Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.08.2017., 16:34   #1111
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Mislim da je ta toplo bijela, ali ne prejako
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 17:54   #1112
Hazl113
Registered User
 
Hazl113's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Da, mliječne su izbačene iz prodaje još 2009. Ali do danas nemaju alternative po bilo kojoj cijeni. Znači E14 60W mliječne.

Ovo je jedna jedina koja je kao 60W, ali je prozirna i odvratno baca svjetlo - sa crtama i nije uniformno:
https://www.philips.de/c-p/871869655...-kerze-dimmbar

Imam i halogene u klasičnim "svijeća" žaruljama, ali cijeli strop je išaran crtama, ružno je za vidjeti.
Nisam nikad imao u rukama 60W Mat E14 iliti "minjonke", a radio sam u TEŽ-u davno. Velike bi to bile temperature stakla. TEŽ je imao kvalitetene žarulja, ali kada ih je on radio. Sve ove iza 1996 su nekvalitatne, jednostavno rečeno kinesko smeće. Te nemaju veze sa TEŽ-om. Možda da njih pitaš, jer vidim da ih imaju na stranici. http://www.tez.hr/_hr/katalog/zarna_nit/svijeca/
Što se tiče alternative jasno da postoji, ali nisu jeftine i nema ih bar za sada te snage, odnosno lumena, a tebi treba oko 800lm. Malo pogledaj žarulje Filament E-14 Mat. To bi tebi trebalo. One ti bacaju ravnomjernu svjetlost bez sjena.

Zadnje izmijenjeno od: Hazl113. 02.09.2017. u 18:35.
Hazl113 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2017., 21:56   #1113
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Postojale su, radili su ih i Philips i Osram.

http://www.ebay.at/itm/10x-Philips-G...UAAOSwkRpZm3cv

Sve mi se cini da cu narucit ovo i platit dostavu, jer ovo nema smisla. Halogena bez matt premaza u kombinaciji s ovakvim lusterom = light show. Sve je bilo super dok smo imali matt zarulje. Nije bilo ni crte na stropu. 40W su preslabe.

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 22:17   #1114
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Điiiiz, ovo je baš brutalno..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 23:10   #1115
Hazl113
Registered User
 
Hazl113's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Zato sam se ja osigurao svim klasičnim žaruljama koje koristim dosta prije kakti zabrane uvoza svih žarulja jačih od 40W. Imam nešto TEŽ-ovih iz davnih dana, koje su još ostale, a posebno tri od 60W koje su napravljene da traju više od 20.000h. Njih uopće ne namjeravam nigdje postavit, već su uspomena na dane kada je TEŽ radio sve sam pa i staklene balone. Napravili su ih jako malo, (možda 50 kom.) i nikad nisu bile u prodaji, već su napravljene onako sa strane. U TEŽ-ovom neboderu (svjetlosni toranj) u kojem sam bio radile su od prvog dana dok nisu ugašene, a to je bilo preko 40 god.
No da nastavim. Čim je EU obznanila da ukida klasične žarulje, krenuo sam u nabavku, a tada je bilo relativno kvalitetnih od Philipsa, Osrama, Tungsrama, tako da ih imam za tri generacije kako se ono kaže. Cijena od 2-3kn. Tek prije par mjeseci nakon tri godine uporabe, izgorila je jedna i to u hodniku. Pisao sam o tome da samo na tri mjesta imam LED i šparnu žarulju. Na svim drugim mjestima mi nisu potrebne, jer ih dnevno tamo palim u prosjeku ispod 5 min.
Na žalost sve klasične žarulje koje se danas mogu kupiti su moram tako reći smeće. Totalna nekvalitata prvenstveno volframa radi nečistoće i debljine žice od koje je napravljena spirala. Koliko vidim cijene skaću već preko 6-7kn, mada se mogu još naći za 3-4 po nekim sajmovima ili možda na nekim popustima rješavanjem zaliha.
TEŽ kada je radio žarulje, volfram i molidben koji je bio bitan u izradi spiirala uvažao je iz Švedske. No napominjem da je radi raznih lobija morao izrađivati žarulje sa trajanjem najprije od 2000, a kasnije od 1500h. Jednostavno rečeno stavljao se kvalitetniji volfram, ne kvalitetan i tanjih niti (60W = 0,12mm, 100W = 0,18mm) te samim time malo dužih spirala. Jednostavnim ohmovim zakonom može se dobiti otpor koji je imala svaka žarulja u radu. 60W= 800Ω, 100W=500Ω. Temperatura takve volframove spirale u žarulji je bila od 2400-3200°K i upravo je od tuda ta poznata vrijednost boje svjetlosti koja se spominje kod svake žarulje. Inače točka taljenja čistog volframa je oko 3700°K.

