Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2016., 11:07   #781
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Stavio sam u xperia thread pa da stavim i ovdje...da li netko ima vezu u Agramu ili nekom drugom ovlaštenom servisu za Slonija, imam žutu mrlju na ekranu koju trebam promijeniti....pa da mi ne izmasakriraju mob....nije problem ako trebam dat za kavu samo da se to napravi kak treba....može na pm....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 11:52   #782
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Evo jednog "eksternog" slučaja, ovdje u Njemačkoj, ali pošto je firma koja šalje i u HR...

Computeruniverse, LG 34UM95-P, počela je slika "pucati" točno po vertikalnoj polovici, događalo se svakih par minuta, jako vidljivo je bilo kod filmova i igara, tj. kod pokretnih slika. Jedna polovica ekrana kao da je kasnila za drugom u prikazu, tj. kao da imam dvije LCD matrice spojene u jednu.

29.04.2016 poslano na garanciju.
03.06.2016 dobivam informaciju da je monitor popravljen i da ga šalju DHL-om.

Do danas još nije stigao. Status kod DHL-a kaže: zaprimljeno u odlaznu centralu, zaprimljeno u dolaznu centralu, te tu sad update kaže da pošiljka ne odgovara uvjetima slanja i šalje se nazad.

U petak sam pitao putem e-maila u čemu je problem, dobio sam brzo odgovor da se strpim dok DHL njima ne odgovori.

Kako danas nisam dobio nikakav update po tom pitanju, nazvao sam ih i zatražio naknadu štete u iznosu potrošenog vremena oko ovog najebavanja s poštom, od čega oni peru ruke da nije njihova krivica. Slijedilo je mojih gotovo 20min uvjeravanja čovjeka da takav razvoj situacije nije u redu i da 6 tjedana čekanja košta jako puno novaca, na što je ovaj mrtvo ladno, može se reć profesionalno samo "mhm"ao i puštao da Balkanac ispusti ventil.

Tek nakon što sam mu figurativno nacrtao što znači 10 radnih dana i da sam u međuvremenu morao nabaviti drugi monitor, počeo je nešto mumljati o mogućoj naknadi od strane DHL-a. Na to sam mu rekao da se to mene ne tiče i da mi se sljedeći put izvole javiti s updateom što se dogodilo i racionalnim rješenjem naknade/obeštećenja.

TL;DR: ako kupujete kod computeruniverse pripremite se na jako dugo čekanje odrađivanja garancije.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2016., 16:32   #783
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Malo je offtopic,a gdje onda kupovati u svabiji, moze preporuka par shopova ?

sto se tice tebe, ja bi spalio da cekam 40 dana monitor
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 18:41   #784
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Kvar je bio prisutan gotovo od samog početka, tj. 12. mj 2014 godine. Kako mi je monitor stvarno potreban, odgađao sam slanje na popravak koliko sam mogao, i sad se ukazala prilika kad sam bio 3 tjedna nazad u HR. Očekivao sam da će za max 4 tjedna biti riješen problem. Sa strane LG zastupnika i jest bio, ali su onda nastupili problemi s CU. Dakle, ili su krivo zapakirali paket ili nešto prilikom predaje paketa na DHL nije valjalo.

Taj dio me jako smeta i na taj dio sam reagirao. Međutim, ovaj sugovornik je bio potpuno nonšalantan i imao sam osjećaj ko da pričam u prazno. Kao što sam gore naveo, rekao sam im da očekujem rješenje u vidu naknade za grešku koju su oni uzrokovali.

Jer mene ne zanima je li greška u dostavi ili kod njih ili kod LG-a, nakon što dostaviš monitor do dućana tvoja briga prestaje.

