Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2017., 12:26   #7261
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Joza_Seraf Pregled postova
Jel itko ikad ista reklamirao naruceno s amazona? Ja imam doma par stvari sve radi super... ali sad mi dolazi i mis i ssd i jos par sitnica. Koja je procedura u slucaju reklamacija?
Ako se radi o Logitechu, direktan kontakt s njima je najbolje i najbrže rješenje.

Amazon u pravilu nema nikakav "servis" gdje rješavaju garancije i u većini slučajeva kod elektroničke robe dobiješ novu.

Eminentan primjer: kupio sam dremel s koferom i dodacima. Nakon par mjeseci odlučio je prestati raditi. U tih par mjeseci sam od dodataka potrošio dosta reznih diskova, brusnih papira, polirnih spužvica i slično.

Javio sam da mi uređaj ne radi, u roku 24h su mi poslali kompletan novi kofer i istaknuli da po primitku robe imam mjesec dana za poslati stari neispravni uređaj. Retoure je bila besplatna (DE-DE transport), poslao sam sve sa polupotrošenim djelovima, zaprimili bez problema i niti bu ni be oko toga da nešto fali.

Novi dremel radi već preko 2 godine bez problema
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2017., 14:39   #7262
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Ok hvala :-)
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 13:13   #7263
Tempus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 68
Pozdrav,

Može pomoc oko dolje navedenog problema :

HGSpot, tj Asbis valjda kao uvoznik mi ne priznaju garanciju maticne ploče jer su ustanovili da su iskrivljeno pinovi za cpu. Navedeno je ustanovljeno tek nakon sto je maticna ponovo poslana na reklamaciju, tj prvi put poslana s problemom rusenja, tj kompletnog gasenja sustava nakon par sekundi do minute rada, nakon cega je vracaju kao rijeseno s novim biosom iako koliko me sjecanje sluzi zadnji bios je bio na njoj. Vraćenu matičnu testiram te se javlja isti problem i vraćam je ponovo na reklamaciju. U HGspotu ponovo zaprime uredno te nakon 2 tjedna stize poziv i mail sa slikama iskrivljenih pinova koji sigurno tu nisu bili u trenutku prve a ni druge predaje hgspotu. Jeli hgspot u trenutku prvog i drugog zaprimanja trebao odmah pregledat pinove i imam li ja kakvo rjesenje za odbijenu reklamaciju ?

Zahvaljujem unaprijed na svim informacijama i prijedlozima.
Tempus je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 13:21   #7264
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Dal je na servisnoj primci u hg spotu navedeno da su iskrivljeni pinovi? Ako je, tu je priča gotova jer je to fizičko oštećenje. Ako nije, možeš ić s pričom da su oni oštetili u transportu.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 13:40   #7265
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Jel zna netko koji je rok da mi trgovina vrati novce nakon što sam ja njima vratio proizvod u roku onih 14 dana?
Ako se ne varam, oni imaju također 14 dana da meni vrate novce, ili?
elance je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 13:42   #7266
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Elipso vraća oko 30 dana kada im vratiš, ovisi kako koji trgovac.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 13:46   #7267
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Ma ne može trgovac sam diktirati takve stvari.
Evo sad sam našao u narodnim novinama:

Citiraj:
Obveze trgovca u slučaju jednostranog raskida ugovora

Članak 76.

(1) Iskoristi li potrošač svoje pravo na jednostrani raskid ugovora iz članka 72. ovoga Zakona, trgovac mora bez odgađanja, a najkasnije u roku od 14 dana od dana kad je zaprimio obavijest o odluci potrošača da raskida ugovor sukladno članku 74. ovoga Zakona, vratiti potrošaču sve što je ovaj platio na temelju ugovora.
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...03_41_723.html

Znači, 14 dana imaju i to od onoga datuma kad su zaprimili obavjest, a ne sam proizvod.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 13:35   #7268
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Prijateljica kupila mob u 9. mjesecu i poceo joj ekran nesto zezati, zacrni se pa ga mora resetirati da proradi. Njena prijateljica je kupila isti takav i isti problem je imala i odnjela je na servis i mob je bio na servisu cca 3 tjedna.
Znaci, vjerojatno se radi o nekoj serijskoj gresci, jer vanjskih ostecenja, obje tvrde, nije bilo.

Kako mobitel nije kupljen u nekom telekomu nego u trgovini, koliko ima pravo na zamjenski uredjaj dok ovaj bude na servisu? Jer treba joj mobitel zbog posla...
I dal uopce ima pravo na novi mobitel posto izgleda da je vise takvih pokvarenih mobitela izaslo iz tvornice?

