Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2011., 14:57   #421
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
S2000 jedan od najboljih kabrio jurilica, samo bi understeer radio
Moram priupitati: znaš li što znači understeer?
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 15:23   #422
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Ono kad ides ravno, a ne zelis
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2011., 15:33   #423
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Drito
S2k AFAIK je automobil poznat po dosta neutralnim voznim osobinama, iako nakon malih modifikacija '04-e navodno ipak pokazuje više podupravljanja u odnosu na starije S2k. Lagan automobil s četverocilindrašem naprijed, a pogonom straga ne može biti loša kombinacija a samo podupravljanje baš i nije zabavna stvar
Uostalom, koliko S2k podupravlja, provjerite na Jubito videu S2k na Nürburgringu.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 15:35   #424
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ono sto radi 90% auti koji voze na prednji pogon iako ih ima koji izvode 4x4 show u zavojima ko moj Swift recimo iako je prednji pogon.. Ima prituzbi na podupravljanje kod s2000 pa se mozda zato zabunio..Podupravljanje je nezgodno jer prosiruje putanju u zavoju i u kranjem slucju moze dovest do drva ili provalije. Jako dobar primjer je bas petica gt turbo koja je jako sklona bjezanju nosa pripreranom stiskanju gasa u zavoju. Zato ih 90% bilo razbijeno i 80% od njih ima sjeb. prednji kraj..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 16.09.2011. u 15:40.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 15:51   #425
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Kad samo vec kod Turbo benzinaca jucer sam pogledal ova dokumetarac o razvoju Cosworthovog F1 turbo motora jos davne 1986 kad su bila najluda vremena F1 bar po mojem videnju. Jedan od najzanimljivijih auto dokumentaraca kaj sam pogledo..



Prije desetak godina sam imal Renault 5 GT turbo, 90to goidste u prekrasnoj metalik plavoj i moja ljubav prema turbo motorima je od tad vjecna..Ogromna turbo rupetina i divlji volan koji se svim silama trudi iscupat iz ruku ima svojih drazi. Da mi je nac takav u dobrom stanju odmah bi ga kupio sigurno. Vozio sam i ostale turbake iz tog vremena Uno i Deltu HF i nista nije ni blizu petici..Danasnji turbo benzinci koji su jako cesti zbog ekologije i downsizinga motora nisu ni slicni onima iz 80 i 90tih. Svaki onaj auto se mogao rastegnut do blokade bez da se uopce upali turbo a za upalit ga je trebalo nagazit gascinu. Danas je to skorz drugacije jer turbina ima drugu ulogu, barem u normalnim autima.
Kad si danas turbine puno bolje izvedene, bađ u svrhu izbjegavanja rupa i čupanja volana iz ruku, jer nisu svi MSC / Hamilton / Senna
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Moram priupitati: znaš li što znači understeer?
Jeba majku zajeba se, over over

Citiraj:
Ono kad ides ravno, a ne zelis
To je to.

E da šta se tiče JDMa RX7 + WideBody to je moj današnji favorit u vidu dizajna.


Zadnje izmijenjeno od: Baja 001. 16.09.2011. u 16:01.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 15:52   #426
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Tako je već bolje inače, ako vas zanima flat out bitka S2K na stazi: klik
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 19:13   #427
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Baja, ne treba bit Shumi ili Senna. Ti stari auti nemaju serva niti ABSa niti icega takvoga i kao takvi ti vracaju neusporedivo vise infoa na volanu sto te automatski drzi vise koncentriranim ili ne znam, vise "sharp".. Prosjecni refleksi i malo hladnija glava su dovoljni.
Jedino sto je puno bolje danas je odrzavanje jer su ovi stari bili rupa bez dna. Zato sam ja svog prodao i kupio starog Switfa GTI koji je vozil bez ulja, vode skoro i bez benzina.

