Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2012., 13:11   #31
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
U normalnim kolicinama, dim cigarete ne steti racunalu, al kad se sjetim konfi iz birtija koje su mi dosle na popravak....na svakoj ravnoj plohi unutar kucista je sloj 1-3mm od dima i prasine, maticna se nije vidla a hladnjaci i konektori skroz puni toga.
Opis kvara: "Pa ne dela vise, neke se pokvarilo samo od sebe, resitira se ili blokira, ali dobra stvar je da vec par dana ne zuji.... e se more to popraviti?"

Popravak (zamjena venta): 100kn
Ciscenje: 500kn
Uvijet: ciscenje obavezno!

E da sam to uslikal, sigurno bi bilo u top 5 najprljavijih racunala, onaj s krepanim misem i paucinom je mila majka prema tome.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 13:36   #32
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,008
Citiraj:
Autor xtreme96 Pregled postova
Ne ne,nisi me skuzio,ne zapalim ja jednom tjedno,pusim ja skoro svaki dan u sobi al eto izbjegavam, nego kad se skupi drustvo onda kad otvoris vrata od sobe dim izlazi kao da je netko trosjed zapalio ...moras zracit svakih 20min...

Al naravno da ja redovito zracim sobu tak da nema problema...i nisam (jos) primjerio da komp smrdi po dimu...

Nemožeš ti primjetit kad pušiš. Kod mene u kući nitko nepuši pa kad netko dođe u goste i zapali koju, sljedeća 2 dana osjetim u kući dim.


Ima već dosta, posudio sam od frenda pušača napajanje i stavio ga u moj komp. Mjesec dana se osjetio miomiris kad upalim komp.
Sad koliko šteti samim komponentama izuzev većeg i bržeg nakupljanja prašine na ventilatorima/hladnjacima, nebi mogao reći. No da bijela kućišta brže žute i da se nakuplja fina mast i prašina na hladnjacima, to da.


No svatko ima svoj izbor, a i kak je već netko napisao, ipak smo mi vlasnici kompa, a ne on nas.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 13:40   #33
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Zaboli me dupe za ardver. Tu je radi mene a ne obratno. Svejedno ne volim puno pusit u sobi, ako sam sam doma 3-4 duhana su dosta. Duhan je za kucno pusenje zakon - em manje smrdi, em manje pusis, em se gasi sam od sebe u pepeljari.
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 13:55   #34
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,010
Mislim da nije strasno ako komponente smrde na dim, gadno postane kad dim smrdi na komponente
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 14:02   #35
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Izbušite si miris za auto, borić, po mogućnosti "classic" i pričvrstite iza venta
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 14:24   #36
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Citiraj:
Autor xtreme96 Pregled postova
Ne ne,nisi me skuzio,ne zapalim ja jednom tjedno,pusim ja skoro svaki dan u sobi al eto izbjegavam, nego kad se skupi drustvo onda kad otvoris vrata od sobe dim izlazi kao da je netko trosjed zapalio ...moras zracit svakih 20min...

Al naravno da ja redovito zracim sobu tak da nema problema...i nisam (jos) primjerio da komp smrdi po dimu...
ne..nemislimo na isto kolega

uostalom ja sam kupio komponente ne one mene tak da neplaniram biti njihov rob...pušit ću pored njih piti ubjati se padati...ak će crknuti nek crknu šta da im ja radim..da nebi još pazio da nepušim pored računala ^^ moš misliti XD ak će crknuti radi dima nek crkne sad
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 15:48   #37
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,063
Bit će i bizarnih stvari, kao tužba komšije jer mu smeta što pušim u svom stanu iza nekoliko zidova i zatvorenih vrata.
On topic: danas prestaje utjecaj cigareta na moj komp. Ionako me bolio k..., al sad je stigla elektrika .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 15:51   #38
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 996
Koliko si platio ako se smije znat tu "elektronku"?
Kakve su? Nisam imao jos priliku probat.
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 16:02   #39
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Ja rokam nekih 9 mjeseci po "digitalnim" cigaretama i šta reći, odlične su. Evo upravo se davim u šumskoj jagodi i cijela soba miriši
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 17:37   #40
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,063
Citiraj:
Autor xtreme96 Pregled postova
Koliko si platio ako se smije znat tu "elektronku"?
Kakve su? Nisam imao jos priliku probat.
1Ah USB pass through baterija, kabel, dodatni standardni punjač, 3 grijača (atomizer valjda), 2 vrha (drip tip) i 4 tekućine (2 cherry, 2 duhan) sam platio 366 kn. Mali paket pa carinu i PDV nisam platio.
Iskusni vaperi kažu da mi je to dosta za 2 mjeseca. Bumo videli .
Uglavnom je skoro isto kao i cigareta, samo bez smrada, katrana i mora ostalih spojeva.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 17:56   #41
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Meni je jedna velika bočica (30 ml) trajala pola godine! Pa ti možda bude i duže trajalo

@D1viry

Moram si ja uzeti opet jer sam počeo normalno čikat pa more neki link? Ovo mi se čini taman!
  Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 18:26   #42
Billkita
Premium
Moj komp
 
Billkita's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Čavle, Rijeka
Postovi: 199
Zovem se..... i ovisnik sam. Znači duvam nekih desetak godina i koliko sam skužio svi su oduševljeni e-cigaretom. Zanima me jel se teško prebaciti, odnosno jel velika razlika između ove i prave cigarete?

