Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2024., 11:33   #6001
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor perk Pregled postova
Moguce da je tako nesto, ali je onda malo glupo da nitko od tehnicara ne zna reci sto.
Svaki put kad sam zvao, svatko kaze nesto drugo i svaki put kada bi mi poslali PPPoE podatke(3 puta) svaki put je drugi password.
Svakakvih ima "tehničara" i "meštara", to što ti se netko javio s druge strane telefona u telekomima nije dokaz da zna o čemu priča. Onaj tko tamo stvarno zna se ne javlja na telefon niti odgovara na mailove.


Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ono šta sam probao, a nije mi također prolazilo - je da napravim bridge sfp porta i jednog lan porta i na to zakačim openwrt router koji već godinama diže pppoe. (naravno taggao sam vlan100 na wan port openwrt routera). nije se spojio.
kako vratim technicolora na wan port i skinem vlan100 tag - pppoe se spoji.

kad idem na torch, vidim na wan strani (sfp strani) arp-ove sa oznakama vlan 101, 102, 103.

za MAC mislim da sam unio onoga od optičkog porta, ali kako nisam na tom rdk-u, onda ne bi smjelo imati veze.

probat ću posuditi komercijalni ont pa probati.
inače imam i onaj stari raisecom ont kupljen na njuškalu, tako da bi mogao njega staviti pod uvjetom da mi ga netko s druge strane autorizira na olt-u.
Jel moguće da kod tebe (iz kojeg god razloga) internetski promet nema VLAG (tj. da je ID 1)? Jesi probao tako?
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 11:46   #6002
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,078
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Jel moguće da kod tebe (iz kojeg god razloga) internetski promet nema VLAG (tj. da je ID 1)? Jesi probao tako?

zapravo jesam, slučajno. jer bi prvo prekopčao kabel u hex s-a, a tek onda se logirao na openwrt i išao podešavati vlan. imao je nekih , štajaznam, minutu i po da se spoji. a nije.



znaš šta ću - uzet ću cijeli router (hex s) na drugu lokaciju di imam živu nit koja se ne koristi pa vidit šta će javit. ali fak nije na istoj olt grani, neće proć autentifikacija.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 11:53   #6003
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,535
ako je na RDK sistemu, ništa neče radit
treba ga vratit na stari .. kako i pisao .. moj mešter se 3 sata mučio da ovi to poklikaju
pa jeste pa čekamo pa nije , i tako u krug

Ja sam jedino reko, jel možeš i mene ugurat u taj posao .. da od doma radim
i govorit ču vam jesam , done .. next .. a plača ide
Netko ce več riješit problem .. nažalost ti isti monteri koji su radili za tht, više nemaju nikakve ovlasti
on je vulgaris dummay spajaoc opreme, ono što dummy client nezna


eto ja 6mj plačam najam STB-a 1,60€ a nikad ga nisu ukopčali
To ti je tht
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 12:15   #6004
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
zapravo jesam, slučajno. jer bi prvo prekopčao kabel u hex s-a, a tek onda se logirao na openwrt i išao podešavati vlan. imao je nekih , štajaznam, minutu i po da se spoji. a nije.
A što je s ostalim VLAN-ovima koje vidiš? 101 je VoIP, što su 102 i 103? Jedno od toga je management, a IPTV je inače bio na 1500. Također, nemaš VLAN 100 dok je PPPoE živ?

Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ako je na RDK sistemu, ništa neče radit
treba ga vratit na stari
Poanta ovog današnjeg dopisivanja je barem probati skužiti zašto ne radi na RDK-u. I još jednom ponavljam, "RDK" nije razlog. Ili je krivi VLAN ili su nešto nakalemili u PPPoE jer, još jednom ponavljam, Hans sigurno nije išao izmišljati svoje protokole pa to uvalio nama Hrvatima.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 12:37   #6005
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,573
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ono šta sam probao, a nije mi također prolazilo - je da napravim bridge sfp porta i jednog lan porta i na to zakačim openwrt router koji već godinama diže pppoe. (naravno taggao sam vlan100 na wan port openwrt routera). nije se spojio.
kako vratim technicolora na wan port i skinem vlan100 tag - pppoe se spoji.



kad idem na torch, vidim na wan strani (sfp strani) arp-ove sa oznakama vlan 101, 102, 103.



za MAC mislim da sam unio onoga od optičkog porta, ali kako nisam na tom rdk-u, onda ne bi smjelo imati veze.



