Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2010., 12:50   #1
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Laptopi do 4000 kn

Citiraj:
Ovaj topic je namjenjen isključivo za rasprave, mišljenja, savjete i preporuke oko kupnje notebooka/laptopa do 4000 kn.

U traženju preporuke za kupnju laptopa svakako navedite veličinu ekrana, namjenu korištenja i sve ostale Vama bitne stavke (brand, trgovina i sl.).

Teme koje se tiču kupnje pojedinačnih komponenti laptopa kao i softverski/hardverski problemi ne spadaju u ovaj topic.

Zadnje izmijenjeno od: khm. 30.07.2010. u 13:33.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 15:44   #2
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Pozdrav.

Tražim laptop do 4000kn (max maxova).
Što duža garancija (min 2.god), 15" ekran, zasebna grafička i ako je moguće, da dolazi sa torbom i Win7 u kompletu.

Torba i grafa nisu uvjet pošto korisnica laptopa studira ekonomiju i sumnjam da igra igrice, ali opet, ne bi škodilo.

Našao sam par zanimljivih, ali svakome nešto fali. Ili je garancija 1god ili je integruša...
Eto, prijedlozi i pomoć svakako dobrodošli.

__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2010., 16:13   #3
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Asus K50IN-SX323V - ima sve što tražiš, osim jamstva (12mj.)
Dell Inspiron 1545 Passion Purple - ima 36mj jamstva, ali Intelovu grafiku (GMA 4500)

Mislim da za te pare nećeš nać ništa osjetno bolje, a da dolazi W7 uz lap.
  Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 16:21   #4
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Hvala ti

I to je nešto. Sad ću njoj predložiti ta 2, (pokušati) objasniti prednosti i mane, pa neka odabere. Makar će vjerojatno reakcija biti "Ja bi ovaj ljubičasti!!"
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 16:31   #5
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
I to je nešto. Sad ću njoj predložiti ta 2, (pokušati) objasniti prednosti i mane, pa neka odabere. Makar će vjerojatno reakcija biti "Ja bi ovaj ljubičasti!!"
Ima ga i u druge dvije boje (plave).
Po meni Dell ima prednost, ako se neće igrat na laptopu (a vjerojatno neće, moja samo na Fejzbuk ide )

Edit: Ako se misli igrat onda definitivno treba izbjegavat Intelove grafulje. Nisam na njima zaigrao ništa mlađe od 2004.
  Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 17:03   #6
khall
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 4
a nesto od ova dva?
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=5957

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=5640

garancija je god dana, ali moze se nadoplatiti, a mislim da je ovo dosta dobro za te novce.. samo ni ja sam nznm koji bi od ta dva.

Zadnje izmijenjeno od: khall. 02.09.2010. u 17:11. Razlog: nepotpun post
khall je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2010., 17:25   #7
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nijedan, prvi ima AMD-a, drugi je eMachines ... A produljenje jamstva probija budžet. Spomenuti Dell je best buy.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 21:09   #8
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Zna netko možda neki laptop kao Lenovo u350? Znači 13", lagan, culv procesor i jeftin.
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 15:46   #9
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Kupujem Lenovo G550L ili G555, jel mi može ko reć neke drastične razlike osim procesora i grafe.. Jel po vama bolji Celeron Dual Core T3100 ili Athlon II M320..

lenovo g555

I još jedna dvojba oko miša za laptop, koji da uzmem od ova dva.
Logitech m205

Logitech m195

Jel može preporuka laptopa, do max 4000kn, bez windowsa, s time da se može narućit online! Zanima me dali laptopi koji dolaze bez windwsa imaju cd s driverima? Primarna namjena laptopa je za fax + ići će tv usb u njega i da ima ostale potrebne stvarćice...

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Bravo. 16.09.2010. u 16:28. Razlog: dodatna pitanja
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 17:56   #10
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nisam siguran, ali mislim da G550L ima tipke za pojačavanje/smanjivanje/mute, dok je kod G555 to riješeno preko kombinacije Fn s drugim tipkama. Što se kvalitete izrade tiče ne vjerujem da ima razlike. Procesori su također vrlo slični. Inače, baš sam si danas naručio G555A iz Telebita, pa ću ovdje napisati review kad stigne.

Za 4000, možda Acer 5738ZG za kojeg bi kasnije dokupio jamstvo.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2010., 23:37   #11
bran1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zabok
Postovi: 11
Pozdrav!

Kupujem laptop 15,6", 4000-4500 kn. Služio bi za internet i uredske alate. Znaci graficka nije toliko bitna. Bitna mi je kolicina memorije, velicina i brzina diska, brzina procesora, ekran i ukupna kvaliteta komponenata. Sto mi preporucate najboljeg u tom rangu? Znaci samo laptop bez windowsa. Hvala!