Edit: Ups, kriva tema
__________________
Ala homo, ala homo ča popit i na brige pozabit.
Billkita je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 18:29   #43
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
čudno je jer moraš saugat drito u pluća i meni to nije to iskreno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 18:41   #44
Billkita
Premium
Moj komp
 
Billkita's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Čavle, Rijeka
Postovi: 199
A sumnjao sam da je tako. Teško zamijeniti pravu cigaretu. Kavica i prva jutarnja. Probava odmah radi.
__________________
Ala homo, ala homo ča popit i na brige pozabit.
Billkita je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 19:04   #45
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 996
Znaci ta e-cigareta je cisti nikotin sa raznim okusima ali bez smrada,samo para ide jel?

Promjenit cu naslov u "Cigarete i njihov utjecaj na hardware".
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 19:13   #46
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
xtreme96

Ja bi reko da ti nisi normalan..Ako nemisliš na svoje zdravlje, šta te onda boli za komp?
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 21:55   #47
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 996
Pa boli me za komp,al opet htjeo sam znat jel ima kakvog utjecaja na hardware da nebi nesta riknulo

Ja uskoro stavljam vodeno u komp i radijator ce bit crne boje tak da me boli qurac jer nemoze "pozutit"
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2012., 19:24   #48
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
čudno je jer moraš saugat drito u pluća i meni to nije to iskreno.
Nisi probao sa jačom tekućinom, isto ko cigareta i "grebe" po grlu
  Reply With Quote
Staro 15.01.2012., 19:42   #49
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Prestao pušit prije godinu i nešto, i danas stari hardware smrdi po dimu...
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2012., 19:43   #50
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ne kužim, jel na ovom forumu ima moderatora?
U podforumu "ostalo" ekstrim gaymera zanima jel cigarete uzrokuju rikavanje komponenti, i onda se ekipa razveže o digtalnim cigaretama, usprkos tome sto ta tema vec postoji.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 01:42   #51
Purica/Tamara55
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb,Sesvete
Postovi: 139
Sređivao sam kompove frendovima okorijelim pušačima i mogu reći da najviše od svih komponenti pate cpu cooleri i napajanja. Jednostavno se na prašinu nakupi fini sloj nikotina i kad se to čisti imaš dojam da je ventilator usisavao zemlju nekoliko godina, a ne običnu prašinu.
Kad nešto od hardware-a kod takvih kompjutera ne štima (punih prašine i nikotina), ne usudim se dirat(čistit) matičnu jer mi se već 2 puta dogodilo da su matične crknule, a onda ti objašnjavaj frendu zašto sada kompjuter uopće ne radi, a samo je nešto štekalo. Isključivo se koncentriram na cpu i cooler, ram i grafičku, razne kartice popikane u pci slotove također ne diram.
1 frendu sam posudio laptop na 3 tjedna, imao je miris po cigaretama još nekoliko dana, ali je onda prošlo. Smatram da cigarete ne štete toliko hardware-u ako se periodično komp rastavi i komponente očiste. Ali 3-4 godine saftanja kompjutera u cigaretnom dimu s prašinom svakodnevno - noćna mora.
__________________
The Chase Is Better Than the Catch
Purica/Tamara55 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2012., 00:04   #52
northeus
Premium
Moj komp
 
northeus's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 104
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
To što sam se ostavio pušenja jedna je od najboljih stvari koje sam napravio, pa to savjetujem i ostalima koje muči kako utječe na hardver.



OT: ja nepušim u sobi zbog djeteta pa nepuši ni komp, ali prije sam znao igrati poker na fejsu (na laptopu novom) i u roku nekoliko tjedana sam primjetio da imam turbinu, ispod tastature žuti čep s prašinom, mislim da je osnovni problem tzv. smjesa prašine i "žuto od cigara" koja može biti u promjenjivim omjerima

northeus je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2012., 11:47   #53
Nacki
Faktor nesreće
Moj komp
 
Nacki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sesvete, Zagreb
Postovi: 219
ja ne pusim, ali kada mi dođe komp od nekog pusaca onda mi taj isti smrdi ko kuga + sta postane odvratno zut pogotovo kada je bijelo kuciste.
A najgore mi je vidit kad laptop pozuti i kad ima pepela u tipkovnici, onda uzmem svoju tipkovnicu i s njom radim
Nacki je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 20:05   #54
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
davno sam citao da je dim u odredjenoj mjeri stetan za hardver.. vjerojatno postoje neke extremne situacije gdje moze doc do frke uzrokovane dimom, ukoliko je case na stolu sa otvorenom stranicom ili je u neposrednoj blizini pa sluzi kao ventilacija dima
ja osobno pusim koju godinu blizu racunala, u to vrijeme je case bio na stolu sa otvorenom stranicom, zatovrenom, dole, gore, jos me nije napustila neka komponenta zbog karcinoma.. doduse vodio sam racuna da dim ne ide u kuciste..

al ne bi bilo lose da steti.. bio bi to dobar razlog i poticaj za prestanak
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 05:27   #55
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja dok sam dimio i dve kutije prije dnevno sam pušio pokraj kompa i sve je išlo unutra i nikad nisam imao ni filtere ispred ventilatora i nula bodova od problema uzrokovanih pušenjem što kod laptopa što kod desktopa! Mislim da je to u 99% slučajeva hrpetina gluposti koju eventualno neke firme (mislim da je apple imao ideju kaj se tog tiče) možda probaju iskoristiti zbog svoje "dobiti" i ničeg drugog!
  Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na