne.

3.) zadatak

E za ovo uopće nemam teoriju kako bi napravio. Da li se može u OS-u odrediti od koje tastature/miša da prihvaća input, a od koje ne? Ako se može onda ne bi ni to bilo loše, na jednom OS-u odredim jednu tastaturu, a blokiram drugu, dok na drugom napravim obrnuto.

Drži li moja priča vodu? Da li se ikako mogu koristiti integrirana grafička i dodatna u isto vrijeme? Da li se može koristiti Audigy/X-fi (ili neka druga zvučna) i integrirana zvučna u isto vrijeme? Šta sa tastaturom i mišem?
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 23:40   #5
bluskay02
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: s.brod
Postovi: 8
da i jesi li napravio stogod od toga.nekako slicno i ja hocu da napravim samo s jednim gostujucim sustavom i dan su to ipak malo jace masine
bluskay02 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 04:21   #6
-Stinger-
Premium
Moj komp
 
-Stinger-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: ZG/KA/OS
Postovi: 305
__________________

I reject your reality and substitute my own!



-Stinger- je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 21:35   #7
bluskay02
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: s.brod
Postovi: 8
hvala ti na linku
ali imam nekoliko pitanja:ako sam dobro shvatio moram imati instaliran linux da bih mogao napraviti gostujuci os na kompu.
i dali s eto moze instalirati na xp.pa da dobijem još jedan os
dali je to nesto kao VMware Workstation...
i ako si ti to koristio kako to funkcionira
bluskay02 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 10:18   #8
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=126203

Ovdje sam nastavio, pronašao uređaj, jedino što je ograničen na neko desktop korištenje. Bez igara / filmova. Za kućno korištenje to mi je važno, tako da bez toga ne ide, za neko internet chatroom, edukacijsko korištenje to ne smeta i uređaji su ok.

Ako naiđeš na neku soluciju da se 1 comp može koristiti za barem 2 usera (2 monitora, tipkovnice, miša) u isto vrijeme i koristiti grafičku i gledati filmove, molim te da mi bacis PM pošto ne provjeravam često stare threadove.

Zahvaljujem!
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na