PS. evo sto mi je zaapelo za oko, onako usput, ne mora biti iz ovog ducana, samo primjer:
PRVI
DRUGI
TRECI
bran1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 13:59   #12
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Svakako izbjegavaj Fujitsa Siemens laptope, radio sam na dva (jedan je bio Amilo) i to su smeća.
Ovi Lenovo što si naveo nisu loši, možeš pogledat i ove >> HP Compaq 615 i HP 620.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 14:13   #13
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Smeće je i taj HP s prastarim vrućim Puma AMD-om, Windows mu diže cijenu. Od HP-a bih radije nekog Probooka. Fujitsua ne bi, ovaj kojeg si naveo je 18.4", ali kvaliteta im nije jača strana, a ne nude ni produljenje jamstva.

Pogledaj Lenova G560G. Najbolji omjer snage i kvalitete za ono što tražiš. Ima integriranu grafičku, ali i ne tražiš bolje. Još bih preporučio uz njega produljenje jamstva na 2g., s kojim cijena ukupno bude oko 4000kn.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 14:18   #14
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Nije bitno zagrijavanje procesora nego hlađenje na laptopu, a HP je to riješio vrlo dobro.
Uglavnom, bran, samo pogledaj te modele, sa HP-om nemoš fulat.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 14:21   #15
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Baš se i ne bih složio s obzirom da su pritužbe na zagrijavanje HPova vrlo česte. A zagrijavanje procesora je vrlo bitno, s ozirom na ograničene mogućnosti hlađenja u laptopima.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 20:59   #16
bran1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zabok
Postovi: 11
Puno hvala na savjetima
Za sada sam orijentiran prema HP 620, WS729EA ili skuplja varijanta HP 620, WD675EA. Ovaj lenovo G560G je isto veoma interesantan, ali bi radije uzeo jednog od ovih 2 HP-a. Cine mi se mrvicu boljima po specifikacijama, a i laksi su nesto sitno. Sad dal se zagrijavaju.... Imate jos koji prijedlog?
bran1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 23:07   #17
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Iako ni WS729EA nije loš, jedina prednost u odnosu na Lenova je brži disk. Procesor je u Lenovu znatno bolji, a unutra je i bolja integrirana grafička(iako je to nebitno). Uz sve to, Lenovo mi ulijeva više povjerenja od najniže HPove serije.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 15:47   #19
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Sad si već otišao na skuplje modele i debelo si premašio 4000 kn.
Mislim da nemaš potrebe za takvim modelima pošto si rekao da ti treba laptop za internet i uredske poslove.
Ali ako baš želiš dati više para onda bi ja od ovih gore modela eliminirao Dell i HP G62 pošto ti grafička uopće ne treba, a neke iste modele si stavio 2 puta, tako da ti ostanu 4520s, skuplji i jeftiniji, razlika je samo u ramima i disku.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 14:52   #20
Mar Chi
Registered User
 
Mar Chi's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 38
Gledam na sniženju MSI CR700-202XEU i sve mi se sviđa (iako inicijalno spada u kategoriju do 5.000 kn)!
Ima li tko iskustva sa navedenim? Hvala.
http://www.outlet.hr/informatika/pri...i-cr700-202xeu
Mar Chi je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 16:55   #21
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Kupujem laptop do 3500kn. Velicina ekrana minimalno da je 15.6". Koristio bi ga za gledanje filmova (hd 720p), nesto malo za obradu slika, surfanje, eventualno za igranje (cod2/4), office i tako to, studentske gluparije. Sto se garancija tice, valjda sto vise to bolje ( ? ), ne razumijem bas te fore oko garancije s laptopima. Molio bi preporuku laptopa koji bi zadovoljio moje potrebe posto se ne razumijem u laptope i ne pratim taj trend uopce.
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 19:00   #22
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
MSI su povoljni, a dosta nude za te pare.
Ovaj model ima solidne komponente i 2 god. garancije što nije za bacit.
To je ovako što na papiru izgleda dobro ali nisam nikada radio sa MSI-em pa ne mogu garantirat kakav je.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 00:02   #23
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova
Kupujem laptop do 3500kn. Velicina ekrana minimalno da je 15.6". Koristio bi ga za gledanje filmova (hd 720p), nesto malo za obradu slika, surfanje, eventualno za igranje (cod2/4), office i tako to, studentske gluparije. Sto se garancija tice, valjda sto vise to bolje ( ? ), ne razumijem bas te fore oko garancije s laptopima. Molio bi preporuku laptopa koji bi zadovoljio moje potrebe posto se ne razumijem u laptope i ne pratim taj trend uopce.
Gledaj ove Lenovo modele sa gornjih linkova. Znači G550 i G560. Uz jednu napomenu - teško ćeš pokretat COD 2 i 4 sa tim integrušama za te pare.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 00:37   #24
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Lenovo G555A - Bez problema će pokretati navedeno. Produljiš jamstvo na 2g. Ne grije se, no nije baš najtiši.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 01:48   #25
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 540
Trebao bi preporuku laptopa u cjenovnom rangu 3500-4000kn... laptop bi služio isključivo za fax i surfanje, znači ne treba nikakva posebna grafička. Uvjet je da ima 2 ili više godine garancije i dobru kvalitetu izrade. Ne treba dolaziti sa OS-om, tj. bolje da ne dolazi jer ionako imam Windowse preko MSDNAA.