Interesantno je da ni u DE zakonu nije definiran rok za odrađivanje garancije.
Ali je interesantno da se može definirati rok u kojem očekuješ popravak. Ako pristanu na popravak u tom roku i ako rok prođe, imaš pravo povrata novca s amortizacijom za korištenje uređaja. Kako pak ni to nije definirano u zakonu, mogu jedino potvrditi da je ista stvar ko i u HR: dobra volja trgovca. Komedija, još će bit najbolje kad ću im morat dolazit gore kod Frankfurta ako ne riješe sve u moju korist
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 19:02   #785
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Vjerojatno si naletio na nekog baju koji je ustao na lijevu nogu i 'ladno ga zaboli tuki za tvoj monitor. Nadam se samo da nisu prema svima takvi, bas sam planirao uzimati od njih posto imaju stvarno velik izbor

Nisi odg koji shopovi su ok, a da shipaju u rh
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2016., 21:07   #786
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Vjerojatno si naletio na nekog baju koji je ustao na lijevu nogu i 'ladno ga zaboli tuki za tvoj monitor. Nadam se samo da nisu prema svima takvi, bas sam planirao uzimati od njih posto imaju stvarno velik izbor

Nisi odg koji shopovi su ok, a da shipaju u rh
A vidi, mislio sam da je CU super, sve dok nije došlo do ovog slučaja. Kolko god glupo bilo, amazon.de ima takvih ponuda da ti dah stane
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2016., 09:56   #787
servisermato
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
MR Servis koji treba izbjegavati

MR servis je organiziran na način da kad sam nazvao na 016401111 da mi treba rezervni dio za klima uređaj ACP-12CH35GACA2C dobio sam odgovor da će me nazvati. Idući dan sam ponovno zvao i ponovno isti odgovor do 15 h kad me me nazvao djelatnik mislim Luka te sam naručio dio. Nakon par dana su me obavijestili da se isti može podići u Radničkoj 1a gje su me naredni dan obavijestili da istog nema. Tada sam ponovno zvao 016401111 pa su mi rekli da će me nazvati i tako par puta da bi mi se konačno javili da su ga poslali na moje ime a ne na tvrtku te da zbog toga kolegica nije znala.
Ponovno sam otišao dobio sam dio (klapna ) koji ....niti je bio zapakiran u originalnom pakiranju niti je bio nov niti je bio čist, uzeo sam ga jer mi se nije dalo više čekati i objašnjavati krajnjem korisniku zašto to sve tako kasni odnosno način funkcioniranja ovlaštenog servisa za Vivax.
Nakon toga sam pokušao montirati dio –bezuspješno jer je greškom isporučen krivi dio. Opet me gleda korisnik kao da sam ja kriv i niš nazivam ih 016401111 i opet ponovno ugodni glas koji će prenijeti poruku i sve ponovno s tim da dio moraju naručiti i da oni nisu skladište i da oni neznaju da taj model ima dvije različite klapne ....
Ja više tam ne idem ni na servis niti prodajem uređaje za koji su oni i ovlašteni servis
servisermato je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2016., 10:09   #788
servisermato
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
MR servia

MR servis je organiziran na način da kad sam nazvao na 016401111 da mi treba rezervni dio za klima uređaj ACP-12CH35GACA2C dobio sam odgovor da će me nazvati. Idući dan sam ponovno zvao i ponovno isti odgovor do 15 h kad me me nazvao djelatnik mislim Luka te sam naručio dio. Nakon par dana su me obavijestili da se isti može podići u Radničkoj 1a gje su me naredni dan obavijestili da istog nema. Tada sam ponovno zvao 016401111 pa su mi rekli da će me nazvati i tako par puta da bi mi se konačno javili da su ga poslali na moje ime a ne na tvrtku te da zbog toga kolegica nije znala.

Ponovno sam otišao dobio sam dio (klapna ) koji niti je bio zapakiran u originalnom pakiranju niti je bio nov niti je bio čist, uzeo sam ga jer mi se nije dalo čekati i objašnjavati krajnjem korisniku zbog čega me ponovno nema odnosno način funkcioniranja ovlaštenog servisa za Vivax.
Kad sam dio pokušao montirati ne ide jer je greškom isporučen krivi dio. Poslije toga ponovno nazivam 016401111 i ponovno ugodni glas koji prenosi informaciju nekom ko se ne javlja i čekam dan dva pa zovem pa čekam ali još uvijek se nitko ne javla
Sad ih više ne zovem ali niti prodajem brendove za koje je MR servis su jedini ovlašteni servis.
servisermato je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2016., 08:25   #789
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Jedan veliki minus za agramservis. Sve sto sam procito se i meni sad dogodilo. Sony z3 compact izbacuje sd karticu, i vrate mi kao popravljen a nije. Na preporuku djelatnika uzmem iz t-mobile-a mob (krivi potez) i odnesem direkt u agram, u meduvremenu na svijetlu skontam da je cijeli izgreban sa onim mikro ogrebotinama, uzas. Sad je opet kod njih, ali necu preuzet dok ne bude nov ekran (imo sam masku), imaju slike u t mobile kakav je bio, sad drugi puta ga nije sliko. Valjda igraju nogomet snjima, pun je internet kako se ljudi zale da im vrate unistene uredaje. Sad smisljam e-mailove udrugama i inspekcijama da budu u pripravnosti ako ne dobijem mob kakav sam im ostavio prvi puta.