Zadnje izmijenjeno od: Hazl113. 04.09.2017. u 08:22.
Hazl113 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 23:43   #1116
Hazl113
Registered User
 
Hazl113's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Postojale su, radili su ih i Philips i Osram.

http://www.ebay.at/itm/10x-Philips-G...UAAOSwkRpZm3cv

Sve mi se cini da cu narucit ovo i platit dostavu, jer ovo nema smisla. Halogena bez matt premaza u kombinaciji s ovakvim lusterom = light show. Sve je bilo super dok smo imali matt zarulje. Nije bilo ni crte na stropu. 40W su preslabe.

23€ za 10 žarulja je katastrofa. Pokušaj malo tražit kod nas. Kontaktiraj TEŽ. Vidim da su i oni imali u prodaji 60W. Možda imaju još.
Probaj ovdje:
http://www.electronic-center.hr/zaru...4-svijeca.html
http://www.zaruljica.hr/index.php?pa...oblika-svijece
http://www.ad-electronic.hr/rasvjeta...0151?error=404

Zadnje izmijenjeno od: Hazl113. 03.09.2017. u 00:05.
Hazl113 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 08:22   #1117
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ima netko preporuku četvrtsastih ugradbenih led panela, trebao bi 4 kom, snage 6-8w, po mogućnosti da su sto kvalitetniji i sa duzom garancijom.

Za sad najbolje sto sam nasao je Optonica LED panel
i kosta cca 50 kn/kom za 6w panel.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 19:11   #1118
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Iznad 300kn se šalje besplatno preko GLS-a, dobivaš robu unutar 24h, najčešće drugi dan.

http://ferotehna.com/hr/items/led/sl...6w-450lm-4000k
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 20:27   #1119
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ima netko preporuku četvrtsastih ugradbenih led panela, trebao bi 4 kom, snage 6-8w, po mogućnosti da su sto kvalitetniji i sa duzom garancijom.

Za sad najbolje sto sam nasao je Optonica LED panel
i kosta cca 50 kn/kom za 6w panel.
ak ideš samo na malu cijenu onda ok ,al ferotehna nema neku kvalitetu proizvoda...radio sam sa njima godinama i žarulje su im najlošija stavka.
tak da si kontradiktorno naveo prioritete

ja sam lani ugradio 2x četvrtaste VTAC, valjda 12W, srednji kelvini valjkda 4500, bacio sam kutiju i "nikih" problema, mislim da imaju i slabije od tih. jamstvo je 2 godine koštali oko 99-110 kn/kom

ovako nešto bi tebi trebalo
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 21:04   #1120
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Jel ima tko iskustva sa ovim heda led e14 iz linksa?
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.10.2017., 00:50   #1121
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ak ideš samo na malu cijenu onda ok ,al ferotehna nema neku kvalitetu proizvoda...radio sam sa njima godinama i žarulje su im najlošija stavka.
tak da si kontradiktorno naveo prioritete

ja sam lani ugradio 2x četvrtaste VTAC, valjda 12W, srednji kelvini valjkda 4500, bacio sam kutiju i "nikih" problema, mislim da imaju i slabije od tih. jamstvo je 2 godine koštali oko 99-110 kn/kom

ovako nešto bi tebi trebalo
Inače koristim v-tac led zarulje, poprilično zadovoljan, kupujem ih u bubLed-u, jel znas gdje se jos mogu nabavit njihovi paneli?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 12:58   #1122
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Od bubLEDA dobio info da nema toplo bijelih ugradbenih panela, nego uvoznik zahtjeva narudžbu od min. 50 kom. Ona srednja boja od 4500K mi je prehladna.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 14:48   #1123
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Elektromax Osram warm white 60w ekvivalent 11kn/kom. 75w su 17kn.
Upravo mijenjam krepane kineze kod punice.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2017., 10:42   #1124
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Inače koristim v-tac led zarulje, poprilično zadovoljan, kupujem ih u bubLed-u, jel znas gdje se jos mogu nabavit njihovi paneli?
Ja sam jako razočaran LED žaruljama. U zadnjih tjedan dana pregorile su mi dvije od 12 W. Nisu radile niti 6 mjeseci u sobi, odnosno kuhinji. U istom lusteru mi Osram i Philips štedne žarulje traju 10-15 godina.

