Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2006., 14:18   #1
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Psiho testovi - ima li netko?

Kao što naslov kaže trebao bih ako netko ima psiho testove, recimo one koji se rješavaju prilikom testova za posao. Znam da ima razlicitih vratijanti, nesto sam pronasao na netu ali reko mozda ima netko onako u arhivi : goood : .

Pa eto ako netko ima molio bih da mi se posalje na mail ili pm.

THX
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2006., 14:43   #2
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Ako tko ima neka stavi na rapisdhare ili tak negdje i baco ovdje link. Možda još koga bude zanimalo tak nekaj. Recimo mene.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2006., 17:19   #3
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
ekipa trebam one fore s kruzicima, kvadraticima, nstavi niz, ono klasican psiho test..... ako ste kada isli na razgovor za posao pisali ste tako sta, a meni treba upravo za tako sta pa ako imate neku seku ili bracu koji studiraju psihologiju nebudi vam tesko za starog dartha priupitat : cheers2
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2006., 17:47   #4
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
morph je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2006., 18:04   #5
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2006., 18:10   #6
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
ekipa trebam one fore s kruzicima, kvadraticima, nstavi niz, ono klasican psiho test..... ako ste kada isli na razgovor za posao pisali ste tako sta, a meni treba upravo za tako sta pa ako imate neku seku ili bracu koji studiraju psihologiju nebudi vam tesko za starog dartha priupitat : cheers2

Ta se grana zove psihometrija.

Te cini razdor izmedju onih koji substantno pristupaju psihi (psihijatri) i onih koji sa dvije godine misle preskociti anatomiju i citavu materiju (psiholozi)

Mnogi iz prve skupine (sa pravom) ismijavaju Psihometrijske testove koji spominjes, jer su povrsni i nemogu dati uvid u kompleksnost. Jer covjek je ipak nesto slozeniji da bi na ovakav plitak nacin bio ispitan na kredibilan nacin.

Preko bare vec odavno ne drze puno do Psihometrije i jedini finalni temelj donosenja odluke o nekom (uz provjeru sposobnosti) za vazne odluke o kadru/procjeni su razgovori, jedan na jedan.

Puno ljudi moze zbog motorike ili jednostavno vise faktora moze potpuno zakazati na tim testovima a biti lumen sa druge strane. Puši onaj koji se pouzdao u to na svoju stetu u uobicajeno krutim sistemima EDU i Vojsci.

Doduse za brze provjere na veliki uzorak je opet kako tako korisno po pitanju vremena, pa se jos koristi. No postoje kvalitetniji modeli Domino tipa,koji uz promatranje ispitanika mogu dati bolje (na brzinu) dublje rezultate.


Imam negdje vecinu civilnih, ali nema sanse da u trenutnom neredu nadjem.

Ako mozes naci :

Načela izrade psiholoških testova. ZUiNS, Beograd - Bukvić

Komisija za izradu standarda za pedagoško i psihološko testiranje APA (1992). Standardi za pedagoško i psihološko testiranje. EDUCA, Zagreb.

Informacijski standardi za psihološke mjerne instrumente i priručnike. Društvo psihologa, YU


Ili se jednostavno odsetaj do Filozofskog i probaj u njihovoj micro knjizari vidjeti sto imaju. Malo bolje potraga na Emule-u cini cuda. Ako su dostupni Teslini FBI fajlovi, zasigurno ces naci i jedan napunjeni Psihometrijski zip ili rar


Kljuc trazenja : "Psychometric tests" , "Numeric Aptitude Test"
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 09:53   #7
sajko
Premium
Moj komp
 
sajko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 102
Cool

Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
Kao što naslov kaže trebao bih ako netko ima psiho testove, recimo one koji se rješavaju prilikom testova za posao. Znam da ima razlicitih vratijanti, nesto sam pronasao na netu ali reko mozda ima netko onako u arhivi : goood : .

Pa eto ako netko ima molio bih da mi se posalje na mail ili pm.

THX
Psihotestovi, oni stručni, a ne neki zabavni, su zaštićeni. Imaju ih pravo koristiti samo stručnjaci na način koji određuju znanstvena pravila, opća pravila etike i pravila strukovne komore. Nestručna i neetična primjena može biti u funkciji prevare na štetu drugih ljudi, a može u nekim slučajevima imati štetni učinak na osobu koja ih nestručni primjenjuje/interpretira na sebi.
Ukratko - zahtjev je nelegalan. Molim sve koji su se uključili da to uzmu u obzir.
Da, još ovo: odgovorit ću na sva pitanja u vezi s temom.

Zadnje izmijenjeno od: sajko. 02.06.2010. u 10:15.
sajko je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 23:51   #8
hardflat
Premium
Moj komp
 
hardflat's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 250
Psiho test

Pozdrav forumaši! Molio bi, ako itko zna, kako doći do testova osobnosti! I testova koja se ispunjavaju za posao! U E-obliku ili papirnatih? Hitno mi je! Hvala!
hardflat je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na