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Izet Fazlinovic. 31.08.2016. u 08:50.
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 17:19   #790
tommycro
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
AGRAM SERVIS

APSOLUTNO NAJGORI SERVIS IKAD!!!

Dakle ljudi ne kupujte Samsung mobitele i ne koristiti uslug tog servisa, jer oni su ovlašteni servis za njih, ja sam svoj dao na servis preko Vipa gdje sam ga i kupio uz pretplatu, u jamstvenom roku su mi ga vratili nazad uz izgovor da je uređaj bio pod utjecajem vlage a da to ne podliježe jamstvenim uvjetima... poslali su mi nekakve slike, a ja vam šaljem prepisku pa ocijenite tko je u pravu...

Poštovani, Predao sam Samsung mobitel GT-I260 13.9.2016 u Vip centru na servis, Uređaj je pod jamstvom, danas je stigao natrag iz Vip centra nepopravljen sa pisanim odgovorom iz vaše firme, inače uređaj se pali i radi uredno , jedini problem je taj što se ne da puniti preko Usb-a i ne spaja se na računalo, vi ste mi ga vratili uz napomenu da je uređej bio u doticaju s vlagom, što odgovorno tvrdim da nije, jer da je i bio pod utjecajem vlage ne bi se palio niti bi radio.. Mislim da to nije korektno, samo da vam javim da mi nije u interesu pošto pošto izvuću drugi mobitel od vas ili da bih vam uvalio namjerno mokri mobitel pa da izvučem popravak ali zbog vaše neistinite optužbe pistat ću na svim forumima o Samsung servisima i mobitelima te ću reći istinu. uduzi potrošača, nadalje uvrstit ću vas na crne liste tvrtki u Hrvatskoj ovdje na facebooku i šire, i prijavit ću vas na Samsung main brach Office Europe, sve to možete izbjeći javnom isprikom i novim mobitelom kojeg ću pokloniti nekoj od humanitarnih dječjih udruga ili udruga invalida, a potvrdu udruge da sam mobitel predao poslat ću van natrag da vidite da mi nije stalo do mobitela jer ionako svake 2 godine dobijem novi uz produljenje ugovora. Molim da mi odgovorite u najkraćem roku,

u prilogu vam dostavljam kopiju servisnog naloga

srdačan pozdrav

Tomislav Zubović


Poštovani,

pregledom Vašeg telekomunikacijskog uređaja IMEI: 352994061442230 naš servis konstatirao je kvar koji je nastao utjecajem vlage.
Takav kvar nije predmet jamstva kako je navedeno u jamstvenom listu i proizvođač za ovaj tip kvara ne priznaje jamstvo.
Mi ne istražujemo uzroke korozije u Vašem aparatu, već konstatiramo činjenično stanje tj. da se ovo oštećenje u aparatu nastalo korozijom ne priznaje u jamstvenom periodu.
U privitku e-maila šaljemo Vam slike uređaja.


S poštovanjem,
Agram


Poštovani,

Kako sam rekao uređaj nikad nije bio u pod vlažnim uvjetima a kao tehnički obrazovana osoba znam ovo sto ste pokazali nije obicna korozija već atmosferska na koju je osjetljiv aluminij i bakar te oni protekom vremena dobivaju patinu i pod normalim suhim uvjetima, ali nikako ne utječu na funkcionalnost samog uređaja pogotovo jer je sam uređaj sam po sebi radi odnosno pali se i može se telefonirati, oštećenje koje ste slikali je minorno oštećenje ruba mobitela i ne predstavlja razlog za odbijanje jamstva. Radi se isključivo o izbjegavanju odgovornosti i to vama kao ovlaštenom servisu ide u prilog kao i Samsungu, naravno o ovome ce saznati puno ljudi a kako vidim po komentarima nisu ni drugi korisnici zadovoljni vašim uslugama, a pisati ćemo i Samsungu.