probat ću posuditi komercijalni ont pa probati.
inače imam i onaj stari raisecom ont kupljen na njuškalu, tako da bi mogao njega staviti pod uvjetom da mi ga netko s druge strane autorizira na olt-u.
isključuj technicolora dan dva 3 do 4 puta iz struje da imaš osnovu prijavit kvar kad dođe tehničar zamoli ga da ti vrati ont + speedport ,ako nije totalni idiot trebalo bi se riješiti će se za 15-20min.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 13:01   #6006
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 817
Neće time ništa dobiti.Dobiti će Huawei ONT za koji znamo da je problematičan.
tascam je online   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 13:11   #6007
perk
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Danas sam opet zvao tehnicku podrsku i rekli su mi da su pricali s nadredenom osobom i da ce me danas u toku dana prebaciti na stari sustav. Nakon sto to naprave ce me nazvati pa da se opet probam spojiti sa svojim routerom.

Sad cemo vidjet hoce li se to desiti danas ili sta ce biti.
perk je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 13:35   #6008
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,078
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
A što je s ostalim VLAN-ovima koje vidiš? 101 je VoIP, što su 102 i 103? Jedno od toga je management, a IPTV je inače bio na 1500. Također, nemaš VLAN 100 dok je PPPoE živ?



neznam. uočio sam 3 vlana da iskaču na torchu, a to su 101, 102 i 103.

obzirom da sam imao dignut vlan100 na sfp interfejsu, možda je on prolazio dalje pa ga zato nisam vidio sa torchom.



Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
isključuj technicolora dan dva 3 do 4 puta iz struje da imaš osnovu prijavit kvar kad dođe tehničar zamoli ga da ti vrati ont + speedport ,ako nije totalni idiot trebalo bi se riješiti će se za 15-20min.

to je hardcore rješenje, previše ljudi mi je spojeno
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 13:45   #6009
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
neznam. uočio sam 3 vlana da iskaču na torchu, a to su 101, 102 i 103.
Ako se ne varam, ovako bi trebalo biti:

100 Internet
101 VoIp
103 ACS
1500 MaxTv

Za 102 nemam pojma što bi bilo.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 14:28   #6010
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,078
probam kasnije spojit na rezervnu nit pa vidit hoće li dić link, da sad ne idem opet ubijat net svima. pa ću opet torchat


edit: moja rezervna nit ipak nije živa - potvrđuje da svaka nit ide direkt do centrale di ju po potrebi kače na splitter. imam 4 niti u kutiji na kući, 3 su aktivne sa korisnicima gore, 1 nije.



očito da ću morat još jedan prekid napravit, ali sad nije vrijeme.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 05.04.2024. u 16:10.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 16:49   #6011
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 601
Upogonjen TP Link G7, radi sve normalno, čim uhvatim vremena istestiram 2 IPTV maxtv-a, trenutno koristim 1 iptv (moj tv) i 1 preko app na nvidiji shield u prizemlju i ta kombinacija odlično radi. Kupio sam dodatni daljinski za shield sa numeričkim tipkama za lakše šaltanje, mogu reći da je app stvarno solidan ako je upogonjen na kvalitetnom android uređaju, vjerojatno onaj tcomov to nije..

Dok na mom OLEDU postoji neki problem sa herzima pa npr kada gledam maxtv app onda na nogometu se vidi kako je fps u desyncu, morao bih tu se poigrati da se matcha refresh rate..
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 17:42   #6012
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
neznam. uočio sam 3 vlana da iskaču na torchu, a to su 101, 102 i 103.

obzirom da sam imao dignut vlan100 na sfp interfejsu, možda je on prolazio dalje pa ga zato nisam vidio sa torchom.
Vidi kako izgleda torch dok Technicolor diže PPPoE. To je i prilika da s tcpdumpom uloviš handshake i saznaš host-uniq i service-name.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 17:56   #6013
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Ekipa, molim savjet. Koristim t-com-ov optički internet, te sam nedavno dobio njihov novi ruter Technicolor FGA2233HTC. Otvaranje stranica nije baš fluidno, kao da je sve usporeno(to se dešava na dosta stranica). Spajam se naravno preko LAN kabela. Isto tako, i na prijašnjem speedport ruteru mi nije otvaralo stranice baš fluidno.

Jedino što znam da se može namjestiti pod TCP/IPv4 da se internet spaja direktno preko googleove defaultnog dns-a 8.8.8.8 i 8.8.4.4.

Da li mi je to jedina opcija koju mogu probati ili postoji još koja druga solucija koju bi mogao isprobati?