Razmišljam o gorespomenutom DELL Inspiron 1545 (http://www.links.hr/index.php?option...kl=010.600.353), jel ima neki bolji izbor za te pare?
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 02:27   #26
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Taj Dell je dobar izbor, ako je negdje rasploživ. U Linksu očito nije.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 13:00   #27
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Lenovo G555A - Bez problema će pokretati navedeno. Produljiš jamstvo na 2g. Ne grije se, no nije baš najtiši.
a sta mislis o Acer Aspire 5551-P323G32Mn ? Lenovo ima nesto jacu graficku, ali ima manje harda i ram mu je prosiriv do 3gb, a acer je prosiriva do 8gb sto bi kasnije dobro doslo jer sam mislio upiknuti jos rama u laptop.
Nasao sam jos par Acera koja bi mi pasali, ali primjetio sam da su oni nesto mrvicu jeftiniji od stalih brendova. Procitao sam na par mjesta da Acer i nije bas nesto pouzdan (tuze se ljudi da im maticna krepala) ?
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 14:45   #28
Mar Chi
Registered User
 
Mar Chi's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 38
Citiraj:
Autor Dule Pregled postova
Trebao bi preporuku laptopa u cjenovnom rangu 3500-4000kn... laptop bi služio isključivo za fax i surfanje, znači ne treba nikakva posebna grafička. Uvjet je da ima 2 ili više godine garancije i dobru kvalitetu izrade. Ne treba dolaziti sa OS-om, tj. bolje da ne dolazi jer ionako imam Windowse preko MSDNAA.

Razmišljam o gorespomenutom DELL Inspiron 1545 (http://www.links.hr/index.php?option...kl=010.600.353), jel ima neki bolji izbor za te pare?

Pogledaj: http://www.outlet.hr/informatika/pri...5-dni1545aw-07
i ostale Dellove......
A čini mi se da su i jeftiniji!?
Mar Chi je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 21:03   #29
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova
a sta mislis o Acer Aspire 5551-P323G32Mn ? Lenovo ima nesto jacu graficku, ali ima manje harda i ram mu je prosiriv do 3gb, a acer je prosiriva do 8gb sto bi kasnije dobro doslo jer sam mislio upiknuti jos rama u laptop.
Nasao sam jos par Acera koja bi mi pasali, ali primjetio sam da su oni nesto mrvicu jeftiniji od stalih brendova. Procitao sam na par mjesta da Acer i nije bas nesto pouzdan (tuze se ljudi da im maticna krepala) ?
Ovo da podržava samo 3GB RAM-a je sigurno greška, jer nisam nigdje čuo da neka ploča podržava samo 3GB, baš i nema smisla. Inače, taj Acer ima integriranu grafičku i sigurno je nekvalitetniji od Lenova. Dobro si čuo da Acer nije baš poznat kao pouzdan brand. Ovog Lenova imam i ja i jedina mana mu je što ventilator konstantno radi. I kad je u idleu, on i dalje radi na minimumu. Ništa strašno, ali nije baš ni najbolje riješeno.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 22:18   #30
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Ovo da podržava samo 3GB RAM-a je sigurno greška, jer nisam nigdje čuo da neka ploča podržava samo 3GB, baš i nema smisla. Inače, taj Acer ima integriranu grafičku i sigurno je nekvalitetniji od Lenova. Dobro si čuo da Acer nije baš poznat kao pouzdan brand. Ovog Lenova imam i ja i jedina mana mu je što ventilator konstantno radi. I kad je u idleu, on i dalje radi na minimumu. Ništa strašno, ali nije baš ni najbolje riješeno.
Evo pise na linku koji si mi ti dao: Max. količina memorije [GB]: 3

Od acera sam lagano odustao. Trebam se do sutra odluciti i naruciti. Ovaj mi je ok, samo mi malo cudno da tako malo rama moze. Pokusavam naci neki koji ima prosirivu memoriju do 6/8GB tipa ovaj hp:
http://protis.hr/products/details/no...7114?service=1 , jedino sto ima slabiju grafiku od lenova. U biti grafika i nije toliko bitna, jer na stolnom mislim igrat igre. Bitno da moze vrtiti photosop cs5, lightroom 3.

Zadnje izmijenjeno od: ..::Matej::... 21.09.2010. u 22:49.
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na