Ovo sve skupa je dokaz kako ne treba kupovati Samsung uređaje a tu preporuku ću naravno proslijediti drugim korisnicima u Hr ali i šire

a kome će ljudi vjerovati to presudite vi, ja od vas nisam zatražio ništa zauzvrat jer ionako imam novi mobilel ali jako sam osjetljiv kad me netko optuži za nešto što nisam napravio a još ktome pokazuje slike kojoj svakoj tehnički obrazovanoj osobi jasno daje do znanja o čemu se zapravo radi.



srdačan pozdrav



Tomislav Zubović
tommycro je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 19.09.2016., 17:31   #791
tommycro
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Slike uređaja

Ovdje su slike koje su vezane uz moj prethodni post:http://s1307.photobucket.com/user/To...AGRAM%20SERVIS
tommycro je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 17:35   #792
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
@tommycro

To ti je borba s vjetrenjačama na žalost...

Da ti kažem istinu, zaboravi na to i nemoj živce trošiti...

Prijatelju se odljepio ekran na S4 i odbili mu jamstvo tvrdeći da ga je sam oštetio i ako želi popravak preko 1000kn bi ga koštalo...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 18:16   #793
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Nazalost moram primjetiti da ti je port bas oksidirao. Ako se sjetim svih svojih mobova koje sam imao duze od 2 godine, nijedan nije tako jako pokazivao znakove oksidacije. Jedino samsung sgs2, on je iz nepoznatog razloga bio nagrizen. Moguce da je bio i u doticaju s vodom, a da ne znam to. Zivim na moru, koristim mob kao i svatko drugi i trudim se da ne dolaze u doticaj s morem. Eventualno s kisom... Svaki mob otvorim barem jednom godisnje i "dezinficiram" ga pa otprilike znam kako izgledaju iznutra #fu**thewarranty

Nadam se da ces uspjeti rijesiti to sa servisom, ali kao sto ti vec kazu, oni su vjetrenjace i nisi prvi u nizu... Svakako se naoruzaj voljom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 22:03   #794
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Ta fora s vlagom u mobu stara je 15 godina, ne mogu vjerovati da još koriste istu foru.

Ukratko, imati garanciju za mobitel u HR vrijedi samo kad prodaješ mob na njuškalu pa veliš ''imam račun i garanciju'' pa lakše prodaš mob i to je to, jedino za to može poslužiti garancija.
Nije sarkazam, nego činjenica.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2016., 08:11   #795
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Ta fora s vlagom u mobu stara je 15 godina, ne mogu vjerovati da još koriste istu foru.

Ukratko, imati garanciju za mobitel u HR vrijedi samo kad prodaješ mob na njuškalu pa veliš ''imam račun i garanciju'' pa lakše prodaš mob i to je to, jedino za to može poslužiti garancija.
Nije sarkazam, nego činjenica.
Par puta sam nosio mobitele na servis. Što se tiče servisa za Samsung (moj je bio u T-Comu), morao sam im poslati LINK u kojem se opisivalo koji dio da zamijene da radi, 2x mi vraćali mobitel a nisu popravili. Samo bi resetirali software. Inače trebalo je zamijeniti 3.5mm jack, mogao sam ja to za 20 kn, ali garancija je garancija

Na kraju sam morao poslati sve to u Samsung, pa su oni kontaktirali servis, natjerali da zamijene, i onda mi još poslali pismo isprike i SD karticu koju sam dao sestrčni. Većina naših servisa je komična.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2016., 09:48   #796
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Mjenjali su čitač sim kartice..koji se raspao nakon 2 dana..nije mi se više dalo zajebavati sa njima..platio sam u servisu izmjenu novoga i amen..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2016., 10:55   #797
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Ta fora s vlagom u mobu stara je 15 godina, ne mogu vjerovati da još koriste istu foru.

Ukratko, imati garanciju za mobitel u HR vrijedi samo kad prodaješ mob na njuškalu pa veliš ''imam račun i garanciju'' pa lakše prodaš mob i to je to, jedino za to može poslužiti garancija.
Nije sarkazam, nego činjenica.
Da, to baš i nije primjer činjenice.