Hvala
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 20:41   #7269
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Reklamirao sam Samsung TV tjedan dana prije isteka jamstva jer je imao vodoravnu liniju duz cijelog ekrana i ponekada artefakte,TV je iz 2015-te godine,a jamstvo je 2 godine.

Utvrdili su da je ekran neispravan i narucili novi,sad me zanima za jamstvo,isteklo ili vrijedi novo dvogodisnje jamstvo ili ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 20:50   #7270
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pa mislim da ti na novi tv moraju dati novu garanciju. Kao i na popravljeni dio u slučaju da samo dio popravljaju.

Nisam ziher, ali mislim da je tako.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 20:52   #7271
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Reklamirao sam Samsung TV tjedan dana prije isteka jamstva jer je imao vodoravnu liniju duz cijelog ekrana i ponekada artefakte,TV je iz 2015-te godine,a jamstvo je 2 godine.

Utvrdili su da je ekran neispravan i narucili novi,sad me zanima za jamstvo,isteklo ili vrijedi novo dvogodisnje jamstvo ili ?
Ako mijenjaju ekran dobit ćeš 2 god na ekran opet
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 20:55   #7272
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa mislim da ti na novi tv moraju dati novu garanciju. Kao i na popravljeni dio u slučaju da samo dio popravljaju.

Nisam ziher, ali mislim da je tako.
Promijeniti ce ekran samo,TV tj.kuciste i ostalo ostaje od staroga,zato pitam da znam postupiti ako ne budu htjeli dati novo jamstvo,a imam pravo.

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ako mijenjaju ekran dobit ćeš 2 god na ekran opet
Hvala,znaci ide samo jamstvo na ekran,ne na ostalo,zapravo sta uopce jos moze krepati.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 20:56   #7273
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Promijeniti ce ekran samo,TV tj.kuciste i ostalo ostaje od staroga,zato pitam da znam postupiti ako ne budu htjeli dati novo jamstvo,a imam pravo.



Hvala,znaci ide samo jamstvo na ekran,ne na ostalo,zapravo sta uopce jos moze krepati.
A matična ode najčešće u biti .
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 20:59   #7274
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ja sam skužio novi tv da su naručili

Da, dobiti ćeš na ekran garu, normalno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 19:40   #7275
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Je li netko imao nedavno iskustvo sa Asbis servisom? Koliko su brzi, da li od proizvođača traže novi uređaj ili kako ide?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 22:19   #7276
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Imao sam problema sa jednom grafičkom. Nazvao ih, objasnio problem. Čovjek me saslušao, rekao da nije vidio taj problem, ali da će napraviti što kažem (grafička je znala raditi po par tjedana bez problema, ili je znala zacrniti ekran 3x u 2h)...na kraju im poslao i službeni dopis od Sapphire da je to hardverski, a onda su mi zamijenili bez problema.

Jednu matičnu sam isto njima slao, zamijenili bez razmišljanja. A ako se ne varam, pola toga je od tamo, pa sam im vjerojatno slao još toga ali preko Linksa..
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 22:44   #7277
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Kod njih mi je jedna Sapphire kartica stara godinu dana. Ne znam koliko su brzi, imaju li posebne zalihe novih za servis. Stvar je da je sada "nestašica" općenito grafičkih pa bi rađe volio sačekati koji tjedan/mjesec da im dođe nova nego da samo dobijem povrat sredstava. Btw kako si kontaktirao Sapphire?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 09:32   #7278
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Kod njih mi je jedna Sapphire kartica stara godinu dana. Ne znam koliko su brzi, imaju li posebne zalihe novih za servis. Stvar je da je sada "nestašica" općenito grafičkih pa bi rađe volio sačekati koji tjedan/mjesec da im dođe nova nego da samo dobijem povrat sredstava. Btw kako si kontaktirao Sapphire?
Ima to dosta godina, bila je Sapphire HD7870 OC koja je tvornički bila neispravna. Baš je bilo službeno napisanmo koji serijski brojevi imaju tu grešku. Poslao sam njima mail, rekli su da im pošaljem GPU ako mi ne žele u HR to priznati (mislim da je bilo sapphire u češkoj, ali me nemoj držati za riječ). Proslijedio to Asbisu, i vidi čuda rekli da ih nemaju više, ali da mi mogu dati drugu. Kako mi povrat sredstava nije odgovoarao jer sam dobio to računalo kroz gradska sredstva, priohvatio GTX 660GS i rekao hvala. Najbolje ti je nazvati ih i vidjeti direktno sa njima..i slobodno napiši iskustvo
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 15:32   #7279
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Neispravan novi HDD, izravno iz trgovine

Pozdrav,

jedno brzinsko pitanje:

Dakle, naručio sam iz jednog našeg dućana 3 TB HDD. Danas mi je stigao putem GLS-a, platio iznos pouzećem i sve super.