Redovito sam testirao brzinu neta i stabilna je uz odličan ping. Jedino ne kužim zašto mi upload nije 100mpbs. To sam i t-comu prijavio, rekli su da su riješili, ali meni i dalje ne očitava 100mbs kada mjerim brzinu preko speedtesta. Kada mjerim brzinu putem https://www.nperf.com/ stranice onda mi izmjeri download i upload onakav kakav bi trebao biti. Ne razumijem se dovoljno u mreže da bi znao tu problematiku

Hvala na savjetima
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_24.jpg‎
Views:	47
Size:	27.4 kB
ID:	27267  

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 05.04.2024. u 18:12.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 19:33   #6014
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 817
Citiraj:
Autor LeskiRM Pregled postova
Upogonjen TP Link G7, radi sve normalno, čim uhvatim vremena istestiram 2 IPTV maxtv-a, trenutno koristim 1 iptv (moj tv) i 1 preko app na nvidiji shield u prizemlju i ta kombinacija odlično radi. Kupio sam dodatni daljinski za shield sa numeričkim tipkama za lakše šaltanje, mogu reći da je app stvarno solidan ako je upogonjen na kvalitetnom android uređaju, vjerojatno onaj tcomov to nije..

Dok na mom OLEDU postoji neki problem sa herzima pa npr kada gledam maxtv app onda na nogometu se vidi kako je fps u desyncu, morao bih tu se poigrati da se matcha refresh rate..
Gdje si kupio TP Linka?
tascam je online   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 19:40   #6015
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 601
^Senetic

Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Ekipa, molim savjet. Koristim t-com-ov optički internet, te sam nedavno dobio njihov novi ruter Technicolor FGA2233HTC. Otvaranje stranica nije baš fluidno, kao da je sve usporeno(to se dešava na dosta stranica). Spajam se naravno preko LAN kabela. Isto tako, i na prijašnjem speedport ruteru mi nije otvaralo stranice baš fluidno.

Jedino što znam da se može namjestiti pod TCP/IPv4 da se internet spaja direktno preko googleove defaultnog dns-a 8.8.8.8 i 8.8.4.4.

Da li mi je to jedina opcija koju mogu probati ili postoji još koja druga solucija koju bi mogao isprobati?

Redovito sam testirao brzinu neta i stabilna je uz odličan ping. Jedino ne kužim zašto mi upload nije 100mpbs. To sam i t-comu prijavio, rekli su da su riješili, ali meni i dalje ne očitava 100mbs kada mjerim brzinu preko speedtesta. Kada mjerim brzinu putem https://www.nperf.com/ stranice onda mi izmjeri download i upload onakav kakav bi trebao biti. Ne razumijem se dovoljno u mreže da bi znao tu problematiku

Hvala na savjetima
Kupi svoj router, zatraži da ti prebace tvoj router u bridge mode. Reći će ti da ne može te da moraš prijavit smetnju, to napraviš i dobiš onda ONT + Router kombinaciju gdje onda biraš hoćeš li router prebaciti u bridge pa iza njega svoj uređaj ili odmah svoj uređaj nakon ONT-a
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 19:46   #6016
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 817
Ja sada imam Technicolor combo modem.Ako uzmem Tp linka jel moram traziti HT da me prebaci na svoj ONT ,pa staviti TP Link ili mogu odmah se prebaciti na TP lLink?Javi jel uredno rade sada 2 max tv prijemnika.
tascam je online   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 20:03   #6017
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Ja sada imam Technicolor combo modem.Ako uzmem Tp linka jel moram traziti HT da me prebaci na svoj ONT ,pa staviti TP Link ili mogu odmah se prebaciti na TP lLink?Javi jel uredno rade sada 2 max tv prijemnika.
Netrebaš.
Samo prepišeš Serial od Tehnicolora u svoj ONT i to je to.
G7 prihvaća Serial u ASCII-u i/ili HEX obliku
G3 prihvaća samo u HEXu

Dostavu od Senetica se dugo čeka cca 20+ dana.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 20:06   #6018
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 817
Hvala momci
tascam je online   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 20:13   #6019
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Netrebaš.
Samo prepišeš Serial od Tehnicolora u svoj ONT i to je to.

Jel ovo znači da je HT svima ugasio provjeru PLOAM passworda, a ne samo za Fritz koji se nedavno spominjao?
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 21:10   #6020
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 601
Meni je dovoljan bio samo SN, nemam passworda. Tehničar veli da se password više ne koristi.
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 21:13   #6021
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Jel ovo znači da je HT svima ugasio provjeru PLOAM passworda, a ne samo za Fritz koji se nedavno spominjao?
Ne.
Samo novi korisnici HT FTTHa imaju isključenu provjeru PLOAM passworda.