Moderne turbine imaju promjenjivu geometriju krilca sto ima omogucava vise momenata na niskim okretajima i zbog toga su i dosta manje nego te stare, laiciki receno. Druga jako bitna stvar je da su puno bolje hladene i zato odrazavanje vise nije takav problem. Ova na r5 je bila na sistemu od motora i temperatura je bila najveci neprijatelj tom autu. Neka bezeveze rupa na crijevu od 20kn je mogla izazavat havariju ekspresno. Decko kojem sam prodao auto ga je unistio u roku od mjesec dana jer nije pazio. Dignul je pritisak doma u garazi, to se moglo bez problema i razletio je motor koji nije imao nikakvu blokadu okretaja. Zbog slicnog razloga vecina danasnjih r5 gtt vozi sa 1.7 atmosfersim motorima od r9 ili sl..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 16.09.2011. u 19:33.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 19:31   #428
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Baja, ne treba bit Shumi ili Senna. Ti stari auti nemaju serva niti ABSa niti icega takvoga i kao takvi ti vracaju neusporedivo vise infoa na volanu sto te automatski drzi vise koncentriranim ili ne znam, vise "sharp".. Prosjecni refleksi i malo hladnija glava su dovoljni.
Jedino sto je puno bolje danas je odrzavanje jer su ovi stari bili rupa bez dna. Zato sam ja svog prodao i kupio starog Switfa GTI koji je vozil bez ulja, vode skoro i bez benzina.

Moderne turbine imaju promjenjivu geometriju krilca sto ima omogucava vise momenata na niskim okretajima i zbog toga su i dosta manje nego te stare, laiciki receno. Druga jako bitna stvar je da su puno bolje hladene i zato odrazavanje vise nije takav problem. Ova na r5 je bila na sistemu od motora i temperatura je bila najveci neprijatelj tom autu. Neka bezeveze rupa na crijevu od 20kn je mogla izazavat havariju ekspresno..
Meni je servo najveća glupost ali eto, to sam možda samo ja...

Ostalo se slažen, novi auti su puno efikasniji, i manje troše

Ako pogledaš na drugu stranu, novi auti imaju smisla jer danas 90% vozača/ica ne žele nikakav teret za otić na tržnicu/trgovinu/kavu, i tu servo sa svim glupostima čuda čini...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 19:48   #429
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ja sam imal tu srecu da su mi prva 3 auta bila bez serva ili bilo cega takvoga i sva tri su bila oko 800kg sa ks kod danasnji auti od 1200kg. Tad mi je bio gust vozit se a sad mi je ono od a do b.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 19:51   #430
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Prigodna slikica za temu
http://i54.tinypic.com/2ufvloh.jpg
kasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2011., 20:11   #431
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Vozim auto bez serva i ne bi nikakvo drugačije, osim možda starih hidrauličnih serva, koji je u npr. BMW 5 vrhunski. Moje pravilo je da auti od 2000. nadalje ne valjaju.
Auto po mom guštu bi bila spomenuta R5ica, Lancia Delta Integrale, Golf II G60, što starija Impreza ili Evo, kockica ili E36 M, Mazda MX-5, Nisan ZX300, svi GT-R osim novog...
Znači bez ABSa, serva, ESPa, BASa, TRASa, BUĆa i TRUĆa...
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 20:42   #432
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ja bi opljacko banku za jedan Evo 4 u RS varijanti(dodatna oprema mu je radio) ali ih u Europi ima jako malo jer sluzbeno se nisu na ovim prostorima prodvali do eva 6. Samo u Japanu. Integralaka je legenda, pogotvo 16v u nekim special edicijama ali i one su osjetljive za popiz. tako da ih je jako malo ostale a one koje su ostale kostaju ko suho zlato. Zato kockica i golfova imamo na bacanje, G60 bas i ne jer su i oni rikavali ko blesavi. Japance se moze nac po sarenim cijenama i u svakavim stanjima, osim gtr r34 koji kostaju za poludit ali su zato r33 puno jeftiniji i cesci..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 16.09.2011. u 20:48.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 20:49   #433
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Meni je servo najveća glupost ali eto, to sam možda samo ja...
To kažeš zato što nisi nikad vozio kombi bez serva natovaren sa 1000-1500kg tereta. Skrenut u mjestu možeš samo sanjat

Servo rulz
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 21:11   #434
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 21:23   #435
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
čitam temu i gledam kaj nitko ne vozi fiata ili se srami napisati kad ono GT3 vozi

Zadnje izmijenjeno od: vm@. 16.09.2011. u 21:33.