Proizvođači:
v-tac
Sole (proizvedeno 10/2016).

S LED žaruljama 3-5W, kao i HOROZ LED žaruljama nisam imao problema. Možda je problem što je 12W previše, pa se griju, ali opet su kugle poluotvorene?
C128 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 11:32   #1125
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 08:39   #1126
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jel netko mozda uspoređivao recimo V-tac zarulje koje su deklarirane na 2700K i Sole zarulje koje su deklarirane na 3000k, jel boja istal ili je V-tac ipak malo zuci kako brojke sugeriraju?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 09:31   #1127
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
LED žarulje se mogu napraviti kvalitetno. ali čak i tada postoji velika mogućnost prijevremenog rikavanja zbog prirode komponenti.
LED žarulje koje se prodaju kod nas su mahom dno - dna, aliexpress kineske kvalitete i u prosjeku će raditi kraće nego žarulja za žarnom niti.
Baš sam jučer dobio vrećicu LED zarulja iz povrata, one skuplje koje imaju elektrolit i regulaciju su došle sa eksplodiranim elektrolitima.
Štedne su druga priča. Kvalitetne, dugotrajne i nešto skuplje.
Ali i njih će ekologija istisnuti s tržišta zbog žive
Još ćemo plakati za štednim i običnim žaruljama
trex je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 21:56   #1128
Hazl113
Registered User
 
Hazl113's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
LED žarulje se mogu napraviti kvalitetno. ali čak i tada postoji velika mogućnost prijevremenog rikavanja zbog prirode komponenti.
LED žarulje koje se prodaju kod nas su mahom dno - dna, aliexpress kineske kvalitete i u prosjeku će raditi kraće nego žarulja za žarnom niti.
Baš sam jučer dobio vrećicu LED zarulja iz povrata, one skuplje koje imaju elektrolit i regulaciju su došle sa eksplodiranim elektrolitima.
Štedne su druga priča. Kvalitetne, dugotrajne i nešto skuplje.
Ali i njih će ekologija istisnuti s tržišta zbog žive
Još ćemo plakati za štednim i običnim žaruljama
Pa ne bih se baš složio da se u RH prodaje samo smeće od LED osvjetljenja. Istina, ima razočarenja, ali ima i kvalitatnijih. Kupovina preko Aliexpressa, Ebaya i sl. ne spominjem, jer su da, većinom katastrofalne. I zato me čudi da ljudi još uvijek nasjedaju na lažne specifikacije i sve ostalo. No to je njihov problem.
Evo tu se navodi da su V-Tac loše, a do sada nije ni jedna otkazala od kada je V-Tac na našem tržištu. Naprotiv, otkazuju Osramice LED Star Classic A60 10W/827. Philips je tu po meni kralj.
Što se tiče štednih, i tu ima boljih i lošijih od renomiranih firmi. GE jako loše, Osram, kako koja, Philips sve do sada odlične. Hoću reći da traju duže od deklariranih specifikacija. No jedno im je zajedničko. Jednostavno ne vole kratkotrajna i česta ukapčanja. Tamo gdje rade puno, traju jako, jako dugo. Ali da, živa je u njima, istina, malo ali je ima. I nije tako opasno ako se razbije hladna. Najopasnija je ako se razbije u radu. Pored toga svjetlosni spektar je jako uzak.
A obične žarulje koje su ustvari najmanje štetne za okoliš su postale neekološke i pomalo zabranjene. Po meni su sve to gluposti, samo da netko zaradi velike pare. Što se mene tiče sam kupac bi trebao odlučiti koje će rasvjetno tijelo kupiti. Ali ove klasične koje se danas mogu kupiti su totalno smeće. I samo radi toga bi ih zabrnio. Pored toga stalno poskupljuju. Onaj koji ih je kupio prije 5-10 god. napravio je dobar posao. I dalje tvrdim da su te žarulje najisplativije tamo gdje rade do 10 minuta dnevno, a svi mi imamo takva rasvjetna mjesta.
Hazl113 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 09:03   #1129
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
ja sam si neki dan naručio ovo:

chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 12:08   #1130
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Hazl113 Pregled postova
Pa ne bih se baš složio da se u RH prodaje samo smeće od LED osvjetljenja. Istina, ima razočarenja, ali ima i kvalitatnijih. Kupovina preko Aliexpressa, Ebaya i sl. ne spominjem, jer su da, većinom katastrofalne. I zato me čudi da ljudi još uvijek nasjedaju na lažne specifikacije i sve ostalo. No to je njihov problem.
Evo tu se navodi da su V-Tac loše, a do sada nije ni jedna otkazala od kada je V-Tac na našem tržištu. Naprotiv, otkazuju Osramice LED Star Classic A60 10W/827. Philips je tu po meni kralj.
Što se tiče štednih, i tu ima boljih i lošijih od renomiranih firmi. GE jako loše, Osram, kako koja, Philips sve do sada odlične. Hoću reći da traju duže od deklariranih specifikacija. No jedno im je zajedničko. Jednostavno ne vole kratkotrajna i česta ukapčanja. Tamo gdje rade puno, traju jako, jako dugo. Ali da, živa je u njima, istina, malo ali je ima. I nije tako opasno ako se razbije hladna. Najopasnija je ako se razbije u radu. Pored toga svjetlosni spektar je jako uzak.
a.
u prilog štednima - imam nekoliko osram (žutih) koje rade od 2008. imam i onih iz lidla par godina rade. imam i par talijanskih Duralux koje su mi se pokazale najtrajnijima sa najboljim bijelim svjetlom.

od LED imam samo 2 panela i nekoliko trakica koje unatrag 2 godine rade OK. i u procesu sam rješenja za još LED trakica koje se pale pri prolasku kako nebi morao tražiti šalter.
i to samo zato jer pol LED žarulje NE svijetli zbog prirode konstrukcije. one filament još nemam nijedne.
generalno rećeno nimalo ne žalim za običinm žaruljama. potrošnju ne mogu reć jer pratim to toliko.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 23:08   #1131
Hazl113
Registered User
 
Hazl113's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Napisao sam U vezi LED i štednih žarulja da su neke odlične, a neke loše, pa makar se radilo o Osramu. Vjerujem da kod nas još uvijek dolaze koji put smeća namjenjena za istočno tržište.
Pazi sad ovo. Za staru koja je radila goblene kupio sam u Austriji davne 1997 dvije štednu Philips 7W. Radila je svaki dan u prosjeku 7-8 sati osim nedjelje. Izdržala preko 25.000h. Dakle daleko više od specifikacija. Cijena joj je bila 109 Shilinga. (oko 8€). To tada uopće nije bilo malo. Osramice koje sam koristio u kuhinji kupljene su kod nas (Mercator) i trajale u prosjeku 3 god. a radile su možda 90min. dnevno. Toliko je trajala i Narva 27W. Imao sam štednu u kupaoni (GE 11W) dva puta i trajala je manje od 1 god. Isto je toliko trajala i Osramica 11W. Kada sam sve skupa izračunao, jeftinije bi prošao da sam imao klasične i mijenjao ih svakih pola do godine dana. E onda sam stavio Philips LED 9,5W i evo traje preko 3 god. Ona je do sada jedino vratlia ulog prije pola godine i sada štedi.
Upravo zato sam pisao više puta da šparne žarulje jednostavno ne vole česta i paljenja i gašenje.
A klasičnih imam više nego LED i šparnih, na svim mjestima gdje svjetle manje od 10 min. dnevno. Na balkonu mi gori možda 5 min. mjesečno.
Može se govorit ovo ili ono, ali još uvijek imaju najkvalitatnije svjetlo.
Hazl113 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 08:30   #1132
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Hazl113 Pregled postova
A klasičnih imam više nego LED i šparnih, na svim mjestima gdje svjetle manje od 10 min. dnevno. Na balkonu mi gori možda 5 min. mjesečno.
Može se govorit ovo ili ono, ali još uvijek imaju najkvalitatnije svjetlo.
Postoje led-ice koje imaju još kvalitetnije svjetlo, ali su enormno skupe

https://en.wikipedia.org/wiki/High_CRI_LED_lighting
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 21:42   #1133
Hazl113
Registered User
 