Sat, dva nakon toga spojim disk u eksternu ladicu i čujem vrlo atipičan zvuk, kao da ga uzaludno pokušava zavrtjeti, neko grebanje, itd. Isključim ladicu, stavim direktno u komp na sata kabel, ista stvar. Da ne duljim - disk je stigao neispravan izravno iz trgovine.

Budući da mi je hitno posjedovati ispravan disk, ne znam kako da se postavim. Da ga reklamiram pod garanciju ili da tražim jednostrani raskid ugovora na što imam pravo u roku od 14 (ili koliko već) dana zbog kupnje na daljinu.

Bojim se da ako reklamiram pod garanciju, da me ne bi zavlačili dulje vrijeme temeljem onog razumnog roka i sl.

Hvala.
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 17:22   #7280
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
A gle. Ako vratiš prije ćeš dobiti pare. Ako reklamiras možda i prije dobiješ novi hard. Npr ja sam u Centro reklamirao napajanje i sa slanjem i povratom ukupno 9 radnih dana. A povrat novca nakon otkazivanja narudžbe sam znao čekati i do 14 dana.

Najbrže ti je vratiti i kupiti drugi za druge novce ako ih imaš a ove onda kad vrate vrate.

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 25.01.2018. u 09:18.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 17:26   #7281
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
A da se javis prvo trgovini da vidis dal se mozes dogovoriti oko neke brze zamjene i bok. Ovo je sve rekla kazala, a povrat uvijek mozes odradit.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 18:10   #7282
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Evo dosao TV danas,odlicno odraden posao u servisu,barem da su ga upalili i testirali na 10 sekundi.
TV nije ostecen u transportu,nigdje ogrebotine niti ista,znaci koga kriviti i koji postupak dalje ?

Slanje me izade 100 kn TV-a kurirskom sluzbom i sad bi opet morao slati radi njihove lijenosti,za sad necu imenovati servis,ali dobro poznat na forumu sto se tice mobitela i zavrzlama...

blava je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 18:25   #7283
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Pošalji im sliku i neka sami plate slanje
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 18:29   #7284
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Kako vidim, sad je panel puknut...Cim prije to prijavi.

Btw, koji je tocno model telke?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 18:36   #7285
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
To treba odmah prijavit, i servisu i OS-u. Jer sto dulje cekas, veca je sansa da te odjebu i jedni i drugi.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 10:03   #7286
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Kako vidim, sad je panel puknut...Cim prije to prijavi.

Btw, koji je tocno model telke?
Ni na kraj pameti mi da TV u ovakvom stanju i taman ga spojio izvan isteka radnog vremena pa sam ih odmah danas nazvao i poslao fotografije u e-mailu i lijepo napisao da bi trebao slati vec drugi put i placati 100 kn slanje kurirskom sluzbe i da ga ako misle da ponovno saljem,neka lijepo prihvate o svome trosku TV.

Model TV-a je Samsung LED TV UE32J5572SUXXH.

Jel mi netko moze reci sta raditi ako krene izmotavanje,kome se obratiti,udruzi za zastitu prava potrosaca ?

U napomeni piše da se jamstvo produžuje za vrijeme koje je korisnik lišen korištenja uređaja,pretpostavljam onda ni ne racunaju novo jamstvo na ekran ?

Sto je najgore,TV je zaprimljen u njihov servis u petak,a iduci utorak mi je jamstvo sluzbeno isteklo...
blava je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 12:15   #7287
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Kod ovakvih stvari, idealno je pred dostavljačom otvoriti na brzinu i prijavit.

Vjerojatno se lom vidi i na oko, baz paljenja.

mob
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 13:34   #7288
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Kupio sam preko oglasnika računalo. Prijašnji vlasnik ga je kupio u futuri (sastavljenog, sa njihovom naljepnicom)prije par mjeseci, no nema papira ni ničega. Moje pitanje je dali uopće vrijedi pokušavati kontaktirati futuru i dokopati se kakvoga računa ?
G3aR je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 14:57   #7289
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
trebao bi ti datum barem da mogu prekopati paragonce da vide koji je tvoj račun pa ti daju kopiju. barem bi ja to napravio da me netko traži račun koji je izgubio.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 15:38   #7290
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
A da zoveš Futuru i zamoliš.
Pupo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na