Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro Jučer, 18:36   #72901
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Što je tako loše složen auto?
Super je složen, nema problema s izradom, dapače.
Ima tvorničkih problema koji se ne rješavaju.

Ima nas stotinjak u firmi, dakle pričam na uzorku od stotinjak auta...
Prvo odlazi desno LED prednje svjetlo (ne znam za halogene, imali smo sve LED). Meni je otišlo na 10k km, nekima prije, nekima kasnije. Mijenjaju se oba. Van garancije nije jeftino.

Nosač motora mi je puknuo dvaput. Nekima jednom, nekima i triput. Vozim ga kao da je moj, a ne službeni, tako da ne letim po ležećima i rupama kao manijak.

Dosta kolega je ostalo s kvarom mjenjača. Auto je samo odjednom javio transmission problem i nema mrdanja. Šlepa. Nisam imao tih problema srećom.

To je sve u samo 2 godine korištenja koliko su bili u najmu.

Auto je neudoban, skučen, ima premalo prostora za stražnje putnike s obzirom na vanjske dimenzije, premali gepek i preskupo održavanje (btw. 118 troši ulje ko Šeks gemište, 120 bi trebao biti 4 cilindra pa ne znam jel jednako žedan...ali u servisu kažu da je to normalno)

Komadi namještaja koje sam u komadu prevezao u Golfu 7 i 8...stanu u BMW jedino rastavljeni, i to jedva.

S pozitivne strane, iDrive i mjenjač su bez konkurencije na današnjim autima...a sad nakon skoro mjesec dana vožnje A3...mijenjao bih ga odmah za jedinicu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 21:23   #72902
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
A brijem da je svaki auto rizik, pa kako te "zapadne".
Imam vec 7 godina Opel Astru 1.4 Turbo AT6 Dynamic, pa iako je Opel "na zlom glasu" mene sluzi bez ikakvog problema (kuc, kuc u drvo).
Redovito servisiranje, potrosni materijal i to je to. Valjda kako te "posere".
BTW, ne znam da li je svaka Astra takva ili je moja zbog Dynamic paketa (idu uz njega neka sportska sjedala), ali u njoj fakat sjedis na podu
Radje cu se patiti 10 sekundi ulaska i izlaska, pa onda gustati ostalo vrijeme voznje nego obrnuto u nekakvom SUV-u.

Kako je mali polozio prosle godine zica svoj auto, a ja radim od kuce, pa mi je suludo imati 3 auta u kucanstvu jer zena ima Mazdu 2 G90 iz 2019.
I onda pao dogovor - mali ce nasljediti Astru, a kako bi za nas dvoje Mazda bila ipak mrvicu premalena onda bi nju prodali i kupili nesto za nas dvoje. I jos je manualac, a automatik u Astri nas razmazio

Ja sam predlozio Octaviu RS jer bi nesto "zabavnije", ali eto morao se na kraju postici neki kompromis.
I za sada stojimo na F70 120, pa budemo vidjeli. Na slikama po netu bi trebao auto odlicno izgledati, ali budemo vidjeli kada ga predstave da li je opet onaj nas sto je sef designa u BMW-u zabrijao ili ce izgledati kao na renderima.
F70 bi trebao biti malo jaci redesign F40, ali ga BMW tretira kao potpuno novi model, zato je i dobio F70 oznaku. Nadam se da ce sve greske/mane s F40 ispraviti jer ipak je poprilicno na njemu baziran. A koliko sam uspio pohvatati njega bi trebali drzati do 2033 jer valjda zbog elektrifikacije od 2035. nemaju namjeru jos jedan model u medjuvremenu razvijati.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 21:39   #72903
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Jel nebi FWD kečevi trebali bit prostraniji od RWD prethodnika, i to bi trebao biti i razlog mijenjanja platforme? Motor ispred prednje osovine, kabina pomaknuta unaprijed između osovinskog razmaka, smanjenje tunela i produbljenje gepeka sve ono što čini BMWa onim što bi trebao biti
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 22:42   #72904
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Ista stvar je, i dalje ima tunel zbog 135 xDrive verzije.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na