Vjerovatno su se na taj korak odlučili jer tehničari imaju manje posla.

Ako si slučajno produživao ugovor ili tražio/dobio novi ONT ili GPON Router onda nemaš PLOAM passworda.
A ako misliš da imaš PLOAM Password lako se izčita iz WebGUIa Tehnicolora ili Huawei ONTa.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 07:56   #6022
scrin378
Registered User
 
scrin378's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Ogulin
Postovi: 38
Fiberland, T-Com Optika (Ultra MAX)

Onda ako sam dobro skuzio, meni ne treba tehnicar..kad mi stigne G7 prepisem serial s Tehnicolora u njega, i piknem svoj router u G7…samo sta onda s Tehnicolorom?? Jel njega bodem u svoj router?? Pitam zbog telefona, s obzirom da G7 ima jedan port


Sent from my iPhone using Tapatalk
scrin378 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 09:44   #6023
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,584
Ako telefon malo koristiš / uglavnom smetaju
ukucaš sada preusmjerenje svih dolaznih poziva na svoj mob,
tada ti TC ni ne treba.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 10:19   #6024
scrin378
Registered User
 
scrin378's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Ogulin
Postovi: 38
Ma trebam telefon, ne zbog mene nego zbog ukucana. Da ne trebam bilo bi sve puno jednostavnije ��

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.04.2024. u 11:15.
scrin378 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 11:00   #6025
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,078
ima tu više opcija, sa i bez zadržavanja tog routera.
1) managed switch nakon ont-a, vlan za net baciš na port koji ide na tvoj router, sve ostale vlanove osim onog za net baciš na port za ISP router
2) sve ide na tvoj router i jedan port baciš u bridge i na njega spojiš ISP router
3)nabaviš IP dect , IP telefon ili ata adapter i nakačiš ga umjesto ISP routera. ovdje moraš od operatera dobiti voip podatke.
4)...

ja bi uzeo IP dect. uređaj manje, bazu zakačim na net, i slušalice šetam po kući - plus imaš intercom onda. zna bit korisno.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 13:49   #6026
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,407
Ima i opcija da se uzme ONT ONU sa VoIP funkcijom te onda on odrađiva VoIP a na svom ruteru podesiš Net i IPTV

https://service-provider.tp-link.com/gpon/xz000-g6v/
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.04.2024. u 14:30.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 14:52   #6027
scrin378
Registered User
 
scrin378's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Ogulin
Postovi: 38
Ovaj TP link s VOiPom se cini najidealniji samo koliko vidim nije dostupan nigdje. Uglavnom, cuo sam se s tehnicarem, trebao je doci jucer mi staviti ont+router, ali kaze da trenutno nemaju router koji podrzava novi sustav ( pretpostavljam da je to RDK) a da ima GUI preko kojeg se ukljuci bridge🙈🙈 kad ga budu imali da ce me nazvati…pa super🤦🏻 tko zna kad ce to biti, uzas! Sad sam ustekao Asusa u Tehnicolora, tek toliko da ne stoji u kutiji bezveze dok ne dobijem ONT…kako izbjegnem multiDHCP / double NAT?? Iskljucim na Asusu DHCP ako sam u pravu, i
stavim mu Gateway od Tehnicolora??


Sent from my iPhone using Tapatalk
scrin378 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 16:32   #6028
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,584
Jedna od varijanti, podesi Asus samo kao AP.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 21:16   #6029
scrin378
Registered User
 
scrin378's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Ogulin
Postovi: 38
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ima tu više opcija, sa i bez zadržavanja tog routera.
1) managed switch nakon ont-a, vlan za net baciš na port koji ide na tvoj router, sve ostale vlanove osim onog za net baciš na port za ISP router
2) sve ide na tvoj router i jedan port baciš u bridge i na njega spojiš ISP router
3)nabaviš IP dect , IP telefon ili ata adapter i nakačiš ga umjesto ISP routera. ovdje moraš od operatera dobiti voip podatke.
4)...

ja bi uzeo IP dect. uređaj manje, bazu zakačim na net, i slušalice šetam po kući - plus imaš intercom onda. zna bit korisno.

Za opciju 2, kako bacim port u bridge?? Preko VLAN ID??


Sent from my iPhone using Tapatalk
scrin378 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 23:57   #6030
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,584
Da, određen(i) Vlan > bridge > LanX,
recimo po ovom primjeru > https://www.youtube.com/watch?v=4BOYqtV4MCY
od 14. minute ga objašnjava.
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na