Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2005., 20:57   #1
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Fujitsu will produce new VIA/S3 Graphics chips

Fujitsu to Manufacture Leading-edge 3D Graphics Processors for S3 Graphics
Vise na:
http://www.via.com.tw/en/resources/p...101fujitsu.jsp
Najavljena su 2 nova GPU-a Chrome 27 i Chrome 25.
Vise o njima i tech specifikacijama.
http://www.s3graphics.com/en/index.jsp

Bilo bi super da napokon izbace nesto na trzise.Vec dvije godine najavljuju chipove koji nisu ni izasli( SavageXP) ili su izasli (Delta i UniChrome) u Aziji u zanemarivom broju i kasnjenju te hrpu problema.
Jos da srede drivere koje nisu znali napraviti jos od Savagea 3D i mozda bi popunili srednji i donji segment trzista te bih rado uzeo njihovu kartusu.
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2005., 00:32   #2
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Re: Fujitsu will produce new VIA/S3 Graphics chips

Citiraj:
Originally posted by celduce

Jos da srede drivere...
Samo cu to citirat. S3 je imao ocajne drivere prepune bugova otkad je 3D kartica. Sam hardver i nije bio toliko los, cak bi rekao da je bio i poprilicno dobar po onoj cijeni po kojoj se nudio, ali driveri su bili ocaj. Sada mozda (nadajmo se) nece biti jer su i nVidia-ini sve gori Ali ATi-jevi se cini da su sad solidni
JC Denton je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 18.12.2005., 07:20   #3
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,262
..ja sam se opeko sa kyro 2 chipom,grafa je hardwerski bila odlicna i kvalitetna (hercules pokoj mu dusi ),ali driveri katastrofa,otad nema riskiranja s proizvodjacima,zna se koji su i igri i nema smisla experimentirati....
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2005., 10:59   #4
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Eto, tako je i sa mnom i sa Xabre400. Odlican hardver, radi k'o zmaj sa onim stvarima za koje su driveri rijesili probleme... ali na kraju je podrska doslovno ukinuta i ostadoh u neobranom grožđu... rekoh, ne hvala

Doduse, imao sam prije i S3 Savage4, no s njom nije bilo bas tako velikih problema kao sa Xabre400 (tj. vecina stvari koje sam pokrenuo je radila na njoj bez problema, dok na Xabre400 vec i nije na kraju radilo kako treba )
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2005., 14:04   #5
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Imao sam Savage 4 i Savage 2000.
Naime Savage4 je jos radio koliko - toliko dobro jer je bilo dost tweakanih drivera (sjecam se da sam koristio BiPolar).Zatim smo ja i friend uzeli Savage 2000,64MB za isprobavanje.U to vrijeme jedino je Voodoo 4500 i 5500 imali najlijepsu sliku u UT99 sa glideom ali na savageu 2000 sa Metal.dll renedering slika je bila super i mogao bih reci i bolju od GeForsica .Igrao sam i Serious Sam i Quake 3 sa jako lijepom slikom i primjerenim framerateom..Neznam ni sam gdje sam naletio na neke kombinirane drivere za koje je neki tip sastavio za win98se.Morao sam i registry tweakat da bi "prisilio"grafu da koristi Hardware T&L pod OpenGL iako je malo koristi bilo od tog.Inace Savage2000 je drugi chip poslije Geforce256 koji je implementirao hw T&L ali nepodrzan.Na ostalim windowsima grafa je bila jedino dobra za desktop i office namjenu jer su driveri ukinuti tako da Win2000/XP i Savage4 ili 2000 je nesto grozno za D3D a i ista drugo.
Chipovi su bili ok ali ekipa za razvoj drivera - kao da su ih pijani radili.
Takojer je stvar slicna i sa SiS Xabre modelima koji su ukinuti i velik dio ekipe prebacen u XGI koji ima neke kartuse sasvim pomalo neozbiljne a i pokrivenost trzista je skoro nikakva.
Jedino je pozitivno sto se trude pa bi bilo uredu da dobijemo i 3-eg kvalitetnog proizvodjaca GPU-a jednom.
celduce je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na