Činjenica je npr. da sam slao/nosio desetke puta mobitele na servis.
Jednom je bila famozna vlaga na samsungu koji sam neposredno kupio preko njuskala prije ne znam 3-5 godina, pofotkali su (europatrade i da bio sam raspižđen) i poslali su mi oksidirani dio.

Većina vas misli da je eto vlaga kad ti padne u more ili wc skoljku, a da nitko ne razmislja o kondenzatu, pari, znoju, pokojoj kapi tekućine, kiše koja možda baš nezgodno padne u neki utor, home tipku itd...

Je li to znak lošeg dizajna i izvedbe, što se mene tiče apsolutno...
No tvrditi da se serviseri samo izvlače na vlagu, izmišljaju i podvaljuju dijelove kao pravilo je ipak malo smiješno.
Osim tog samsunga ne sjećam se da su mi ijednom (Mobis, Agram, MR..) spomenuli vlagu ili odbili jamstvo...

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 20.09.2016. u 14:29.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2016., 11:53   #798
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Mobis je bio na vrlo lošem glasu zbog toga jer su skupocjenim Nokijama odbijali garu iz tog razloga. Hrpa ljudi je to iskusila na vlastitoj koži.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2016., 12:10   #799
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
ajmo onda generalizirati, u slučaju ipak tih u manjini nesretnika, mišljenje je da su izmišljali u servisu ili je izrada bila dovoljno loša da propušta razne oblike "vlage" koja je uzrokovala problem što su u servisu uredno primjetili i u skladu sa uvjetima jamstvo odbili?
Kriv korisnik, servis ili proizvođač?

Koliko vidim Sony je ukinuo svoja waterproof obećanja jer su se ljudi malo previše opustili s idejom mobitela u moru a praksa i pažnja korisnika nije odgovarala reklami...

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 20.09.2016. u 12:15.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2016., 12:17   #800
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Već sam nekoliko puta napisao slijedeće: vlaga u mobitelu, oksidacija itd. je automatsko poništavanje garancije. To je tako ne zbog servisa, već zbog uputa direktno od proizvođača. Ako si ovlašteni servis, njihova pravila moraš poštovati. Ako se uspostavi da si "išao na ruku" potrošačima, gubiš status ovlaštenog servisa. Zato se servisima "isplati" zajebavati s ljudima oko oksidacija.

Jedan mobitel na njih stotine koji automatski povlači ovakve postove i teme nosi loš glas ovlaštenom servisu, ali ako želiš popraviti mobitel u garantnom roku nećeš to nigdje drugdje odraditi. Servisi shvaćaju da je to za krajnjeg korisnika zajeb, s druge strane štite sebe.

Koliko se puta ide na ruku korisniku, pogotovo kad se radi o oksidacijama na ne-rizičnim područjima, nećemo znati jer onda gube status ovlaštenog servisa.

--

Naravno, tu je i ona fora da se u servisima radi na normu (xy komada dnevno) i da većina servisera nije baš visoko motivirana, ako uopće, za rad. Onda se zna "pecat" oksidacije jer se ne moraš mučit, pa se na svaki mikroskopski znak oksidacije mobitel deklarira neispravnim. To je ona ružna strana medalje, ali baš zato treba reagirati.

Ove fotke koje si poslao: tragovi na laku uz rub PCB-a nisu kritični, al bih rekao da je kod USB-a ipak tekućina ušla u malo većoj količini. Jesi li pljunuo unutra, dotaknuo USB punjač mokrim rukama i ubacio takav priključak u mobitel, nećeš najvjerojatnije ni ti znati
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2016., 13:11   #801
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Pozdrav, kad smo kod servisa, da ne otvaram novu temu..zanima me računalni servis i prodaja na području Malešnice i Španskog koji profitira donekle..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2017., 22:51   #802
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Da ovdje, pitam možda ću dobiti kvalitetan odgovor ako netko zna rad MR servisa;

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Imam problem s USB konektorom Redmi 2, kupljen je preko Abrakadabre, uvoznik i servis MSAN.

USB kabel koji na drugim uređajima normalno puni s 1.05A ovdje daje max 0.43A, tek na jednom kabelu (od njih 6 isprobano) daje 1A, ne znam koliko dugo, jedino na njemu je i usb vezu s računalom htio napraviti.
Ne znam ni koliko dugo će na njemu.