Hazl113's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Postoje led-ice koje imaju još kvalitetnije svjetlo, ali su enormno skupe

https://en.wikipedia.org/wiki/High_CRI_LED_lighting
Ma dobre su i ove koje danas kupujemo. Sve koje imaju CRI preko 80 su dobre. Ali ima i onih koji imaju malo zelenkastu svjetlost. Da ne govorim o onima koje se kupuju iz Kine. Po meni najsigurnije je kupiti Philips žarulje. Svejedno LED, štedna ili klasična, mada je ovu zadnju vjerojatno više nemoguće nabaviti. Ja sam ih kupovao prije 7-8 god. i cijena im je bila 2-3kn. Zavisi koje snage.
Mislim da 20-25kn za jednu Philips LED-icu 800lm više nije puno. Ja sam svoje prije 3,5 god. platio 50kn svaku i nije mi žao. Čak štovoše, nekako mi se čini da su možda i kvalitatnije od ovih danas. Dosta su teže.
Hazl113 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 22:25   #1134
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Gdje se mogu kupiti Philipsove LED E14 u ZG?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2017., 21:05   #1135
Hazl113
Registered User
 
Hazl113's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Gdje se mogu kupiti Philipsove LED E14 u ZG?
https://art-rasvjeta.hr/
Hazl113 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 22:56   #1136
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Riknula mi je pred tjedan dana jos jedna V Tac 12W zarulja. Nije radila niti 6 mjeseci u lusteru. U istom imam CFL zarulje stare 10-15 godina. Rekord mi je bila Philipsova prva stedna kupljena u Metrou. Izdrzala je 19 godina intenzivnog koristenja u kuhinji i sobi. Duzina je bila skoro 25 cm.
Najppuzdanije su mi se pokazale klasicne fluo cijevi. Barem 5-7 godina uz 2-3h dnevnog koristenja.

Nagradno pitanje bez nagrade. Sto znate o DIS zaruljama. Imam jednu 15W i radi. Domca industrija sijalica u Zagrebu bila je preteca TEZ-a u prvoj polovici 20. stoljeca.
C128 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 22:34   #1137
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Upravo mi je krepala još jedna V Tac žarulja 12W. Ugradjena u listopadu. Radila max 120h.
Kupio sam 4 komada kad su zatvarali Billu na rasprodaji za 10ak kuna. Mislim da je samo jos jedna živa.
Računica
V Tac LED 10 kn žarulja. 1,5 kn struja 120h = 10 lp/h
Obicna žarulja 75W 3 kn, 1000h, = 7,8 lp/h

Da sam ih kupio po punoj cijeni bile bi bar duplo skuplje od obične žarulje...
C128 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 13:42   #1138
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
zašto nisi tražio nove ?

svi daju dvije godine garancije. ja sam kupio V-tac i Led Sole žarulje. međutim Led Sole imam dulje od godinu dana, i jedna je krepala. odnio u dućan i dobio novu i novu garanciju od 2 godine.

Zadnje izmijenjeno od: chief_wolfinjo. 30.12.2017. u 06:13.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 17:53   #1139
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
zašto nisi tražio nove ?

svi daju dvije godine garancije. ja sam kupio V-tac i Led Sole žarulje. međutim Led Sole imam dulje od godinu dana, i jedna je krepala. odnio u dućan i dobio novu i novu garanciju od 2 godine.
Nisam mislio da ce sve krepati, jer su se ostale ledice pokazale solidne. Racun sam bacio, jer je deklariranih 20000h vise od dvije godine.
Trgovacki lanac Billa se zatvorio, a ducane je preuzeo SPAR.
C128 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 21:52   #1140
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Znači mijenjao sam već 3 komada Phillips led žarulje kupljene u Kauflandu to su iste one šta ih i na ininoj benziskoj ima i sve mi nakon par mjeseci počnu treperit tj. nit jedna u žarulji počne se gasit palit. To je ona žarulja šta je najsličnija ovoj sa žarnom niti znači nije ona bulb nego ima kompletno staklo na sebi i 4 niti unutra, uglavnom katastrofa su. Pa sam mislio ako mi netko može preporučit neke kvalitetnije od 806lm topla bijela boja.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na