Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.08.2010., 08:54   #1
mante
Banned
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 176
Nero, kopiranje nejasnoče ?

Koristim Nero i uvijek kada bi trebao kopirati i spržiti raznorazne fajlove nekog DVD ili CD medija na drugi medij ja bi to jednostavno kopirao na HD i nakon toga u Neru to spržio na drugi medij.
Međutim po forumima vidim da se više puta spominje da se Nerom prvo kopira taj sadržaj kao ISO image na HD i onda se taj ISO image sprži na medij.
U čemu je razlika između ova dva načina kopiranja ako se uzme u obzir da oba dva načina daju isti rezultat.
U kojim situacijama se primjenjuje jedan način a u kojim drugi način
mante je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 09:25   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Ne daju isti rezultat. Da bi kasnije očitao ISO image trebaš ga ili spržiti ili mountati dok već sprženi dvd samo ubaciš i radiš s njime. Dakle, imaš korak više kad radiš ISO.
ISO je dobar kad imaš veliki file (npr. igra/film od 6-7Gb) kojeg želiš 'razbiti' na više običnih/jeftinijih medija (u odnosu na DL medij). Ali, opet ti ne gine mountanje kad poželiš instalirati/gledati taj file.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.08.2010., 09:51   #3
mante
Banned
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 176
Ok recimo da trebam spržiti nekoliko divx-a (3.9 GB) sa jednog DVD-a na drugi DVD
Zatim imam na CD-u Win XP (650 MB)koje takođe želim spržiti na prazan medij
Na koji način je, po tebi, najbolje to uraditi.
mante je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 10:25   #4
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Najbolje samo sa Copy entire Cd/dvd.
Router je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 12:54   #5
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
istina ali kao sto sam napisao na forum.hru, radit ce se slika samo ako se isto drive koristi za koporanje za izovrisnog i przenje na odredisni medij.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 12:59   #6
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Preporuka je za raditi image ako je medij u ne baš bajnom stanju, odnosno ak sumnjas da nece moci podnijeti direktno kopiranje, pa da se bezveze ne trosi prazan medij.
Router je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 14:17   #7
karika
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 67
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne daju isti rezultat. Da bi kasnije očitao ISO image trebaš ga ili spržiti ili mountati dok već sprženi dvd samo ubaciš i radiš s njime. Dakle, imaš korak više kad radiš ISO.
ISO je dobar kad imaš veliki file (npr. igra/film od 6-7Gb) kojeg želiš 'razbiti' na više običnih/jeftinijih medija (u odnosu na DL medij). Ali, opet ti ne gine mountanje kad poželiš instalirati/gledati taj file.
A sto ako je na DVD DL neka instalacija, tipa igra, a ja ga podijelio na dva dijela i stavio u iso file ?
Mislim da je brže kopirat s DVD-a gdje su samo nabacani file-ovi kad se podjeli šecomet metodom, nego raspakirat iso file sa dvd-a na hard. Ali to opet nije moguće ako je DL DVD-u u file veči od 4,7 GB.
karika je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 14:35   #8
The Pill Man
Premium
 
The Pill Man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 325
Da malo skrenem s teme.

Ako sam napravio ISO image sa drugim alatom (konkretno nLite) nero pri prženju počne izbacivati pogreške. Ipak disk bude ispečen i upotrebljiv samo pečenje potraje duže. Savjet?
__________________
Pill Man
The Pill Man je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 14:54   #9
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
gle, ovak.

ako imaš na nekom dvdu više divx fajlova, i želiš ih sve kopirat na drugi dvd, možeš to napraviti kak god želiš, prvo kopirat fajl po fajl na HDD pa zapržit a možeš direkt i na copy, onda burn program radi image dvda i kopira na hdd i prži na drugi dvd i briše taj image, jer je tako po defaultu.. to je jedna solucija..

ako kopiraš igru, film na dvdu ili audio cd, onda ne možeš jednostavno copy/paste na disk i pržit jer češ dobit ništa.. tada se isto radi image dvda i prži na drugi, ali opet mogu bit cake radi zaštita i ostalog al o tome neću jer se ne smije ovdje.. na PM ako želiš..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 15:22   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Citiraj:
Autor karika Pregled postova
A sto ako je na DVD DL neka instalacija, tipa igra, a ja ga podijelio na dva dijela i stavio u iso file ?
Mislim da je brže kopirat s DVD-a gdje su samo nabacani file-ovi kad se podjeli šecomet metodom, nego raspakirat iso file sa dvd-a na hard. Ali to opet nije moguće ako je DL DVD-u u file veči od 4,7 GB.
Imaš program Alcohol koji nudi mogućnost podjele ISO materijala na način da na 1 dvd stavi 4Gb, a na drugi ostatak. Kada se takav dvd mounta s njime, on učita 1. dvd imagea i kad ga očita automatski zatraži 2. dvd tj. instalacija se nastavlja gdje je stala sa 1. dvd-om.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.08.2010., 16:27   #11
karika
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 67
E za to nisam znao, prije par godina sam tražio tako nesto i nisam našao.
karika je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na