Bi li to servis uopće htio popraviti? Jer kupio sam ga extra povoljno, nije mi interes povrat novca ili zamjena (nema sada za 700kn 16/2Gb Xiaomi), ili MR servis uopće ne radi takve stvari (zamjena i lem novog usb konektora)?

Jamstvo imam još 14mjeseci.
EDIT: ovo trebaju napraviti
https://www.youtube.com/watch?v=GAHyd0CKtsE
http://en.miui.com/thread-572671-1-1.html
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2017., 01:41   #803
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Šalji da presporo puni sa original kabelom i punjacem, obrazloži koliko je normalno punjenje, koliko tvoje, pošalji te linkove uz opis problema i šalji na reklamaciju.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 10:27   #804
banky
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
Evo jedna pohvala Agramu.
Kvar je bio na LG G4 mobu, slabo sam cuo ljude, a i oni mene. Mobitel primljen na servis, makar mi prodavac nije ispisao garanciju. Zovu me nakon 6 dana mob gotov zamjenjen mikrofon i maticna, sve opet radi kako treba.

Kaze mi kolega, trebao si traziti novu garanciju posto su ti mjenjali maticnu (clanak 425 itd.), reko idem ja preko vikenda tamo vec spreman za svadju, ali adje poslat cu prvo mail za svaki slucaj. Kad ono dolazi odgovor isti dan: "naravno nova garancija vam vrijedi od dana vracanja uredjaja sa servisa".
banky je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 11:08   #805
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Isprintaj si taj mail i stavi u kutiju od moba da ne bi bilo naknadne amnezije od strane MR-a
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 23:58   #806
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Poslao xiaomi redmi2 u mr servis jer su crkle kapacitativne tipke. Danas me zove i odbijenica. Mob je navodno bio u dodiru sa vodom iako nije istina ali ajde ne mogu dokazati... cijena popravka 862 kn a mob koštao 500 kn. Kao moraju mijenjati lcd

Ako odustajem plaćam logističke troškove u iznosu 60 kn jer su morali slati mobitel u češku u vanjski servis.

Kažem zenskoj da je to njihov problem i da ja to neću podmiriti a ona kaže da mobitel onda ide na ekolosko zbrinjavanje.

Mob je od starog i nije nikad pao, nema ogrebotine i uvijek je na stolu jer ga stari nikuda ni ne nosi. Zato namjerno ne dam tih 60 kn ako ne moram
Sutra zovem drustvo za zastitu potrošača...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 16:54   #807
The Fury
Premium
Moj komp
 
The Fury's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 177
Bio sam kupio novi 144hz monitor i nešto nije radio DisplayPort i HDMI te sam ga nosio na servis s obzirom da je pod garancijom.

Nakon mjesec dana čekanja, vratili su mi monitor. Na njihovoj web stranici sam pratio stanje popravka, kvar je bio do matične ploče i na kraju su ustvrdili da radi HDMI.

Nakon što sam monitor dobio nazad, vidim da jr pokvaren od monitora opcije, opcije koje se uključuju pritiskom fizičke tipke. Umjesto opcija se pojavi tanka crta i to je to.
HDMI radi normalno, ali DisplayPort ne radi. Napomenuo sam da je riječ od 144, sa HDMI priključkom mogu samo 60hz.

Stvarno ne znam što da kažem, ne znam što da radim?
Opet vraćati i čekati popravak?
The Fury je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 17:05   #808
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
HDMI ide do max 120Hz i za to trebaš verziju 1.4b ili 2.0, ali ni to ti nije garantirano. Trrebaš dual-link DVI ili Displayport.
Ako su nešto pokvarili radi toga im vrati natrag.
Potraži ako ima kombinacija tipki da monitor vrati na tvorničke postavke pa onda vidi.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2018., 19:20   #809
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ima li tko nedavna iskustva s MR servisom, koliko se čeka?
Status naloga:
2 - Popravak u toku
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2018., 20:52   #810
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ima li tko nedavna iskustva s MR servisom, koliko se čeka?
Status naloga:
2 - Popravak u toku
A na servisu je...? Ipak mi trebaš dati malo više info..
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na